.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 88
  1. #1

    Кой как се чуства извън БГ?

    жИвея от 3 години в Америка( Чикаго). Никога не съм живяла дори излизала извън България преди тези две години. И изведнъж родителите ми решават да ме изтръгнат от родината ми, от приятелите ми и от всичко мило, за да отидем в "държавата мечта". Такъв стрес и трудности съм изживяла, които за през целият ми живот не съм ги изпитвала! Толкова унижения и тъпкане ми се струпаха на главата... По едно време нямах никакви мечти, единственото ми в главата беше как да остана жива сред тия олигофрени тук.
    И сега дори след 3 години все още ни е трудно, а наще продължават да са инати и да не искат да се преберем в БГ! Добре, те след като не искат поне мен да си ме пускат на БГ лятото. Но, не! Докато моите Фр са в БГ аз тука тъпея и броя дните на календара за училище Докато моите фр в БГ са по дискотеките и кафетата, аз тъпея в нас защото тук законите им не ми го позволяват. Добре бе, чесно ли е?! Аз си пропилявам тинейджерските години, какво ще запомня един ден от тях?! Тъпото ми вседневие с олигофрените и popular barbies в high school?! С колкото и БГ да излизам тък не е същото.
    От 3 години не съм си ходила в БГ и то само заради наще. Дори и това лято не ме пускат да си отида. Не ми дават да говоря за БГ дори, да споменавам името БГ в нас. Писнало ми е. Ако искате ми се смейте но аз живея само с мисълта, че като стана пълнолетна ( 21) си стягам куфарите и си заминавам! Но ме е страХ, че тогава вече ще съм се променила, колкото и да не искам то става аз сама се осещам.
    Така ли е и с вас, хората извън БГ? Искате ли да се преберете в БГ и защо? Или само аз така гадно се чуствам и само аз искам да се прибера

  2. #2
    Аз живея вече година и половина извън България и също се чувствам гадно че си пропилявам тинейджарските години в тъпотия тук обаче не съжалявам че доидох тук ходя си до България когато мога и макар един ден да искам да се прибера окончателно незнам дали ще стане иначе споко не само ти се чувстваш тъка. Едно съветче от мен недеи чак толкова устремено да броиш дните и да живееш за деня когато ще си на 21 защото така ще пропилееш времето до тогава и после може да те е яд. Аиде успехчета и дай го малко по весело!
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  3. #3
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Kato biah malka mi be6e tupo i samo 4akah da doidat kolednata i liatnata vakancia da si otida v BG no s vremeto ne6tata se promeniha i sega gledam da izbegna hodeneto v Bulgaria....Misli si pozitivni ne6ta,jivei jivota tam kudeto si i s horata s koito si a ne si vikai eh ako biah v Bulgaria s toia i s onia i izvle4i nai-dobroto ot sityaciata v koiato si. 3 godini jivee6 v taia durjava i ti se o4ertavat o6te niakolko koga smiata6 da po4ne6 da jivee6? Ako niama6 priateli pravi razni ne6ta sama.Kato ne moje6 da hodi6 po diskoteki hodi na kafe,na fitnes,na figyrno purzaliane(ako ima purzalka blizo do tebe),zapi6i se na niakakvi yroci..Ne ostaviai tvoito li4no 6tatsie da zavisi ot vun6ni faktori za6toto taka nikoga niama da si napulno ydovletvorena i 6tastliva.A da i poviarvai mi moje6 da pomni6 ot tneidjurskite si godini dosta po-stoinostni ne6ta ot napivania s priateli i svalki v diskotekite.

  4. #4
    Супер фен Аватара на air_J
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    Свищов Town
    Мнения
    1 860
    Да, съгласен съм, че в чужбина е малко трудно, но в крайна сметка - както си го направиш. Ти седни се самосъжалявай, пък после чакай подобрение. Дадоха ти добри съвети - ходи на фитнес, на някакви уроци, на някакъв спорт, абе, каквото те влече в крайна сметка. Това са ти детските и отчасти младежките години, трябва да направиш всичко възможно да ги запомниш с нещо хубаво. Това са годините, в които човек се наживява, налудява, ако щеш и напростява (в тези години много простотия се прави, бе). И това, че си в чужбина не може да бъде оправдание да не ги изживееш щастливо. Справка - братовчед ми. От 12 годишен е в Америка (Чикаго), размазваше се и там, а когато си дойдеше и тук сцепваше. Не се заричай, че ще се връщаш, щото не се знае как ще те завърти живота, щото братовчед ми и той говореше, че ще се връща, ама сега е вече щастливо женен, че и с дете в... Америка, Чикаго (на 21 години е в момента).
    Левски шампион але але!

