.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    DreamLand
    Мнения
    502

    Моден Дизайн

    Айде някой ако може да ми каже къде в България може да се у4и Моден дизайн с кво се кандидатсва....абе вси4ки подробности то изпита сигурно е с р исуване де,ама кво то4но представлява плссс помогнете ми,4е и идея нямам къде как и тн,а тва определено ме вле4е

  2. #2
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Враца - София
    Мнения
    329
    Специалност МОДЕН ДИЗАЙН
    Варненски Свободен Университет


    · Специализиращ модул – 130 кредита

    Подготвя професионалисти с висше образование в областта на дизайна на облеклото и модата, които да интерпретират модните тенденции в дизайнерски разработки и да ги прилагат в условията на днешните социокултурни и пазарни реалности.

    Основни специализиращи дисциплини са: История на облеклото; Моден дизайн; Конструиране и технология на облеклото; Моделиране; Модна графика и др.

    Специализации в модула – 9 кредита:

    – Презентиращи форми в модата

    – Стайлинг



    Факултативни дисциплини – 3 кредита



    Изисквания:

    Общ брой кредити – 240

    – Фундаментална подготовка – 88

    – Специализираща подготовка – 139

    – Факултативни дисциплини – 3

    – Държавен изпит – 10
    ------------------------------------
    “ТЕКСТИЛНА ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ” (ТТТ) в Технически университет - Габрово...
    ------------------------------------
    Тия засега....ше се разровя и ще ти извадя още
    TaKe OFf YoUr CloThES...RelAx oN YoUr bEd,ClOsE YoUr EyEs AnD OpEn YoUr LeGs As MuCh As You CaN..It'S TiMe FoR.....PAMPERS!
    http://textove.com/text.php?song=4775

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    DreamLand
    Мнения
    502
    Цитирай Първоначално написано от Shogi
    Специалност МОДЕН ДИЗАЙН
    Варненски Свободен Университет


    · Специализиращ модул – 130 кредита

    Подготвя професионалисти с висше образование в областта на дизайна на облеклото и модата, които да интерпретират модните тенденции в дизайнерски разработки и да ги прилагат в условията на днешните социокултурни и пазарни реалности.

    Основни специализиращи дисциплини са: История на облеклото; Моден дизайн; Конструиране и технология на облеклото; Моделиране; Модна графика и др.

    Специализации в модула – 9 кредита:

    – Презентиращи форми в модата

    – Стайлинг



    Факултативни дисциплини – 3 кредита



    Изисквания:

    Общ брой кредити – 240

    – Фундаментална подготовка – 88

    – Специализираща подготовка – 139

    – Факултативни дисциплини – 3

    – Държавен изпит – 10
    A kakwo trqa da ozna4awat teq krediti....pfff mnooo sym zle s teq raboti kak ]e kandidatstwam hi4 nz a i teq poslednite iziskwaniqizpiti li tqa da sa

  4. #4
    sled koi klas iskash da kandidatstvash???i moje bi 6te ti kaja nqkoi ne6tA
    JiVoTa e eDnA GoLqMa VaRtElEjKa,VnImAvAi Da Ne PaDnEsH nEvOlNo!!!

  5. #5
    Повече от фен Аватара на S8K
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    извъН Вселената...:P
    Мнения
    411
    ми аз тва уча....в 151 СОУ,то вече е Н СОУ София ама няма значение...изпита е с рисуване да....модна скица на определена тема........и кво още ми тва е...по кратичко
    "Всички гъби се ядат някой само по веднъж"



  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    DreamLand
    Мнения
    502
    Emi znachi iskam sled 12 klas)))eisq 4etah 4e vyv varnenskiq svoboden universitet ima takava specialnost i taka natatyk......popro4etoh nqkoi neshtica mi bum`bum`f kaji mi trudno li se vliza....kyv bal gore dolu trqa da hvanesh ei takiva neshtica,ako mojesh i dali ima nqkyde drugade osven v varna

