.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Аватара на love_actually
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    някъде между рози и романтика,някъде близо до единствения...
    Мнения
    167

    Дебелото черво (полипи)

    Hora mnogo iskam da vi pomolq za pomo6t...Zna4i na maika mi sa i otkrili polipi po debeloto 4ervo I tuka kato popro4etoh malko razbrah 4e tova sa dobroka4estveni obrazovania ama moje da prerastnat v ne6to po-lo6o Molq ako ima nqkoi koito znae pove4e da mi razkaje ne6to...Predvaritelno blagodarq

    Редактирано от ^npocTo^a3^f^
    Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!
    Because all I want is u ....

  2. #2

    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Плевен
    Мнения
    103
    мисля че доброкачествените тумори(образования) се махат успешно по оперативен път, но аз не съм хирург гастроентеролог за да ти обясна процедурите и др неща.Затова ти препоръчвам да се свържеш с специалист!

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    lunata
    Мнения
    357
    Чувал съм, че е начален стадий на рак на дебелото черво. Кажи и да яде МНОГО плодове и зеленчуци, да обърне внимание на витамин Д.
    wtf

  4. #4
    значи, полипът на дебелото черво е доброкачествено образувание, но трябва да се лекува тъй като е факт, че рак на дебелото черво може да се образува (не е 100% сигурно че ще стане) от тези полипи. Във всеки случай това със сигурност не е първи стадий на рак, а просто възможен породител на такъв. Предложи на майка ти да помисли за оперативно премахване.

    (за повече инфо в уикипедия си пише за това - colon polyp)

  5. #5
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429

    Re: Дебелото черво (полипи)

    Цитирай Първоначално написано от love_actually
    Hora mnogo iskam da vi pomolq za pomo6t...Zna4i na maika mi sa i otkrili polipi po debeloto 4ervo I tuka kato popro4etoh malko razbrah 4e tova sa dobroka4estveni obrazovania ama moje da prerastnat v ne6to po-lo6o Molq ako ima nqkoi koito znae pove4e da mi razkaje ne6to...Predvaritelno blagodarq

    Редактирано от ^npocTo^a3^f^
    Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!
    ееее...хубава работа, за какво са тези сълзи?!

    полипи....ако се поровят в дупетата на всички минали 30 години, само в 30% ще намерят дупета без полипи....това успокоява ли те?

    полипите могат да бъдат най-различни и различно локализирани..с различна степен на мутагенност. хубавото е че когато имаме полипи - нямаме рак. махаме полипите и за 10-20-25 години няма никакув проблем.

    според теб кое е по добре: да изрежат карцином и да кажат "имаш веероятни 5 години", или да изрежат полип и да кажат "имаш 50 години"

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си