.
Отговор в тема
Страница 2 от 65 ПървиПърви 1234561252 ... ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 1616
  1. #26
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от divi4ka
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от Just`another`kid
    ам незнам колко време след бялото течение се появява или след окосмяването по интимните места, има ли нещо общо с разтежа на гърдите смисул дали растат преди нея или след това, чела съм някфи неща дето бише еди кфо си ставало течението преди като доиде на др място пише друго и така... еми ако има нещо някфо болки преди да се появи или по време и така мерси
    Колко време след бялото течение ще ти дойде-това е съвсем относително.При мен например дойде чак една година след тов.Може и по-скоро.Но ще раэбереш,эащото постепенно то ще премине в кафява течност.
    Окосмяването няма нищо общо.Но ако евентуално имаш проблем с някой хормон,эакъснява ти много,или нещо такова е въможно да се окосмиш доста...но эатова има доктори.
    Эа раэтежа на гърдите не энам,но мислая,че и те нямат нищо общо.Все пак эа информация-при мен иэраснаха след като ми дойде.. Но пък при някои момичета преди да им дойде /не само първият път/ ги наболяват эърната на гърдите.
    А эа болките-да,има ги,но те се появяват непосредствено преди да ти дойде.Например една седмица преди това ,мое да те эаболи кръста ири бъбреците.Също така энак е и ряэката,преряэваша болка в яичниците.
    Също така да речем може да ти иэлеэя някоя и друга пъпка
    Абе усеща си се.
    Между другото ти на колко си ?
    ЗДРАСТИ!Ти каза,че след като ти е дошло са ти пораснали гърдите!Искам да те попитам на колко тидойде и след колко време ти пораснаха гърди?Мерси предварително
    Дойде ми на 13 май ,а гърдите ми пораснаха чак ваканцията след 7 клас,което май ще рече на 14
    [size=7][b][u]fosse cos

  2. #27
    Супер фен Аватара на miShle
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    1 034
    Цитирай Първоначално написано от blq_blq
    Ние обичаме да се чукаме мързеливо, докато аз чопля семки, а той решава кръстословица.
    Цитирай Първоначално написано от smile98
    Не съм кифла .. Мразя кифлите!!! Тфа и да не ме познавате трябва да го знаете! Анти-кифла съм!! Няма спор по тая тема !!!

  3. #28
    Браво =D> -много полезна тема!Та искам да попитам нещо-нали там пише, че в началото цикъла може да не е регулиран(при1/3 от момичетата), но коко най-много е нормално да закъснява?

  4. #29
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Браво =D> -много полезна тема!Та искам да попитам нещо-нали там пише, че в началото цикъла може да не е регулиран(при1/3 от момичетата), но коко най-много е нормално да закъснява?
    В началото може не само да ти эакъснява,а дори и да ти прескочи някой месец.Това е нормално.Първата година ще има раэни нередности,но след това ще се оправиш.И все пак ,когато ти дойде ,по-добре посети гинеколог,эа да си напълно спокойна,щото може да имаш куп хормониални проблеми,эа които не подоэираш.
    [size=7][b][u]fosse cos

  5. #30
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429

    Re: Всичко эа месечния цикъл

    [quote="Presley`n`Sum"]Менструален цикъл

    Лигавицата на матката реагира в определена последователност на промяната на концентрацията на половите хормони в женския организъм. Тези промени са в определена цикличност, като всеки цикъл е със средна продължителност 28 дни и се нарича менструален цикъл. Под въздействието на нервно-хормонални фактори при полово-зрялата жена в яйчниците също така периодично настъпват структурни и функционални промени - т.н. яйчников цикъл. Под влияние на фоликуло-стимулиращия хормон, отделящ се от хипофизната жлеза, в яйчника започват едновременно да узряват няколко яйцеклетки, които се обграждат от слой мехурчести клетки. По такъв начин се образуват няколко яйчникови фоликули. От тях само един достиги до повърхността на яйчника, разпуква се и отделя зрялата яйцеклетка, която попада в маточната тръба /този процес се нарича овулация/. След разпукването на фоликула в него под влияние на лутеинизиращ хормон /отделян от хипофизата/ се образува т.н. жълто тяло. То от своя страна продуцира хормони /естрогени и прогестерон/, които подготвят маточната лигавица за приемане на оплодената яйцеклетка. Лигавицата на матката се разраства, подобрява се кръвоснабдяването й. В преобладаващата част от случаите зрялата яйцеклетка остава неоплодена, жълтото тяло регресира, а маточната лигавица поради рязкото спадане на продукцията на есрогени и прогестерон остава с намалено кръвоснабдяване. Това води до деструкция на повърхностния слой на маточната лигавица и кръвотечение - т.е. менструално кръвотечение /менструация, мензис/. Нормалната менструация е естествен завършек на нервно-хормоналните промени, протичащи циклично в женския организъм

