.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 70

Тема: Парите

  1. #1

    Парите

    Мислите ли наистина, че каквото не се купува с пари се купува с много пари? Парите най-важното нещо на света ли са според вас?

  2. #2
    NE parite ne sa nai-vajnoto ne6to na sveta ima mnogo po-vajni ne6ta ot parite
    2 т. системно.

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Парите имат значение единствено за ядене и хигиена. Ако човек има за това, за друго не му трябват.

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Любов и приятели...и добро прекарване, но в кавички.

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Земния рай
    Мнения
    473
    Аз пък съм на мнение,че парите са изключително важни. Защото, когато си повече от добре финансово осигурен, не те вълнуват проблемите на делника (да си нахраниш децата, себе си, да се облечеш, да си платиш сметките по дома и мобилния, да изпратиш детето на екскурзия, да му осигуриш добро образование, да имаш хубава кола(която да не е 2-ра ръка и да я правиш през 3-4 месеца) ), живееш спокойно от това, съхраняваш се физически и духовно. Чувстваш се добре в кожата си, като се разболееш си осигуряваш най-доброто лечение .... и здравето се купува с пари. Без тях щастието става по-малко, защото проблемите са повече. За да си хубав и поддържан, също си трябват пари ... за да имаш хубава коса, нокти,тяло,перфектна кожа и лице. Този, който няма достатъчно пари не може да си позволи да ходи 2 пъти в седмицата на маникюр, на масаж и да си подстригва косата във водещи фризьорски салони. Мога много примери да дам и всички ще са в подкепа на това, че живеем в материален свят .... дори ако искаш да се насладиш на най-красивите постановки, пиеси, балет,опера и др.(Балшой театр, Андреа Бучели) отново билетите са със значително по-високи цени,т.е за да може да се насладиш на висшето изкуство трябва да имаш финансовата възможност да си го позволиш.
    Така, че за мен парите са едно от най-важните неща, необходими за щастлив живот.

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Цитирай Първоначално написано от Qgodka_
    Аз пък съм на мнение,че парите са изключително важни. Защото, когато си повече от добре финансово осигурен, не те вълнуват проблемите на делника (да си нахраниш децата, себе си, да се облечеш, да си платиш сметките по дома и мобилния, да изпратиш детето на екскурзия, да му осигуриш добро образование, да имаш хубава кола(която да не е 2-ра ръка и да я правиш през 3-4 месеца) ), живееш спокойно от това, съхраняваш се физически и духовно.
    Ягодке, родителите ми известно време са ни хранили само с хляб и сирене, никога не сме имали кола, за гсм-та - да не говорим. И пак те и ние сме били щастливи.

    Цитирай Първоначално написано от Qgodka_
    Чувстваш се добре в кожата си, като се разболееш си осигуряваш най-доброто лечение .... и здравето се купува с пари. Без тях щастието става по-малко, защото проблемите са повече.
    Тук има нещо вярно, но понякога и по-евтините неща вършат добра работа.

    Цитирай Първоначално написано от Qgodka_
    За да си хубав и поддържан, също си трябват пари ... за да имаш хубава коса, нокти,тяло,перфектна кожа и лице. Този, който няма достатъчно пари не може да си позволи да ходи 2 пъти в седмицата на маникюр, на масаж и да си подстригва косата във водещи фризьорски салони.
    Аз не ходя на маникюр, не се подстригвам при гъзарски фризьори и не изглеждам зле. Всъщност не съм видяла нито една хубава модерна прическа. По кожата не се мацотя. Ти ако без ходене по козметици изглеждаш отвратително, някои хора са естествени.

    Цитирай Първоначално написано от Qgodka_
    Мога много примери да дам и всички ще са в подкепа на това, че живеем в материален свят .... дори ако искаш да се насладиш на най-красивите постановки, пиеси, балет,опера и др.(Балшой театр, Андреа Бучели) отново билетите са със значително по-високи цени,т.е за да може да се насладиш на висшето изкуство трябва да имаш финансовата възможност да си го позволиш.
    Така, че за мен парите са едно от най-важните неща, необходими за щастлив живот.
    А ти на колко опери си отишла? От думите ти предполагам, че имаш финанси. Но няма да повярвам, че даваш голяма част от тях за книги, театър или опера.


