.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 29
  1. #1

    Врасъл нокът

    Момче съм на 16 години. Миналата година също имах врасъл нокът,но се оправи не помня как. Тази година е доста опорит и повече от месец ме държи-не го фиксирах кога започна. За операция съм доста негативно настроен понеже се появяват усложнение за пример майка ми- доста са и рязали нокътя. Какво е ефективно лечение? Бани със сапун, със соли за вана,със сол,със сода,с тетра? Прахчета - топоцин или гентамицин върху засегнатото място добър подход ли са? Някакви препоръки ако имате за оздравяването на крака ми помагайте че много ми пречи тая гадорийка.
    mess with the best,cry like the rest

  2. #2
    Също съм момче на 16 години и имам същия проблем...какв ода ти кажа.Няма да те успокоявам...само ние си знаем,колко боли понякога...търпял съм 2 пъти да ме режат без упойка..иии нямаше ефект..педикюри,глупости...и зрязване...най0ефикасното е спирт и иой (премиване...дори и на вътре в вдълбнатата част...боли,но помага).
    И чакаш...не режеш нокътя...докато пробие една част от месото (колкото и брутално да звучи).Предполагам,че става въпрос за крака...при мен и двата крака са така!Просто това е което мога да ти кажа... И...успех,колега.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    За теб: бани в бледорозов разтвор на калиев перманганат.
    Моите не могат да се оправят. Поне е само на единия крак.

  4. #4
    Супер фен Аватара на Abigoria
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Добрич
    Мнения
    1 495
    ако набира и не е рана, пробвай с ихтиол :>

  5. #5
    И аз имах такъв проблем 2х.Беше почнало преди 6 години,когато стъпих върху трънов храст и един огромен трън ми проби маратонката и от там пръста в страни.После срасна.1 година някъде нямаше оправия,а операция не исках,както и вадене.И се оправи от само себе си.Преди 2 години ми стана пак така и пак нямаше оправия,а и гноясваше,та постоянно го мазах с Йодасепт крем,нз дали стана от него или пък от оставянето да пробие месото и да излезне,но повече проблеми съм нямал слава богу!

    В крайна сметка,колкото и да не ти се вярва причината е неправилното изрязване!
    Варианти:операция;лекарств а

  6. #6
    ами на мама и беше забрал имаше гной и болеше докато не си свари ориз и си натопи пръста във водата от ориза така нокътя се изтегли сам и после тя го изряза, ми точно след като приключи с оризовата вода го изрярза
    [imghttp://breathe.blog.bg/photos/26135/red_heart.gif[/img]

  7. #7
    Оф и мен са ме рязали 4 пъти. 2 пъти на единия крак и 2 пъти на другия. Мисля, че бях на 13-14, но от последната операция насам да чукна на дърво не ми се е налагало ... сега съм на 19. Та моят съвет е да ти го премахнат оперативно и след това има огромно значение как си режеш ноктите. Мисля че от това се получава в повечето случаи. Успех

  8. #8
    Оф и мен са ме рязали 4 пъти. 2 пъти на единия крак и 2 пъти на другия. Мисля, че бях на 13-14, но от последната операция насам да чукна на дърво не ми се е налагало ... сега съм на 19. Та моят съвет е да ти го премахнат оперативно и след това има огромно значение как си режеш ноктите. Мисля че от това се получава в повечето случаи. Успех

  9. #9
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Глупости, имам над 5 операции, не е гаранция, че ще се промени пътят на нокътя.

  10. #10
    Аз пък съм чувал истории че ако си режеш ноктите по-надълбоко може да стане врасъл и затова не смея да си ги режа напълно ами си оставям по 1-2 милиметра
    I'm not a little pervert..., I'm a big one!

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от EroSennin
    Аз пък съм чувал истории че ако си режеш ноктите по-надълбоко може да стане врасъл и затова не смея да си ги режа напълно ами си оставям по 1-2 милиметра
    точно така е.

