.
Затворена тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    MarSsS....е хуу де...БуРгАСсС де
    Мнения
    613

    египетски богове и богини

    Хора треа ми да ми кажете тея египетски богове на какво са....че само тях не успях да напрая....

    ШОВ
    ТХВОТ
    АНУ
    ЕА
    ЕНЛИЛ
    ТЕФНУТ
    НУТ
    ХАПИ

    ПЛС помогнете ми [-o< [-o<
    Admin-Coki:
    неподходящ размер на снимка в подпис
    / широчина/.

  2. #2
    Ами аз намерих инфо само за някои.
    Нут е богиня на небето. Изобразява се, като жена, чието тяло е синьо, обсипано със звезди.
    Хапи е бог на плодородието и нилските наводнения. Изобразяват го антропоморфно с издут корем, увиснали гърди и с корона от водни растения. Може да носи поднос с продукти.
    Тефнут - богиня на водата и плодородието.

    За Еа и Енлил намерих, но пише че са шумерски богове, не египетски.
    Това е от мен.

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от Th3WildAng3l
    Ами аз намерих инфо само за някои.
    Нут е богиня на небето. Изобразява се, като жена, чието тяло е синьо, обсипано със звезди.
    Хапи е бог на плодородието и нилските наводнения. Изобразяват го антропоморфно с издут корем, увиснали гърди и с корона от водни растения. Може да носи поднос с продукти.
    Тефнут - богиня на водата и плодородието.

    За Еа и Енлил намерих, но пише че са шумерски богове, не египетски.
    Това е от мен.
    За НУТ: Била жена на върховния бог Па, но била влюбена в бога на земята Геб.
    За ХАПИ: Живее в пещери край водопадите на Нил и наблюдава годишните разливи в долината на реката. Съпровождан е от богове-крокодили и богини-жаби.
    За ТЕФНУТ: Тефнут според Хелиополската енеада е съпруга на Шу и символизира влагата — заедно със съпруга си били двойка, която приемала образа на лъв и лъвица и били почитани в Менсет (Леонтополис). Тя е почитана и в Оксиринкос под формата на жена с лъвска глава. Именно Тефнут най-често се отъждествява с онази „далечна богиня“. Според тези легенда една богиня-лъвица — дъщеря на слънцето, тормозела пустинята на Нубия, където се била оттеглила след свада с Ра; той пък пратил след нея една маймуна (Онурис), за да я умири с дълга реч и да я върне при него, защото искал да я изполва срещу неприятелите си. Тя последвала маймуната и след Филе „охладила жарта си“ във водите на Абатон — остров, където се намирал един от гробовете на Озирис. Под формата на котка, богинята била почитана из цял Египет, който тогава обиколила. Тази далечна богиня се свързва още и с Хатхор, Сехмет или Бастет.

    Ако ти трябват други, потърси ги тук http://ancientworld.wikia.com/wiki/%...82%D0%B2%D0%B0

    So, so you think you can tell
    Heaven from Hell
    Blue skies from Pain
    Can you tell a green field
    From a cold steel rail?
    A smile from a veil?

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    MarSsS....е хуу де...БуРгАСсС де
    Мнения
    613
    много много мнооооооооооооооооооооого ви благодаря на всички
    Admin-Coki:
    неподходящ размер на снимка в подпис
    / широчина/.

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от peps_from_mars
    много много мнооооооооооооооооооооого ви благодаря на всички
    С това считам темата за приключена!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си