.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459

    Политически некоректна тема

    Хищните идеи на века. От хиляди години човечеството играе една макиавелианска игра. Играта е дълга, играчите успешни и мачът ще се реши в продълженията. Толкова успешни, че чак са станали 7 милиарда и до един са експерти по оцеляване и могат да набутат хеттрик със затворени очи. Земята обаче със сигурност не може да понесе 7 милиарда още дълго, дори да беше голяма колкото юпитер. Ние сме жертва на собствения си успех.


    Социолозите и антрополозите сякаш са се наговорили помежду си да говорят така, сякаш имат сливи в устата. Последната комплексна социокултурна теория датира отпреди около век. Какво става?
    Теорията на конспирацията срещу човешкото знание е погрешна, защото конспирация няма. Има поне няколко милиона конспирации. И всичките до една много успешни и много законспирирани една от друга, или по-скоро една под друга. Като люспите на гигантска глава лук, където под всяка люспа се крие следващата.
    И колкото повече научаваме за себе си, толкова по-малко искаме да знаем.
    Междувременно, светът си има своя нов шампион по политическа коректност. Нарича се Стивън Пинкер, професор по еволюционна психология. Предишния шампион умря през 2002-ра и мястото беше известно време вакантно. Стивън Пинкер е новият Торквемада на общественте науки. Неотдавна Пинкер произнесе инагуралната си реч пред научната общественост, в която изброи поименно хищните идеи на века, които подлежат на преследване с огън и честно предупреди, че изследванията върху тези идеи обричат авторите им на политическа и морална инквизиция.
    Особеното на тези идеи според Пинкър е, че са верни, но подлежат на инквизиция. А особеното на Пинкър е, че е гений. Гений, който обаче не е написал нито една гениална идея, защото това ще го направи да изгуби мястото си на нов велик инквизитор. Като такъв Пинкър има една привилегия, която няма никой друг на света - да изброи писмено хищните идеи на века и да потвърди верността им, без незабавно да се превърне в обект на преследване. Защото той е, който се предполага да бъде преследвачът, ултимативната истина, защото това е функцията на всеки шампио по политическа коректност. Като такъв, Пинкър незабавно се възползва от привилегията си. Листът с верни идеи и открития, които обаче не биват да бъдат популяризирани е поразителен.
    Списъкът на Пинкър (по реда, по който той е избрал)


    *******
    -идеята за равенство между половете е илюзия. Природата е профилирала мъжете и жените много различно; зад социалните роли мъж/жена стоят сериозни биологически различия; жените и мъжете нито са, нито някога ще бъдат еднакви по възможности - еманципацията е скок в пропаст.

    *******
    Библейския Израел е лъжа - няма никакви материални доказателства за антична еврейска държава, за царства на Соломон и Давид - нито керемида, нито камък, нито ред написан от трети източници, нито един надпис на Соломон или Давид - античен Израел е фикция, измислица на еврейските емигранти във Вавилон / или Персия.
    Антично царство Израел никога не е съществувало, нито в Палестина, нито някъде другаде, нито са съществували "царе" с имена Соломон и Давид - последните са литературни характери... (това само Пинкър би си позволил да го напише без да му се случи случка, защото освен шампион е и етнически евреин)
    ******
    Светът не само не се е замърсил през последните 50 години, напротив - всъщност се е "почистил". Нарастващото "глобално" замърсяване е лъжа - нивата на индустриано замърсяване са най - ниските от половин век и продължават да падат.

    *******
    Педерастията е симптом на инфекциозно заболяване, което поразява плода в пренаталната му фаза. Промотирайки педерастията, хората всъщност промотират вирусно заболяване, което мъчи човечеството от хилядолетия. Педерастите са заразни (откритието е на двама генетици от 2004, единия се казва Коркран и е в унивърсити оф Юта . Вместо да се опитат да ограничат и изолират вируса, те създават условия за епидемия)


    ************
    Причина за падането на нивото на престъпността в запада и америка през 1990-те е в разрешаването на абортите 20-тина години преди това - много от бедните жени са предпочели аборта пред това да родят деца, които после ще се превърнат в престъпници поради отглеждане в беднотия и обремененост. Увеличеното ниво на престъпността днес се дължи на забраната на абортите вчера. Ако ги забранят окончателно, престъпността ще скочи до нива, непознати от хилядолетия
    *******************.
    Има директна зависимост между нивото на образование на жените в дадена страна и демографската динамика - колкото по образована е една жена, толкова по-малко деца ражда; обратното също е вярно - колкото по-нееманципирано е обществото и колкото по-необразовани и неинтелигентни са жените му, толкова повече деца се раждат. "Еманципираните" общества са статистически обречени на физическо изчезване в рамките само на два века - поради еманципацията. Дивачеството и тежкорелигиозните групи "ще наследят земата"- щото няма да има никой друг наоколо. "Изравняването" на половете води до изчезване и биологичен край на вида.

