.
Отговор в тема
Страница 11 от 12 ПървиПърви ... 789101112 ПоследнаПърви
Резултати от 251 до 275 от общо 286
  1. #251
    Интервюто се разгръща в три основни посоки:

    въпроси от общ характер, за да разберем повече за теб и интересите ти
    въпроси от областта, с която кандидатстваш
    защита на есето, с което кандидатстваш
    Разбира се, както във всеки разговор, и ти можеш да предложиш тема за обсъждане.

    В интервюто трябва да разкриеш стабилност на знанията. Задълбочаването и богатството на обща култура имат значение.

  2. #252
    В сайта на 1000стипендии пише това :


    Интервюто се разгръща в три основни посоки:

    въпроси от общ характер, за да разберем повече за теб и интересите ти
    въпроси от областта, с която кандидатстваш
    защита на есето, с което кандидатстваш
    Разбира се, както във всеки разговор, и ти можеш да предложиш тема за обсъждане.

    В интервюто трябва да разкриеш стабилност на знанията. Задълбочаването и богатството на обща култура имат значение.

  3. #253
    Някой може ли да ми каже дали през 2012 година е имало тема : “Моят силен старт за Европа започва с... "

  4. #254
    аз кандидатсвах с литература .. някой може ли да ми каже какви по точно въпроси задават ? страх ме е, че ще ме питат нещо за произведение което не съм чела или за автор който дори не съм чувала :Д

  5. #255
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    702
    минавам <33333

  6. #256
    Евтимов, с какво си? И аз минавам между другото ))

  7. #257
    anonymous895156
    Guest
    Мен също ме очаква интервю. Аз съм с история.
    Миналата година участвах и взех основна стипендия. На интервюто тогава ме питаха въпроси за мен и интересите ми и за есето, не са ме разхождали по учебния материал. Явно за всекиго е индивидуално. Паднаха ми се супер интервюиращи и може би това ми е помогнало. Пожелавам успех на всички, които минават. Най-важното е да бъдете спокойни, колкото и клиширано да звучи.

  8. #258
    Димитре, ти на национална олимпиада по история ходил ли си? И въобще какви изяви имаш по история? (от любопитство питам)

  9. #259
    anonymous895156
    Guest
    На нея не съм, само на областните кръгове. Изявите ми по този предмет са от национални и областни конкурси за есета и реферати с историческа насоченост, една викторина тази година, от едно училищно състезание в шести клас, където бях капитан на нашия отбор и бихме 9-ти и 10-ти клас
    Последно редактирано от dimitar., : 08-06-2013 на 17:28

  10. #260
    Браво, бе! :О Какви са тези реферати с историческа насоченост, че ми стана интересно?

  11. #261
    Блъди, участваш ли в 1000-та стипендии???

  12. #262
    Мнем. Чудех се дали да пиша, накрая реших, че не ми се пише есе, и се отказах Догодина може и да пробвам.

  13. #263
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от BloodyDreamer Виж мнението
    Браво, бе! :О Какви са тези реферати с историческа насоченост, че ми стана интересно?
    http://www.svv-bg.com/docs/klasirane_2012.pdf

  14. #264
    Иха. Това звучи много интересно. Трябва да се пробвам да напиша нещо такова, ама не по тая тема, защото не ми харесва Друг път участвал ли си?

  15. #265
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    702
    Цитирай Първоначално написано от Spikyhedgehog Виж мнението
    Евтимов, с какво си? И аз минавам между другото ))
    Браво.

    С математика съм. Ти?

  16. #266
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от BloodyDreamer Виж мнението
    Иха. Това звучи много интересно. Трябва да се пробвам да напиша нещо такова, ама не по тая тема, защото не ми харесва Друг път участвал ли си?
    Тук http://www.dtg-svishtov.com/dtgbg/docs/STATUT_2013.pdf взех поощрителна награда
    има и такъв конкурс http://www.minedu.government.bg/open..._Bedreddin.pdf
    Изобщо... Доста са и това е хубаво, трябва да има повече възможности и за другите предмети, не само за математиката (въпреки че и там имам не малко постижения, но идеята е да имаш и по предмета, с който кандидатстваш, а от една олимпиада нищо не може да се определи)

  17. #267
    Цитирай Първоначално написано от evtimow :3 Виж мнението
    Браво.

    С математика съм. Ти?
    И аз :O
    Някога класирал ли си се на интервю от минали години? Знаеш ли горе-долу какво ще ни разпитват?

  18. #268
    Цитирай Първоначално написано от dimitar., Виж мнението
    Тук http://www.dtg-svishtov.com/dtgbg/docs/STATUT_2013.pdf взех поощрителна награда
    има и такъв конкурс http://www.minedu.government.bg/open..._Bedreddin.pdf
    Изобщо... Доста са и това е хубаво, трябва да има повече възможности и за другите предмети, не само за математиката (въпреки че и там имам не малко постижения, но идеята е да имаш и по предмета, с който кандидатстваш, а от една олимпиада нищо не може да се определи)
    Мерси. Лошото е, че не са много учителите, които биха се занимавали да подготвят учениците си за такива състезания. Или поне в село Бавнярово, където аз живея... Освен това ме съмнява да има интересни състезания по предметите, от които аз се интересувам. Пък и най-интересното от тези предмети се изучава по-нагоре (10-ти клас се почва органичната химия, генетиката е 11-ти клас). А да не говорим, че дори и да има, едва ли ще стане, защото никой учител няма да се навие да участва само заради мен.
    Последно редактирано от BloodyDreamer : 08-07-2013 на 20:12

  19. #269
    Цитирай Първоначално написано от antoniyaatanasova Виж мнението
    аз кандидатсвах с литература .. някой може ли да ми каже какви по точно въпроси задават ? страх ме е, че ще ме питат нещо за произведение което не съм чела или за автор който дори не съм чувала :Д
    аз съм с литература.. интервюто мина вчера.. в интерес на истината беше много приятно, изобщо не е това, което са описвали на предните страници.. никой не ме изяде xD питаха как си разбрал за конкурса, какви книги четеш, неща от представянето (онази автобиография или там каквото беше, което пращахме), какви са интересите ти, какво обичаш да правиш, искат да те чуят да разсъждаваш над нещо, да разберат повече за мисленето ти, за възгледите ти относно различни теми (хомосексуализъм, расизъм...), просто някакви неща, които изскачат в разговора.. единствения теоретичен въпрос, който ме питаха беше за автора на цитата, по който писах есе, какво знам за него, какво съм чела от него и така изпитващите бяха мъж и жена, като явно бях на високоговорител.. не знам как се представих, но ми беше интересно и комфортно, даже ми харесваше да си говоря с тях стискам палци, дано и при теб мине гладко

  20. #270
    Здравей, и аз кандидатствах с Литература. Преминах на втори кръг - Интервю. Може ли да ми кажеш как точно да се подготвя, какви въпроси ще ме питат и нещо подобно.... Благодаря ти, предварително

  21. #271
    Ох дано само да не се изложа... много се притеснявам, аз съм с литература и и ми предстои интервю, но все още не ми са се обадили...

  22. #272
    Любомире, и аз съм така.. Имам след няколко дни и.. На каква тема писа?

  23. #273
    Темата ми беше "Светът съществува, за да се превърне в книга", а твоята?

  24. #274
    Обадиха ли ти се за интервюто?

  25. #275
    Аз искам да попитам дали интервюиращите са различни за различните области на интерес и дали се обаждат по азбучен ред.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си