.
Отговор в тема
Страница 3 от 19 ПървиПърви 123456713 ... ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 466
  1. #51

  2. #52
    Ох , и на мен ще ми слагат след една седмица и от една страна се радвам а от друга ме е страх! Какво да правя? Моля ви разкажете ми всичко!
    s0o inl0ve...

  3. #53

    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    26
    Мързи ме да чета предните постове, но ще разкажа за моя случай.
    Сложиха ми брекети миналата година декември месец, защото кучешките ми зъби бяха по-нагоре. Брекетите ми бяха керамични и струваха 650лв, но след нова година цената мисля се увеличи и сега незнам колко точно струват. В началото като ми ги сложиха се чувствах супер странно, а след няколко часа устата ми започна и да изтръпва. Миенето на зъбите беше ужасна болка, камо ли да ям по-твърди храни, затова първите три-четири дена бях на пюрета и каши. След това вече болката отшумява и започваш да свикваш с брекетите, да се храниш нормално.
    За мой късмет зъбите ми се оправи доста бързо и началото на юли ми махнаха брекетите, сега вечер спя с едно друго апаратче (подобно на скобите). Към тези, които ще слагат не се притеснявайте, дори и да носите брекети след време ще разберете, че си е струвало и ще имате страхотни усмивки. :P

  4. #54
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Я, тема за брекети
    Мда.. и аз носех. Година и полоивина.
    Моите бяха керамични..
    Като се сетя в началото колко ужасно беше.. болеше, не можеш да ядеш и докато свикнеш, че има нещо в устата ти.. агххх
    След първия месец се свиква и вече забравяш за тях. Но когато ти ги стагят отново, пак си боли 3-4 дена..

    Преди да ми ги сложат така се дърпах.. изобщо не исках. От половин година съм без тях вече и изобщо не съжалявам, че търпях толкова.. напротив, страшно много се радвам.

    За цените.. виждам, че тук са по-различни.. На мен ми излена към 2000 (като смятате, че керамичните са по-скъпи) всичко, като броим и прегледите, които се плащат.

    Ии... не знам дали знаете, но след като ти махнат брекетите .. от вътрешната страна на първите 10 зъба (главните 5 долу и 5 горе) се слага тънко телче, за да не ти се разместят отново зъбите, защото го има и този вариант.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  5. #55
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Цитирай Първоначално написано от Lady Death
    Ии... не знам дали знаете, но след като ти махнат брекетите .. от вътрешната страна на първите 10 зъба (главните 5 долу и 5 горе) се слага тънко телче, за да не ти се разместят отново зъбите, защото го има и този вариант.
    А това телче забелязва ли се...СМисъл не само външно, ама нямаше ли затруднения с говора...все пак ти е от вътршната страна

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  6. #56
    Хих Днес става точно 1 седмица откакто носа брекети
    Ммм тази седмица не беше толкова ужасна,колкото мислех,че ще е
    След слагането ми на брекетите първите няколко 4аса нямаше болка,въобще при мен няма голяма болка.Но като се прибрах исках да ям тогова открих,
    че с предните си заби не мога да отхапвам.Опитах ли се ме пронизваше ОГРОМНА БОЛКА.И сега още не мога да отхапвам имам още болка,но е много по малка
    След време ми казаха че ще ми мине
    Другото,което забелязах след като ми сложиха брекетите беше това че захапката ми е друга и по друг начин са ми сложени забите сега са си подредени правилно.
    Самото слагане на брекетите стана безболезнено
    Первите 3-4 дена май малко фъфлех това се забелязваше като четях на англ.език или говорех мн барзо.Ама сега вече не
    Излизайки от кабинета се ужасих,някак не можех да се възприема
    А майка ми казваше колко ми е добре с тях и от там ужас
    Ама после поговорих с много мой фр. и те толкоз ми се радваха и кефеха и ми казаха въобще да не ми пука
    И сега го разбирам това
    Вече съм 1 седмица със тях и въобще не съжалявам,че ги сложих
    Даже сега се кефа.Свикнах с тях
    Така че ако трябва да слагате ,Слагайте
    Няма да съжалявате
    А да ви питам,които носите брекети
    На вас какъв свят са ви тези с които ви захваштат дъгата едни криглички,малки ??
    На мен заболекарката искаше некви много искрящи да ми сложи,но все пак аз избрах безцветните Някак нз как ще изглеждам със цветни
    А отностно след махането на брекетите
    Аз ще нося някакъв регулиращ апарат 1 година,но ще го нося само вечер
    За да не ми се разместат зъбите
    Ако имате въпроси
    Питайте