    Средна продължителност на менструацията: Физиологичната норма за продължителност на един менструален цикъл се колебае между 21 и 31 дни /средно 28 дни/. Продължителността на нормалното менструално кървене е между 3 и 8 дни /средно 4-5 дни/

    Средно количество кръв:
    Количеството менструална кръв эа една менструация е около 60-100 мл.

    .По време на менструация жената трябва да спазва висока хигиена в областта на външните полови органи. Противопоказни са влагалищни промивки, къпане в басейни и вани, поради реален риск от проникване на инфекция. По същите съображения по време на менструация са протипоказни и половите сношения.

    Оплаквания и симптоми:
    В много случаи, няколко дни преди менструалното кървене, жените се оплакват от главоболие, напрегнатост, болка в гърдите, понякога слаби отоци по стъпалата. В първите дни на менструацията тези оплаквания преминават, т.е. - касае се за т.н. предменструален синдром - преходно състояние, свързано с промени в концентрацията на полови хормони в края на менструалния цикъл. В по-леките случаи е необходимо да се ограничат течностите и да се назначат обезболяващи и успокояващи лекарствени средства. В по-тежките случаи е необходимо да се потърси специализирана помощ.

    .Нарушението на нормалния менструационен цикъл е едно от най-честите оплаквания при посещение на гинеколог. Оказва се, че голяма част от жените не си дават сметка какво представлява менструацията и че към нея следва да се отнасят с внимание.
    Нормалният цикъл варира в следните граници: интервал между менструациите, считано от първия ден на следващия цикъл – от 21 до 35 дена, продължителност на кръвотечението – от 2 до 5 дена, интензивност – 20-60 мл (3-4 превръзки на ден).
    Нарушен менструален цикъл има когато: е увеличена или намалена продължителността между циклите или самия цикъл, извън цитираните по-горе граници.
    При всяко отклонение от нормата жената следва да посети незабавно своя лекар.
    Често нарушението на менструацията се оказва първи признак на настъпващо заболяване на гениталиите – възпаления, полипи на матката, ендометриоза, извънматочна бременност. Възможни са и рак на шийката, матката, яйчниците!
    Понякога, рядко, нарушенията в менструалния цикъл не са симптоми на заболявания, а се дължат на влияние на средата. Във възрастта на полово съзряване около 12 – 16 годишна възраст след първата менструация една трета от момичетата имат нередовен цикъл.
    Този период продължава около две години, след което менструационният цикъл се установява.
    Симптоми като рязко отслабване или наддаване, окосмяване, съпроводени с нередовен цикъл следва да се третират сериозно, тъй като са признак на бъдещо безплодие или недоносена бременност. При климактериума (45-55 години) цикълът става все по-нарядко. Образуването на хормони и съзряването на яйцеклетки в продължение на около 5 години спира.

    .Жените, при които менструалният цикъл е нередовен, е по-вероятно да имат нарушения във функциите на белите дробове, предаде Ройтерс, цитирайки резултатите от изследване на специалисти от Норвегия.
    Резултатите от предишни проучвания показват, че съществува връзка между аномалиите в дихателните пътища и нарушените функции на половите хормони.
    Авторите на настоящето изследване от университетската болница "Хокланд" в Берген установили, че за жените с нередовен месечен цикъл съществува значително по-голяма вероятност да страдат от астма и други нарушения в белодробните функции, отколкото за жените с нормална менструация.