    Знаеш ли какво е за мен щастлив живот? Да имам къде да живея, да имам пари за хляб /дори само за него/, да излизам на някоя пейка с бира в ръка. И да мога да платя образованието си...не че го плащам аз...но затова не съм се набутала в "Нов български университет". Сега сигурно ще кажеш, че образование, за което плащаш 1000 лева на семестър е по-добре. Да, обаче не.

  7. #7
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Земния рай
    Мнения
    473
    Та така "whore" .... не съм казала за образованието абсолютно нищо, а това, което си написала ти ..... не е вярно, защото не го мисля. Всичко се постига с много знание и труд ....
    За прическата .... един професионалист не се свързва с модерна прическа, а една наитина добре оформена такава .... дали е класическа или модерна е твой избор ...
    За козметиците Това не са пластични хирурзи , а хора, които поддържат естествената красота, дадена от природата ... а щом някой я притежава, защо да не я запази такава ... а процедурите са си цяло удоволствие. На кой не му е приятно да му казват всеки ден колко е хубав?
    А за изкуството ..... щом давам този пример, предполагам се досещаш, че съм редовна посетителка на такива изяви ... е, разбира се, когато идват да посетят нашата мила родна страна

    Съжалявам, че живота се е отнесъл така с теб, но не забравяй, че всеки има свое лично мнение. Аз виждам парите като част от своето щастие и обясних по какви причини.
    За теб е хубаво с бира в ръка на някоя пейка ........ а за мен това е твърде далечно и аз не бих правила нещо подобно. Имам различно виждане по този въпрос За това и сме хора ... всеки със своята съдба и щастие.

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Земния рай
    Мнения
    473
    Този, който няма такива си въобразява, че "другите" ( а те съвсем не са други, а са като теб) са надути,гадни, надменни, глупави и тнн ....... това не е вярно или поне не за всички. От рода на всички манекенки са тъпи, всички метъли смърдят, всички чалгари са идиоти и тнн.
    А хората, които нямат възможности се озлобяват, заради този факт, че другите имат , а те нямат. Това е наистина тъжно, би било хубаво всички да сме равни, но защо като не можем,трябва да ставаме по зли?

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Ама аз не го приемам като гаден живот...това е. Била съм щастливо дете. И тук се появява нещо друго - в първия си пост ти изкара, че тези неща са жизненоважни, а сега казваш, че са просто приятни. Би ми било приятно да имам пари и да накупя три тона яки бижута, но не ми е гадно, че не мога да го направя.


    Хаххаххахаха. Показа си надутостта. Аз съм се озлобила, защото родителите ми не са богати? Божеее! А за пейките - съжалявам те. "За мен това е много далечно"...

    И още нещо - още повече те съжалявам, щом парите са част от щастието ти.

  10. #10
    love`me`all`ihih
    Guest
    prava si. ne se strahuva da ne bi da gi zagubi i celiq mu den minava v misli kak da gi opazi i kak da spe4eli o6te i o6te... 4ovek moje da bude 6tastliv i bez da e fra6kan s pari. hubavo 4e ima6 svoe mnenie no dosta se razminava ot moito... ako si postavq6 za cel samo parite ti zagurbva6 drugite cenni ne6ta . a i o6te ne6to za6to ne spomena 4e parite moje da se izhar4at za bezdomni deca li6eni ot roditeli nali bili vajni no ne ti ne iska6 da gi dade6 na drugi koito da im se radvat.. ti iska6 da si opravi6 manikuira i da si podstrije6 kosata nali.. az ako imah pari bih dala polovinata na decata bez roditeli. vseki put puskam pari na prosqci tfa me pravi 6tastliva ne se oplakvam 4e nqmam koi znae kolko drehi ne mi puka 4e jiveq v dvustaen apartament vajnoto e 4e roditelite mi sa postignali vsi4ko tfa kato sa zapo4nali ot nulata i az sym 6tastliva i bez pari.... P.S. malko se pouvlqkoh

  11. #11
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Земния рай
    Мнения
    473
    Цитирай Първоначално написано от `Death`Whore`
    Ама аз не го приемам като гаден живот...това е. Била съм щастливо дете. И тук се появява нещо друго - в първия си пост ти изкара, че тези неща са жизненоважни, а сега казваш, че са просто приятни. Би ми било приятно да имам пари и да накупя три тона яки бижута, но не ми е гадно, че не мога да го направя.


