.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1
    bananche_banche
    Guest

    Moderated: Пълнее ли се от банани?

    Znam,che na mnozina vaprosat mi sigurno chte prozvuchi stranno i absurdno,no ot banani palnee li se?Do skoro si misleh,che ne,ili pone ne mnogo,zachtoto vse pak sa plodove,i pri dieta stavat,no niakoi mi kazaha,che v golemi kolichestva i izobchto vrediali na figurata!Vie kak mislite?Molia vi se,priemete go na seriozno i mi otgovorete,PLS!!! [-o<

    Moderated by ^npocTo^a3^f^
    7 точка от правилника!

  2. #2
    pulnee se da...no 1 na sedmica ne vredi

  3. #3
    Супер фен Аватара на Glezanka
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    Sunny Beach
    Мнения
    1 509
    Цитирай Първоначално написано от sladko`eFche
    pulnee se da...no 1 na sedmica ne vredi
    Da be .. edin ... az kato qm po kilogram na sedmica i nishto mi nqma,nito pulneq nito nishto ... Bananite zasishtat i ne wqrwam nqkoe momiche da moje da izqde poweche ot 2 banana na edno qdene ...

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от GlEzAnKa`{P}
    Цитирай Първоначално написано от sladko`eFche
    pulnee se da...no 1 na sedmica ne vredi
    Da be .. edin ... az kato qm po kilogram na sedmica i nishto mi nqma,nito pulneq nito nishto ... Bananite zasishtat i ne wqrwam nqkoe momiche da moje da izqde poweche ot 2 banana na edno qdene ...
    6tom avtorkata pita spored men e na dieta ili puk...vs i se lepi...bananut se vodi mn kalori4en zatva kazah 1 na sedmica. koito iska da qde po kilogram...moje i da otslabva :S oba4e se vodi mn kalori4en :S

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    на най-обичания мъж в сърцето . . .
    Мнения
    1 603
    Аз мога да изям повече от два банана До колкото знам бананите са богати на въглехидрати и затова се избягват при диетите.Специално при лунната диета, при която са позволени плодове/ за ябълки съм чувала че е най=-добре/, банани не трябва да се ядат именно поради тази причина.Но от 1-2 на седмица не вярвам да ти стане нещо..
    Извинете ме за правописа , но нямам нерви за тирета и запетайки

  6. #6
    az sum 4uvala oba4e 4e banana e edinstveniq plod s hormona na 6tastieto sigurno zaradi formata tui 4e pohapvai moje i dr ne6ta da prai6

    P.P Qj banan4eta posle izrazhodvai poetite kalorii s tqh

  7. #7
    Голям фен Аватара на DeSiTo0o
    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    Botevgrad
    Мнения
    772
    ot bananite se pulnee i to stabilno no ako gi qde6 s mqrka... nqma ni6to da ti stane
    Yellow diamonds in the light... and we’re standing side by side... as your shadow crosses mine... What it takes to come alive?

  8. #8
    Супер фен Аватара на GLeZoRanA
    Регистриран на
    Aug 2005
    Град
    ®България...®
    Мнения
    2 863
    Цитирай Първоначално написано от DeSiTo0o
    ot bananite se pulnee i to stabilno no ako gi qde6 s mqrka... nqma ni6to da ti stane
    Така е .. ама ако седнеш да четеш и да се интересуваш от какво се пълнее и какво не .. ще стигнеш до извода , че се пълнее от всичко.. ужасТно Всичкооо трябва да е с мярка

  9. #9
    Мега фен Аватара на malka_sladuranka
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 151
    Цитирай Първоначално написано от GLeZoRanA
    Цитирай Първоначално написано от DeSiTo0o
    ot bananite se pulnee i to stabilno no ako gi qde6 s mqrka... nqma ni6to da ti stane
    Така е .. ама ако седнеш да четеш и да се интересуваш от какво се пълнее и какво не .. ще стигнеш до извода , че се пълнее от всичко.. ужасТно Всичкооо трябва да е с мярка
    Каката е права. И аз от 2 дена се опитвам да съм на диета, че спрях цигарите и почнах да качвам. От всичко се пълнее малко или много. Чувала съм, че и от праскови даже, защото имали плодова захар(незнам колко е вярно). Просто всичко трябва да е в умерени количества и да се яде често и по малко.