    ************

    Африканците имат далеч по-високи нива на тестостерон от "европейците" и от там са природно по-агресивни и по-плодовити от станалите; вероятността африканка да роди близнаци е между 2 и 8 пъти по висока от вероятността европейка да го направи (различни еволюционни стратегии) от там при близки нива на медицинско обслужване демографсия растеж на африка е несъпоставимо по висок от този на останалия свят (блаженни нищите духом, щото тяхно е царството)
    ********
    Има доказана правопропорционална зависимост между ИК и раждаемост - оттам и оглупяването на човечеството през последния един век - най високо усреднено ИК има през 1900-ната; оттогава ИК-то върви надолу, защото колкото с по ниско ИК са жените, толкова по-голямо потомство създават, а колкото е по-високо статистически ИК-то, толкова е по-ниска раждаемостта. Вече цял век ИК-то на човечеството върви остро надолу. От там и намаляването на броя на откритията и иновациите.

    *************

    Дългият тренд е още по-трагичен; обемът на мозъка на сапиенс отпреди 35 000 е 1500 - със 150 куб. с. по-голям от днешния; на роднините неандерталци е още по-голям (това обаче не им помага) . Колкото почече влизаме в ЕСС (evolutionary stable situation) толкова повече намалява значението на интелигентността за оцеляването на индивида; при ЕСС обкръжението "фаворизира" средата и "дисквалифицира" крайностите; ако днес ни се наложи да преоткриваме огъня, този път няма да можем (преди 15 хиляди години група хора заселват тасмания; по някаква катастрофалнна странност тези от тях, които знаят "тайната" на огъня не успяват да я предадат на останалите. Когато европейците откриват тасмания, с изумление установяват, че 15 000 години не са били достатъчни да се роди поне един тасманиец, умен достатъчно, за да преоткрие "тайната" на огъня - тасманийците не го познават, както не познават и дрехите и каменните оръжия)

    ***********

    Харпендинг, Кокран и Харди доказаха, че евреите ашкеназим са биологично селектирани за висока интелигентност от обкръжаващата среда (европейци неевреи, които не им позволяват да се занимават с друго освен финансови операции - оцеляват и дават потомство само тези ашкеназим, които са "биологично" програмирани за вербална интелигентност и money lending (това само Пинкер може да си позволи да го коментира безопасно щото е Ашкеназим)
    Обаче се оказва, че мозъкът на ашкеназим, за да оцелее, е направил trade -in т.е. алокация на ресурси (всичко се плаща) Тези ресурси, които отговарят за моторната активност (спорта), сръчност и visual-spatial (не знам как е на български) интелигентност, са биологично "пренасочени" към най-вече вербалната интелигентност. От там и странната конфигурация средно ИК 112, обаче вербално ИК цели 122 (т.е. 50-ия процент на ашкеназим се равнява на 98-ия процент на останалото човечество; математическата интелигентност на ашкеназим е 105 (равна с тази на американци, руснаци и китайци, и по-ниска от тази на германци и японци) Визуално -спасиалната интелигентност на ащкеназим обаче е "само" 96 - далеч по-ниска от тази на европейците и особено германците (112), а точно тази е решаваща за техническите открития, инженерния талант и художническия талант - от там европейците правят технически открития (ракети, мотори с вътрешно горене, самолети, електрически лампи грамофони, оръжия, мостове, небостъргачи, картини и т.н.) а евреите пишат библии, книги, закони и научни теории като за нобелова награда...