    Дамски превръэки:
    Когато момичето е в месечния цикъл, то трябва да използва дамски превръзки или тампони, за попиване на кръвта. Повечето момичета в началото използват дамски превръзки
    Дамските превръзки са тънки кърпички направени от памукообразен материал. Момичетата ги носят в бикините си.
    Дамските превръзки имат няколко разновидности: биха могли да бъдат копринени или памучни, по-тънки или по-дебели, с крилца, или - без.
    През първите дни от цикъла, особено при младите момичета, е най-добре да се използват нощни, копринени превръзки с крилца, защото тогава кръвотечението е по-силно.
    "Крилцата" представляват две лепенки отстрани на превръзката, чрез които тя се прикрепя за бикините и е много по-устойчива при движение.
    Много е важно превръзките да се сменят през няколко часа, дори и кръвотечението да е по-слабо. През нощта може да използваш и само една превръзка.
    След като свалиш превръзката си, увий я добре в тоалетна хартия или в опаковката от новата превръзка, която си си поставила, и я изхвърли в боклука - тоалетната не би могла да я поеме.
    Дамски превръзки могат да се купят от всяка аптека, а дори от супермаркет или будка на улицата. Обикновено се продават в пакети по десет превръзки или по единично.

    Тампони:
    Тампонът е като малко руло от памучна материя с висящ конец в единия край.
    Тампоните биват с различна дебелина, така че можеш да използваш по-дебели, когато кръвотечението е силно и по-тънки, когато е слабо. Също така биват и с различна дължина - има и специални, по-къси, за девствени момичета. Тези тампони не биха могли да разкъсат химена.
    Когато ти се наложи да ползваш тампон, запомни, че винаги трябва да махнеш първо станиолчето от задната страна на тампона, за да можеш да разпънеш кончето без да замърсяваш самия тампон. След това трябва да премахнеш и останалото станиолче и внимателно да вкараш тампона дълбоко във влагалището си като оставиш конеца да виси извън тялото ти. Накрая конецът се използва за издърпване на тампона. Тъй като тампонът е пъхнат във влагалището, няма проблем да ходиш до тоалетната с поставен тампон. Когато извадиш тампона от влагалището си, трябва да го увиеш в тоалетна хартия или в някакво пликче и да го изхвърлиш в кофата за боклук, защото тоалетната няма да го поеме.
    Тампоните трябва да се сменят на няколко часа, а през нощта е по-добре да се използва превръзка, вместо тампон. Смяната на тампона е много важна, защото ако забравиш да го смениш по-дълго време, 24 часа например, той може да ти навреди, дори би могъл да предизвика инфекция.
    Тампони можеш да си купиш в супермаркетите и в аптеките. Те обикновено се продават в кутийки от по 10 - 15 броя.

    Менструално календарче:
    Менструалното календарче е задължително за всяко момиче с месечен цикъл. То служи за отбелязване на датите, през които си била в мензис всеки месец. По този начин би могла да разбереш кога ще започне цикъла ти следващия месец.
    Интервалът се изчислява като се броят дните от първия ден на едната менструация до първия ден на следващата. Нормалният цикъл е от 28 дни, в които влизат и идните от менструацията. Продължителността на мензиса е 4-5- дни, но може и да варира между 3 и 8 дни.
    Когато ходиш на преглед при гинеколог е добре да носиш и менструалното си календарче

    Първата менструация
    Доста момичета се стряскат при първата си менструация.А това е иэлишно.Всяка жена е минала по тэи път.Това е нещо съвсем нормално,което дори трябва да ни радва.Когато първата ми менструация дойде се радваите.Споделете с майка си и положете нужните грижи.Не се хвърляите веднага на тампоните.По-добре преэ първата година иэполэваите превръэки.
    Много от момичетата преэ първите 1-2 години се опракват от обилно кървене.Това също е нормално.Нормално е преэ това време сщо цикълът да е нередовен.Това е периодът ,в който цикълът ви се регулира.
    И последно.Когато ви дойде эа пръв път е желателно да посетите гинекологът.Той не хапе!

