.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 32
  1. #1
    Голям фен Аватара на Iliqn4eto
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    534
    Мнения
    628

    Любима и любимо :)

    Имате ли си любима детска приказка и ако е ДА коя е
    на кой анимационен герой се оприличавате или са ви оприличили или на кого бихте искали да приличате
    гледате ли още детски или четете ли понякога детски приказки ,за да си припомните вашето безгрижно детство или го правите по задължение да прочетете приказка на някое детенце..
    Вие сте \/
    Дано темата не ви се стори тъпа и да има обиди ..
    Opitvam se da ne mislq,
    no tvoqta celuvka dqvolski mi Lipsva
    Obi4am te tova boli,
    obi4am te vsi4ko e salzi
    no znai,4e poslednata salza
    6te kapne ot tvoite o4i
    za6toto bez da znae6
    OBI4A6 me i TI!!!

  2. #2
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Детски стъф рулз.
    Любимата ми приказка като бях малка беше за Ив Бретонеца, но едва ли я знаете. Беше яка.
    Иии Братята с лъвски сърца, и на Джани Родари приказките, и на Валери Петров.
    Не се сещам да съм се оприличавала на някого, но исках да се омъжа за Батман, ако се брои.
    Чета си някфи книжки от време на време, колкото да си ги припомня, пък и братовчедка ми като е в Бг й чета на нея разни.
    И анимацийки за деца гледах по едно време адски много. Ама изгледах яките и вече не знам кфо.

    Цар Лъв никога не ме е кефел.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    in gloom of night
    Мнения
    1 628
    хих любимата ми приказка ее ъмм мисля че се казваше "храбрият оловен войник" не си спомням много добре заглавието, но приказата винаги ми е харесвала
    също се сещам и приказката за неволята - много хубава
    "Целувка за лека нощ"

  4. #4

    Re: Любима и любимо :)

    xax lubimata mi detska prikazka e ... e ne i pomnq to4no zaglavieto nqkakvo ognivo be6e no prikazkata mn`mi haresvashe.. haresva mi i krasavicata i zvqra .. ako moje da se nare4e "prikazka" oprili4avam se na... deizyyyy (priqtelkata na donal duk) bih iskala da prili4am na pepelqshka... 4eta otvreme na vreme detski prikazki i ponqkoga kogato brat mi sedne da gleda nqkoe detsko i mi stane int` sqdam i go gledam s nego.. moje da vi se stori tupo no gledam kolkoto se moje po dulgo da zapazq detskoto v sebe si

  5. #5
    Guest

    Re: Любима и любимо :)

    Цитирай Първоначално написано от [B
    a[N]D[i]T[k]a]xax lubimata mi detska prikazka e ... e ne i pomnq to4no zaglavieto nqkakvo ognivo be6e no prikazkata mn`mi haresvashe.. haresva mi i krasavicata i zvqra .. ako moje da se nare4e "prikazka" oprili4avam se na... deizyyyy (priqtelkata na donal duk) bih iskala da prili4am na pepelqshka... 4eta otvreme na vreme detski prikazki i ponqkoga kogato brat mi sedne da gleda nqkoe detsko i mi stane int` sqdam i go gledam s nego.. moje da vi se stori tupo no gledam kolkoto se moje po dulgo da zapazq detskoto v sebe si
    iee 1 chovek da e zapazil detskoto v sebe si-bravo,tova e mn dobre,osobeno kogato imash deca:;P produljavai v sushtiqt duh
    inache na men mi haresva tarzan i spaidermen,a prikaka ako moje se nareche henzel i gretel.. =D>

  6. #6
    Фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Dreamland
    Мнения
    252
    Lubimata mi detska prikazka beshe " Malkata kibritoprodavachka " . A ina4e ne obichah da gledam detski film4eta...
    Не може вечно да вали , все някога изгрява слънце... а без дъждовните капки не бихме оценили слънчевите лъчи ...

  7. #7
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    През живота си имам...само за една книга се сещам която съм я прочел цялата и то два пъти (басните на Езоп). Чел съм по задължение, някви, но на сила и нищо не помня. Харесваха ми..имаше една поредица "Вечните детски романи" едни жълти книйки. От тяй най-много...Мери попинс, Братята с лъвски сърца, сребърните кънки, бамби, принцът и просякът. Ама Братята с лъвски сърца и Мери попинс...още си спомням части от книгата.

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    305
    Хах... сладурска темичка!

