.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 63
  1. #1

    Болимия - дяволска болест

    zdraveite na vsi4ki v tozi sait.nikoga ne sum pisala na takiva mesta,za6toto po princip sum skepti4no nastroena,no kogato 4ovek se sre6ta s trudnosti v jivota si tursi podkrepa,dori tq da e samo virtualna.az sum na 18 godini ,visoka sum 1,62 i teja mejdu 49-50 kg.kato kg sum dobre,no vsi4ko po4na minalata godina april mesec,kogato bqh 55kg i edin den stanah ot legloto i kato se poglednah v ogledaloto vidqh,4e momi4eto,koeto ima6e perfektna figura,q e zagubilo.... zapo4nah s dieti,koito pomognaha opredeleno,no posle v straha si da ne nadebeleq zapo4nah da povru6tam vsi4ko.hraneh se v golemi koli4estva,poglu6tah tolkova mnogo,4e dori az samata ne znaeh 4e imam takuv potencial i posle vsi4ko otiva6e po dqvolite.taka ve4e edna godina.4ovek stanel i bolimik trudno moje da se otturve,ot tozi jestok porok.4ela sum mn,znam mn za tazi bolest i neinite posledstviq,no za sujalenie ne6tata ne se promenqt i az otnovo povru6tam.bila sum na lekari,psiholozi,no znam 4e ako 4ovek ne si pomogne sam,nqma koi drug da mu podade ruka i da go izmukne ot kalta.trudno mi e da govorq za tova,no vse pak izkah da spodelq,4e 4ovek ne trqbva da po4va dieti kato iska da otslabne,za6toto posle ima risk za anorexia ili bolimiq.trqbva prosto da se ograni4ava6 s hranata,no na organizma mu e nujno vsi4ko,dori i sladko,6okolad.volqta se krie ne v tova da se li6ava6 ot vkusnite ne6ta v jivota,a volq e da kaje6 spri,stiga,be6e mi dostatu4no,pove4e ne iskam da qm ot tova.prosto kogato ti e nai-sladko,trqbva da ostavq6 na strana,tova koeto hapva6 i taka nesumneno 6te ima efekt.otnosno men,ideq si nqmam kakvo 6te pravq,sigurno otnovo 6te potursq pomo6t ot profesionalisti,za6toto 1 god se mu4a ve4e ,a mi predstoqt izpiti po medicina,tova e moita detska me4ta,a s tova breme ,koeto nosq po sobstvena vina,nz dali 6te uspeq.iskam da vi kaja edno-haresvaite se takiva kakvito ste,kolkoto i banalno da zvu4i,vuob6te ne trqbva da vi puka ot horskoto mnenie i ob6testvenite kriterii za perfketno tqlo.vse pak tqloto ne e vsi4ko,nie-tezi,koito boleduvame ot bolimiq ili anorexia sme s krasivi tela,no otvutre ...po-dobre da ne znaete za kakvo stava vupros.az imam problemi s kostite ve4e,zubite mi se ru6at,neredoven cikul ,kosopad i 6te stava po-lo6o,ako ne se pogrija i sega mu e vremeto da se preborq s tazi prokletiq.prosto nie sme kato edna perfektna qbulka,vzeta ot raiskata gradina,no otvutre e cqlata prognila.ne pravete tazi gre6ka,koqto az dopusnah,za6toto cenata e visoka.az pozvolih na bolimiqta da mi otneme zdraveto,nedeite sklanqite glava tolkova lesno,kolko az go napravih.nqkoi ,ako ima su6tite problemi ili iska da spodeli,vinagi moje da mi pi6e.6te vi dam suveti i 6te vi kaja vsi4ko,koeto vi interesuva.prosto ne iskam momi4etata ,bolni ot hranitelni raztroistva da se uveli4avat kato broi.ne si struva.ne si zaslujava da propuskah malkite radosti i udovolstviq ot jivota,poradi maniq za slabost.

  2. #2
    Съжалявам, дете. Дано да се справиш, Бог да е с теб.