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    DreamLand
    Мнения
    502
    Цитирай Първоначално написано от S8K
    ми аз тва уча....в 151 СОУ,то вече е Н СОУ София ама няма значение...изпита е с рисуване да....модна скица на определена тема........и кво още ми тва е...по кратичко
    a tva pri tebe e sled 7 ili 8 klas nali

  8. #8
    e 6tom e sled 12-ti klas,moeto nqma da ti predlagam,pyk za balovete,po princip trqbva da imash ocenki nad 5 po risuvane,i vav vis6ite u4ili6ta se vliza s nqkolko izpita po dadenata specialnost,tova e koeto znam az?!a ti dosega zanimavala li si se s risuvane?za6toto ako ne si,ne iskam da te razo4arovam,no po4ti nqmash 6ansove,kolkoto i da si talantliva i da ti se otdava!?nali znaesh 4e vav po4ti vsi4ki slu4ai talanta e 1%,ostanalite 99% sa trud!qko...trud!
    JiVoTa e eDnA GoLqMa VaRtElEjKa,VnImAvAi Da Ne PaDnEsH nEvOlNo!!!

  9. #9
    az u4a moden dizain, no v prof gimnaziq po tekstil i moden dizain. i az misleh kato teb no sega s1m 11klas i se 4udq kak da go izbutam...ako v programata ima konstruirane- otkaji se...mnogo e trudno. qko matematika i 4ertane, a imaiki vpredvid 4e s1m otli4ni4ka i po matematika i po 4ertane, po toq predmet mai nqma da izkvasq

    osven tova svobodniq e poslednoto mqsto k1deto trqbva da vleze6. semest1ra e bezumno sk1p-1000lv, a nivoto. s diplomata ot tam moje6 samo da si izb1r6e6 zadnika. i az tova imam ambiciqta da u4a, no neznam o6te k1de. a i me pos1vetvaha da zapi6a injeneren dizain i da zapi6a moden...
    Ако е в моите ръце, то е мое
    Ако то е мое, то никога не може да стане твое.
    Ако строя нещо, то всички части са мои.
    Ако изглежда като мое, значи е мое.
    Ако си мисля, че е мое, значи е мое.
    Ако то е твое и аз го открадна, значи е мое.

  10. #10
    ASHLEY*
    Guest
    az iskam da kandidatstvam sled 7 klas molq vi razqsnete mi kak stava

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    DreamLand
    Мнения
    502
    Hmmm.....mi nachi az ispitite dokolkot razbrah sa narurmortpyrvq na oblechena figura,a vtoriq nz na kakvo i sled tva ima sybesedvane s pokazvane na svobodni tvorbi....v smisyl tvoi si risunki i chetah gore dolu kvi sa vyprosite mi ne sa mnoo trudni,pyk i dolu imashe literatura za chetene,nali svyrzana s modaa de a pyk za varnenskiq da i az v4era 4uh 4e diplomata za nishto ne stavala....taka che se otkazah to toq variant...ama mai i v sofiiskiq universitet ima moden dizain,ama ne sy m 100 procenta sigurna
    Pyk kolkoto do tva dali sym se zanimaval s risuvane -mi ne nesym koeto znam che e mnoolosho....to nali az i sq moa da trygna na uroci,ama mai e i malko kysichko(10 klas sym) shtoto edna pr mi razpravqshe za nqkva det ot 9 klas hodila na uroci i posle pak edvam edvam vleznala i to mai pak s pari....i ot si4ki samo 13 prieli koeto ne zvuchi mnooo dobre
    Aide nqkoi ako znae nqkyde drugade kydeto moje da uchish vishe Moden Dizain...a ako moje i zadochnooshte po -dobre neka kaje shtoto se pak az sym s namerenie i drugo neshto da ucha mejduvremenoo shtoto ako trqa sme chesni.....s toqq moden dizain bydeshteto ti ne e mnoo sigurno uhh ama nz shte vidim no opredeleno ne mi lipsva jelanie,i mno se adqvam da stane neshto ot mene....pakar4e naistina talanta e edna mnoo malka chast ot vsichko

