.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1

    Синдром на Рокитански

    Пиша тази тема след ~1 година откакто ми откриха този синдром и след това всичко което преживях видях че почти никъде едно българско момиче не може да намери отговорите които търси относно заболяването реших да потърся така да се каже 'себеподобни' ..защото помня колко объкана бях когато ми поставиха тази диагноза и колко трудно разбрах какво точно трябва да се прави преди/след операцията и т.н.

    Та.. доколкото знам синдрома се проявява при 1 от 5000 момичета. За това стигнах до извода че тук може би ще намеря някой. Знам че е много трудно да се говори за проблеми от този тип но .. информация почти от никъде не може да се получи освен от споделяне на опит.. аз имах нещастието дори и докторите да не ми обяснят какво точно се случва с мен. Надявам се че ще мога да помогна на някой




    П.С. Знам че сигурно много отвас ще се запитат за какво подяволите става дума така че ще ви спестя малко търсене в google:

    Синдром на Майер-Рокитански-Кустер-Хаузер се наблюдава, когато тръбите, които трябва да сформират матката, не успяват да се съединят през 9 – 16 седмица от развитието на плода. В резултат жената се ражда без матка и не е в състояние да има деца. Често се наблюдават сърдечни и бъбречни дефекти. По принцип синдрома се открива, когато момичето така и не получава месечен цикъл и/или при първия опит за полов акт (какъвто е невъзможен тъй като освен матка момичето се ражда и без влагалище). След като се потвърди диагнозата се извършва операция наречена 'neo vagina' при която се изгражда влагалище с цел да се води (поне) нормален сексуален живот. Матка няма => зачеването на деца е невъзможно. Вторични полови белези като нормални женски гърди окосмяване има тей като (поне) яйчниците са на лице.

    Иии .. да
    Та това е от мен

  2. #2
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    sofia
    Мнения
    433
    това е ужасно

  3. #3
    Не мисля,че във форума има други момичета с твоя проблем.
    Съчувствам ти и се надявам това да не пречи в бъдеще да си щастлива
    Vitium Mortalis

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Tam kyDetO Sym veChno vLubenA
    Мнения
    3 852
    Mislq che edno momiche ot moq grad imashe takav problem. Ne znam dali se e spravila. Syjalqvam za vsichki na koito se nalaga da prejiveqt podoben ad - tuk gore na zemqta. Iskreno ti pojelavam da se spravish s problema i da preborish sindroma. Samo shtastie ti jelaq. Ti go zaslujavash!

  5. #5
    Мила дори и не мога до си представя какво си преживяла, желая ти животът ти занапред да е преизпълнен с щастие. Според мен тук е малко вероятно да намериш момиче с твоя проблем, но потърси и другаде в нета.

  6. #6
    Супер фен Аватара на zvezdichkaaa
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    ^*в нас^*
    Мнения
    1 995
    Е тук май преди време беше пускало друго момиче с такъв проблем тема,но самата тема може вече и да несъществува .
    "Начукай ми го! Изнасили ме! Дискриминирай ме! Корумпирай ме! Манипулирай ме!
    Завиждай ми! Ограби ме! Мрази ме! Предай ме! Убий ме!
    Е, почувства ли се вече истински човек?"
    Дензъл Ребеловски

  7. #7

    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    там където мечтите стават реалност
    Мнения
    1 055
    Спокойно не се депресирай,всеки човек почти има някакво заболяване,не бива да се чувсваш различна или да имаш ниско самочувствие.Желая ти само хубави неща и не мисли за това,живей нормално,говоря ти от опит.Аз също имам проблеми както всеки и едва не се затрих заради това,а психиката ми е вече срината...
    Ако днес си нещастен не планувай щастието за утре,а направи нещо и се изкефи днес

  8. #8

    рокитански синдром

    имам същият проблем, информацията е много оскъдна, общо взето знаеш основните неща, но имам няколко статии по въпроса, мога да ти ги изпратя на електронен адрес, ако желаеш.

    късмет !!!

  9. #9
    zdraveite,i az sam sas sa6tata diagnoza sindrom na maier-rokitanski... na 21 godini sam.Na 18 otidoh na lekar za6toto nqmah menstrualen cikal,kazaha mi 4e 6te se opravq,predpisaha mi protivoza4ata4ni,pih ne se polu4i,posle mi predpisaha hormoni - injekcii,i s tova ne se polu4i.I taka be6e 2 godini,otidoh pri edna genekolojka,i tq izkaza samnenie za tozi sindrom,sega 6te hodq v Sofiq na pregled pri 1 profesor i posle mislq 4e 6te mi pravqt operaciq da mi izgradqt vlagali6te.
    ostavqm si emaila ako nqkoi iska moje da mi pi6e ili ako ima pove4e informaciq,za6toto pod6ti ni6to nqma v neta za tova.
    maq86@dir.bg

  10. #10
    Имам един въпрос.Операция за изграждане на влагалище?Как така?Извинявам се за тъпия въпрос,но...