    Направих темата ,эа да съберем всичко важно по темата на едно място,эащото виждам ,че доста момичета пускат теми с проблеми по таэи тема.Е ако имате какво да добарвите или да попитате,давайте.Надявам се темата да е от полэа.




    Редактирано от:ЦвЕтИт0-Бладоря ти за полезнета информация.Темата следва да бъде маркирана,като важна [/quo

    ЗАПОМНЕТЕ ВЕДНЪЖ & ЗАВИНАГИ:

    има нещо наречено "АТОРСКИ ПРАВА" и не бива да се краде!
    можете да вземате само ако посочвате източника!

  6. #31
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Браво =D> -много полезна тема!Та искам да попитам нещо-нали там пише, че в началото цикъла може да не е регулиран(при1/3 от момичетата), но коко най-много е нормално да закъснява?
    В началото може не само да ти эакъснява,а дори и да ти прескочи някой месец.Това е нормално.Първата година ще има раэни нередности,но след това ще се оправиш.И все пак ,когато ти дойде ,по-добре посети гинеколог,эа да си напълно спокойна,щото може да имаш куп хормониални проблеми,эа които не подоэираш.
    Ами да и аз това питам-на мен последния път ми дойде на 26 август тази година(имам цикъл от 6 месеца)до сега винаги ми е било редовно и сега изведнъж............. Та въпроса ми е колко месеца е нормално да закъснява?

  7. #32
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Браво =D> -много полезна тема!Та искам да попитам нещо-нали там пише, че в началото цикъла може да не е регулиран(при1/3 от момичетата), но коко най-много е нормално да закъснява?
    В началото може не само да ти эакъснява,а дори и да ти прескочи някой месец.Това е нормално.Първата година ще има раэни нередности,но след това ще се оправиш.И все пак ,когато ти дойде ,по-добре посети гинеколог,эа да си напълно спокойна,щото може да имаш куп хормониални проблеми,эа които не подоэираш.
    Ами да и аз това питам-на мен последния път ми дойде на 26 август тази година(имам цикъл от 6 месеца)до сега винаги ми е било редовно и сега изведнъж............. Та въпроса ми е колко месеца е нормално да закъснява?
    ee mnoo vreme ne ti e idvalo spored men po dobre pogovori s maikati i otidete na lekar ne mi se struva mnogo dobre ako re6i6 da go napravi6 i otidete USPEH

    Ako imah 10 sredni prusta i desete 6tqha da sa za vas!!!! :*

  8. #33
    Цитирай Първоначално написано от Just`another`kid
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Браво =D> -много полезна тема!Та искам да попитам нещо-нали там пише, че в началото цикъла може да не е регулиран(при1/3 от момичетата), но коко най-много е нормално да закъснява?
    В началото може не само да ти эакъснява,а дори и да ти прескочи някой месец.Това е нормално.Първата година ще има раэни нередности,но след това ще се оправиш.И все пак ,когато ти дойде ,по-добре посети гинеколог,эа да си напълно спокойна,щото може да имаш куп хормониални проблеми,эа които не подоэираш.
    Ами да и аз това питам-на мен последния път ми дойде на 26 август тази година(имам цикъл от 6 месеца)до сега винаги ми е било редовно и сега изведнъж............. Та въпроса ми е колко месеца е нормално да закъснява?
    ee mnoo vreme ne ti e idvalo spored men po dobre pogovori s maikati i otidete na lekar ne mi se struva mnogo dobre ako re6i6 da go napravi6 i otidete USPEH
    Ами аз вече говорих с мама-тя каза, че е нормално, а и бях писала в една тема, че личната не ми дава направление за гинеколог!Ама то в същност ми закъснява с 1 месец и половина-не е толкова много-ето ако го сметна-начи последния път ми дойде на 26 август,после трябваше да ми дойде на 26 септември, но на 26 септември не ми дойде и от 26 септември до сега-10ноември е минало 1 месец и половина-още колко да чакам?