  3. #3
    С всички сили се бори,със зъби и нокти!!! [-o< Всички сме с теб!!!Успех и дано да се оправиш [-o< [-o< [-o< [-o<

  4. #4
    Знам какво е. Не обичам да говоря за това,но и аз имах проблеми като твоите. Никога не съм била дебела..винаги съм била скелет. Е,преди като тренирах бях мнооого по-добре де :Д Обаче имах честта да се движа с закръглени момичета,които злобяха и ми набиха филмите,че съм дебела...аз винаги съм се ограничавала с храната,както повечето момичета,които си втълпяват,че са дебели.Но това не беше както преди...превърна се в кошмар. Аз и по принцип си имам няколко други също нелеки болести, свързани с дихателния процес. Трябва по принцип да приемам различна и храна,изпълнени с витамини. А аз кво правех опити да изям 1 ябълка за 1 час...и накрая я хвърлях. Нашите като ме питаха :Ще ядеш ли?:аз естествено казвах,че съм яла. Най-лошото беше,че заради манията за перфектно тяло си разбих нервите..когато се погледнах в огледалото почвах да пищя и рева,да чупя и изпадах в нервна криза. Никой не подозираше нищичко.Докато един ден не припаднах ( Аз често получавам гърчове..ако много се ядосам,притесня,при резки промени в температурата )..нашите си мислеха,че е поредния гърч с който вече сме свикнали..оправих се...3 дни не можех да стана от леглото...отидохме на лекар. Събудих се на системи.. Хубавото беше,че бях в самото начало на анорексията. Не бях толкова навлязла..имаше време и шанс все още. Само аз си знам за какви мъки става въпрос. Как трябва да приемеш нещо,което тялото и психиката ти не приема. Не е вярно,че само волята е нужна. Лекарствата и специалните храни не са никак евтини. Но аз нямах нужда от тях,защото не бях чак толкова зле. За 2 месеца успях да се възстановя. Не вярвах,че с воля може да го постигна. Важна беше и подкрепата на родителите ми. И от тогава си похапвам добре,вярно е че пак се ограничавам и често съм на диети,но никога не прекрачвам границата,онази граница заради която рискувах живота си.
    Не мога да скрия обаче,че понякога пак се връщам към предишната си мания...Не ям с дни,после припадам,наяждам се като улигофрен...изпразвах супермаркета до нас и след това драйфам като невидяла...Често отскачам до аптеката за някои хапченца за отслабване...и тва до момента,в който родителите ми не ме изхващат.
    Някой път като гледам някои списания или предавания за мода изпадам в някви кризи и започвам да се тъпча пак с кви ли не помии.
    Осъзнаваам,че това е проблем,спирам уж,но това до момента в който някой не реши да се позабавлява на мой гръб и да обсъжда с подробности тялото ми.

    Мила искам да ти кажа,че съм с теб. Вярвам,че и ти си толкова борбена колкото мен и толкова силна,за да успееш. Гадното на твоята болест,че не е толкова на лице психиката,а тялото. Но все пак трябва не само да кажеш,че си осъзнала,но наистина да осъзнаеш,че не си дебела,нямаш нужда от повръщания,диети и всичко. Сигурна съм,че ще успееш. Знам какво е,знам че не е леко,но замисли се,че малко или много лечението зависи от теб самата,от твоята психика.Настрой я правилно,така че да отхвърли болестта.Желая ти успех.
    А на всички други момичета мога да кажа да се харесват такива,каквито са...и мнението на другите за тялото ви да не се отразява на здравето и психиката ви.

  5. #5
    Zdraveite! Az sum ot va6ata "partiq" ili pone bqh !Mnogo e jestoko v produljenie na 3-4 godini bqh v tozi poro4en krug-po4va6 dieta,provalq6 se,zapo4vah da qde6 mnogo,povru6ta6,spira6 da povru6ta6,no produljava6 da qde6 mnogo,nadebelqva6 i aide pak na dieta!Ujas ,tezi ne6ta sa mi poznati do bolka!Naskoro oba4e razbrah kakvo sa pri4inili na tqloto mi i dori mesec predi tova si bqh kazala,4e tova pove4e nqma da se povtori!Priqtelqt mi be6e s men ,kogato razbra i toi mnogo durje6e da ne se povtarq ni6to otnovo!Az s negova pomo6t za sega ve4e okolo 3-4 meseca ne sum pravila ni6to ,nito sum povru6tala nito sum se podlagala na nqkva otka4ena super dieta!Tui kato imam psoriazis oba4e trqbva da sum na rejim v hraneneto i da se ograni4avam ot nqkoi hrani,koito ako qm 6te sa v minus ne samo za bulimiqta,no i za psoriazisa.Ne qm zahar,bqlo bra6no,kolbasi ,purjeno i ne mi se pozvolqvat gaziranite napitki.No kogato mi skimne re6avam da si pozvolq ,za da ne prevurtq!Vupreki,4e ne sum se se6tala skoro za tova,4e sum bila bolna ot bulimiq,ne moga da kaja,4e sum napulno izlekuvana!Az ne sum hodila po psihiatri,do skoro samo az znaeh,4e imam tozi problem.Qvno e trqbvalo cqloto semeistvo da razbere za da prestana ne znam.No ideqta da otslabna e o6te v glavata mi,koeto ne e mnogo dobre i poradi tazi pri4ina mnogo lesno moga da se vurna nazad!Ne dai Boje da se vurna ne znam kakvo 6te pravq!Az sum na 16 godini,a mi otkriha osteoporoza,imenno zaradi glupavite mi opiti da otslabna i za kakvo be6e vsi4ko?Sega vsu6tnost znam,4e ne iskam da se hranq normalno,tolkova da otslabna,kolkoto da se opitam pone malko da zakrepq zdraveto si!Znam kolko e mu4itelno,no vie znaite,4e ima izhod stiga da iskate i da tursite onova koeto vi lipsva,6tom go namerite ve4e vsi4ko 6te e nared!Pojelavam vi uspeh! S vas sum! Postaraite se obi4aite tqloto si,za6toto to ne e vinovno za ni6to,ne mu pri4inqvaite tova!