    Добре един път след като се овладее инфекцията какво се прави за да се махне нокътя?
    mess with the best,cry like the rest

  12. #12

    Re: Врасъл нокът

    Цитирай Първоначално написано от drowhit
    Момче съм на 16 години. Миналата година също имах врасъл нокът,но се оправи не помня как. Тази година е доста опорит и повече от месец ме държи-не го фиксирах кога започна. За операция съм доста негативно настроен понеже се появяват усложнение за пример майка ми- доста са и рязали нокътя. Какво е ефективно лечение? Бани със сапун, със соли за вана,със сол,със сода,с тетра? Прахчета - топоцин или гентамицин върху засегнатото място добър подход ли са? Някакви препоръки ако имате за оздравяването на крака ми помагайте че много ми пречи тая гадорийка.
    Az imah sushtiq problem. Opravi se ot Acne Out(sinioto). Lekar mi go predpisa i az mu se izsmqh v liceto, no naistina za nqkolko sedmici mi se opravi... Po 2-3 puti na den, obache izsushava kojata i moje da ti se obeli, no posle se vuzstanovqva burzo. Ako ima neshto pitai, no naistina pomaga i sega predi 1 sedmica pak beshe trugnalo da se vrastva i si slojih 2 puti mejdu nokutq i mesoto i sega e chuk..

  13. #13
    Аз ти предлагам да отидеш на лекар... за 10 мин ти бият една упойка в краченцето после 3 дена си с превръзка и оттогава има огромно значение да си режеш нокътя в права линия без никакви заобляния. Помага, а и ако не е толкова зле почвай с Ихтиол - хубаво лекарство!
    MaG

  14. #14
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Една? На няколко пъти май беше, а?
    3 дни? За толкова ли ти пораства? Вълнуващо.
    Ихтиол е възможно най-грешното.
    Аман.

  15. #15

    Re: Врасъл нокът

    Цитирай Първоначално написано от mumiikataa
    Цитирай Първоначално написано от drowhit
    Момче съм на 16 години. Миналата година също имах врасъл нокът,но се оправи не помня как. Тази година е доста опорит и повече от месец ме държи-не го фиксирах кога започна. За операция съм доста негативно настроен понеже се появяват усложнение за пример майка ми- доста са и рязали нокътя. Какво е ефективно лечение? Бани със сапун, със соли за вана,със сол,със сода,с тетра? Прахчета - топоцин или гентамицин върху засегнатото място добър подход ли са? Някакви препоръки ако имате за оздравяването на крака ми помагайте че много ми пречи тая гадорийка.
    Az imah sushtiq problem. Opravi se ot Acne Out(sinioto). Lekar mi go predpisa i az mu se izsmqh v liceto, no naistina za nqkolko sedmici mi se opravi... Po 2-3 puti na den, obache izsushava kojata i moje da ti se obeli, no posle se vuzstanovqva burzo. Ako ima neshto pitai, no naistina pomaga i sega predi 1 sedmica pak beshe trugnalo da se vrastva i si slojih 2 puti mejdu nokutq i mesoto i sega e chuk..

    А какво точно прави тоя акне аут - премахва инфекцията ли? И друго да питам трябва ли да го изрежа враслото след това ?
    mess with the best,cry like the rest

  16. #16
    Супер фен Аватара на gabi_94
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    2 620
    аз в момента имам такъв проблем и ме е страх На майка ми са иа правили операции и съвсем се паникиосах. Болеше ме ужасно и се беше подуло, ама мама ми го изряза внимателно по някъкъв начин и ми го намаза с едно кафяво нещо и сега не ме боли, надявам се да се оправи, иначе ще проверя как се казва това кафявото лекарство.
    If you do not tell the truth about yourself
    you cannot tell it about other people!

  17. #17
    хора имах такъв проблем на левия крак- вътрешната страна, направиха ми операция и сега почти се е възтановил,но имам проблем почна да ми бере и външната страна...до преди няколко дни правех бани със смрадлика, а след това с бледо розов разтвор от вода и калиев перманганат и след тва го мажа с Йодасепт и няма гной, искам да питам да ходя ли на лекар веднага, защото не искам пак да ми махат нокътя, или да изчакам да порастне, благодаря предварително;;;;;;;;;;;

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от idiotismm
    хора имах такъв проблем на левия крак- вътрешната страна, направиха ми операция и сега почти се е възтановил,но имам проблем почна да ми бере и външната страна...до преди няколко дни правех бани със смрадлика, а след това с бледо розов разтвор от вода и калиев перманганат и след тва го мажа с Йодасепт и няма гной, искам да питам да ходя ли на лекар веднага, защото не искам пак да ми махат нокътя, или да изчакам да порастне, благодаря предварително;;;;;;;;;;;
    Иди на козметичка да ти го почисти. И можеш да го мажеш с Йодасепт. Тея операции са напълно безмислени. Като идеш на козметичка тя ще ти обясни как точно да го режеш, за да не ти се враства и трябва да внимаваш със спортовете, в които има рязко спиране и тръгване. Ако искаш ми пиши лично имам опит с тея работи..