    Just keep smiling...;]

  7. #57
    Здравейте,
    Май и на мен ще ми се наложи да нося.Един комшия има такива които се свалят можете ли да ми кажете цени защото не бих искала като излизам примерно да съм с тях
    My heart is broke but I have some glue

  8. #58
    Цитирай Първоначално написано от crazy_F_
    Здравейте,
    Май и на мен ще ми се наложи да нося.Един комшия има такива които се свалят можете ли да ми кажете цени защото не бих искала като излизам примерно да съм с тях



    Хммм сори за въпроса,
    Но защо не би искала да ислизах с тях
    Брекетите не се махат и нз кво им
    че не исках да те виждат с тях
    Иначе ти говориш за апаратче за зъби или скоби
    Ама не са още по грозни
    И много много бавно ти се оправят зъбите
    Иначе цената е около 300-400 лева за долната и горната челюст

    Just keep smiling...;]

  9. #59
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Цитирай Първоначално написано от Chr!sSie
    Цитирай Първоначално написано от Lady Death
    Ии... не знам дали знаете, но след като ти махнат брекетите .. от вътрешната страна на първите 10 зъба (главните 5 долу и 5 горе) се слага тънко телче, за да не ти се разместят отново зъбите, защото го има и този вариант.
    А това телче забелязва ли се...СМисъл не само външно, ама нямаше ли затруднения с говора...все пак ти е от вътршната страна
    Външно не се забелязва.
    Не, никакви затруднения с говора, то телчето е съвсем съвсем тънко.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  10. #60
    Супер фен Аватара на gabi_94
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    2 620
    ооо, на мен към коледа ще ми ги слагат ужас! я сега във вторник ще ми слагат някакъв апарат на непцето, ще ми го залепят по някакъв начин, да ми разшири челюстта!
    If you do not tell the truth about yourself
    you cannot tell it about other people!

  11. #61
    трудно е докато свикнеш около 1 седмица през това време имаш ужасТни болки ^__^ но не'а такав проблем от фафлене пак и не се забелязва мн.

  12. #62
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    389
    inache az se bqh naplashila mn ot tezi bremketi i chak veche bulnuvah che ne gi iskam,a trqbvashe zybite mi da se opravqt zashtoto shteh da sum kato gligan,i tyi kato sum na 15 otidoh pri ortodont i popitah za podvijen aparat i mi kazaha che ako sum postoqqna shte se zaeme stiga da ima sudeistvie ot moq strana ( t.e. da ne go sfalqm mnogo) nosq go veche kam 7 meseca i oshte trqbva oshte okolo 5-6 i sled tova go maham,(imaiki predvid che bqh mn zle sys zybite),taka che ako nqkoi ima vyzmost i po tochno e pod 15 godini neka da izbete podvijen aparat zashtoto uverqvam vi che e dobo reshenie izliza po eftino okolo 300 lv za dvete chelusti( pri mene izliza poveche zashtoto seka sedmica sum do sf)
    Живеи живота има смисал
    живеи във всеки изминал ден
    живеи защото те обичам
    живеи но заедно със мен

  13. #63
    след като отидохте на преглед колко време след това ви сложиха брекетите обяснете малко че утре ще ходя и много се притеснявам щото си нямам на представа кво е
    Чувствата са като вятъра в платната на кораб. Те го движат, но когато са неконтролируеми могат да го унищожат.

  14. #64
    На мен като ми извадиха втория зъб трябваше да минат 3 седмици и тогава ги сложиха.