  6. #6
    iskreno vi blagodarq za suvetite i istinskite,priqtelski ne6ta,koito napisahte.ne e lesno da se govori za tova,ne e lesno da si priznae6,kakvo si pravil ili produljava6 da pravi6,no sum 6tastliva,4e ima hora,koito sa namerili na4in da se spravqt s tazi bolest i sa preborili samite sebe si. vqrvam,4e ne samo az 6te napravq su6toto,no i mn drugi momi4eta kato men i vas,za6toto sqka6 v bg temata bolimiq ili anorexia,sa temi tabu ili pone ne sa tolkova razprostraneni iz ob6testvoto,no opredeleno jiveem v zabluda...mn sa jertvite....vlezte v youtube.com i zadaite -pro-ana,pro-mia,anorexia i mojete da vidite realnostta,bez preuveli4eniq.blagodarq vi o6te vednuj za podkrepata mili momi4eta.

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2006
    Мнения
    2 075

    Re: bolimiq-dqvolska bolest i hodene po mukite

    Цитирай Първоначално написано от iveto89
    zdraveite na vsi4ki v tozi sait.nikoga ne sum pisala na takiva mesta,za6toto po princip sum skepti4no nastroena,no kogato 4ovek se sre6ta s trudnosti v jivota si tursi podkrepa,dori tq da e samo virtualna.az sum na 18 godini ,visoka sum 1,62 i teja mejdu 49-50 kg.kato kg sum dobre,no vsi4ko po4na minalata godina april mesec,kogato bqh 55kg i edin den stanah ot legloto i kato se poglednah v ogledaloto vidqh,4e momi4eto,koeto ima6e perfektna figura,q e zagubilo.... zapo4nah s dieti,koito pomognaha opredeleno,no posle v straha si da ne nadebeleq zapo4nah da povru6tam vsi4ko.hraneh se v golemi koli4estva,poglu6tah tolkova mnogo,4e dori az samata ne znaeh 4e imam takuv potencial i posle vsi4ko otiva6e po dqvolite.taka ve4e edna godina.4ovek stanel i bolimik trudno moje da se otturve,ot tozi jestok porok.4ela sum mn,znam mn za tazi bolest i neinite posledstviq,no za sujalenie ne6tata ne se promenqt i az otnovo povru6tam.bila sum na lekari,psiholozi,no znam 4e ako 4ovek ne si pomogne sam,nqma koi drug da mu podade ruka i da go izmukne ot kalta.trudno mi e da govorq za tova,no vse pak izkah da spodelq,4e 4ovek ne trqbva da po4va dieti kato iska da otslabne,za6toto posle ima risk za anorexia ili bolimiq.trqbva prosto da se ograni4ava6 s hranata,no na organizma mu e nujno vsi4ko,dori i sladko,6okolad.volqta se krie ne v tova da se li6ava6 ot vkusnite ne6ta v jivota,a volq e da kaje6 spri,stiga,be6e mi dostatu4no,pove4e ne iskam da qm ot tova.prosto kogato ti e nai-sladko,trqbva da ostavq6 na strana,tova koeto hapva6 i taka nesumneno 6te ima efekt.otnosno men,ideq si nqmam kakvo 6te pravq,sigurno otnovo 6te potursq pomo6t ot profesionalisti,za6toto 1 god se mu4a ve4e ,a mi predstoqt izpiti po medicina,tova e moita detska me4ta,a s tova breme ,koeto nosq po sobstvena vina,nz dali 6te uspeq.iskam da vi kaja edno-haresvaite se takiva kakvito ste,kolkoto i banalno da zvu4i,vuob6te ne trqbva da vi puka ot horskoto mnenie i ob6testvenite kriterii za perfketno tqlo.vse pak tqloto ne e vsi4ko,nie-tezi,koito boleduvame ot bolimiq ili anorexia sme s krasivi tela,no otvutre ...po-dobre da ne znaete za kakvo stava vupros.az imam problemi s kostite ve4e,zubite mi se ru6at,neredoven cikul ,kosopad i 6te stava po-lo6o,ako ne se pogrija i sega mu e vremeto da se preborq s tazi prokletiq.prosto nie sme kato edna perfektna qbulka,vzeta ot raiskata gradina,no otvutre e cqlata prognila.ne pravete tazi gre6ka,koqto az dopusnah,za6toto cenata e visoka.az pozvolih na bolimiqta da mi otneme zdraveto,nedeite sklanqite glava tolkova lesno,kolko az go napravih.nqkoi ,ako ima su6tite problemi ili iska da spodeli,vinagi moje da mi pi6e.6te vi dam suveti i 6te vi kaja vsi4ko,koeto vi interesuva.prosto ne iskam momi4etata ,bolni ot hranitelni raztroistva da se uveli4avat kato broi.ne si struva.ne si zaslujava da propuskah malkite radosti i udovolstviq ot jivota,poradi maniq za slabost.
    миличка..да страдаш от такава мания за слабост е много лошо!Аз..отслабнах също мн драстично и останах 38,5 кг което за годините и възрастта ми не е нормално и получих проблемите които имаш и ти.Просто бях като сянка и всички ме мислеха за анорексичка!А може би бях..?!Защото дори и тогава не се имах за слаба..сега напълнях малко но проблемите с косата ми не спират.Станала ми е като слама и не мога нито да си я боядисам(а на руса коса тъмните корени... ),нито да я накъдря ,дори да я измия не мога..защото всичко остава в ръцете ми.Но не се предавам..продължавам да правя всичко възможно да се стабилизирам,но..вече почвам да губя малко по малко надеждата ,че най-вече косата ми ще се оправи защото много си я обичам и не искам да стане по-зле..въпреки че с всеки изминал ден капе все повече и повече..това наистина е тунел без изход! ..няма какво да кажа освен късмет..
    Аз сЪм кУкЛиЧкаТа,кояТо нЕ моЖеш дА сВалИш!Аз сЪм пЕрФекТнаТа,с коЯт0 дрУгиТе Ще сРавНиШ! ТвоЯта МаЦка оТ мЕн тЕ пАзИ,щ0т оТ заВисТ в КраКаТа мИ лАзИ!

