.
Затворена тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 45
  1. #1

    Как действа Ескапеле?

    Znachi....iskam da popitam.....predi 2 dni....s priqtelq mi pravihme liubov....i....sled eqkulaciqta ustanovihme 4e prezervativa e skysan no na 4-5 santimetra ot rezervoqr4eto za sperma....golqmo koli4estvo e v prezervativa...no vse pak mn se priqtesnqvame....17 chasa sled gafa...pih Eskalepe......vsi4ki kazvat che ima stranichni efekti koito sa seriozni , mojete li da mi kajete kakvo da ochakvam...... ?!?! :S:S

    т.7
    krem4et0

  2. #2
    попринцип контрацептивите се пият от първия ден на оволация и така 21 дена.Нямат странични ефекти ако нямаш някво сериозно заболяване (: иди на гинеколог .

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Tam kyDetO Sym veChno vLubenA
    Мнения
    3 852
    Tam mai v listovkata pishe kakvi sa stranichnite efekti... Ama az chesno kazano kato pih nqmah nikakvi stranichni efekti... Daje ako ne se lyja mahnaha Postinora i pusnaha Escapele zashtoto s po malko stranichni efekti i ne vredi.. Bi ti navredil i bi se poqvil po seriozen stranichen efekt ot pieneto na poveche ot edno hapche...

  4. #4
    mi ... a kato cqlo vazmojno li e zabremenqvane ot tozi gaf...zashtoto prezervativa beshe spukan na 4-5 santimetra ot rezervoarcheto za sperma i povecheto kolichestvo si beshe v prezervativa.... az daje ne znaeh che sa sprqli ot proizvodstvo postinor duo...i kato hodih vchera mi kazaha za eskalepe....

  5. #5
    Една таблетка, еднократно до 3 дни след непротектиран или неправилно протектиран полов контакт!

    Приемете таблетката възможно най-скоро, за предпочитане до 12 часа след непротектиран полов акт, но не по-късно от 3 дни след това. Преглътнете таблетката цяла с малко вода, ако е необходимо. Не отлагайте приема на таблетката. Нейното действие е толкова по-сигурно, колкото по-рано я приемете след непротектиран полов акт.

    Escapelle не предотвратява бременност при всички случаи, но таблетката е толкова по-ефективна, колкото по-рано се приеме след непротектиран полов акт (по-добре е да се приеме в рамките на 12 часа, отколкото да се отлага до третия ден).

    Escapelle се прилага само в спешни случаи и не се използва като редовен метод за контрацепция. Ако приемете Escapelle повече от веднъж между две менструации, много вероятно е да настъпи нарушение на менструалния ви цикъл.

    Ако сте бременна...
    Не бива да приемате това лекарство, ако вече сте бременна. Ако сте имали непротектиран полов акт преди повече от 3 дни и след последната редовна менструация, възможно е вече да сте бременна и таблетката няма да подейства. Ако последната менструация е закъсняла повече от 5 дни или е била необичайно силна или оскъдна, трябва да се консулирате с вашия лекар дали вече не сте бременна.

    Няма данни, че Escapelle уврежда плода, който се развива в матката, но вашия лекар може да реши да направи някои изследвания.

    За повече информация прочетете листовката към лекарството или се обърнете към вашия фармацевт, лекар, медицинска сестра или клиника за семейно планиране.





    На мен ми се наложи да го ползвам преди около 2 месеца.Основно първия ден ми се гадеше, а първите 2-3 дни много ми се спеше.Даже имах 15 часа сън, с 5 минути прекъсване на 4-тия час.Нещо много ми се доспа на 2-рия ден.И треперих близо месец дали не съм забременяла.На 15-тия ден след гафа, теста показа отрицателен резултат.Но цикълът ми закъсня с 10 дни, направо се ужасих вече, викам си, май направих голяма грешка... май забременях...
    Но 10-тия ден вечерта ми дойде, но беше страшно силен, не знам дали да го описвам тук,първите 2 дни бяха ужасни,3-ти деня малко се поуспокои.
    Странични ефекти има много и при всеки е различен.
    Всеки организъм го възприема по свой си начин...

  6. #6
    no vypreki tova podeistva li ti hapcheto ?

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Tam kyDetO Sym veChno vLubenA
    Мнения
    3 852
    Nqma shans ot zabremenqvane zashtoto priema na tova hapche ne pozvolqva na spermatozoidite da dostignat do matkata... i ne pozvolqva oplojdaneto na qicekletkite...

  8. #8
    znachi....az za vseki sluchai shte si napravq test za bremennost....no sled kolko vreme rezultata ot testa shte byde siguren.....

  9. #9

    Re: Kontraceptivi..... kak deistvat ?!?

