.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Проба Манту

    Здравейте!Днес ми правиха подкожна ваксина за проверка дали се е хванала ваксината БЦЖ(за туберколоза в рамото).И ми казаха че трябва да се зачерви и че не трябва да го мокря.Може ли някой да ми каже кога трябва да започне да се зачервява да знам дали има надежда да се е хванала или ще трябва да ми я правят така защотот днес в 10:00 ми я направиха ,а сега ми изглежда само малко точка в ръката без никакво зачервяване

  2. #2
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от TheSameDevil
    Здравейте!Днес ми правиха подкожна ваксина за проверка дали се е хванала ваксината БЦЖ(за туберколоза в рамото).И ми казаха че трябва да се зачерви и че не трябва да го мокря.Може ли някой да ми каже кога трябва да започне да се зачервява да знам дали има надежда да се е хванала или ще трябва да ми я правят така защотот днес в 10:00 ми я направиха ,а сега ми изглежда само малко точка в ръката без никакво зачервяване

    До 72-рия час имай търпение. Не губи надежда Обаче не ми се връзват обясненията в първите изречения- казваш, че са ти правили подкожна ваксина- сигурен ли си, че е пробата на Манту? И второ- пишеш дали се е хванала BCG. По твоите думи би трябвало да са ти правили веднъж Манту, да е излязло отрицателно, да са ти вкарали бацила на Калмет и Герен и сега да те бодат за трети път, за да видят дали си изградил/а имунитет.


    Дай малко повече инфо около обстоятелствата по ваксината /може и на ЛС/.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  3. #3
    Голям фен Аватара на daru6a1
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    999
    Ти за два часа искаш да те хване .. Ваксината трябва да се разпространи в кръвта .. Както казаха преди мен до 72 часа (2 дена) трябва да си покаже

  4. #4
    Супер фен Аватара на aloveyou
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Русе
    Мнения
    2 757
    Цитирай Първоначално написано от daru6a1
    Ти за два часа искаш да те хване .. Ваксината трябва да се разпространи в кръвта .. Както казаха преди мен до 72 часа (2 дена) трябва да си покаже
    ++
    Да 3 дена ще се разпротрани
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  5. #5
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    По-скоро се чака израз на свръхчувствителност от забавен тип.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си