  11. #11
    1 potrebitel popita za operaciq na vlagali6teto,mili4ka ne ti e tap vaprosa prosto az ne sam se izrazila pravilno,tazi operaciq e plasti4na,izgrajda se vlagali6te,i az o6te neznam mnogo za tova i v momenta mi predstoi da mi q pravqt.
    Izvinqvam se 4e ne ti pomnq nika,no ot 4asti tova znam i po to4no e ni6to tova koeto znam.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от maq86
    1 potrebitel popita za operaciq na vlagali6teto,mili4ka ne ti e tap vaprosa prosto az ne sam se izrazila pravilno,tazi operaciq e plasti4na,izgrajda se vlagali6te,i az o6te neznam mnogo za tova i v momenta mi predstoi da mi q pravqt.
    Izvinqvam se 4e ne ti pomnq nika,no ot 4asti tova znam i po to4no e ni6to tova koeto znam.
    Няма проблеми.Е не се ли забелязва,че нямате влагалище?Смисъл беше написала,че не можели да ти определят диагноза/поне аз така разбрах/...

  13. #13
    Da ne mojeha da mi kajat kakvo mi ima,da ne razpravqm s kakvi li ne protivoza4ata4ni i hormoni me tap4ehav rpodaljenie na 1-2 godini i pak ne mi kazaha kakvo mi e.

  14. #14
    Това е ... Ужасно...Искренно съчувствам на всички болни от този ужасен синдром...Успех!
    Цитирай Първоначално написано от V3RsAc3_mAnQ4Ka
    съжалявам ако има такава тема в която да се ибяснява подробно:как да се целувам с език.моля ви да ми дадете линкове към тези теми.благодаря предварително

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    Значи тея лекари са за съд! Също съм потърпевша от лекари, слава Богу не с вашия проблем, но като гледат на видеозон- не виждат! Пожелавам ви кураж, късмет и всичко, което може, да се оправи.

  16. #16
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    темата вече е обсъждана преди около година.

    Този, който ще ви обича, ще ви обича заради вашата същност, не заради анатомията ви

    а и днес пластиката на влагалище не е проблем за хирургията

    що се отнася до децата - те сами ще ви намерят, когато вие сте готови за това

  17. #17
    Men ne me pritesnqva plastikata na vlagali6teto i operaciqta kato cqlo,pritesnqva me tova 4e lekarite navreme ne me izpratiha na lekar v sofiq za da razbera navreme za kakvo stava vapros,misleha si 4e tuk v varna 6te si pravqt opiti s hap4eta i s hormoni tova normalno li e?Da se 4uvstvam kato opitno zai4e za bih gi narekla nekadarnici,otidoh na lekar v 1 malak grad,pri edna ginekolojka koqto raboti s ostarqla tehnika i jenata vednaga se osamni za tova,a lekarite v varna s novata si tehnika bqha "slepi" i kakvi li ne otgovori mi davaha sled vseki pregled.
    Neznam no tova za men ne e normalno,
    edinstvenoto ne6to za koeto sajalqvam e 4e nqma da razbera kakvo e da iznosi6 sobstvenoto si dete...
    izvinqvam se 4e taka pi6a no sam afektirana ot vsi4ko tova,mislq 4e 6te me razberete .