  10. #10
    Голям фен Аватара на tainstvenata
    Регистриран на
    Feb 2006
    Мнения
    754
    Ами моито моми4е мога да ти кажа 4е от вски4ко се пълнее .. и от бананите също.. просто сама трябва да прецениш дали ще го ядеш или не .. все пак неможе винаги да сме на диети бе мам*ка му ...
    Music is a higher revelation than all wisdom and philosophy

  11. #11
    da pylnee se az za tva gi qm 4e sym tapeciran skelet

  12. #12
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    392
    Банани - Белтъчини - 1,09 Въглехидрати - 22,84 Мазнини - 0,33 Калории - 89 Холестерол - 0 .. това е на 100гр. банан .. един средно голям банан е около 150-200гр. .. в банана също така има и много витаминин от които преобладава витамин А които е нужен на организма за потдържане и укрепване на имунната система ..

    Принципно при повечето диети плодовете са табу, най-вече зарди наличието на плодова захар или т.н. фруктоза .. НО приемат на плодове ни лишава от много необходими витамини и минерали .. по 1 бананче на ден не е никакъв проблем .. но да се взимат сутрин, вобще ако ще се консумират плодове да е от 8:00 до 16:00 най-късно .. по 3-4 плода на ден си е направо задължително да се консумират ..
    The ghosts of my dead brothren lies silent now.

  13. #13
    Мега фен Аватара на koalka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    16 147
    Да, пълнее се.Той е най-калоричния от плодовете, следван от пъпеша и гроздето.Не прекалявай с тях.

  14. #14
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2006
    Мнения
    457
    da si vijdala debela maimyna

    skype: lucifer___

  15. #15
    Голям фен Аватара на tainstvenata
    Регистриран на
    Feb 2006
    Мнения
    754
    Цитирай Първоначално написано от [Lucifer
    ]da si vijdala debela maimyna
    да ама все пак не сме маимуни .. пък и всеки организъм е разли4ен
    Music is a higher revelation than all wisdom and philosophy

  16. #16
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    392
    Цитирай Първоначално написано от tainstvenata
    Цитирай Първоначално написано от [Lucifer
    ]da si vijdala debela maimyna
    да ама все пак не сме маимуни .. пък и всеки организъм е разли4ен
    Отделен въпрос е че диетата на маймуните вобще не е изградена изцяло от банани ..
    The ghosts of my dead brothren lies silent now.

  17. #17
    Guest
    ами да може и да се пълнее,но аз и като съм на диета си ги ям,защото ги обожавам и не се лишавам от тях
    то не стига дето като съм на диета толкова неща не мога да ям,че и банани да не ям,айде все пак са плод,макар и калоричен,а то храна без калории няма
    В момента съм на диета и ям поне по два банана на ден и добре ми се отразяват,ако спазваш правилен хранителен режим,поемаш мн течности и спортуваш или се движиш достатъчно бананите няма да ти навредятмособено ако са на закуска

  18. #18
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    ами да може и да се пълнее,но аз и като съм на диета си ги ям,защото ги обожавам и не се лишавам от тях
    то не стига дето като съм на диета толкова неща не мога да ям,че и банани да не ям,айде все пак са плод,макар и калоричен,а то храна без калории няма
    В момента съм на диета и ям поне по два банана на ден и добре ми се отразяват,ако спазваш правилен хранителен режим,поемаш мн течности и спортуваш или се движиш достатъчно бананите няма да ти навредятмособено ако са на закуска

    и е много по-добре като ти се яде сладко да изядеш един банан вместо една вафла нали

  19. #19
    Мега фен Аватара на koalka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    16 147
    Да, ако прекаляваш...
    А и по принцип това е най-калоричният плод.[/i]

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си