.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16

Тема: Спане...

  1. #1
    Glory-road
    Guest

    Спане...

    Kazvam vi legna li si tova e kraqt. Neznam kolko dylboko zaspivama ama stava kato trup neuse6tam ni6to. Primeri:
    1.Mokri synishta /chesto/ ponqkoga to4no kato se sybudq i stava kvoto stava i drug pyt kato se sybudq i ... nqmam dumi.
    2. Ponqkoga kato mi se pikae nemoga da stana - na sutrinta me boli korema si4ko i pikaq po 2 min /tova mi se e slu4valo dva pyti/
    3.Vednyj bqh se napil i si legnah telefona mi na glavata i sa mi zvynqli 10 pyti i nesym go chul/pak nqmam dumi/
    4.Ponqkoga stavam na syn i na sutrinta neznam 4e tova se e slu4ilo
    5. Ponqkoga stavam i sym super razqren neznam 6to
    6.Boli me glavata
    I kato zakliu4enie znam 4e synuvam po nqkoga no nikoga nesi spomnqm
    Mnogo e gadno nqkoi ako moje da komentira ili kaje ne6to.
    Mersi!

    Редактирано от ^npocTo^a3^f^
    Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

  2. #2
    ми има ги такива хора .... просто няма ко да се направи спат кат заклани и тва е .... а пак за мокрите санища на колко си ... да не те е хванал побертета ..... пак като се напиеш мн ясно то още повече .. няма да чуваш абсолютно нищо ..
    Jivota e hubav , za6toto e krasiv

  3. #3

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    В страната на чудесата
    Мнения
    495
    Цитирай Първоначално написано от korata
    ми има ги такива хора .... просто няма ко да се направи спат кат заклани и тва е .... а пак за мокрите санища на колко си ... да не те е хванал побертета ..... пак като се напиеш мн ясно то още повече .. няма да чуваш абсолютно нищо ..
    Първо към korata дума пОбертет в българския език няма....

    Второ за спането....Ставането на сън говори , че не си изпаднал в стадии РЕМ...По принцип човек изпада в РЕМ фаза от 12 до към 1.30 или съответно ако организма и нощно активен изпадаш в РЕМ от 1.30 до към 2.30 максимум 3 и това са редки случай....Хората стават по време на сън точно в този масови диапазон...Освен това няма как да сънуваш каквото и да било ако не си изпаднал в дълбок сън...Въпросния който обсъждам до сега....
    Разяреността говори че съзнанието ти е било по някакъв начин провокирано....КОгато спим мозакът продължава да раобти ...ПОтдържа функциите а в някои случаи и по-сложни операции...Когато се събудим нашето безсъзнание което ни е владеело до момента на събуждането провокира съзнанието да изпрати импулс за събуждане...Ето на това може да се дължи ядосаността....

    Задавам въпрос....Имаш ли понякога докато си буден леко потрепване на крака....Същия въпрос но когато си заспал...Усещаш ли ги....

    Сънищата се появяат в трети стадии Пак говоря зъ дълбокия РЕМ сън...Тогава ние сънуваме....Хората които си спомнят сънищата имат по активно съзнание което регистрира събитията...Съответно тези които нямат активно съзнание не си спомнят сънищата....

    Питам тогава как реши , че сънуваш предвид , че НИКОГА не си спомянш...Прочети си изречението и ще видиш , че дената част отрича другата...

    Ами от мен толкова....

    Поздрави....
    ...Всички лъжат....но това е начин да спечелиш войната...

  4. #4
    Glory-road
    Guest
    Mi prosto si spomnqm 4e ne6to sym synuval no nego pomnq a deto vikate v poberteta na 18 ako e pobertet neznam

  5. #5
    Glory-road
    Guest
    Mi prosto si spomnqm 4e ne6to sym synuval no nego pomnq a deto vikate v poberteta na 18 ako e pobertet neznam

  6. #6
    elisaa
    Guest
    hehe az sum su6tata kato zaspa i nemoje nikoi da me sabydi vednuj brat mi si trqsnal vratat na staqta prez no6ta amaa mn silno i vs se sabydili az ni6ty ne sum 4yla a mn 4esto se sabyjdam na zemqta sytrin i v na4aloto se 4ydq kfo e stanalo daje ponqkoga se subyjdam i imam sinini prosto padam ot legloto i nqkude se ydrqm ima i takiva hora ne si edinstven

  7. #7
    Всичко ми изглежда съвсем нормално.

  8. #8

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    В страната на чудесата
    Мнения
    495
    пУбертет

    Това е правописа на думата...

    П.П. Много интересно....Спомняш си , че си сънувал , но не и какво си сънувал....Само на мен ли ми е нелогично...
    Ако те притеснява въпреки компетентната аудитория на форума напарви си изследване...Нарича се полисомнография...

    Поздрави...
    ...Всички лъжат....но това е начин да спечелиш войната...