    ********

    Жертвите на сексуално насилие рядко страдат от продължителна психична травма

    ********
    Американските индианци всъщност не са първите заселници на америка - фосилния рекорд показва, че те са извършили геноцид над "първите" заселници - избили са ги до крак - и тези заселници не са индианци, а други (най старите открити скелети, всички с рани от оръжия, не са "индиански"

    *********
    Мъжете са генетично програмирани към изнасилване - всеки средностатистически мъж би "изнасилил". (Randy Thornhill, University of New Mexico), wrote 'A Natural History of Rape, Biological Bases of Sexual Coercion - "всеки нормален мъж би го направил, стига да знае, че ще му се "размине"


    ***********


    Жените са "програмирани" от природата да изневеряват - съпругът се избира според социалния статус (пари, ферари с цвят червен и т.н.) а любовникът - по други критерии (да даде плодовито потомство)

    *************

    Жените с деца изневеряват инстинктивно и охотно с "по-висшестоящия" като статус, за да повишат шансовете за оцеляване на потомството си - тъй като хората са единствения вид, при който овулацията е "невидима" за партньора, колкото повече любовници с висок статус в групата, толкова по-неясно съмнението у любовника, че той е родител на децата, а не законния съпруг, и от там по-алтруистично поведение спрямо децата на любовницата.

    *************

    Някои от откритията, за които говори Пинкър, са изключително неприятни. Като следното: При развод, ако жената си намери нов приятел или се ожени повторно, вероятността децата от първия брак да загинат "при нещастен случай" е между 50 и 100 (сто пъти) по голяма от тази на децата с неразведени родители (т.е. не става въпрос за никакви нещастни случаи - мъжете са генетично програмирани да убиват децата на "съперника" , за да освободят място за своите собствени) - Martin Daly and Margo Wilson

    От тук нататък какво точно промоцира съвременното общество, след като промоцира лесен развод и безбрачно съжителство?
    Grumpy old madman

  2. #2
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Еми нямам. И аз съм го копирал, без да посоча автор, защото откъдето го взех също не беше посочен.
    http://bezvazelin.net/news.php?extend.224

    А за иновациите не съм съгласен. Blu-ray е пример за скорошна голяма иновация.
    Grumpy old madman

  3. #3
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Блу-рей е просто технологично надграждане - вместо червен диапазон - син, който е по-ефективен. Като цяло няма никакво ново откритие или пробив, каквито са били до средата на миналия век, а всичко е просто ъпгрейд и утилизиране.

    Всъщност май последното голямо откритие е Интернет...
    Internet е просто начин за предаване на електронни сигнали. Погледнато ретроспективно - от 5000 години предаваме сигнали - примерно димни.

    Просто хората много лесно забравят, какво е предхождало предните открития. Че преди телефона е бил морза, какво е било преди него и тн.

    Просто надграждаме възможностите за комуникация. Но да кажеш, че между първия фотоапарат и сегашните дигитални камери няма едно откритие...
    Grumpy old madman

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Своге
    Мнения
    2 294
    Доста интересно ,определено трябва да се прочете .
    Като че ли най - ме заинтересова факта с педерастията , хмм щото сигурно си мислех , че е в следствие на други фактори
    И култура не ми липсва да подпаля , трябва ми запалка !

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Своге
    Мнения
    2 294
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Аз пък направих откритие, че Лайвфлоуър използва за аватар мое творение
    Ааааа да си си пазил авторските права
    И култура не ми липсва да подпаля , трябва ми запалка !

  6. #6
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Не толкова маргинално...

    все пак всичко тогава може да се сведе до няколко малки открития, но идеята е, че напоследък не сме излезли с нищо достатучно революционно... последното такова са Интернет и мобилните телефони, като ги определям тях, защото са качествено нови технически открития... или ядрената енергия за мирни цели - пак говорим за електричество, ама в друга плоскост...
    Напоследък нещата са доста сложни, за да се "открие" нещо "достатъчно" революционно. А и сега откритията добиват масовост и са популярни на обществото в по-ранен период на развитието си. Например ядрената енергия е било доста развита, преди да стане публично достояние.
    За сравнение, ако мобилните телефони се появяваха на пазара чак сега със всичките си екстри - мобилно радио, телевизия, мейл и тн. щяха да са революционно откритие, но се появиха от едни големи тухли и им видяхме развитието с очите си. Затова не ни се вижда революционно.

    Ето и сега примерно се правят опити в ядрен синтез, но не са обществено достояние. Създаването на антиматерия в ЦЕРН доби полулярност, но не се смята за нещо особено, понеже не виждаме, как променя живота ни.
    И тн. и тн.
    Grumpy old madman

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Своге
    Мнения
    2 294
    хаха , аз си помислих , че се ебаваш , от един друг форум го копнах , но ако нещо... ще го махна
    И култура не ми липсва да подпаля , трябва ми запалка !