    Ами любима приказка нямам, имам ЦЯЛА КНИЖКА Вътре бяха "Аладин", "Шахът папагал" /тя мяй най-много ми харесваше/... и още някви приказки имаше, мноо яки

    Иначе детси филмчета продължавам да си гледам и до днес :P Том и Джери - КЛАСИКА, много си ги обичам, иначе ся Джетикс, Картуун... квото има гледам, като имам време

    За анимационния герой - някои приятели ми разправят, че съм приличала на Мини Маус... ама тя и сладка, мен ме кефи, даже блузка с нейна щампичка си купих \/

    Адски ми е разтварващо да се вдетеняваш понякога! На мен поне ми помага.
    The art of love is not to let your heart get broken !

  9. #9
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2006
    Мнения
    412
    Като малка, четях страшно много, но винаги съм мразела четенето по задължение. От приказките, на Джани Родари много ги харесвам и на Туве Янсон, ама тях едва ли ги знаете. Имах и една книжка "Френски приказки" с разкошни картинки. От романите - Пипи Дългото чорапче, Мери Попинз /даже сега чета последната от поредицата, нищо че е детска /, Мечо Пух, Двойната Лотхен абе почти всички такива книжки, с които съм се учила да чета, са ми много любими. И Малкият принц също, въпреки че първите два пъти не я разбрах много добре.
    За анимационни герои не знам, но преди ми се искаше да съм като Пипи
    Сега чета понякога детски книжки, ако имам време, защото все още ми е кеф, просто някои няма никога да ми омръзнат, а и имам по-малки братовчеди, на които също чета.

  10. #10
    Супер фен Аватара на ycMuBkaTa
    Регистриран на
    Aug 2004
    Град
    Beyond the door, there`s peace, I`m sure,and I know there`ll be no more...tears in heaven
    Мнения
    1 173
    Като бях малка обожавах приказките и дори и сега. Мисля, че те са ми любимото четиво и според мен благодарение на тях ми е добре и правописа, а и изразяването - четеното много помага. Днешните деца не знаят какво изпускат със стоенето пред компа или кисненто в кафетата...
    Иначе обожавах приказките на Ханс Кристиан Андерсън и на Шарл Перо. За любима приказка не мога да кажа, защото всичко ми е любимо, но най- много си падах по тия вълшебните и за принцеси принцове Сега започнах да гледам за Пипи Дългото Чорапче по Диема и да си спомням детството и май ще я прочета пак Иначе като цяло май не си падам много по анимацийките, предпочитам игралните приказки...
    Не съм чак толкова голяма, за да оставя настрани приказките, а и знае ли човек как може да превърне живота си в приказка
    ...На колене той моли я,
    не зная как да ти го обясня.
    Става дума,че не искам нищо повече от това
    да остарея заедно със теб,
    да ме направиш по-добър човек!
    Тръгваме боси,пътят не е лек,
    но сега ще бъдеш мое слънце,
    аз пък-слънчоглед!

  11. #11
    Супер фен Аватара на In4iTu_
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    1 661
    Ами като бях малка се кефех на "Пепеляшка", но по принцип не обичам да чета детски приказки, препочитам романи
    The journey never ends.
    Love is like the wind. You can't see it but you can always feel it!
    Take a risk. Dare to move. Love is a leap of faith.

  12. #12
    Супер фен Аватара на LP_girl_14
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    2 095
    Много приказки съм чела ( и са ми чели) като съм била малка."Пепеляшка",Снежанка и 7-те джуджета",Червената шапчица","Грозното пате","Пинокио","Трите прасенца" и още много други.Колкото до анимации,най -много гледах Том и Джери и Силвестър и Туити

  13. #13
    Голям фен Аватара на moonbeam
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Dreamland
    Мнения
    630
    Lubimata mi prikazka be6e "Pepelq6ka",karah mama ili koyto mi padne pod ruka da mi q 4ete vseki den,sa6to taka ima6e edna prikazka "Legendata za Narcis" neq ve4e si 4etqh sama
    Vse o6te haresvam Tom i Jerry,Bugs Bunny,Silvestur i Tweety (vse pak vuv vseki ot nas se krie edno dete :P )

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Вие хубаво казвате някакви приказки, обаче кой вариант? Приказките на Шарл Перо и Братя Грим се припокриват донякъде. Аз обичам Андерсен, наскоро го четох за един изпит и приказките са много хубави. Както и "Приказки по телефона" на Джани Родари, което изобщо не е детска книжка, но той нали се води детски писател. "Лукчо" също е сладък, но не го прочетох докрай.

