.
Отговор в тема
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 52
  1. #26
    Аватара на Tedi4ka
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    mezdra
    Мнения
    2 344
    Любов и омраза

    Любовта е най-силното чувство,което събира хората.Без любов няма живот.Ако приемем,че любовта е едната страна на монета,то кое друго чувство заема другата страна?Състраданието или раздялата?Не това е омразата.Да мразиш нещо или някои означава,че ти си готов по всякакъв начин да му отмъстиш-да извършиш престъпление.Но нужно ли е насилие, за да докажеш любовта?Ако обичта е толкова силна и искрена,никога не би било възможно да имаш пречки в живота.
    В разказа “Дервишово семе “ от Николай Хайтов се описва точно тази искрена любов.Но споделена ли е тя?Има ли пречки и врагове в живота на Силвина и Рамадан?Съществува ли някой,който пречи на тези влюбени?Има!Това е Руфат.
    Въпреки че 40 години Рамадан и Силвина са били разделени любовта между тях не е угаснала.За разлика омразата е нарастнала.Рамадан е готов да извърши най-лошото престъпление-да убие човек,само за да запази любовта си завинаги.Но ,ако извърши това пошло деяние как той ще погледне в Силвинините очи?Ще бъде ли жива същата истинска любов?Не животът на Рамадан ще се превърне страх и огризения.Затова,ако толкова силно обичаш някого,никога не би могъл да го нараниш по всякакъв повод.Колкото се отнася до Руфат той сам ще разбере ,че е сбъркал и жестоко ще се разкаее за постъпката си.
    Сега нека завъртим монетата и да направим извода,че любовта е най-красивото чувство и дори омразата не може да я надделее.Не е хужно да си зъл и отмъститенен,за да нямаш проблеми в живота си,а просто трябва да се запали в сърцето ти пламака на любовта.



    http://prize.bg/tedi4kata -моля ви влизайте

  2. #27

    ХаЙ

    Здравеите моля ви МНОГОООО ми е спешно за утре ми е трябва да пища съчинение разсъждение на тема: "Оправдаваме ли дядото на Рамадан, заради ранната свадба на внука"...ще съм ви наистина много благодарна ако ми помогнете наистина......благодаря предварително....

  3. #28

    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1
    Здравейте,трябва ми интерпретативно съчинение на тема "Основния конфликт в разказа Дервишово семе" Спешно ми е !

  4. #29
    моля ви спешно ми трябва ис на тема:ОМировият герой-идеал за човек и войн и Прометей – човеколюбец и борец срещу тиранията

  5. #30

    плс

    Някой можели да ми даде интерпретативно съчинение на тема Диво и питомно в героите на ,,Дервишово семе" мола
    qqq

  6. #31
    Аа някой да може да ми помогне с интерпретивно съчининеие на тема "Любов и прошка"и "Конфликтът между родовите ценности и личните стремежи" ...
    Dreaming Mode
    ____________________

  7. #32

    интерпретативно

    Някои може ли да ми каже дали съществува темата
    ---любав и прошка в разказа "дервишово семе"
    И ако има такав, ако не го марзи плс. да го напише.
    Мерси предварително.

  8. #33

    интерпретативно

    Някои може ли да ми каже дали съществува темата
    ---любoв и прошка в разказа "дервишово семе"
    И ако има такав, ако не го марзи плс. да го напише.
    Мерси предварително.

  9. #34
    Трябва ми интерпретативно съчинение за "Дервишово семе " като цяло ..спешно ми е
    My dream is to fly,
    over the rainbow
    so high...

  10. #35
    Спешно ми трябва интерпретативно съчинение на тема: Родовите закони от "Дервишово семе" ... Моля ви ПОМОЩЩЩЩ !
    Power is the ability not to have to please[!]

  11. #36

    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    бургас
    Мнения
    23
    а няма ли за любовта и прошката???
    :P

  12. #37
    Трябва ми ЛИС на тема :Възелът на съдбата в "Дервишово семе"
    Ако можете помогнете! Благодаря предварително!

  13. #38

    a

    ''Любовта и драмат между Силвина и Рамадан '' плс хелп - скайп: green_fighter948 blagodarq predvaritelno

  14. #39

    Дервишово семе

    Моля ви помогнете ми трябва ми интерпретативно съчинение за Дервишово семе
    Темите са:
    1.Дългът към рода и дългът към сърцето
    2.Защо е невъзможна любовта на Иван и Лиза
    Благодаря ви предварително [size=24][/size

  15. #40

    Re: Дервишово семе

    Цитирай Първоначално написано от Ananascheto
    Моля ви помогнете ми трябва ми интерпретативно съчинение за Дервишово семе
    Темите са:
    1.Дългът към рода и дългът към сърцето
    2.Защо е невъзможна любовта на Иван и Лиза
    Благодаря ви предварително [size=24][/size
    Виж тук:

    http://www.neznam.bg/component/searc...archphrase=all
    Радвай се на този миг. Този миг е твоят живот.

  16. #41
    помощ !! темата е "Границите на човешкото" ...трябва ми за утре help !!

  17. #42
    Моля ви дайте бързо колкото можете по бързо за "Границите на човешкото в разказа Дервишово семе" трябва ми за утре моля ви побързаййтееее ;(((((((((((((((((((

  18. #43
    плс някои ако може да ми даде план за интерпретативно сачинение барзо мн спешно ми трябва до края на деня!!!благодаря ви предварително

  19. #44
    Моля ви спешно ми трябва интерпретативно съчинение на една от темите: "Любовта, която боли (Рамадан и Силвина)- Есе" , "Рамадан между любовта и омразата- итепретативно съчинение"! Моля ви спешно до края на ваканцията!
    Благодаря предварително!!

  20. #45
    Супер фен Аватара на crazygirl13
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Враца
    Мнения
    2 534
    Цитирай Първоначално написано от adi_97 Виж мнението
    Моля ви спешно ми трябва интерпретативно съчинение на една от темите: "Любовта, която боли (Рамадан и Силвина)- Есе" , "Рамадан между любовта и омразата- итепретативно съчинение"! Моля ви спешно до края на ваканцията!
    Благодаря предварително!!
    http://www.neznam.bg/%D1%83%D1%87%D0...B5%D1%81%D0%B5

  21. #46
    Някой да ми помогнее свързано е с Дервишово семе
    Дивото и питомното в Дервишово семе
    помощ интерпретативно съчинение ако някой може да помогне да пише трябва ми за утре

  22. #47

    Cool hhhhhhhhhhh

    Цитирай Първоначално написано от nelly_tss Виж мнението
    Темите са: Любов и омраза, Дългът към рода и дългът към сърцето, Защо в разказа Дервишово семе всички герои са жертви, Изповедта като начин да се построи разказ, Основният конфликт в разказа Дервишово семе, Раздвоеният свят в Дервишово семе. плс..помогнете, че си нямам нА идея как се пише това. Избирате няк'ва тема и пишете..ако не ви мързи де.
    dobre ve mace mnogo razbirash

  23. #48
    i az sasto samo deto neznam kak da go pisha ama ko namerish nesto publikuvai nasam

  24. #49
    Трябва ми интерпретативно съчинение на тема : Изборът на личността и традициите в рода в разказа "Дервишово семе"

  25. #50
    моля трабва ми интерпретаивни съчинение на тема : Любовта и родовите ценности в разказа Дервишово семе спешно ее !

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си