.
Затворена тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 29
  1. #1
    Аватара на DjuDjiTo
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    BurGasSs 8-)
    Мнения
    326

    Въпросче за тампоните....

    ... днес за първи път си сложих тампон [девствена съм]...мисля, че беше успешно... не го усещам... но малко ме боли там долу вдясно... не съм сигурна от коя страна беше апендикса.... предполагам, че ще ми мине... ако не се лъжа тампона трябваше да се сменя на 2 - 3 часа... та искам да попитам ... има ли някаква опастност примерновръвчицата да се скъса или нещо подобно.... ако някой има инфо за тампоните ... нещо от сорта на плюсове и минуси... ще съм му много благодарна

  2. #2
    Супер фен Аватара на pinki
    Регистриран на
    May 2006
    Мнения
    1 430
    еми случва се да се скъса, но рядко ами за + и - ... - казват, че оставали микрочастици от тампоните такива влакна, а за + по-удобно и компактно е от една голяма превръзка, която адски спарва особенно през лятото и това води до неприятна миризма също...
    От самозагубени, празноглави, антиинтелигентни, прости, морално-деградирали, материално извисени, несъстоятелно ориентирани, префукани, нагли, нахални индивиди ми писна!

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Tam kyDetO Sym veChno vLubenA
    Мнения
    3 852
    Ima veroqtnost da se skysa, slava Bogu ne mi se e sluchvalo. Az vinagi predi da si go sloja dyrpam silno vryvchicata, za da sym sigurna, che nqma da izleze bez tampona.

  4. #4
    Aми има много малка вероятност да се скъса-а ако случайно се скъса като се напои много хубаво тампона и като клекнеш и се напънеш може и сам да излезне.То зависи и от марката тампони-2 мои фр използваха евент и и на двете им се скъса Едната го извади сама/както аз ти казах/ а другата и го извади гинеколог .Но да не те плаша излишно-ако си с тампони о.б. или тампакс според мен няма как да ти се скъса конеца.Ти кви тампони си взе?А + на тампоните са, че ти е по удобно и, че можеш да сложиш прашки и да идеш на плаж, а - са, че казват че тампона задържа кръвта в влагалището и не е много хубаво.

  5. #5
    Аватара на DjuDjiTo
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    BurGasSs 8-)
    Мнения
    326
    ми... взех си евент, щото нямаше други в магазина исках о.б. ама нямаше.... и в другия магазин, дето беше нализо нямаше.... следващия път ще търся повече... а ся си мисля да не минавам още напълно на тампони.... ще редувам тампон-превръзка... и така....иначе мерси за съветите

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от DjuDjiTo
    ми... взех си евент, щото нямаше други в магазина исках о.б. ама нямаше.... и в другия магазин, дето беше нализо нямаше.... следващия път ще търся повече... а ся си мисля да не минавам още напълно на тампони.... ще редувам тампон-превръзка... и така....иначе мерси за съветите
    Да, тва с редуването е много добра идея, но по-добре вместо да едуваш просто прави така-като излизаш с тампон, а у вас с превръзка .Но все пак внимавай с тея тампони на евент!А ти каза, че не си намерила о.б., но ако идеш в аптека 100% ще ги има!И щом като си девствена си взимай ВИНАГИ най-малкия размер.

  7. #7
    Супер фен Аватара на fake
    Регистриран на
    Jan 2007
    Мнения
    1 092
    само да вметна, ползвам евент от 3 години вече и никога не съм имала никакви проблеми. пък не ми се дават по 3-4 лева за тампони...се едно да си избърша задника с тях ебаси
    Boots and braces don't make racists!

  8. #8
    каква е цената на тампоните на евент?
    Lof YAaA..!

  9. #9
    Аватара на DjuDjiTo
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    BurGasSs 8-)
    Мнения
    326
    2.05 ги взех аз.... мини [размер] 16 бройки

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от DjuDjiTo
    2.05 ги взех аз.... мини [размер] 16 бройки
    o.b за 2.70 само 8
    каква е главната разлика между тях?
    Lof YAaA..!