  12. #12
    ami da mojesh da idesh na uroci,ne e kasno ako sedish po cql den i risuvash...zanimavam se ve4e edna godina s risuvane,tova mi e vtorata...moga da ti kaja 4e ima mn ne6ta koito si misleh 4e znam,a vsa6tnost sam se zablujdavala...!a mejdu drugoto predi izpitite za sedmi klas(koeto v moq slu4ai be6e predi 2 godini nqkade)otidoh pri edna u4itelka koqto bila mn odbra i tq mi pogledana risunkite pri koeto e govorila s na6te i e kazala 4e...ne e osobeno vpe4atlena...e...az ne se otkazah,na uroci ne hodih ,no ne sprqh da si risuvam ,i kat doide vreme za izpiti,prosto kazah na mama da plati i za risuvaneto i testa,samo da se opitam...(ot opit glava ne boli)i...taka ...imah 4 na risunkata(bez nikvi uroci i saveti ot daskali)i 5.75 na testa...ob6to vzeto...tva e moita istoriq(mai se pouvlqkoh)
    JiVoTa e eDnA GoLqMa VaRtElEjKa,VnImAvAi Da Ne PaDnEsH nEvOlNo!!!

  13. #13
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    DreamLand
    Мнения
    502
    eemi ti shtom si izkarala takiva hubavi ocenki....onaq daskalka kvo iska,osobeno pri polojenie che ti ne si se zanimava s risuvane do sq ama nali znaish daskali....e naistina tq e daskalka i bi trqbvalo da gi razbira podobre,ama hich nz
    Abe da ti kaja az vyobshte ne sym se zanimavala s risuvane,pyk ti pone sq vtehnikum uchish...malko ili mnoo pone tva se otrazqva......az tva si misle ei taka da napaq kyt tebe na ispitite sled 7 klas....prosto da se qkq deam naistina ot opit glava ne boli,shtoto az ako trqa ot sq da hoq na uroci shte orysq nashte dosta zdravo pyk i v kraina smetka da mislq che imam nqkyv talant,ama det i ti kaza talanta vyobste ne esichko..... kyt se ima vpredvid che shte ima hoa det cql jivot sa se zanimavali s tva ei takiva kyt meen det daje i risuvane ne uchat.....vyobshte nqmat mqsto tam
    uhh vyobshte nz makar4e naistina imam mnoooo jelanie,ama se oshte se nqdvama na chudo (tva moe e syznanie nqma da porasne hahahha )emi shte vidim vremeto shte pokaje
    az pak se olqh v pisane haha

  14. #14
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Мнения
    499
    ми можеш да опиташ ама трябва отся да ходиш на уроци по рисуване.моя приятел дето в художествена гимназия учи майка му художничка не го приеха в софия а сестра му дето учеше в английската и последните 2 години ходи на уроци я приеха от първия път.ама според мен изобщо не ти трябва да се захващаш с тва,щото тея големите дизайнери с връзки са пробили а не щото имат висше.учи няква друга специалност пък може да ходиш на някви курсове или нещо такова...

  15. #15
    interesuvah se, taq specialnost q ima samo v 4astnite universiteti, k1deto utre ako kandidatstvam, dneska 6te me priemat. u4ete injeneren, i specializiraite-moden.
    a za gimnaziite edno devoi4e be6e pitalo- znam samo za varna 4e ima 6tot u4a v nego. dobro e u4ili6teto, no ima 1000 specialnosti. ili se natikai "a" paralelka, ili v1ob6te ne si gubi vremeto. ako re6i6 da vliza6 s dve 4etvorki na izpitite si v1tre
    Ако е в моите ръце, то е мое
    Ако то е мое, то никога не може да стане твое.
    Ако строя нещо, то всички части са мои.
    Ако изглежда като мое, значи е мое.
    Ако си мисля, че е мое, значи е мое.
    Ако то е твое и аз го открадна, значи е мое.