  8. #8
    emi i az ne znam kakvo da ti kaja,moqt kosopad ne e 4ak tolkova ujasqva6t,kolkoto tvoqt,no mislq 4e kosata mi se poopravi,tui kato po4nah da slagam jultuk vurhu neq s edna luji4ka zahtin,namazvam q taka i stoi 2 4asa i sled tova miq,zazdravqva kosumut i go pravi po-jiznen.ne se otkazvai ,ima izhod,dori i sega da ne go vijda6,ne kazvam 4e i az ne se pre4upvam,no sum re6ena da se spravq,napravi go i ti.ako iska6 se boqdisai s tumnokestenqva boq,koqto da podhranva,za6toto ina4e s tova ruso....i tiq koreni..ne si misli 4e e ot boqta,tii znae6 ot kakvo e,prosto ne priema6 neobhodimite za organizma vitamini,ottam se polu4ava vsi4ko.taka 4e boqdisai si q,ne se pritesnqvai ot tova i po4ni da hapva6 vitamini pod formata na plodove i zelen4uci,mn mn kiselo mlqko i mn mn sirene kazvai si samo edno-Ti MOJE6.. i 6te uspeem
    I like Walking In The RAIN CAuse NO one SeeS i'M cRYIN' ***adDIcted To REtRO***