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    v 9-ta gluha
    Мнения
    846
    Една фр-ка каза, че ползвала евент 1я път и били супер неудобни. Аз само об ползвам и нямам проблем с тях. Най-големият ми страх преди да почна да използвам тампони беше точно с връвчицата.. да не стане нещо и да остане в мен Ама то и в инструкциите си пише да се дърпа силно връзката преди да се постави. Се пак си е проверка, дано после няма гаф.
    п.п И аз си редувам превръзка-тампон, като първите си ги нося главно вкъщи. Някак по-удобни са ми, пък като излизам да не се притеснявам слагам тампон. За времетраенето .. зависи в кой ден си, на об-то пи6е от 3 до 6часа, но зависи и с каква абсорбация е. 1 път ми се случи да протече

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от dare_93
    Цитирай Първоначално написано от DjuDjiTo
    2.05 ги взех аз.... мини [размер] 16 бройки
    o.b за 2.70 само 8
    каква е главната разлика между тях?
    Ами разликата е, че о.б. са с копринено покритие за по-лесно поставяна, та дори и за по-лесно изваждане, а евент не са.Другата разлика е, че о.б. са с спираловидни каналчета, които предпазват от протичане/по трудно се цапаш/, а евент не са.И третото-на евент съм чувала случаи за късане на конеца, а на о.б. НЕ!И единственият + на евент са, че са по-евтини,НО не и по-качествени!Е сега по това реши кои да използваш

  13. #13
    Аватара на DjuDjiTo
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    BurGasSs 8-)
    Мнения
    326
    абе на мен като цяло май превръзките са ми по-удобни.... ся ползвам Always Ultra едни тъмно розови ли ддз кви са обаче са за по-чувствителна кожа ... май... silk ....въобще не ги усещам.... тампона също не го усещам, обаче като трябва да го вадя е някво гадно такова.... макар, че с превръзката усещам кога ми тече и т.н. и става "мазало" ... абе нз....... и аз не знам кво искам вече

  14. #14

    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Пред компа
    Мнения
    100
    Цитирай Първоначално написано от dare_93
    Цитирай Първоначално написано от DjuDjiTo
    2.05 ги взех аз.... мини [размер] 16 бройки
    o.b за 2.70 само 8
    каква е главната разлика между тях?
    Че на Евент им се късат връвчиците, разнищват се, попиват мн по-малко и тн. С тва шега не бива, недейте да пестите от тампони... 50 гланца за устни можете да си земете, ама от тампони тряа се пести нали 0.о

    tequila -> she`s my Baby {} [!]

  15. #15
    Аз пък се учудих онзи дена на нещо-значи беше 3 ден от цикъла ми/и си ми течеше нито силно, нито слабо/ и нали излизах вън и си сложих един тампон о.б. мини и след 1 час и половина се прибрах и малко се бях нацапала.Ама беше малко и само на гащичките.За кво се е получило така???

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от DjuDjiTo
    абе на мен като цяло май превръзките са ми по-удобни.... ся ползвам Always Ultra едни тъмно розови ли ддз кви са обаче са за по-чувствителна кожа ... май... silk ....въобще не ги усещам.... тампона също не го усещам, обаче като трябва да го вадя е някво гадно такова.... макар, че с превръзката усещам кога ми тече и т.н. и става "мазало" ... абе нз....... и аз не знам кво искам вече
    Ами аз пък не мога да разбера как ти е удобно с превръзките-на мен през лятото ми е мноооого неудобно с превръзка, защото се чувствам като напикана с нея.Много ми е мокро, а използвам същата марка като твоите.Но ти си решаваш.Аз правя следното през лятото-докато съм в къщи колкото и да ми е неприятно съм с превръзка, а докато съм вън съм с тампон.И това, че като го вадиш ти е гадно е, защото тампона не е достатъчно напоен и малко ти е гадно.Ако тампона се напои хубаво почти няма да го усетиш като го вадиш.

  17. #17
    Аватара на BurningDesire
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Hidden Village of Konoha
    Мнения
    554
    PEPITO SLADKATA - Получило се е най-вероятно, защото тампонът не е бил сложен правилно или е бил препълнен - все пак е 3-ти ден, случва се. А относно тампоните аз съм категорично против, защото след едно упорито 5-дневно ползване на тампони си докарах ужасно възпаление, което лекувах повече от месец. Лекарката ми каза, че може да съм алергична към тях. Но на който му са удобни, нека ги ползва, НО НЕ ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ЦИКЪЛ И НЕ ЗА ПОВЕЧЕ ОТ 3 ЧАСА ЗА 1 ТАМПОН! Това ви го казвам, защото аз така си докарах възпалението и лекарката изрично ме предупреди. А иначе връзчицата е малко вероятно да се скъса, на мен с никаква марка тампони не ми се е случвало.
    http://www.jivotno.com/blqqqq - Дай 1 жълтица на рибката ми

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Janeta_
    PEPITO SLADKATA - Получило се е най-вероятно, защото тампонът не е бил сложен правилно или е бил препълнен - все пак е 3-ти ден, случва се. А относно тампоните аз съм категорично против, защото след едно упорито 5-дневно ползване на тампони си докарах ужасно възпаление, което лекувах повече от месец. Лекарката ми каза, че може да съм алергична към тях. Но на който му са удобни, нека ги ползва, НО НЕ ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ЦИКЪЛ И НЕ ЗА ПОВЕЧЕ ОТ 3 ЧАСА ЗА 1 ТАМПОН! Това ви го казвам, защото аз така си докарах възпалението и лекарката изрично ме предупреди. А иначе връзчицата е малко вероятно да се скъса, на мен с никаква марка тампони не ми се е случвало.
    Дам, аз тампони си позволявам по 1-2 тампон на ден и не карам с тях целия цикъл, а само когато излизам!И мен ме е страх от такива инфекции и за това карам повече на превръзки.