  8. #8
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Понеже екипа на сайта твърди, че форумЪТ не запада. Ето ви доказателството. Появи се тема, където може да се изкаже мнение и да се създаде смислена дискусия и резултатът е - почти няма активност.

    Естествено сайтът всеки ден бележи все повече уникални клика, но какво значение има количеството, когато качеството е под всякаква критика?
    Grumpy old madman

  9. #9
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    bump
    Grumpy old madman

  10. #10
    Нормално, умните хора или тези които са инакомислещи тука се брОят на пръсти, иначе теми от типа малка ли ми е пишката, дАлИ щЕ зАбРеМеНеЯ и подобни кафеви свинщини белижи 6-13 страници (!) Това е великия прогрес, напълни се с ретарди.

  11. #11
    Факт е, колкото по- добре социално осигурени са хората, толкова по- изтъпяват.
    Но колкото по- тъпи са, толкова повече деца раждат.
    Изводът какъв е?

    If for honesty you want apologies
    -I dont sympathize
    If for kindness you substitute blindness...
    Please open your eyes!

  12. #12
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    ^
    Самоунищожението ни е заложено в природата?
    Grumpy old madman

  13. #13
    Ще ставаме все повече и все по манипуларуеми. Продуцентите са повече, консументите са най- малко.
    Т.е. най- много тревички, по- малко козички, най- малко лъвове.
    Повече и по- тъпи хора за добруването на дузина!

    Гадна работа.

    If for honesty you want apologies
    -I dont sympathize
    If for kindness you substitute blindness...
    Please open your eyes!

  14. #14
    hottie
    Guest
    като виден социолог ще ги отсрамя всичките

  15. #15
    И ще родиш 12 деца?

    If for honesty you want apologies
    -I dont sympathize
    If for kindness you substitute blindness...
    Please open your eyes!

  16. #16
    Жените са "програмирани" от природата да изневеряват - съпругът се избира според социалния статус (пари, ферари с цвят червен и т.н.) а любовникът - по други критерии (да даде плодовито потомство)

    ох. не. с това не съм съгласна.



    по темата:
    изключително сдухващ материал, колебая се дали да го разпространя.


    между другото, изводът от онова с интелигентността е, че интелигентните жени трябва да се прежалват и да раждат много деца (съзнателно), за да може да има повече умни хора на тая земя, а на тъпите хора да не им се позволява повече от 1 дете?
    само че... такива закони никой не би търпял и едва ли някой ще се съгласи да трябва да ражда много деца, etc


    мда, спасение НЯМА.
    явно каквото и да се прави, все ще има нещо, дето да води към пъкъла.


    но да сме оптимисти - нека изучим тъпите.


    ох.
    сериозно се сдухах .


    пп. прощавайте, че пиша неграмотно, но ме мързи да слагам големи букви.. 21 часа е, мързелът ме пере, ще си лягам скоро
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Е защо не си съгласна?

    Обоснови се!
    щото...сам се сещаш!

  18. #18
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    бтв. планетата е пренаселена... не трябва да се ражда, а трябва да се мре... Аз си имам няколко идеи къде точно трябва да повърлува някоя смъртоносна или стерилизираща болест...
    Затова се замислих... Моье би тези пандемии, от които се опасяват всички, са ншкакъв природен регулиращ механизъм...

    Иначе някои от тези теории са много интересни, но си остават теории, а не факти, така че не ме сдухват особено... Това за замърсяаането дори ме радва

    А за тези които се възмущават от малкия интерес към темата- ами не всеки може, още по- малко трябва да се вълнува от подобни екзистенциални въпроси...
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Е защо не си съгласна?

    Обоснови се!
    Защото самата аз не се чувствам така "устроена".
    Искам доказателствата, а не "Доказано е, че..."

    Ходила пък съм с такива отрепки.. моля ти се. Явно не ги избирам по портфейла.
    Че и подобните съм ги харесвала много, да не казвам че съм ги обичала.