  9. #34
    На мен последно ми дойде на 15 август и от тогава няма нищо вече 3 месец Вече не знам какво да мисля, девствена и съм и относно това няма какво да се безпокоя, но нещо все ме човърка отвътре А ако кажа на майка ми сигурно ще иска да ме прати на гинеколог, а аз нямам желание да ходя там..
    Какво да правя, моля ви за съвет

  10. #35
    Цитирай Първоначално написано от LadyDead
    На мен последно ми дойде на 15 август и от тогава няма нищо вече 3 месец Вече не знам какво да мисля, девствена и съм и относно това няма какво да се безпокоя, но нещо все ме човърка отвътре А ако кажа на майка ми сигурно ще иска да ме прати на гинеколог, а аз нямам желание да ходя там..
    Какво да правя, моля ви за съвет
    Да и аз съм така ама аз искам да ида на гинеколог ама не мога-ами няма кво да правиш освен да чакаш или да идеш на гинеколог!!!

  11. #36
    Абе знаеш ли какво да направиш аз ще направя следното-ще чакам до 1 януяри 2008 година и ако и дотогава не ми е дошло ще ида на лекар с мама-все пак личната като види, че съм с мама ще ми даде направление-все пак ако до 1 януари не ти е дошло утивай на лекар-може да е нещо сериозно-верно, че те е страх от гинеколози, но все пак това са си няколко месеца без цикъл и е нужно да посетиш гинеколог!!!!!!Виж и още каквода направиш-аз вместо да се притеснявам ще си стоя и няма да мисля за тъпия цикъл-просто спри да се притесняваш и остани с мисълта, че е нормално-то наистина е нормално

  12. #37
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от LadyDead
    На мен последно ми дойде на 15 август и от тогава няма нищо вече 3 месец Вече не знам какво да мисля, девствена и съм и относно това няма какво да се безпокоя, но нещо все ме човърка отвътре А ако кажа на майка ми сигурно ще иска да ме прати на гинеколог, а аз нямам желание да ходя там..
    Какво да правя, моля ви за съвет
    От скоро ли имаш цикъл ?
    3 месеца са доста,неэависимо дали водиш полов живот или не.
    Кажи на майка си,редно е да энае.Най-вероятно и при теб работата опира до хормоните.Отиди на гинеколог,той не яде хора.Повечето момичета се страхуват от първото посещение при генеколога /и аэ бях така/,но беэ основание.Няма нищо страшно.Елементарна процедура .Да отидеш е в твоя полэа,така че няма от какво да те е страх или да се притесняваш.На генколоэите това им е работата,така че отивай.И кажи на майка ти,не чакай

    PEPITO SLADKATA,до Нова Година е доста ..по-добре чакай до 1 декември и отиди.
    Между другото и аэ имах един такъв перид и се окаэа,че не ми идва,поради стрес,както и един эавишен хормониален компонент.Дадаха ми лекарство,което да го `предиэвика` и эа една седмица ми дойде.
    Но по-добре отивайте по-скоро,че после ако ви го предиэвикат ще се леят голями реки..
    [size=7][b][u]fosse cos

  13. #38
    PEPITO SLADKATA малко трудно да не мисля за това

    Presley`n`Sum от 3 години имам цикъл Последният път ми закъсня с 2 месеца, а този път повече и за това взех да се замислям. Бях пила витамин С, защото исках да ми свърши по-бързо, че щях да ходя на РД, може би това е причината
    А какво е това лекарство и с или без рецепта е?

  14. #39
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от LadyDead
    PEPITO SLADKATA малко трудно да не мисля за това

    Presley`n`Sum от 3 години имам цикъл Последният път ми закъсня с 2 месеца, а този път повече и за това взех да се замислям. Бях пила витамин С, защото исках да ми свърши по-бързо, че щях да ходя на РД, може би това е причината
    А какво е това лекарство и с или без рецепта е?
    Щом имаш цикъл от 3 години,не е особено нормално да ти эакъснява толркова много.Пък и се съмнявам да е от витамин Ц-то.Най-вероятно имаш някакъв проблем,но не мога и да предполагам какъв.В случая мисляч,е насйтина трябва да посетиш генеколог и то в най-скоро време.А лекарството эабравих как се каэваше,но е с рецепта ,по поръчка от Германия.Много ефикасно,но не те съветвам да си самопредписваш каквито и да е лекарства,щото ако имаш проблем с някой хормон,най-много да стане белята.Отивай на генеколог..
    [size=7][b][u]fosse cos

  15. #40
    Aми ще видя кога ще ида на гинеколог-или на 1 декември или на 1 януари-абе ще вида :P А и аз вече не се притеснявам-днес мама ми даде една книжка за пубертета в която пише, че в началото е нормално да закъснява дори и 2-3 месеца!Апри мен закъснява още само с месец и половина!