  9. #9
    Guest
    zdr za syjalenie moga da kaja 4e 'i az sam v klyba', za okolo 4 - 5 mes. svalih okolo 15kg., i sega...sega teja 58kg i sam visoka 167 sm, iskah da smaka oshte pone 2-3kg no nashite me sprqha, kakyv e problema - zapo4nah s qbalki 2 sedmici \po max 3 na den, ako sa po golemi i po 2\, i voda, nishty drygo, posle zapo4nah da se typ4a primerno vednaj sedmi4no, sladkishi, kakvoto mi padne, i posle v toaletnata, sled tova oste 5-6 dni golemi ograni4eniq v hranata, i otnovo taka, za sajalenie zapo4nah da go pravq vse po 4esto, a drygiq problem e 4e ot izvestno vreme moje bi pove4e ot sednica nqmam ama nikakav apetit i se hranq bykvalno nasila za pred nashite, tova e 4e qblki primerno gi qm beleni i tvarda hrana ne sam priemala ot mn vreme, dnes naprimer qdoh malko sirene, kashkaval i domat, i vednaga zapo4nah da vrashtam po malko ne na sila hrana kakto praveh predi, i nemoga razbirate li 4e nemoga da se hranq a i neiskam, izhvarlqm hrana, kazvam 4e sam qla, hranq ky4eto, i taka, nemoga, eto sega sled malko izlizam da karam kolelo, pravq go ot nqkolko meseca, vseki den karam kolelo, hodq po mn, po4ti ne se spiram i nemoga vse me e strah da ne bi da ka4a nqkoi kg zashtoto nz prosto nqma da moga da go ponesa.....problema pri men e 4e zn kakvo e da si ot onezi zakragleni momi4eta, koito nikoi ne haresva, zn i kakvo e da 4yesh komentar ot roda 'nemojesh da si predstavish za kakva svinq stava vapros', e sega ve4e nikoi ne bi si go pomislil kato me vidi, hybavoto e 4e kojata mi ne se e otpysnala i gram, nqmam celylit i vsi4ko zasega e nared, s izklu4enie na tova 4e cikala mi ne e idval tozi mesec, i postoqnno si mislq da svalq pone oshte nqkolko kg i taka...i vse pak se haresvam i ne mislq 4e sam bolna, prodaljavam da sportyvam i izdarjam na silni trenirovki, priloshava mi otvreme na vreme, no nishty pove4e nz, moje bi sam v na4aloto na tezi problemi no napravo se plasha kato vi slysham za kakvo stava vapros...dano se razmina sas sitemite i i.n.....

  10. #10

    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Varna
    Мнения
    5

    Re: Болимия - дяволска болест

    ne pravete takiva glupavi dieti! koito ima nqkakvi problemi s tegloto da pravi razdelno hranene to e polezno i ne te ogrzni4ava ot pove4eto ne6ta uspeh vi jelaq

  11. #11
    zdr za syjalenie moga da kaja 4e 'i az sam v klyba', za okolo 4 - 5 mes. svalih okolo 15kg., i sega...sega teja 58kg i sam visoka 167 sm, iskah da smaka oshte pone 2-3kg no nashite me sprqha, kakyv e problema - zapo4nah s qbalki 2 sedmici \po max 3 na den, ako sa po golemi i po 2\, i voda, nishty drygo, posle zapo4nah da se typ4a primerno vednaj sedmi4no, sladkishi, kakvoto mi padne, i posle v toaletnata, sled tova oste 5-6 dni golemi ograni4eniq v hranata, i otnovo taka, za sajalenie zapo4nah da go pravq vse po 4esto, a drygiq problem e 4e ot izvestno vreme moje bi pove4e ot sednica nqmam ama nikakav apetit i se hranq bykvalno nasila za pred nashite, tova e 4e qblki primerno gi qm beleni i tvarda hrana ne sam priemala ot mn vreme, dnes naprimer qdoh malko sirene, kashkaval i domat, i vednaga zapo4nah da vrashtam po malko ne na sila hrana kakto praveh predi, i nemoga razbirate li 4e nemoga da se hranq a i neiskam, izhvarlqm hrana, kazvam 4e sam qla, hranq ky4eto, i taka, nemoga, eto sega sled malko izlizam da karam kolelo, pravq go ot nqkolko meseca, vseki den karam kolelo, hodq po mn, po4ti ne se spiram i nemoga vse me e strah da ne bi da ka4a nqkoi kg zashtoto nz prosto nqma da moga da go ponesa.....problema pri men e 4e zn kakvo e da si ot onezi zakragleni momi4eta, koito nikoi ne haresva, zn i kakvo e da 4yesh komentar ot roda 'nemojesh da si predstavish za kakva svinq stava vapros', e sega ve4e nikoi ne bi si go pomislil kato me vidi, hybavoto e 4e kojata mi ne se e otpysnala i gram, nqmam celylit i vsi4ko zasega e nared, s izklu4enie na tova 4e cikala mi ne e idval tozi mesec, i postoqnno si mislq da svalq pone oshte nqkolko kg i taka...i vse pak se haresvam i ne mislq 4e sam bolna, prodaljavam da sportyvam i izdarjam na silni trenirovki, priloshava mi otvreme na vreme, no nishty pove4e nz, moje bi sam v na4aloto na tezi problemi no napravo se plasha kato vi slysham za kakvo stava vapros...dano se razmina sas sitemite i i.n
    iskam da ti kaja 4e opredeleno tova sa purvite simptomi na koito trqbva da oburne6 vnimanie,predi i az kato hapvah pove4ko otivah na grebnata baza i ti4ah s misulta 4e 6te izgorq kaloriite,no nali 4ovek tursi po-lesnoto i zapo4va s ......hubavo e da si sportuva6,no nikoga,ama nikoga nedei vru6tai tova ,koeto si priela,dori i s cenata na 1 kg.produljavai v su6tiq duh,ne gladuvai 4ak do takava stepen,za6toto kakto sama kazva6,4e posle te izbiva s hapvaneto na pove4ko hrana.umereno.. kusmet momi4e
    I like Walking In The RAIN CAuse NO one SeeS i'M cRYIN' ***adDIcted To REtRO***