    А като видя красива кола обикновено не ми прави нота

    Съвсем наскоро ми направи впечатление че някои хора въздишат по джанти, технологии и т.н., пък на мен подобни неща наистина не ми правят впечатление..
    Например, една приятелка: "УАУ, ЕБАСИ ДЖИПА!"
    Wtf пък аз. Верно че ни мина под носовете, но това не ме е впечатлило че дори да си помисля нещо от рода на "о0, тва е колата мечта, искам я, искам мъжа ми да я има", etc.


    Не съм станала материална все още ...и дано не стана никога (:

    => като не съм материална, едва ли ще се мятам по най-осигурените люде...
    Като се замисля, докато ходех с боклуци, които чат-пат друсаха, съм имала възможности да ходя с някой по-"представителен", но поради кой знае какви причини отказвах на въпросните по-свестни и по-добре изглеждащи и облечени момчета, и т.н.

    Ето че и на съпруга си няма да изневеря, ако продължавам да съм такава.
    Е, повдигнала съм си отдавна стандартите, ама дрешките не ги гледам особено, нито часовници, ланци и не знам си кви кирии.




    едит: Оф, не съм прочела като хората.. Явно и вчера не съм прочела като трябва.. о.0 Но все тая, мисля че ми е годен аргументът.(вчера май много ми се е спало)

    Но не, не всички женички са материални ПЪК
    И е възможно да си намериш дом и сигурност (за женитба това все пак трябва да го има, за да храните поколението), но и любов - мъж, с който да си създадете потомоство..
    Тва за любовниците.. ъ-ъ
    Колко жени пък раждат от любовниците си?
    Дз..

    Писна ми от тва за жените че били материални и програмирани да изневеряват.
    Да не се правя на феми, ама и мъжете са яко програмирани, ако не и повече от нас. Тук тоя учен се е заяждал.. (:
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  20. #20
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    i`m lost (;
    Мнения
    2 152
    само аз ли мисля, че е готино да си имаш любовник/ци ?
    някакси много привлекателно ми звучи да съм обградена с хубави мъже

    а това, че умните жени не искат деца е вярно само донякъде. в живота на всеки човек настъпва определен момент, в който започва да се чувства необходимостта от поколение. някой, който освен да споделя интересите и мечтите ти,да носи и частица от теб. да имаш дете е едно от чудесата на света. и колко и умна, богата и преуспяла да бъда /хе-хе / бих искала да родя, дори без мъж до себе си.
    тези жени, които все още живеят според някакви религиозни или обществени норми, наистина раждат на килограм. но като имаш толкова много деца можеш ли истински да обичаш всички? според мен 2-3-4 деца напълно стигат на едно семейство.

    пък за пандемията - че то в Африка защо има СПИН? винаги ще има световна конспирация.

    има още една теория, с която не съм съгласна, но когато събера достатъчно информация, тогава ще изкажа мнението си.
    Свестните у нас считат за луди


    части от мен

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от Briseis
    необходимостта от поколение. някой, който освен да споделя интересите и мечтите ти,да носи и частица от теб

  22. #22
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    i`m lost (;
    Мнения
    2 152
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    Цитирай Първоначално написано от Briseis
    необходимостта от поколение. някой, който освен да споделя интересите и мечтите ти,да носи и частица от теб
    a.k.a половинка? сродна душа?
    Свестните у нас считат за луди


    части от мен

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от Briseis
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    Цитирай Първоначално написано от Briseis
    необходимостта от поколение. някой, който освен да споделя интересите и мечтите ти,да носи и частица от теб
    a.k.a половинка? сродна душа?
    грешката е моя

  24. #24
    Мм... доста интересна тема.Удар в 10ката.
    Да уточня нещо-може и самоунищожението да ни е заложено в гените и природата, но някак си сме успели да оцелеем до сега Дано продължим да се справяме с това.Освен, ако напоследък не ни е потръгнало да се самоунищожаваме.
    Хъм... не че преди не е имало войни например.

    Другото е интересен факт и явно-реалност.Защо интелигентните жени раждат по-малко?
    Ако са интелигентни, следователно би трябвало в известна степен да са над средното ниво по преуспялост, така че и да вземат над средната заплата.Следователно не би им представлявало грижа и трудност да отгледат повече от едно дете, дори повече от две.
    Виж, за ниско-интелигентните знаем.Приматите от определени ма'али дори НЕ ЗНАЯТ колко деца имат.Дори са по-низши от примати, но хайде...
    Пишете грамотно, на кирилица!
    Пийте си млякото редовно!
    Слушайте мама и тате!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си