.
Отговор в тема
Страница 12 от 12 ПървиПърви ... 289101112
Резултати от 276 до 286 от общо 286
  1. #276
    Мисля, че не се обаждат по азбучен ред. Може би на случаен принцип... Защото аз съм с буквата "Л", а едно момиче е със "С", а на нея вече са й се обадили и са си определили дата за интервюто.

  2. #277
    А ти в коя област на интерес кандидатстваш?

  3. #278
    vicky1474
    Guest
    Здравейте Одобриха есето ми и след седмица имам интервю. Може ли някой да ми каже какви въпроси г/д задават?

  4. #279
    А ти в каква област на интерес участваш?

  5. #280
    Хей Може ли някой който е участвал да ми каже какви въпроси освен от есето и от учебния материал задават? Мерси предварително.

  6. #281
    Кандидатствах два пъти, веднъж с физика и веднъж с лингвистика, и двата пъти ме одобриха. Първия път ми зададоха въпроси само върху есето, специфични въпроси като да опиша езикът суахили малко по-подробно (бях го дала като пример). Втория път ме питаха общи въпроси по физика - атомен модел на Бор, бета разлагане - т.е. неща, които човек знае и от обща култура. Така че се съмнявам интервюиращите да са супер специалисти по областта ви и да ви изненадат с алгебрична топология или нещо подобно.

  7. #282
    Повече от фен Аватара на mimonte2
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    414
    Цитирай Първоначално написано от Siipis Виж мнението
    Кандидатствах два пъти, веднъж с физика и веднъж с лингвистика, и двата пъти ме одобриха. Първия път ми зададоха въпроси само върху есето, специфични въпроси като да опиша езикът суахили малко по-подробно (бях го дала като пример). Втория път ме питаха общи въпроси по физика - атомен модел на Бор, бета разлагане - т.е. неща, които човек знае и от обща култура. Така че се съмнявам интервюиращите да са супер специалисти по областта ви и да ви изненадат с алгебрична топология или нещо подобно.
    Аз кандидадствам тази година с Езикознание и се чудя, дали ще ме питат, колко книги съм прочел? Миналата година пак кандидадствах и ме накараха да изброя няколко имена на книги. Ако тази година посоча същите имена, дали ще направят проблем или ще искат нови книги? Освен това дали ще искат да им разкажа какво става в някоя книга?

  8. #283
    Цитирай Първоначално написано от mimonte2 Виж мнението
    Аз кандидадствам тази година с Езикознание и се чудя, дали ще ме питат, колко книги съм прочел? Миналата година пак кандидадствах и ме накараха да изброя няколко имена на книги. Ако тази година посоча същите имена, дали ще направят проблем или ще искат нови книги? Освен това дали ще искат да им разкажа какво става в някоя книга?
    Хм, не си спомням да са ме питали подобно нещо... не мисля, че лингвистика и езикознание са една и съща наука. (Всъщност, на мен ми се наложи да обясня по-подробно какво по дяволите е лингвистика).

    Иначе, не съм сигурна. Дали ще пазят записки какво си казал миналата година? Не знам. I'd err on the side of caution. Според мен е в твой интерес да споменеш какви нови книги си чел тази година и да добавиш накрая онези, които си посочил предишния път.

    Иии какво по-точно е езикознание? D:

  9. #284
    Повече от фен Аватара на mimonte2
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    414
    Цитирай Първоначално написано от Siipis Виж мнението
    Хм, не си спомням да са ме питали подобно нещо... не мисля, че лингвистика и езикознание са една и съща наука. (Всъщност, на мен ми се наложи да обясня по-подробно какво по дяволите е лингвистика).

    Иначе, не съм сигурна. Дали ще пазят записки какво си казал миналата година? Не знам. I'd err on the side of caution. Според мен е в твой интерес да споменеш какви нови книги си чел тази година и да добавиш накрая онези, които си посочил предишния път.

    Иии какво по-точно е езикознание? D:
    Хаха, ами езикознание е знание за езиците Кандидадстваш ли с езикознание, значи кандидадстваш с даден език. Аз кандидадствам с английски за вече втора година. В съчинението си съм посочил и немски думи. Съчинението ми беше на тема "Духът на един език се крие в непреводимите думи".

  10. #285
    на 26.09.2014 имам интервю, кандидтствах с Литература. Ако има някой, които вече е преминал интервюто да пише горе-долу какво са го питали! Благодаря Ви, предварително!!!

  11. #286
    Здравейте на всички!
    Искам да попитам някой, който е участвал за т.нар. СИУ /Стипендия за изключителни умения/, която е степен над основната стипендия. та ще помоля всеки, който е участвал, най-вече с Литература, да пише.
    Ще съм много благодарен!
    Ако някой има нужда за информация за Основно стипендия да пише на имейл: lyubomirpetrov_97@abv.bg или на ЛС тук, или във форума!
    Благодаря ви, предварително!!!

    Бърз отговор на това съобщение

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си