    Детски филмчета харесвам. Декстър е дуда голяма. Анимационните са ми любими, макар да не са за деца /особено Шрек/.

  15. #15
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Историята с "Приказки по телефона" е като историята с "Малкия принц" - хем детска, хем за големи.
    Тъпо е да кажеш, че не е детска.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  16. #16
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Онези хипер мега супер тъжните ли?

    Saatana vittu perkele hate crew!

  17. #17
    Много сладичка тема наистина.
    Като малка много обичах да чета приказки имам много любими, от които "Малката русалка" и "Славеят и розата" (О. Уайлд).. (май тези двете са ми най-).
    Що се отнася до анимационни филмчета все още им се радвам и то много.. "Том и Джери" засека ли някъде никой не може да ме отмести от телевизора

  18. #18
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    И аз супер много четях като малка, но повече детски романи, по-малко приказки... От приказките любимата ми беше Грозното патенце, защото беше много тъжна а завършваше щастливо... Също и на 1001 нощ много ме кефеха...
    МНого ме кефеха игралните приказки по телевизията, жалко че сега не дават такива.... За Фантагиро, за Дезидерия и Селваджа, и всички тези полски приказки с омагъосани принцеси и красиви принцове... Много яко...

    Обичам и всякакви анимации- на Дисни, някои от Картууна, но не всички, някои анимета също...

    Пък и още си препрочитам от време на време любимите детски книжки- Стас и Нели, Без Дом, Пипи...
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  19. #19
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от rosskata
    И аз супер много четях като малка, но повече детски романи, по-малко приказки... От приказките любимата ми беше Грозното патенце, защото беше много тъжна а завършваше щастливо... Също и на 1001 нощ много ме кефеха...
    МНого ме кефеха игралните приказки по телевизията, жалко че сега не дават такива.... За Фантагиро, за Дезидерия и Селваджа, и всички тези полски приказки с омагъосани принцеси и красиви принцове... Много яко...

    Обичам и всякакви анимации- на Дисни, някои от Картууна, но не всички, някои анимета също...

    Пък и още си препрочитам от време на време любимите детски книжки- Стас и Нели, Без Дом, Пипи...

    Оо скоро даваха за Дизидерия и Салваджа по Диемата ,и за Фантагироа без дом като малка хич не исках да я погледна,макар че кака ми казваше,че е интересна и тъжна -и чак 10клас се реших да я прочета-и наистина мн чувствена и хубава книга
    обичам Аладин,Красавицата и звяра и грозното пате ,а аз се оприличавах на Луди Кълвача \/

  20. #20
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    316
    Хах, за първи път толкова много се радвам на някоя темичка Като по-малка много обичах да ми четат приказки и сега на тая тема в мозъка ми е каша иначе си спомням един детски роман (цяла тухла), който прочетох наново скоро- май се казваше "Приключенията на добрия войник Швейк" супер смешна книжка, препоръчвам я на всички Иначе напоследък бая Том и Джери гледам- това определено винаги ми е било любимото детско
    Хакерка с пистолет !!!

  21. #21
    "Каменното сърце" се казва приказката! Карах мамето да ми я чете по 100 пъти! Горката жена! Малката русалка Ариел винаги ми е била идол ! Много й се кефех на косата!
    Не се интересувам какво мислят другите за мен - освен, ако не е в моя полза!

  22. #22
    о аз все още много обичам детски почти сички детски филмчета ме кефат

  23. #23
    Голям фен Аватара на techCandy
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    София
    Мнения
    904
    Аз карах майка ми, да ми разказва приказки, не съм ги чела, най- много
    харесвах за "Косето Босето" и за Червената шапчица, Снежанка и една, за която не се сещам дори за каквот точно ставаше въпрос, но беше някаква питка.... Детските са ми страст, най- много харесвам Спондж Боб и Котарака Иик

    Give me your best shot motherfucker!

  24. #24
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Просто така се изразих. Наясно съм. А приказките на Оскар Уайлд са невероятни...винаги се просълзявам...

  25. #25
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320

    Re: Любима и любимо :)

    Като малък, много се кефех на приказки, всякакви детски филмчета, анимации и т.н. Като се започне от картунските "Лабораторията на Декстър", "Том и Джери", "Пауърпъф гърлс" и се стигне до "Приказките на братя Грим", "Кро" и "Светулковците" по Нова Телевизия. Любимата ми приказка и герой не помня кои са били тогава, но сега мога да кажа, че приказката за "Мечо Пух", записана на касетка, ми е слабост. Голям фен съм й!
    За анимационен герой...много са.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си