  16. #41
    Повече от фен Аватара на Sunrisee
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Вкъщи
    Мнения
    441
    Mene pyk mi idva 2 pyti na mesec i sq prodyljitelnostta na cikyla mi dnes navyrshva 27 dni Chudq sa kak stava tova Ama ne sym osobeno pritesnena:}}

  17. #42
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Aми ще видя кога ще ида на гинеколог-или на 1 декември или на 1 януари-абе ще вида :P А и аз вече не се притеснявам-днес мама ми даде една книжка за пубертета в която пише, че в началото е нормално да закъснява дори и 2-3 месеца!Апри мен закъснява още само с месец и половина!
    Да,първата година може и да прескача по месец-два,но само първата.

    KoKoScHe{F},хормони,хормони..не е шега работа де.
    [size=7][b][u]fosse cos

  18. #43
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Aми ще видя кога ще ида на гинеколог-или на 1 декември или на 1 януари-абе ще вида :P А и аз вече не се притеснявам-днес мама ми даде една книжка за пубертета в която пише, че в началото е нормално да закъснява дори и 2-3 месеца!Апри мен закъснява още само с месец и половина!
    Да,първата година може и да прескача по месец-два,но само първата.

    KoKoScHe{F},хормони,хормони..не е шега работа де.
    Ем да начи на 1 януари ще станат 3 месеца-че ми прескача с 3 месеца-начи чак на 1 януари ще хода на лекар-ама то в същност как се брои точно???-начи на мен последния път ми дойде на 26 август-на 1 януари с колко ще се брои че ми е прескочило???Мига да смятам ама се чудя как точно да го смятам-начи на 26 август ми дойде последно-после трябвваше да ми дойде на 26 септември-и от 26 септември на татък ли да смятам колко ми прескача?

  19. #44
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Aми ще видя кога ще ида на гинеколог-или на 1 декември или на 1 януари-абе ще вида :P А и аз вече не се притеснявам-днес мама ми даде една книжка за пубертета в която пише, че в началото е нормално да закъснява дори и 2-3 месеца!Апри мен закъснява още само с месец и половина!
    Да,първата година може и да прескача по месец-два,но само първата.

    KoKoScHe{F},хормони,хормони..не е шега работа де.
    Ем да начи на 1 януари ще станат 3 месеца-че ми прескача с 3 месеца-начи чак на 1 януари ще хода на лекар-ама то в същност как се брои точно???-начи на мен последния път ми дойде на 26 август-на 1 януари с колко ще се брои че ми е прескочило???Мига да смятам ама се чудя как точно да го смятам-начи на 26 август ми дойде последно-после трябвваше да ми дойде на 26 септември-и от 26 септември на татък ли да смятам колко ми прескача?
    Сега ,ако и ноември не ти дойде,ще ти е прескочило 3 месеца.А ако чакаш до януяри и не ти дойде,ще са 4..
    [size=7][b][u]fosse cos

  20. #45
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Aми ще видя кога ще ида на гинеколог-или на 1 декември или на 1 януари-абе ще вида :P А и аз вече не се притеснявам-днес мама ми даде една книжка за пубертета в която пише, че в началото е нормално да закъснява дори и 2-3 месеца!Апри мен закъснява още само с месец и половина!
    Да,първата година може и да прескача по месец-два,но само първата.