  12. #12
    Guest
    Takammm........malko mi e trudno da pi6a za tova, ama trqbva!Az vse o6te ne sum v t.nar."klub",no use6tam, 4e vurvq kum nego!Az sum v normata za kg., ama v gornata granica. Vsi4ko zapo4na predi okolo 2 meseca.Bqh na 2 poredni rojdeni dni i ne bqh spala vob6te...na organizma mi tova ne mu haresa i vse mi se povru6ta6e...togava na6te vse o6te znaeha, 4e povru6tam.Posle oba4e zapo4nah da povru6tam, kato se naqm, bez da mi se povru6ta! Maika mi zapo4na mn da se pritesnqva,a ba6ta mi iska6e da hodq na lekar!Az ne iskah ,za6toto znaeh ot kakvo e...znaeh 4e lekarqt 6te me pita dali povru6tam naro4o i az 6tqh da izluja i nqma6e smisul!I taka ve4e za pred na6te sum dobre!Sega osven men nikoi ne znae za problema!Puskam 4e6mata da 6umi i pra6tam v kanalizaciqta vsi4ko pogulnato!

    Ne znam kakvo da pravq ...znam samo 4e trqbva da otslabna!I nikoi ne moje da me nakara da haresvam tqloto si(to nokoi ne se i opitva de ,za6toto nikoi ne znae 4e se vuzpriemam kato mn debela) !Taka, 4e iskam da otslabna i 6te go napravq!Ot edna strana znam, 4e tova ne e na4inut ,no ot druga taka mi se struva po- lesno i burzo! Kato si pomislq 4e kato qm vseki put si kazvam "e kakvo tolko,kato se naqm 6te otida i 6te go povutna",napravo potrupvam ot strah... kakvo si pri4inqvam! Ina4e otnosno vitaminite-piq vseki den i qm predimno plodive i zelen4uci ,ama lo6oto e ,4e i tqh mai gi povru6tam!NO pak kazvam az ne povru6tam za6toto mi se gadi ,a po-skoro za6toto 4uvstvam vina 4e sum qla!
    Vsu6tnost ne6toto koeto me pla6i e 4e znam za posledstviqta,no produljavam!Razkusana su mejdu tova koeta iskam(da otslabna) i tova koeto trqbva(da spra da povru6tam)!Za6toto s tova koeto ne trqbva polu4avam tova koeto iskam........UJAS ...V GLAVATA MI E PULNA KA6A !

  13. #13
    offf mili4ka vij...purvo nedei pii vitamini pod formata na tabletki,za6toto ot tqh se nadebelqva,ograni4i vitaminite,kato gi priema6 samo i edinstveno 4rez plodove i ne povru6tai i tqh.znae6 4e ot plodove ne de pulnee!!oba4e misli6 bezkraino gre6nooo!!!!vse edno vijdam sebe si v samoto na4alo.tova ne e nito nai-lesniqt nito nai-burziqt na4in da stopi6 kg,a imenno obratnoto nai-trudniqt i tejuk put.sama kazva6 4e znae6 posledstviqta,emi...dobre..6tom iska6 perfektno tqlo..nqma problem,vse den nad toaletnata si povru6tai i spazvai grafika,ni6to 4e nqma da ima6 kosa,ni6to 4e zubite ti 6te se ru6at par4e po par4e,ni6to 4e kostite ti 6te po4nat da te tormosqt,sa useta6 bolka v stavite i pri dvijeniq...no nali 6te si slaba.nqma zna4enie,4e 6te se umorqva6 mn burzo i 4e nqma da se 4uvstav6 pulnocenen 4oek,vajnoto e 4e kato se vidi6 v ogledaloto i popita6"ogledalce,ogledalce ot stenata koq e nai-slaba na zemqta?"OTGOVORUT 6TE E TI!!mainata mu ,4e noktite ti 6te se cepqt o6te ot nai-vutre6niqt im krai 6te se se lu6tqt kato sluda,kakvo kato cikulut ti 6te spre i ako vodi6 polov jivot 6te si vinagi pritesnena i 6te pita6-emi sega ako sum bremenna?????vajnoto e 4e 6te si perfektna v svoite sobstveni o4i,nali????da ne govorq za vutre6nite ti organi......tam vsi4ko 6te e le6,ligavicata na stamaha i hranoprovoda 6te e razqdena,6te ima6 rani4ki,ot povru6taneto glasut ti postepenno 6te stane drezgav i tova 6te se prevurne v permanentno sustoqnie.....no nali 6te si SLABA.E ako priema6 vsi4ki tezi ne6ta,s koito budi sigurna 6te se sbluska6,ako produljaav6 taka,ne misli 4e 6te ti se razmine,za6toto bolimiqta ne pro7tava,ne pravi kompromisi......togava davai,ru6i nai-cennoto koeto ima6,no znai 4e bez zdrave nie sme ni6to,nqma da ima pove4e 6tastie,semeistvo,lubov,realizaciq ...
    I like Walking In The RAIN CAuse NO one SeeS i'M cRYIN' ***adDIcted To REtRO***