    Хаххаххахаха. Показа си надутостта. Аз съм се озлобила, защото родителите ми не са богати? Божеее! А за пейките - съжалявам те. "За мен това е много далечно"...

    И още нещо - още повече те съжалявам, щом парите са част от щастието ти.
    Това второто не виждаш ли, че е втори пост .... не се отнася за теб.
    А тва,че не пия бира с група индивиди на пейка ........ не ме прави надута, а различна от теб. Аз СЪМ различна от теб, както и много други, а в това няма нищо, ама нищо лошо. Това,че за мен това не е интересно.... какво от това ....... прави го колкото искаш. Всеки е различен, има различен вкус и прави това, което му подхожда като характер.
    Няма за какво да ме съжаляваш Ето и с това сме различни Аз говоря спокойно, а ти с възклицателни, "боже" .... всеки има право на избор.А в това те да са част от него (щастието) няма нищо лошо ... това по никакъв начин не променя .......... нека всеки е щастлив по своемо и с това, което има

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    За някои хора щастието е просто да са заобиколени от хора, които ги обичат и които те обичат. Ще ти кажа разликата - аз не търся щастието в интересност, в интереността на местата, на които съм. За мен ако човек постоянно търси интересни места, значи хората, с които общува, не му доставят удовлетворение. Ти ако си с най-любимите си хора и сте просто пред блока, няма ли да ти е приятно, че просто си с тях?

  13. #13
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Земния рай
    Мнения
    473
    Цитирай Първоначално написано от love`me`all`ihih
    prava si. ne se strahuva da ne bi da gi zagubi i celiq mu den minava v misli kak da gi opazi i kak da spe4eli o6te i o6te... 4ovek moje da bude 6tastliv i bez da e fra6kan s pari. hubavo 4e ima6 svoe mnenie no dosta se razminava ot moito... ako si postavq6 za cel samo parite ti zagurbva6 drugite cenni ne6ta . a i o6te ne6to za6to ne spomena 4e parite moje da se izhar4at za bezdomni deca li6eni ot roditeli nali bili vajni no ne ti ne iska6 da gi dade6 na drugi koito da im se radvat.. ti iska6 da si opravi6 manikuira i da si podstrije6 kosata nali.. az ako imah pari bih dala polovinata na decata bez roditeli. vseki put puskam pari na prosqci tfa me pravi 6tastliva ne se oplakvam 4e nqmam koi znae kolko drehi ne mi puka 4e jiveq v dvustaen apartament vajnoto e 4e roditelite mi sa postignali vsi4ko tfa kato sa zapo4nali ot nulata i az sym 6tastliva i bez pari.... P.S. malko se pouvlqkoh
    Това, което казваш е хубаво ... да. Отново никъде не съм казала, че не давам на никой, къде съм го написала това? А какво значи, ако имаш ги даваш половината? Ти и сега имаш ....... защо не ги дадеш половината? Никъде не съм казала "фрашкан с пари" ....... това, което съм описала е нормално за един средно статистически европеец .... нито стотинка повече. Това, че са важни не значи, че трябват едва ли не милиони, а просто да покриеш това, което описах .... а то не е много, просто българина е на едно от последните места по доходи. Парита не са цел ....... А ти искаш да роботиш, нали? Искаш да си покриеш нуждите? Не се ли целиш да получиш пари, за да се справиш? Щом можеш да си щастлива БЕЗ пари ........ опитай да живееш 1 месец без 1 лв в джоба ..... на корени,трева и вода.