  5. #5
    От 4 месеца съм извън България...оставих ВСИ4КО...родители,приятели... кариера...с цел-лиубов... трудно ми е,доста,но стискам зъби и крача напред...често пъти се налага да правим жертви за лиубимите хора

  6. #6
    Аватара на hooliganka89
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Димитровград-Eggenfelden
    Мнения
    2 703
    pepita87
    И аз съм също като теб,оставих и родители и приятели и даскалото даже и професионален спорт тренирах в България и оставих всичко само и само да бъда с любимия човек.И аз не се чуствам кой знае колко добре,отначало беше интересно малко разнообразие ама все повече ми липсва България и аз нямам търпение да се пребера да видя майка си и приятелите си и така на татака.Ама наистина трябва да се правят жертви за любимите хора.

  7. #7
    от две години живея в испания.. поне лятото мога да си ходя.. но иначе се чуствам ужасно.. не ми харесва тая глупава испания... и повечето които познавам от тук са забравили от каде са тръгнали и ми се правят на големите граждани и надуФфФкоФфци... ПИСНАЛО МИ Е ВЕЧЕ..но кой ме пита ...
    Можеш ли да скъсаш желязна верига подсилена с възел от цветя...?

  8. #8
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от zvQr_nO_s_ChAr
    от две години живея в испания.. поне лятото мога да си ходя.. но иначе се чуствам ужасно.. не ми харесва тая глупава испания... и повечето които познавам от тук са забравили от каде са тръгнали и ми се правят на големите граждани и надуФфФкоФфци... ПИСНАЛО МИ Е ВЕЧЕ..но кой ме пита ...
    V Germania imah edna poznata bulgarka koiato razpravia6e na vsi4ki 4e e ot Ispania za6toto ia be6e sram da kaje 4e e ot Bulgaria i daje govore6e na ispanski pred 4yjdi hora

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от slun4ice
    Цитирай Първоначално написано от zvQr_nO_s_ChAr
    от две години живея в испания.. поне лятото мога да си ходя.. но иначе се чуствам ужасно.. не ми харесва тая глупава испания... и повечето които познавам от тук са забравили от каде са тръгнали и ми се правят на големите граждани и надуФфФкоФфци... ПИСНАЛО МИ Е ВЕЧЕ..но кой ме пита ...
    V Germania imah edna poznata bulgarka koiato razpravia6e na vsi4ki 4e e ot Ispania za6toto ia be6e sram da kaje 4e e ot Bulgaria i daje govore6e na ispanski pred 4yjdi hora
    всички са такива ... просто нямам думи аз си се гордея че съм българка !!!
    Можеш ли да скъсаш желязна верига подсилена с възел от цветя...?

  10. #10
    Аватара на hooliganka89
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Димитровград-Eggenfelden
    Мнения
    2 703
    Всеки трябва да се гордее,че е българин.Това,че на запад ни мислят за цигани или за някво жалко подобие на хора не означава,че ние трябва да се срамуваме с народноста ни.Аз съм горда с пройзхода си и гордо го заявявам!Каква история имаме само,много ясно,че ще се гордея с себе си.Издържали сме толкова много от турците и пак сме си останали Християни това си е за гордеене!

  11. #11
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    E az ne moga da kaja 4e se gordeia vse pak samo sum se rodila tam....Nikoga ne mi e idvalo na ym da se opitvam da skria ot kude sum oba4e i ne moga da razbera kakuv e problema na tezi koito se praviat na ne6to koeto ne sa.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от hooliganka89
    Всеки трябва да се гордее,че е българин.Това,че на запад ни мислят за цигани или за някво жалко подобие на хора не означава,че ние трябва да се срамуваме с народноста ни.Аз съм горда с пройзхода си и гордо го заявявам!Каква история имаме само,много ясно,че ще се гордея с себе си.Издържали сме толкова много от турците и пак сме си останали Християни това си е за гордеене!
    това е !
    Можеш ли да скъсаш желязна верига подсилена с възел от цветя...?