    Цитирай Първоначално написано от sadsad
    Znachi....iskam da popitam.....predi 2 dni....s priqtelq mi pravihme liubov....i....sled eqkulaciqta ustanovihme 4e prezervativa e skysan no na 4-5 santimetra ot rezervoqr4eto za sperma....golqmo koli4estvo e v prezervativa...no vse pak mn se priqtesnqvame....17 chasa sled gafa...pih Eskalepe......vsi4ki kazvat che ima stranichni efekti koito sa seriozni , mojete li da mi kajete kakvo da ochakvam...... ?!?! :S:S
    ами 100% не е попаднала сперма във тебе щом е бил скъсан презерватива на 4-5 сантиметра няма как да стане това. След като си пила Escapele в рамките на 5-6-7 трябва да ти дойде цикала

  10. #10
    ami zadaljitelno li e da mi doide....a ako ne mi doide tova znachi li che escalepe ne e podeistvalo ?

  11. #11
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Цитирай Първоначално написано от SuicideBitch
    попринцип контрацептивите се пият от първия ден на оволация и така 21 дена.Нямат странични ефекти ако нямаш някво сериозно заболяване (: иди на гинеколог .
    От 1-вия ден на МЕНСТРУАЦИЯТА се пият и то само ПЪРВИЯТ блистер! А и тя пита за Ескапел, а не за ОК!

  12. #12
    krem4eto nalagalo li ti e se da piesh eskalepe ... ?

  13. #13
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    не, аз ползвам противозачатъчни с години, а когато правя пауза, ползваме презерватив. а и да стане гаф не бих пила. на 23 съм почти-ще се справя с бебче и няма да е съвсем нежелано.

  14. #14
    много странични ефекти можеш да очакваш...
    то си пише на листовката...
    най-подготвена бъди за объркан и много силен цикъл... на мен от както го пих ми идва кажи речи когато си пожелае...

  15. #15
    no vse pak....sled tova shte se namesti..i shte byde redoven nali...i gore dolu kolko vreme shte otneme :S:S

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от sadsad
    ami zadaljitelno li e da mi doide....a ako ne mi doide tova znachi li che escalepe ne e podeistvalo ?
    dа ще трябва да ти дойде до 6-7 дена, но ако не ти дойде си направи тест

  17. #17
    ami..... znachi na shestiq den sled priema na eskapele mi doide dano e za dobro stranichni efekti nqma ..... veche e 3 ti den .......sigurno li e che ako mi doide v period ot 3-7 dni to e podestvalo ?!?! az test shte si napravq...za vseki sluchai ..dano vs e okey

  18. #18
    taq vazrast deto sme s nego...nqma da spomenavam....ne mu e vremeto sega.....vapreki che pih hap4eto malko mi e spek..... no.....dano vsi4ko da e nared...

  19. #19
    A ako se pie s malko pove4e voda deistva li?

  20. #20
    Molq, otgovorete mi, mnogo sym pritesnena... Sexa pravihme na 22. mart sutrinta, tri chasa sled koeto vzeh escapelle. No go izpih s edna chasha voda... Posle cql den kyrvqh (ta nali bqh devstvena do togava ). Ve4erta po nqkoe vreme sprqh da kyrvq. Tazi sutrin vidqh, che pak malko sym kyrvqla. Otgovorete mi, molq vi se, ima li problem?

  21. #21
    Sy6to me interesuva da li sled tova hapche smee da se pie alkohol. Razbira se, che az ot pritesnenie ot togava ne sym pila nikakyv alkohol, ama iskam da znaq za po- natatyka, ako mi se naloji pak da piq escapelle (nadqvam se da ne se sluchi skoro). Inache, sexa go pravihme dva dni sled kraq na cikyla mi.

  22. #22
    Боже боже...къде си тръгнала да мислиш за алкохол бе И не с колко вода си го пила не мисля че има значение....а това с кървенето...кървиш защото си била девствена пфф ти пък тъпи въпроси задаваш.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от Kras4eto_lp
    Боже боже...къде си тръгнала да мислиш за алкохол бе И не с колко вода си го пила не мисля че има значение....а това с кървенето...кървиш защото си била девствена пфф ти пък тъпи въпроси задаваш.
    Mnogo mi e qsno, 4e moje da kyrvq i zaradi tova, ma chak pak tolkova vreme Da ne govorq kfa lokva kryv namerih v legloto si sled akta
    Ma vse pak se pritesnqvam... Dajte nqkyv po- seriozen otgovorc

  24. #24
    Отговора ми несериозен ли ти се струва...и аз съм пила Ескапел и не кървиш от това...всяко момиче различно. Другия път преди да задаваш тъпи въпроси земи прочети нещо.

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от Kras4eto_lp
    Отговора ми несериозен ли ти се струва...и аз съм пила Ескапел и не кървиш от това...всяко момиче различно. Другия път преди да задаваш тъпи въпроси земи прочети нещо.
    Znachi, spored teb nqmam problem? Ok., ama iskam da chuq oshte nqkoi mneniq-na drugi hora, za da se uspokoq...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си