  14. #14
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Земния рай
    Мнения
    473
    Цитирай Първоначално написано от `Death`Whore`
    За някои хора щастието е просто да са заобиколени от хора, които ги обичат и които те обичат. Ще ти кажа разликата - аз не търся щастието в интересност, в интереността на местата, на които съм. За мен ако човек постоянно търси интересни места, значи хората, с които общува, не му доставят удовлетворение. Ти ако си с най-любимите си хора и сте просто пред блока, няма ли да ти е приятно, че просто си с тях?
    Това е така ... да. Любов, приятелство, семейство несъмнено са най-важните. Но в момента тях не ги обсъждаме Говорим за материалното като част от съществуването.

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    А ти общуваш ли с хора без финансови възможности? Търсиш ли си приятел със същите възможности като теб?

  16. #16

    Регистриран на
    May 2006
    Град
    SeloSofia
    Мнения
    69
    >>S пари можеш да купиш къща, но не и дом. С пари можеш да купиш часовник, но не и време. С пари можеш да купиш легло, но не и сън. С пари можеш да купиш книга, но не и знание. С пари можеш да купиш лекар, но не и здраве. С пари можеш да купиш положение, но не и уважение. С пари можеш да купиш кръв, но не и живот. С пари можеш да купиш секс, но неи любов.
    tova e ne6to koeto vseki e 4uval i zatova go puskam tuka. Qgodka_ az bqh love`me`all nqma zna4enie . Da nikade ne si kazala v tova e problema ti purvo iztukna 4e iska6 da si opravi6 manikuira nali?! da 6te si dam polovinata pari na takiva hora no kogato zapo4na sama da si gi izkarvam mn qsno 4e vseki 4ovek se stremi kum pari za da bude 6tastieto mu po-pulno no nqkoi hora si go postavqt za cel i si mislqt 4e s tqh vsi4ko se postiga pro4eti pogovorkata i 6te razbere6 za6to spora s stebe osobeno za lekara za6toto tova ti iztukna su6to a i kakvo kato mu plati6 na lekarq ne e sigurno 4e 6te se opravi6...
    Nikoga ne plachi za tova, koeto ne plache za teb!

  17. #17
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Земния рай
    Мнения
    473
    Цитирай Първоначално написано от `Death`Whore`
    А ти общуваш ли с хора без финансови възможности? Търсиш ли си приятел със същите възможности като теб?
    не

  18. #18
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Цитирай Първоначално написано от Qgodka_
    Цитирай Първоначално написано от `Death`Whore`
    А ти общуваш ли с хора без финансови възможности? Търсиш ли си приятел със същите възможности като теб?
    не
    Не на първото изречение, или не на второто?

  19. #19

    Регистриран на
    May 2006
    Град
    SeloSofia
    Мнения
    69
    koe ne ne razbrah ne ob6tuva6 s hora bez finansovi vuzmojnosti ili ? ako etaka mn lo6o govori nali sama kaza 4e vsi4ki hora trqbva da sme ravni ....
    Nikoga ne plachi za tova, koeto ne plache za teb!

  20. #20
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Земния рай
    Мнения
    473
    Цитирай Първоначално написано от LuDaTa_14{P}
    >>S пари можеш да купиш къща, но не и дом. С пари можеш да купиш часовник, но не и време. С пари можеш да купиш легло, но не и сън. С пари можеш да купиш книга, но не и знание. С пари можеш да купиш лекар, но не и здраве. С пари можеш да купиш положение, но не и уважение. С пари можеш да купиш кръв, но не и живот. С пари можеш да купиш секс, но неи любов.
    tova e ne6to koeto vseki e 4uval i zatova go puskam tuka. Qgodka_ az bqh love`me`all nqma zna4enie . Da nikade ne si kazala v tova e problema ti purvo iztukna 4e iska6 da si opravi6 manikuira nali?! da 6te si dam polovinata pari na takiva hora no kogato zapo4na sama da si gi izkarvam mn qsno 4e vseki 4ovek se stremi kum pari za da bude 6tastieto mu po-pulno no nqkoi hora si go postavqt za cel i si mislqt 4e s tqh vsi4ko se postiga pro4eti pogovorkata i 6te razbere6 za6to spora s stebe osobeno za lekara za6toto tova ti iztukna su6to a i kakvo kato mu plati6 na lekarq ne e sigurno 4e 6te se opravi6...