  13. #13
    Аватара на hooliganka89
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Димитровград-Eggenfelden
    Мнения
    2 703
    zvQr_nO_s_ChAr
    Радвам се,че има хора съгласни с моето мнение.
    Имах една приятелка в БГ харесала там някав и той я попитал дал е българка и тя казала,не туркиня съм
    Ей тва е малумщина за мен,турците са една долна твар,а тя се нарича туркиня.
    Колко са ни измачвали и кво ли не още(сега пак парламента е пален с турци)абе ужас така се нервя за тея неща,а съм безсилна

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от hooliganka89
    zvQr_nO_s_ChAr
    Радвам се,че има хора съгласни с моето мнение.
    Имах една приятелка в БГ харесала там някав и той я попитал дал е българка и тя казала,не туркиня съм
    Ей тва е малумщина за мен,турците са една долна твар,а тя се нарича туркиня.
    Колко са ни измачвали и кво ли не още(сега пак парламента е пален с турци)абе ужас така се нервя за тея неща,а съм безсилна

    невиждам нищо срамно в това да си бълагин ние сме преживяли неща и трагедии за които другите само са слушали... така че незнам от какво се срамуват... България на времето е била по голямо и от Испания а те сега ще ми викаТ че идвам от нищожната България
    Можеш ли да скъсаш желязна верига подсилена с възел от цветя...?

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от pepita87
    От 4 месеца съм извън България...оставих ВСИ4КО...родители,приятели... кариера...с цел-лиубов... трудно ми е,доста,но стискам зъби и крача напред...често пъти се налага да правим жертви за лиубимите хора
    съжаляваш ли поне малко за това че си напуснала страната заради любимия човек?Питам те съвсем сериозно
    Иначе аз се чувствам някак си не на мястото си тук,но живота е много по-добър от този в БГ.
    След броени дни се завръщам в България при моето коте,оставям работа,пари и роднини,мисля че заради нея си заслужава...

  16. #16

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Brussels,Belgium
    Мнения
    55
    Az sam v Belgiq.4uvstvam se 6ibano dale4E ot vsi4ki i diskriminaciqta tuk e mnogo golqma.Broq dnite kogato 6te se pribera za vakanciite vav rodnata mi Varna.Istinata e 4E navsqkade e trudno,no za razlika ot pove4eto men ne me e sram da kaja 4E sam Balgarin.Da smqtat kvoto si iskat,no az sam gord ot toav 4E sam Balgarin!!!
    BULGARIA FOREVER!

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от hooliganka89
    pepita87
    И аз съм също като теб,оставих и родители и приятели и даскалото даже и професионален спорт тренирах в България и оставих всичко само и само да бъда с любимия човек.И аз не се чуствам кой знае колко добре,отначало беше интересно малко разнообразие ама все повече ми липсва България и аз нямам търпение да се пребера да видя майка си и приятелите си и така на татака.Ама наистина трябва да се правят жертви за любимите хора.
    В кой град си

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от tesco
    Цитирай Първоначално написано от pepita87
    От 4 месеца съм извън България...оставих ВСИ4КО...родители,приятели... кариера...с цел-лиубов... трудно ми е,доста,но стискам зъби и крача напред...често пъти се налага да правим жертви за лиубимите хора
    съжаляваш ли поне малко за това че си напуснала страната заради любимия човек?Питам те съвсем сериозно
    Иначе аз се чувствам някак си не на мястото си тук,но живота е много по-добър от този в БГ.
    След броени дни се завръщам в България при моето коте,оставям работа,пари и роднини,мисля че заради нея си заслужава...
    честно казано сега не6тата не са толкова розови...в началото беше приказка..после се върнахме в реалността НЕ мога да кажа,че "съжалявам"е точната дума..по-скоро съм разочарована,аз дойдох да съм с него...той замина за Билбао...работа..работа...пар и..пари..пак се виждаме,но не е съ6тото,но ако трябва да направя избора си отново,не бих се поколебала....Лиубов...лиубо .... Те са казали хората...лиубовта е сляпа

  19. #19
    Лоша работа Защо не те е забрал с него?