  19. #19
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469

    Re: Врасъл нокът

    Цитирай Първоначално написано от drowhit
    Момче съм на 16 години. Миналата година също имах врасъл нокът,но се оправи не помня как. Тази година е доста опорит и повече от месец ме държи-не го фиксирах кога започна. За операция съм доста негативно настроен понеже се появяват усложнение за пример майка ми- доста са и рязали нокътя. Какво е ефективно лечение? Бани със сапун, със соли за вана,със сол,със сода,с тетра? Прахчета - топоцин или гентамицин върху засегнатото място добър подход ли са? Някакви препоръки ако имате за оздравяването на крака ми помагайте че много ми пречи тая гадорийка.
    операцията е най-ефективното лечение

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от mumiikataa
    Цитирай Първоначално написано от idiotismm
    хора имах такъв проблем на левия крак- вътрешната страна, направиха ми операция и сега почти се е възтановил,но имам проблем почна да ми бере и външната страна...до преди няколко дни правех бани със смрадлика, а след това с бледо розов разтвор от вода и калиев перманганат и след тва го мажа с Йодасепт и няма гной, искам да питам да ходя ли на лекар веднага, защото не искам пак да ми махат нокътя, или да изчакам да порастне, благодаря предварително;;;;;;;;;;;
    Иди на козметичка да ти го почисти. И можеш да го мажеш с Йодасепт. Тея операции са напълно безмислени. Като идеш на козметичка тя ще ти обясни как точно да го режеш, за да не ти се враства и трябва да внимаваш със спортовете, в които има рязко спиране и тръгване. Ако искаш ми пиши лично имам опит с тея работи..
    благодаря ти, много ме успокои, защото хич не ми се занимава с операции и лекари, мерси пак

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от idiotismm
    благодаря ти, много ме успокои, защото хич не ми се занимава с операции и лекари, мерси пак
    За нищо. Ще се оправиш

  22. #22
    Мега фен Аватара на mynichka
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    4 442
    Аз знам,че за враснал нокът ходиш да ти цепят кожата отстрани и те мажат с нещо и се оправя..поразпитай личния си
    http://www.youtube.com/user/Michelle...15/rOCzQ3pKGvk
    Шофирай разумно- стигни жив!!!

  23. #23
    имах такъв проблем и на двата крака. направих си операция и за сега нямам никакви проблеми.

  24. #24
    az sam momiche na 14 godini sam.Az imam sy6tiqt problem ot 3 god. na leviqt palec na kraka.Ni6to ne mi pomaga s Jodasept/Ehtiol/oriz/medena pitka/ vsichko sam probvala no nishto i nishto a mi kaza che ako se stoi mn dylgo taka s vrasnal nokyt moje da poluchish gangrena nz do kolko e vqrno! I taka bqh prinudena da mi pravqt operaciq 1.beshe v sofiq bez upoika 2.beshe pak v sofiq s upoika 3.beshe vyv pleven s upoika 4. beshe vyv VT bez upoika za6toto ne me hvana 5.beshe vyv VT s upoika 6.mi beshe tozi ponedelnik 27.04.2009 vyv VT s upoika.No operaciqta e reshenieto vsqka god po 2 -pyti mi se sluchva tova i e mn gadno i ujasno boli. chuvala sam 4e imalo v pleven chovek koito opravql takiva neshta no vzemal nqkyde okolo 2000 lv. za tova i mn bolqlo nz. Na nikogo ne go pojelavam !!!!!

  25. #25
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Ами, и това е условно.
    След 5 такива операции, нокътят на единия ми палец продължава да враства.;

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си