  16. #16
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    DreamLand
    Мнения
    502
    Emi da Roxy prava si.....nikyde bez vryzki ne stava,ili trqa nqkvo chudo da stane,da izkarash nqkyv neveroqten kysmet i az tochno z atva iskam da go ucha toq moden dizain zadochno ako ima nqkyde,pyk otdelno da si ucha i neshto drugo....nai-veroqtno pravo,shtot mie napylno qsno che daje i da gozavyrsha tva bydeshteto mi ne e osobeno sigurno,pyk i naistina ako kysmeta te spohodi i naistina imash talant.....tva vishe i s nego i bez nego takache hich nz....pyk i si mislq che v bg edvali ima nqkyv universitet de naistina da ti dava nqkvo koi znae kkvo obrazovanie....vse pak to teq neshta ako ti idvat pt vytre ti idvat,ako li ne kolkot i da uchish vse taq vyprekiche vinagi ima kvo da se nauchi dee shte vidim do kyde shte q dokaram

  17. #17
    Повече от фен Аватара на S8K
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    извъН Вселената...:P
    Мнения
    411
    Цитирай Първоначално написано от BroKeN^DreAmZ`f
    Цитирай Първоначално написано от S8K
    ми аз тва уча....в 151 СОУ,то вече е Н СОУ София ама няма значение...изпита е с рисуване да....модна скица на определена тема........и кво още ми тва е...по кратичко
    a tva pri tebe e sled 7 ili 8 klas nali
    dam....
    "Всички гъби се ядат някой само по веднъж"



  18. #18
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    DreamLand
    Мнения
    502
    Цитирай Първоначално написано от S8K
    Цитирай Първоначално написано от BroKeN^DreAmZ`f
    Цитирай Първоначално написано от S8K
    ми аз тва уча....в 151 СОУ,то вече е Н СОУ София ама няма значение...изпита е с рисуване да....модна скица на определена тема........и кво още ми тва е...по кратичко
    a tva pri tebe e sled 7 ili 8 klas nali
    dam....
    hmm mi super che si pochnala po otrano na mene veche mi e malko kysnichko za tva

  19. #19
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Мнения
    499
    и аз си мислех да уча пространствено оформление(интериор) ама май нещо няма да стане...трябва да си избера друго ама нищо не ме влече

  20. #20
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    DreamLand
    Мнения
    502
    Цитирай Първоначално написано от Roxy
    и аз си мислех да уча пространствено оформление(интериор) ама май нещо няма да стане...трябва да си избера друго ама нищо не ме влече
    shto da ne stane nishto ne prechi da probvash

  21. #21
    Guest
    Имам приятелки,които учат във Варненския своб.унив.-не са мн.трудни изпитете за моден дизайн(трябва да имаш познания за бг и световни дизайнери),да представяш скици и т.н.,обаче скъпички са симестрите и общежитията(ако си от друг град)

  22. #22
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    DreamLand
    Мнения
    502
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Имам приятелки,които учат във Варненския своб.унив.-не са мн.трудни изпитете за моден дизайн(трябва да имаш познания за бг и световни дизайнери),да представяш скици и т.н.,обаче скъпички са симестрите и общежитията(ако си от друг град)
    emi damz ne sym ot varna ama vqrno i e tva za diplomite

  23. #23
    ohluf4e
    Guest

    iskam da u4a grafika i jivopis

    a dali mojete da mi kajete kude moga da u4a grafika i jivopis no v akademiqta ne mi se u4i,probvah se 3-puti v sofiiski i mi kazaha 2 godina 4e ne sum za sofiiski a za akademiq no nqkude drugade moga li da se probvam v Sofiq

  24. #24
    добре вижте да кажем аз уча в Бургас в италианска гимназия съм и се справям доста добре с езика и аз също искам да уча моден дизайн и си мисля направо да ходя в чужбина ( по скоро в Италия) , защото много мислех и ако почна да уча в Бг не мисля , че ще мога да се развия .. докато в Италия е по вероятно вие какво мислите по въпроса ??
    Nobody is perfect.
    I am Nobody.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си