    Поговорката е много вярна. Обаче. хора, разберете, че парите не те правят по-малко човек. Оставаш човек като ВСИЧКИ, но можеш да си позволиш повече неща. Това е единствената разлика. Дадох елементарни примери ... все пак е тийн форум, няма нужда да поставяме глобални проблеми за разрешаване. Не говорих за лекар, а за по-добри лекарства, които са и по-скъпи. Не говоря вече за страшни болести .... за които повярвайте знам колко пари са нужни и знам, че живот се одължава с тях, ако в крайна сметка не успееш да го спасиш. Но да спечелиш още една година с любимия човек трябва да можеш да си го позволиш или да намериш начин да си го позволиш. Много е лесно да говорите на суха теория, друго е да живееш. Да, не е сигурно ( за това вече не говорим ....... парите не са всепобеждаваща сила, хора, те правят живота по-лек, по-безпроблемен), но ако нямаш възможност ....... няма и да опиташ ...... и винаги ще я има мисълта ......."Ами ако бях опитал?"

  21. #21
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Земния рай
    Мнения
    473
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Цитирай Първоначално написано от Qgodka_
    Цитирай Първоначално написано от `Death`Whore`
    А ти общуваш ли с хора без финансови възможности? Търсиш ли си приятел със същите възможности като теб?
    не
    Не на първото изречение, или не на второто?
    "Не" на второто, извинявам се
    Финансовите възможности не правят човека ........ мисля е ясен отговора.

  22. #22

    Регистриран на
    May 2006
    Град
    SeloSofia
    Мнения
    69
    rqdko horata s pari se mislqt za ravni na drugite ako ti si edna ot tqh evala ama tva ve4e e druga tema
    hah e 6tom e teen forum neka ne puskat temi koito o6te ne sa na purvo mqsto v uma na edin TEEN
    a spored mene trqbva d aima takiva temi za6toto 4ovek trqbva da znae kakvo iska o6te ot rano hxah tva pak e druga tema
    Nikoga ne plachi za tova, koeto ne plache za teb!

  23. #23
    "Парите не са цел,а средство."

    Не си спомням кой го беше казал.

  24. #24
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    дианабад
    Мнения
    688
    Парите са в основата на живота.
    Ако се направи статистика по-голямата част от проблемите на хората опират до парите. Не говоря за хората, които непрекъснато говорят как нямат пари, а домовете им са като замъци (примерно).

    Има хора, които наистина нямат пари за един-единсвен хляб на ден и като в главата ти се е непрекъснато мисълта от къде да вземеш пари за този хляб, изнервяш се и колкото и да е любящо семейството ти и да го обичаш, започваш да си го изкарваш на тях.

    Другия главен проблем свързан с парите е здравето. Как едно семейство ще бъде щастливо като знае, че детето им ще умре след два месеца, ако не му се направи някоя от онези високоплатени операции в чужбина. А дори да не е такъв случая, има толкова скъпи лекарства, които са също толкова нужни на някого.

    На втори план ми се виждат нещата като образование и някакви дрехи/обувки. И независимо от това, че вкъщи се купуват по два хляба на ден - не сме щастливо семейство. Не сме такова, но не причината са парите.

  25. #25
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Общо взето, с изключение на маникюра и скъпите фризьори, подкрепям Ягодката.

    Парите, за съжаление, са се превърнали в огромен фактор. Осигуряват ти най-малкото едно спокойствие, правят те независим. Вече не можеш да получиш качествено образование в чужбина, без да имаш зад гърба си стабилна финансова подплатеност.

    http://news.bg/article.php?cid=31&pid=0&aid=182387
    Хайде кажете ми сега, че този втори по богатство човек в света е направил грешка, като цял живот се е стремял да трупа пари!

    Няма нищо лошо в това да се стремиш към все по-големи финансови завоевания. Това не те прави алчен.

    Евалата на бизнесмените от Уолстрийт, които с едно щракане на мишката печелят повече от колкото ние ще спечелим за цял живот. Това са изключително високо образовани и интелигентни хора, които явно се стремят да натрупат голямо богатство и за тях и за фирмите, за които работят.. ето един перфектен пример на богати, но достойни хора

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си