  20. #20
    ОоОо И тука са така наще българчета. ЧЕ карат БМВ-тата и носят дрехите на Армани Ексчендж се имат за голяма работа. Срам ги е да се нарекът Българи и дори в Българска компания някой от тях говорят на Английски въпреки, че говорят перфектен Български !!!
    Но пък като им видите простотиите и боищата им по Българските дискотеки, става ясно кои сме.
    Но това е едно на ръка. На мен проблема ми е , че това лято пак не ме пускат на БГ, а братовчед ми ще идва наса Е за т'ва ме е най много яд!Ще кажете той ти е братовчед ала бала, да ама на мен ми омръзна вече в тая шибана държава!!! И аз искам да се видя с приятели, с роднини. Ама не, няма такива екстри при мен

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от tesco
    Лоша работа Защо не те е забрал с него?
    Тук много трудно се намира работа...чаках 2 месеца,за да започна и сега някак си не върви...да зарежа всичко и да започна отначало,тия хора разчитат на мен...а и мисля,че направих достатъчно компромиси за него...сега му е кофти,плаче по тела,липсвам му...ма той да си реши,не искам да си налагам мнението,че после да не ме обвинява,че съм му съсипала живота...а работата наистина си заслужава,ако използва заработеното разумно,ще построи основата на собствен бизнес...охх къде навлезнах....в дълбоки води..та тва е,искам той сам да си реши,а знам че в голяма степен прави всичко и заради мен

  22. #22
    Парите наистина не са най-важното нещо,и го казвам не защото е казал така народа,ами защото съм достигнал до този извод,просто финикийски знаци на хартия.Твоя приятел малко да се позамисли над това,защото разстоянието не влияе добре на една връзка,хората в нея започват да се намразват,без дори да се усетят

  23. #23
    Летата на 2001 и 2003 ги прекарах в Англия.Първите 2 седмици ми беше интересно,но след това само броех дните в които ще си се прибера у дома.Всичко ми липсваше..и приятелите и роднините ми..къщата,двора..
    Спомням си,че едно англичанче ме попита от къде съм,аз и казах,че съм от България,а тя ми се изхили и ми каза: "Къде пък е това??"..
    Идеше ми да и избия зъбите,казах и че е мн проста.Там всички те гледат все едно не си човек...егати..
    А момента в които слезнах на Sofia Airport ще го помня мн дълго време...щях да умра от кеф,че съм си в нас!!
    Ако ще турско да е аз няма да се преместа да живея някъде извън България и почти мога да си представя как се чувстват хората които дори за седмица не могат да се приберат да си видят близките в родината си.Но както авторката казва, идва момент в които човек става самостоятелен и сам си избира пътя.
    А като се сетя,че има хора които не искат и за ден да се приберат и дори вече са позабравили езика,мога да си представя какви българи са те или по-точно какви българи са били ..
    Кофти работа ко да се прави..
    Аз знам не съм идеална..инат съм,устата,реална..наивна,п

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от tesco
    Парите наистина не са най-важното нещо,и го казвам не защото е казал така народа,ами защото съм достигнал до този извод,просто финикийски знаци на хартия.Твоя приятел малко да се позамисли над това,защото разстоянието не влияе добре на една връзка,хората в нея започват да се намразват,без дори да се усетят
    Мислиш ли,че неШтата могат да стигнат до там...ние 1 год.бяхме разделени,и двамата си нанесохме някои удари под кръста(аз малко в повече)но сега съм мирна,имам чуството че разтоянието усилва чуствата ми...но незнам как стоят не6тата при мъжкия пол

  25. #25
    ami vij az dadidoh v usa na 28 avgsut mnogo tujno mi be6e da zareja vsi4ko v bg vij az jivqh 4 meseca v ohio be6e mi super gadno ne mi haresva 4uvstvah mnogo gadno i samotna da napravih si priqteli po4nah daskalo ama be6e mn skapano tam ni6to kato bulgariq bqh podtisnata postoqnno sled tova se premestih v kalifornia 4uvstvam se po dobre priqteli sre6tnah zanimavam se mnogo a roditelite mi sa po entusiezirani za da ni e hubavo tuka hodim na bouling, tenis,voleibol, fitnes, shopping i mn dr ne6ta ako e trudno za tebe da si nameri6 priqteli zanimavai se s ne6to po usileno sportuvai,karai kolelo,ako ima6 vuzmojnost zapo4ni rabota 6te ti minva vremeto super burzo i nqma tolkova da se trvoji6 za bg na mene tova lqto 6te mi e purvoto pribirane v bg i nqmam turpenie a puk za tebe kakvo da ti kaja poospokoi se malko s cqlata taq rabota za bg 6te doide denqt v koito ti 6te re6ava6 kakvo da pravi6 i kude da hodi6 sega se opitai da se vuspolzva6 ot vuzmojnostta kude si , jivei kolkoto moje6 po-dobre pravi pari4ki i sled tova ako o6te iska6 da se vurne6 v bg stqgai kufarite i...uspeh

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си