  9. #9
    Guest
    На мен ми потреперва крака,като спя и чак се събуждам като трепне по силно(направо се едно ритам) какво е това?Момче съм(ако е от значение)!

  10. #10

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    В страната на чудесата
    Мнения
    495
    Потрепването на краката се нарича миоклинична конвулсия....Поне така съм чел...Това е чисто неврологична реакция...Когато човек заспива пулса спада , честотата на дишане намалява рязко и мозъкът го интерпретира като умиране на тялото....Затова изпраща сигнал към мускулите с идеята да се събудим....
    Случва се при дълбок сън ...Трета фаза след РЕМ....


    Поздрави....
    ...Всички лъжат....но това е начин да спечелиш войната...

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от belerofone
    Потрепването на краката се нарича миоклинична конвулсия....Поне така съм чел...Това е чисто неврологична реакция...Когато човек заспива пулса спада , честотата на дишане намалява рязко и мозъкът го интерпретира като умиране на тялото....Затова изпраща сигнал към мускулите с идеята да се събудим....
    Случва се при дълбок сън ...Трета фаза след РЕМ....


    Поздрави....

    Ти студент по медицина ли си... или лекар???

    Ако не е нито едно от двете.. значи имаш Много висока обща култура

    "...И все пак, всичко е Истина..." - казала Лъжата!

  12. #12

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    В страната на чудесата
    Мнения
    495
    Цитирай Първоначално написано от J|egeHa^cTpacT
    Цитирай Първоначално написано от belerofone
    Потрепването на краката се нарича миоклинична конвулсия....Поне така съм чел...Това е чисто неврологична реакция...Когато човек заспива пулса спада , честотата на дишане намалява рязко и мозъкът го интерпретира като умиране на тялото....Затова изпраща сигнал към мускулите с идеята да се събудим....
    Случва се при дълбок сън ...Трета фаза след РЕМ....


    Поздрави....

    Ти студент по медицина ли си... или лекар???

    Ако не е нито едно от двете.. значи имаш Много висока обща култура
    На 19 съм и не съм нито студент нито лекар....Това съм чел това пиша....

    Поздрави...
    ...Всички лъжат....но това е начин да спечелиш войната...

  13. #13
    препоръчвам ти тогава да кандидатстваш медицина) Виждам, че се интересуваш и съм сигурна,че ще ти спори!
    Продължавай все тама \/

    "...И все пак, всичко е Истина..." - казала Лъжата!

  14. #14

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    В страната на чудесата
    Мнения
    495
    Цитирай Първоначално написано от J|egeHa^cTpacT
    препоръчвам ти тогава да кандидатстваш медицина) Виждам, че се интересуваш и съм сигурна,че ще ти спори!
    Продължавай все тама \/
    Това ми е мечта....За съжаление неосъществима....Но ти благодаря...Оценявам написаното...

    Поздрави...
    ...Всички лъжат....но това е начин да спечелиш войната...

  15. #15
    Guest
    Az puk sum chela che vsichki xora sunuvat..samo che ima dva stadiq na sunuvane dulgo i uso..ako se subudish po vreme na kusoto pomnish ako po vreme na dulgoto ne.....A tova che ne ponish kakvo tochno si sunuval e normalno i na men mi se e sluchvalo,a drug vupros e che po nqkoga mi se poluchavat i de ja vu(ako taka se pishe ).
    Otnosno trepvaneto na krakata..i tova mi se e sluchvalo i moje da se poluchi ot preumora na kraka ili dori celiq ti krak da se stegne i da boli adski mnogo.

  16. #16

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    В страната на чудесата
    Мнения
    495
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Az puk sum chela che vsichki xora sunuvat..samo che ima dva stadiq na sunuvane dulgo i uso..ako se subudish po vreme na kusoto pomnish ako po vreme na dulgoto ne.....A tova che ne ponish kakvo tochno si sunuval e normalno i na men mi se e sluchvalo,a drug vupros e che po nqkoga mi se poluchavat i de ja vu(ako taka se pishe ).
    Otnosno trepvaneto na krakata..i tova mi se e sluchvalo i moje da se poluchi ot preumora na kraka ili dori celiq ti krak da se stegne i da boli adski mnogo.
    Приемам теорията за стадиите на сън предивд , че не съм попадал на такава информация....Но не омга да се съглася с това , че преумора може да предизвика съкращаванае на мускула....Първо мозъка не би натоварвал допълнително мускула ако той е "уморен"...Второ ако наистина си толково уморен , че да имаш съкращаване на мускула съзнанието няма да позволи на тялото да заспи....Нормална реакция....Трето е , че щом заспиш тялото не би причинило "мъки" и да кара крака да се съкращава....Това е волава реакция най-малкото....

    Поздрави...
    ...Всички лъжат....но това е начин да спечелиш войната...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си