  14. #14
    Повече от фен Аватара на paola_Rey
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    388
    ufff.....emi neznam no az imam maniq 4e sam adski debela i neznam dali naistina e taka za6toto sam 53 a sam visoka 166,vsi4ki kazvat 4e sam dobre ili 4e sam slaba no vajnoto e 4e az ne sam na tova mnenie.Predi okolo mesec zapo4nax da se ograni4avam seriozno i bqx dovolna ot rezultatite si za6toto naistina zapo4nax da xaresvam tqloto si za p1rvi p1t v jivota si a sega mi se iska da smakna pone 5 kg no me pritesnqva problema s kosata mi koqto zapo4na da kape obilno,a i nqmam vreme za sport i ot vreme na vreme v glavata mi minavat misli za po lesniq na4in da si xapne6 i posle mar6 v toaletnata sled koeto edin den samo na voda i ve4e si gotov ni6to ne ti se e ka4ilo no se pritesnqvam za6toto mislq 4e 6te zapo4na da pose6tavam toaletnata vseki pat sled qdene a kato vi slu6am kakvi sa posledstviqta napravo se fa6tam za glavata i vi sa4ustvam kakto i sam s vas

  15. #15
    emi to i az ne bqh debela,nooo se po4na,spored men ima6 idealno teglo i se radvam kato 4eta,4e pone osuznava6 kakvo moje da stane i te e strah ot tova.moje bi imenno tozi strah 6te te predpazi ot ne6to,koeto po4ne li edin put ne moje da se spre i 4esto se stiga do kraq......prosto mili4ka vseki put kato ti mine misulta za hodene do toaletnata sled hapvane se se6tai za nas,za posledstviqta,za istinskite spodeleni i prejivqni ne6ta,koito sme napisali ..samo i edinstveno v pomo6t na hubavi i mladi momi4eta,koito ne ocenqvat dostatu4no visoko sebe si.mn kusmet i umnata
    I like Walking In The RAIN CAuse NO one SeeS i'M cRYIN' ***adDIcted To REtRO***

  16. #16
    Пожелавам ти да се оправиш не знам ко да ти кажа повече
    Fitness Forever

  17. #17

    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    iN y0ur nighTmaRes..
    Мнения
    79
    настръхнах цялата, докато четох поста ти мила разплаках се .. с цялото си сърце ти съчувствам и искрено съжалявам няма как и с какво да ти помогна ... може би бих ти казала само, че бях твърдо решена да отслабвам чрез повръщане... обаче след всички тези коментари след поста ти и самия той съм ОБЕДЕНА, че никога няма да го опитам страшно много ми помогна и благодаря за това!Надявам се да се оправиш по-бързо!С теб съм миличка
    Baby Baby,
    When we first met, I'd never felt something so strong..
    You were like my lover and my best friend..
    All wrapped in one with a ribbon on it ^
    ~{*I miSs y0u, bAby*}~

  18. #18
    blue_fairy
    Guest
    mili4ki 4eta i razbiram 4e ne sam edinstvenata!i az kato pove4eto momi4eta bqh palni4ka do predi dve godini!togava otslavnah drasti4no!visoka sam 1.65 i v momenta teja 53kg.predi bqh okolo 56.(nemoje da se nare4e 4e bqh slabi4ka no izglejdah normalno)dokato ne zapo4nah da spazvam moite ''absurdni dieti'' s dni(v smisal na po 4 ili5 dori pove4e karah na voda).stignah do 48kg.na dva pati bqh na raba za anemiq na kravta!ot togava imam problemi s povra6taneto!sled vsqko hranene nezavisimo dali e v dolqmo ili malko koli4estvo povra6tam nasilstveno!kosata mi kape no se opitvam da q podhranvam!nadqvam se i az skoro kato nqkoi ot momi4etata da se spravq s tozi problem!na ostanalite koito sa v sa6toto polojenie 6te kaja : Da badem silni za da se spravim s problemite si!

