.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1
    Guest

    Въпрос за гръбнака

    някой може ли да ми каже как или с какви упражнения се изправя евентуално изкривяване на гръбначния стълб ?

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    863
    Кой твърди, че имаш изкривяване? И каква е диагнозата, защото има различни видове?

  3. #3
    Guest
    Просто така мисля. Когато си пипна долната част на гърба усещам повече прешлените си.

  4. #4
    Abe man izkrivqvaneto e ne kato ti e izpaknal grabnaka, a saniq grabnak ti sedi na krivo. Nishto ti nqma

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Aug 2003
    Мнения
    638
    първо отиди при ли4ния ти лекар той ще те накара да се наведеш със събрани ръце и ще ти опипа гръбнака и ще ти каже дали имаш и как да го оправиш така сам не си поставяй диагноза ...
    ОБИЧАМ БЪЛГАРИЯ!!!

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    863
    Най-добре иди при личния лекар. То ако човек не е доста пълен, като си извие гръбнака като котка лесно може да си опипа прешлените.

  7. #7
    Супер фен Аватара на ABSOLUTme
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    вввдотайемапигдотком
    Мнения
    2 690
    В резюме

    Сколиоза - изкривяване на гръбначния стълб в посока на страни (латерално)
    Сколиозите биват вродени и придобити
    Вродени сколиози - аномалии в развитието на строежа на прешлените по време на бременноста без изяснени причини
    Придобити сколиози - към тях спадат :
    Рахитични - в следствие прекаран рахит
    Училищни - неправилно телодържане, неправилна стойка.
    Травматични и цикатриксиални - Функционално изкривяване в следствие преживяна травма или операция (цикатрикс - белег) Получава се дефицит на работата на едната страна на мускулатурата, слабост и оттам трайно изкривяване.

    Придобитите сколиози също са два вида:
    Функционална сколиоза - причината е неправилна стойка и телодържане. При този вид сколиоза няма изменения в строежа на елементите на гръбначния стълб и нервно - мускулния апарат. Функционалната сколиоза се коригира трайно, чрез заемане на различни пози или се задълбочава.
    Структурна сколиоза - е необратима странична извивка на гръбначния стълб с ротация (завъртане) на прешлените. Налице е изпъкване (гибус) на страната на извивката. Хоризонталната равнина – главата се накланя към изпъкналата част на изкривяването, раменния пояс противоположно при гръдни и комбинирани сколиози; тазът при гръдните и комбинираните изкривявания е приповдигнат към изпъкналата страна, а при гръдно-лумбалните в повечето случаи е наклонен противоположно.
    Фронталната равнина – при гръдни и комбинирани сколиози целият гръбначен стълб и таз са снижени към вдлъбнатата страна на изкривяването, докато при гръдно-лумбалните гръбначния стълб пресича вертикалната ос на тялото, като гръдния отдел се разполага от страна на изкривяването, а тазът – на противоположната му страна. Лечението на структурните сколиози е консервативно и оперативно.

    Костната систем на човека се втвърдява докато стане на двадесет и няколко. Ако си по млад(а) действай, имаш големи шансове. Ако си на възраст - малките изкривявания се компенсират от мускулатурата, йога може да ти е доста полезна, но за големите нещата са сложни. Официалната медицина прави големи гаври с оперативни намеси, стъргане на кости и други гадости.
    Едно е сигурно, и да не те оправи 100% йога поне ще подобри нещата. Може да се посъветваш с кинезитерапевт да ти предпише упражнения, които да следваш, а от там и да разбереш върху кои точно части е нужно да се работи. Това предписание може да го дадеш и на някой учител по хатха йога да ти изготви програма, ако държиш да се лекуваш с йога.

    Млада си, ако имаш воля и желание ще се оправиш.
    Feel my sin..Feel my sound..So baby,come on in...

  8. #8
    Guest
    благодаря, а някакви упражнения, които мога да си правя вкъщи например всяка сутрин ? Никой ли не може да ми каже нищо конкретно? Имам съвсем леко изкривяване, което мисля, че може да се оправи по-лесно стига да започна да правя някакви упражнения но не знам какви ..

  9. #9
    Като бях 7-8 клас си бях изкривила стойката.Оправих си я сама като се стараех максимално права да седя и да опъвам гърба си назад.След 2-3 месеца се бях изправила и сега нямам проблем

  10. #10
    ННН
    Guest
    Зависи от изкривяването,чувал съм че може да се оправи от коремни преси,но пак казвам зависи от изкривяването

  11. #11
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429

    Re: Въпрос за гръбнака

    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    някой може ли да ми каже как или с какви упражнения се изправя евентуално изкривяване на гръбначния стълб ?
    ако си на 65 години никой не може да ти каже защо няма такива!


    кога ще се научите да указвате ПОЛ&ВЪЗРАСТ когато питате в този раздел?!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си