.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    malkata_
    Guest

    kista na qi4nicite?

    kakvo predstavlqva kistata na qi4nika?kvi simptomi ima i kak se lekuva?seriozna bolest li e i moje li ot neq posle da nqma6 deca?

  2. #2
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Имаше тема за кистите в този раздел,а мисля че и в раздел секс.Не е опасно и освен ако не засяга целите яйчници не може да доведе до безплодие.като цяло е 1 мехурче пълно с течност,което притиска яйчникът и възпррепядства нормалните му функции.лекува се-ако е малка с Диане 35,а иначе чрез пукане през влагалището или лапароскопия.Аз имах 4 кисти-1 излекувах с Диане,а 3 ми пукаха през влагалището.Аз лично не усещах болка-естествено,ако е по-голяма има и болка,защото има и случаи на 5 килограмови кисти и жените се мислели,че са бременни,защото им спира менструацията.Влия е зле на менструацията-при мен тя изобщо не спираше-винаги имах кървене,а при други липсва.като цяло не е опасно,но е некомфортно.Ако е по-голяма е добре да се мехне или пукне,защото може да се спука сама,което има доста негативни последствия,които налагат незабавна операция.Дано съм била полезна!

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Veliko Tyrnovo
    Мнения
    504
    Здравей,
    Кремчето ти каза че има такава тема, да така е но е в този раздел. И аз съм писала. Можеш да пробваш да я намериш. Там има много полезно инфо. Там съм писала и аз.

  4. #4
    ........
    Guest
    a kak razbira6 4e ima6 kista na qi4nika?poqvqvat li se nqkakvi simptomi??

  5. #5
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    А и в този имаше и в другият за секс също помня.
    А за симптоми-аз имах-не ми спираше менструацията за повече от ден-два в месецът.Ходих на 1 куп лекари,пих 1 куп неща,докато не ми казаха киста.И сега дъня Диане 35 като за световно!

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Veliko Tyrnovo
    Мнения
    504
    Кремчето,
    а не мислиш ли че като взимаш Диане 35 няма нещо да си направиш? Щото аз като прочетох...малко се стъписах. Аз пия Дуфастон но за нормализиране на цикъла 10дни в месеца.
    При мен симптомите бяха че като ми идва ме болиши отдясно и така ме пригледаха на ехографче и видяха че имам поликистоза. Изобщо тва са радостите в живота.

  7. #7
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Консултирала съм се с лекар от болницата Света София-не го правя на своя глава.Просто Диането премахва кистите освен,че нормализира.А иначе нямам брада и мустаци,не съм пъпчасала и съм 48 килограма.не забелязвам странични ефекти,освен че съм малко по-нервна и превъзбудена!

  8. #8
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Veliko Tyrnovo
    Мнения
    504
    ОК просто питам.

  9. #9
    А от какво се получават тези кисти,наследствени ли са или има фактори,които им влияят?

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Veliko Tyrnovo
    Мнения
    504
    Организмът може да е предразположен към образуване на кисти. Може да е от хормонален дисбаланс. Аз толкова знам, надявам се да съм ти помогнала.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си