  19. #19

    въпросче

    може ли някой тук да ми обясни кой размер да си взема защото до сега не самползвала и нямам представа на размери ли са или как и кои от тях да взема?

  20. #20

    Re: Въпросче за тампоните....

    Цитирай Първоначално написано от DjuDjiTo
    ... днес за първи път си сложих тампон [девствена съм]...мисля, че беше успешно... не го усещам... но малко ме боли там долу вдясно... не съм сигурна от коя страна беше апендикса.... предполагам, че ще ми мине... ако не се лъжа тампона трябваше да се сменя на 2 - 3 часа... та искам да попитам ... има ли някаква опастност примерновръвчицата да се скъса или нещо подобно.... ако някой има инфо за тампоните ... нещо от сорта на плюсове и минуси... ще съм му много благодарна
    Споко бе мацко .. използвай тампони като не го усещаш какъв ти е проблема а и малко ме съмнява да те боли там от тамона .. просто е невъзможно с тампони е практично и хигиенично .. поразрави се в нта и прочети за тампоните..

  21. #21
    Още не съм ползвала тампони, а ми идва от 2-3 години. Някак си ми е страшно и гнусно... Девствена съм и се притеснявам да не направя някоя беля, а и не мога да попитам майка за съвет.
    Love to be loved by you.

  22. #22
    При мен проблема е, че не разбирам размерите или каквото се води там при тампоните. Майка ми ми каза, че по принцип не е препоръчително за девствени, аз не съм. Понякога когато съм на плаж си слагам тампон, иначе съм свикнала с превръзките (понякога малко ми спарват, което е гадно), а най са ми удобни Libresse (тези с кутийките). А да ви попитам, има ли проблем ако си сложа тампон, когато очаквам да ми доди?

  23. #23
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Не ползвам томпони , не искам тази кръв да се застоява във влагалището ми , вместо да изтече.Изглежда ми нехигиенично и ми е странно да ползвам такова нещо, ако е за час-два на плаж,ако съм ще се прежаля,но си карам с превръзки. Always Ultra са си ми перфе!
    maDamn

  24. #24
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897

    Re: Въпросче за тампоните....

    Цитирай Първоначално написано от gabriela11
    Цитирай Първоначално написано от DjuDjiTo
    ... днес за първи път си сложих тампон [девствена съм]...мисля, че беше успешно... не го усещам... но малко ме боли там долу вдясно... не съм сигурна от коя страна беше апендикса.... предполагам, че ще ми мине... ако не се лъжа тампона трябваше да се сменя на 2 - 3 часа... та искам да попитам ... има ли някаква опастност примерновръвчицата да се скъса или нещо подобно.... ако някой има инфо за тампоните ... нещо от сорта на плюсове и минуси... ще съм му много благодарна
    Споко бе мацко .. използвай тампони като не го усещаш какъв ти е проблема а и малко ме съмнява да те боли там от тамона .. просто е невъзможно с тампони е практично и хигиенично .. поразрави се в нта и прочети за тампоните..
    Момичето е махнало тоя тампон преди 3 години... надявам се ;д

    За размерите:
    Мини-за най-слабите дни и казват,че са подходящи за девствени
    Нормални-според мен те стават и за девствени,от личен опит го казвам де...аз без значение в кой ден съм си ползвам от тях ако трябва..
    И от тия по-големите дето са-виждала съм само кутииките,не знам колко са големи всъщност,но във форум за майки ( ) съм чела,че са за много обилен цикъл ии често ги използват жени след раждането
    Шофирай разумно - стигни жив!

  25. #25
    i az polzvam event i sa m mnogo dovolna vinagi parvo darpam vrv4icata da ne ne6to da se skasa koagto go drpam da izleze i az ne moga da dam 3-4lv za tamponi ima malka princesa za koqta 6te gi izxar4a tezi 3-4lv.razglejdala sam gi ob imat sa6tata struktora i vid kato na event razlika-nikakva samo v opakovkata 4e na ednite pi6e OB.A i s tamponi e mnogo popriqtno za6toto poslednite dni iz4istva do poslednata kapka vsi4ko otvatre a ne se izti4a gadno!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си