  15. #65
    олеее и зъби ли ще ми вадят
    Чувствата са като вятъра в платната на кораб. Те го движат, но когато са неконтролируеми могат да го унищожат.

  16. #66
    ^Това абсолютно зависи от конкретния случай, така че още не се бой! Така или иначе не боли. На мен трябва да ми вадят още 2. Но при теб ще ти обяснят как стоят нещата. Аз съм на 18 и просто нямаше как.

  17. #67
    ужас ще ми вадят 2 зъба нещо мн ме е страх но ще го преживея.Колко са 2 зъба
    Чувствата са като вятъра в платната на кораб. Те го движат, но когато са неконтролируеми могат да го унищожат.

  18. #68
    Момиче съм на 18г.Аз съм с брекети на горната челюст от 3 месеца и 6 дни.Първите две седмици ми беше много кофти,понеже болеше,а за храната-бях на супички и попара.Досега смених 3 дъги,но за сметка на това зъбите ми започнаха да се нареждат за много бързо време.През януари месец ми извадиха и четирите мъдреца/моите излязоха още докато бях на 15г./ и един стар млечен зъб/с дълга стара история /Моите брекети са от най-обикновените и струват 450 евро без да включвам цената на съпътстващите екстри/вадене на зъби=160лв;смяна на дъги,всяка от които е 21лв;смяна на четката за зъби-7лв и т.н./
    Досега свикнах с тях,още от юли месец м.г. бях наясно,че ще нося брекети,за което най-вече родителите ми бяха навити,аз самата се притеснявах от реакцията на околните.Отзивите....'аз откъде мога да си намеря такива?'/и то от момиче с красива усмивка /,'мило,много си готина така'/от гаджето/,'а,ти от кога си с брекети?'/забелязаха след 2 месеца откак бях сложила/.Доволна съм,че си ги сложих,даже понякога ходя с нетърпение при зъболекаря си,голям образ е,макар че ме мъчи доста понякога.
    Преди явяването ми на изпита ми по немски преди 2 месеца гаджето ме предупреди 'да заслепиш комисията с хубава 24-каратова зелена усмивка'/бях с яркозелени ластичета тогава/Големи бъзици падат около моите брекети,развеселявам се,никой не се е опитал да ме обижда и никой не си е променил мнението за мен след като започнах да ги нося.
    Why'd you go and break what's already broken..I try to take a breath but I'm already choking..How long till this goes away?

  19. #69
    оф аз мн се притеснявам като ми извадят тъбите да не ми остане място след тва
    Чувствата са като вятъра в платната на кораб. Те го движат, но когато са неконтролируеми могат да го унищожат.

  20. #70
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Моите зъби почти се наредиха .. искам да ми ги махат, но нося горния брекет от ноември мин.година, а долния от януари тази година. Колкото и да ги проклинах тези брекети в началото, сега съм много доволна ...

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  21. #71
    До седмица-две ще ми слагат долните брекети! Днес ми сложиха сепариращи ластичета на зъбите.
    Някакси се комплексирам от тази мисъл,с горните свикнах много бързо от естетическа гледна точка,но докато това стане и с долните... А и имам бал след два месеца точно. Е,нали е за добро,какво се оплаквам и аз.
    Why'd you go and break what's already broken..I try to take a breath but I'm already choking..How long till this goes away?

  22. #72
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    С долните се свиква много по-лесно. Болките не са такива, а и не боли чак толкова много

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  23. #73
    хммм,аз мисля,че си зависи от индивидуални случай. Но ще видим,като ми ги сложат ще дам инфо
    Why'd you go and break what's already broken..I try to take a breath but I'm already choking..How long till this goes away?

  24. #74
    az to4no zaradi bala ne si slojih breketi ....iskah predi tova ama prosto nqmah kinti.. nemislq 4e e sramno izobshto , dori i da ve podigravat slagaite si gi na intimnite 4asti i tva e ...kazvat 4e malko bolqt v na4aloto ....6te tarpite horata sa kazali gazariqta iziskva jertvi

  25. #75
    Цитирай Първоначално написано от comics
    туй не са ли въглища ?
    Skype: hungry_vampire_f

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си