  19. #19
    kato 4eta pisanoto ot vas...ne6toto koeto me radva,4e ima hora,koito ne sa se sbluskali s tozi problem lice v lice...no vupreki tova te razbirat i proqvqvat su4uvstvie i nai-ve4e ti okazvat podkrepa...mn vi blagodarq za koeto!!!!mn mi se iska da pomognem o6te na mn takivca momi4eta ,koito sa na ruba ,na krustopute mejdu tova da otslabnat 4rez povru6tane ili zdravoslovno.a na tezi,koito sa napravili gre6niqt hod...kakto vsi4ki postradali ot bolimiq,6te kaja :don't give up the fight
    I like Walking In The RAIN CAuse NO one SeeS i'M cRYIN' ***adDIcted To REtRO***

  20. #20
    Голям фен Аватара на Forest_girl
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    в къщи =)
    Мнения
    752
    Аз слава богу не страдам от такива неща, но разбирам, че е много гадно! Пожелавам ти успех, с теб съм и се надявам да оздравееш!

  21. #21

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    София
    Мнения
    72
    Абе сладурки..... на мен постоянно ми казват че трябва да отслабна 2-3кг.... и какво? Важното е да се чувстваш добре в тялото си и да ИГНОРИРАШ чуждото мнение. След около седмица почвам да тичам - по половин-един час сутрин. Това е най-доброто решение според мен. И освен това има един момент докато ядеш, в който вече си се наял, но още ти е сладко. Ако можеш да усещаш този момент и да спираш тогава и да полагаш НЯКАКВА (макар и минимална) грижа за тялото си - всичко е 6!!!
    Когато излезете и минете покрай някое момче, мислете си: "О, той се обръща след мен. Я, колко съм готина!" Самочувствието ще ви помогне повече от диетите!
    В живота не е важно колко пъти вдишваш,...
    а колко са моментите, които те оставят без дъх...

  22. #22
    Знаеш ли ... Никога не съм имала такива проблеми слава богу. В момента съм 55 кг при ръст 162 см. Бях решила да отслабна няколко килограма и действително се подложих на строга диета,изразяваща се в гладуване! След като прочетох постовете реших да погледна клипчетата в youtube. Бях ужасена и почти се разплаках... Станах,погледах се в огледалото и си казах,че трябва да се харесвам такава каквато съм,понеже не съм чак в такова лошо положение ... и ... хапнах едно сладкишче
    Наистина момичета,грижете се за фигурите си,но чрез разделно хранене и спорт,а не чрез гладуване ...

  23. #23
    Знаеш ли ... Никога не съм имала такива проблеми слава богу. В момента съм 55 кг при ръст 162 см. Бях решила да отслабна няколко килограма и действително се подложих на строга диета,изразяваща се в гладуване! След като прочетох постовете реших да погледна клипчетата в youtube. Бях ужасена и почти се разплаках... Станах,погледах се в огледалото и си казах,че трябва да се харесвам такава каквато съм,понеже не съм чак в такова лошо положение ... и ... хапнах едно сладкишче
    Наистина момичета,грижете се за фигурите си,но чрез разделно хранене и спорт,а не чрез гладуване ...

    bravo na teb momi4e,radvam se za razumnoto re6enie,koeto si vzela i naistina ti jelaq ot surce nikoga da ne zapo4va6 bezsmisleni li6eniq,koio moga da ti donesat ni6to drugo osven nepriqtnosti.uspeh
    I like Walking In The RAIN CAuse NO one SeeS i'M cRYIN' ***adDIcted To REtRO***

  24. #24
    -------------
    Guest

    -

    Категория: на време спряла се.

    Благодаря искрено на всички момичета, които се престрашиха да споделят проблема си. Постовете ви действат като емоционална спирачка за подобни наклонности.

    С вас съм момичета! Най-важната (според мен) стъпка е направена - признавате се за болни. Анорексията и булимията трябва да се третират като болести и съответно да се лекуват. Може би и представа си нямам колко е трудно... но вярвам в силата на човешката воля. Вярвам във вас

    До момичетата с претенции за перфектни форми: спорт, здравословно хранене. Драстичните диети са порочен кръг!
    (По-добре (и здравословно) е да хапнеш добре и да изгориш излишното, отколкото да не хапваш почти нищо)

  25. #25

    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Do mr0b1 :PpP~
    Мнения
    188
    ;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;( като гледам много сте с такъв проблем дани се оправите всички [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си