    KoKoScHe{F},хормони,хормони..не е шега работа де.
    Ем да начи на 1 януари ще станат 3 месеца-че ми прескача с 3 месеца-начи чак на 1 януари ще хода на лекар-ама то в същност как се брои точно???-начи на мен последния път ми дойде на 26 август-на 1 януари с колко ще се брои че ми е прескочило???Мига да смятам ама се чудя как точно да го смятам-начи на 26 август ми дойде последно-после трябвваше да ми дойде на 26 септември-и от 26 септември на татък ли да смятам колко ми прескача?
    Сега ,ако и ноември не ти дойде,ще ти е прескочило 3 месеца.А ако чакаш до януяри и не ти дойде,ще са 4..
    Аха ами начи както ти каза - ако не ми дойде ноември ще ми прескочи с 3 месеца, но ако не ми дойде ноември може да се каже и, че ми закъснява с 2 месеца щото-26 август ми дойде-на 26 септември трябваше пак да ми дойде-и от 26 септември до 26 ноември са 2 месеца-начи ми закъснява с 2 месеца-така ли е?

  21. #46
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Еми да,щом эа последно ти е дошло преэ октомври,эначи ако ноември не ти дойде,ще са 2 месеца эакъснение.Декември ако пак не ти дойде ,вече стават 3..и все пак эащо чакаш По-добре отивай.
    [size=7][b][u]fosse cos

  22. #47
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Еми да,щом эа последно ти е дошло преэ октомври,эначи ако ноември не ти дойде,ще са 2 месеца эакъснение.Декември ако пак не ти дойде ,вече стават 3..и все пак эащо чакаш По-добре отивай.
    Ами ти нещо не ме разбра-последния път ми дойде август Ами нали ти писах-личната ми лекарка не ми дава направление за гинеколог-преди време бях при нея и тя ми каза, че било нормално-как да ида на лекар-мама няма да даде пари за частен гинеколог, а ако и кажа да ме заведе на лекар пак ще ми кажа, че е нормално

  23. #48
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Еми да,щом эа последно ти е дошло преэ октомври,эначи ако ноември не ти дойде,ще са 2 месеца эакъснение.Декември ако пак не ти дойде ,вече стават 3..и все пак эащо чакаш По-добре отивай.
    Ами ти нещо не ме разбра-последния път ми дойде август Ами нали ти писах-личната ми лекарка не ми дава направление за гинеколог-преди време бях при нея и тя ми каза, че било нормално-как да ида на лекар-мама няма да даде пари за частен гинеколог, а ако и кажа да ме заведе на лекар пак ще ми кажа, че е нормално
    Ако сега ноември не ти дойде ще са минали 3 месеца, доколкото разбрах. А, за направление, кажи на лекарката си, че вече 3 месеца не ти е идвало и ако каже, че е нормално ти настоявай да ти даде, за да бъдеш по-спокойна. Не би трябвало да не ти даде.

  24. #49
    Цитирай Първоначално написано от dan4ety
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Еми да,щом эа последно ти е дошло преэ октомври,эначи ако ноември не ти дойде,ще са 2 месеца эакъснение.Декември ако пак не ти дойде ,вече стават 3..и все пак эащо чакаш По-добре отивай.
    Ами ти нещо не ме разбра-последния път ми дойде август Ами нали ти писах-личната ми лекарка не ми дава направление за гинеколог-преди време бях при нея и тя ми каза, че било нормално-как да ида на лекар-мама няма да даде пари за частен гинеколог, а ако и кажа да ме заведе на лекар пак ще ми кажа, че е нормално
    Ако сега ноември не ти дойде ще са минали 3 месеца, доколкото разбрах. А, за направление, кажи на лекарката си, че вече 3 месеца не ти е идвало и ако каже, че е нормално ти настоявай да ти даде, за да бъдеш по-спокойна. Не би трябвало да не ти даде.
    Ами оки сигурно ще ида на лекар ама на 1 декември-за да станат 3 месеца Ама дано да ми даде направление-чудя се ще ми даде ли-тя е голям инат и мои и да не ми даде-ако не ми даде какво да правя?

  25. #50
    Повече от фен Аватара на Sunrisee
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Вкъщи
    Мнения
    441
    Spoko,na 1 fr tei i zakysnqvashe 2 meseca.Nakraq otide da i dadyt napravlenie.Lekarkata kaza ela utre v 2 chasa da ti napisha napravlenieto.Otide tq,vze si go ama syshtiq den det shteshi da hodi pri ginekolog i dodi

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си