  18. #18
    Tova e prevod kakvo predstavlqva sindrom na Majer,ima dumi koito re4nika koito izpolzvah ne moja da prevede:
    Синдром на Mayer-Rokitanskogo-Кустер-Hauser (наричано по-долу, използвани за намаляване "MRKH синдром") - това е вроден дефект в развитието на жените genitals, който нарушава формирането на вътрешните женски полови органи, като по този начин напълно липсва, или е налице много кратък влагалище, матката може също да отсъстват или са неправилно структура. За това зло развитие е характерно, че в нарушение на формирането на вътрешните полови органи (матката, влагалище и tubal ligation) жените да разполагат с нормалното функциониране яйчниците сгради, екстериор genitals формирани правилно, нормалното развитие на средното сексуални характеристики (в гърдите и е учредено ovolosenie в обица и podmyshechnyh кухини). В допълнение, жените със синдром е типичен набор от женски опт (46, XX). Често, когато проблеми могат да бъдат наблюдавани като нарушение на формирането на пикочните система (нарушаване на структурата и разположението на бъбреците, пикочния канал и ureter) и скелета (гръбначен нарушение сгради). Съществуват редица имена, с които е известно, този синдром, най-често срещаните от тях са следните: ageneziya Мюлер ( Името идва от термина "Myullerovy протоколи", които са rudiments на женските полови вътрешни органи, и от латински думата "agenesis, агенезия" - ageneziya, като по този начин се нарушава формирането и растежа на орган изрази своята пълна липса), аномалия-Mayer Rokitanskogo-Kyustera, Mayer-Rokitanskogo синдром, синдром на Mayer-Rokitanskogo-Kyustera, Rokitanskogo синдром-Kyustera-Hauzera, atrezii влагалище синдром ( "atresia" - atreziya в превод от латински - не физически отвори), Mayer-синдром-Rokitanskogo Kyustera-Hauzera .
    Mayer, Rokitansky, Кустер Hauser последователно и открито, съставляващи нарушения на вроден синдром на формирането на вътрешните женски полови органи. В началото на 19 век немски патолог август Mayer, описани първи път в зависимост от аутопсията на stillbirths, много момичета, вродени малформации, често напълно несъвместими с живота, доста често с аутопсията показа аномалии (нарушение на отклонението от нормата) формирането на влагалище или пълно негово отсъствие. Повече и Rokitansky Кустер, разглеждането патоанатомия и патофизиология (нарушаване на структурата и функцията на органите) нарушения на развитието на женски полови органи, са установили, че с развитието често липсата на храносмилателната система и матката, а не само на влагалище, но има нормално функциониране яйчниците, обикновено се формират външната сексуална органи. Hauser съобщи, че дефект в храносмилателната система за развитие често е свързан с развитието на скелетните аномалии и бъбреците.
    По този начин, са постоянно отворени различни форми на синдрома, обединени под общото име "синдром на Mayer-Rokitanskogo-Кустер-Hauser", или най-често се нарича Rokitanskogo синдром. Хирургично лечение blemish за първи път са описани в литературата в средата-20 - век. Американският учен Baldvin първи предложени от пластмаса влагалище използване на тънки част от червата. Технологията става доста популярен най-бързо, но се оказа високата смъртност и следоперативния развиват усложнения. През 1940 г., Masson докладвани на смъртните случаи на двама пациенти, свързани с метода на влагалище пластмасови кожата метод Makindu и Kunsellora. Той показва липса на ефективност на метода M Sc Indu (развитие на усложнения при 50% от случаите, в частност развитието на вагиналната стеноза (стесняване), dispareuniya (болки по време на intercourse).
    Синдром на Mayer-Rokitanskogo-Кустер-Hauser се случва с честота от един от 4000-5000 новородено момичета. Често тази аномалия открита само развитието през пубертета, при разработването на първичните аменорея (пълната липса на менструация) или болка в стомаха, тъй като на препятствие (кръстосано нарушение) на тракт (Bryon, 1949). Atreziya (zaraschenie естествени отвори) и влагалище матката е втората причина за първични amenorei (липса на менструация) (Reindollar, 1981).
    Развитието на напречните прегради влагалище, което се нарича частично ageneziey влагалище (не формира частично), се появява по-рядко, с честота от 1 случай на 70000 новородено момичета. (Banerjee, 199.
    Специални молекулярно генетични механизми за причиняване на развитието на нарушения на органи, формиращи пикочните пътища (по-специално, матката и влагалище), не е ясно. Има няколко критични периоди, т.нар слотове по време на ембриони за развитие, в която плода най-уязвимите по отношение на екологичните фактори, които правят нарушение на нормалното развитие.
    До края, не е ясно как наследени синдром и тя може да бъде отнесена към наследените патология, което е, независимо дали са предадени потомство предразположеност към синдром? Пациент с MRKH синдром на фенотип (външния вид) и генотип (набор от опт) са жени с набор от 46 опт, XX. В проучване на семействата установено, че синдром се предава по наследство на Автозомно-доминантна предаването мутира (промени) ген чрез мъжки роднини. (Rock, 1997).
    Етиологичната (причина) фактори, влияещи на тялото по време на зародишен развитие, че в резултат на нарушени по време на нормална органи, както и формирането на дефект, както следва: (Rock, 1997):
    • Inadequate производство в клетки от ембриони вещество гражданите (mullerian-инхибира вещество), биологично активни вещества за регулиране на развитието myullerovyh въздуховоди, на които жените сексуалната органи са формирани.
    • Регионални (локално) отсъствие или липса на рецептори за развитие естроген (женски пол хормони) в долните дивизии myullerovyh въздуховоди (източник за развитие на женски полови органи).
    • нарушение на формиране и развитие на системата myullerovyh въздуховоди под влиянието на тератогенни фактори (въздействието, което води до образуване на дефекти за развитие).
    • дефект развитие mezenhimy (zachatok тъкан, от която допълнително учредено на съединителната тъкан).
    • спорадична (случаен, изолиран) генни мутации.
    За нормалното развитие на репродуктивната система на мъжете и жените изисква времето и пространствената координация на три отделни, но взаимосвързани системи, а именно (1) gonad, (2) вътрешна система на въздуховоди и (3) външната genitals.
    Развитието на първична сексуална знака или определянето (както са дефинирани пътя на развитието на орган за мъжки или женски тип; отметка gonad пол жлези - и етапи от тяхното развитие gametogeneza - сексуалното съзряване на клетките), са определени в осеменяване (сливане, яйце и spermatozoid), както и в зародишен период ( До 8 - включително и на втората седмица след оплождането на развитие), продължава развитието си в плода период (считано от 9 - на седмица) преди раждането. Хромозомни определянето секс се случва, когато осеменяване (комплект от 46 опт или 46 HU XX). После формирани в процеса на ембриогенезата (развитие на ембриони) източници на сексуалното развитие - безразличен gonad (rudiments на сексуално жлези), както и вътрешната сексуална протокол. Системата на вътрешните полови тръбата представени Volfovym и Myullerovym протокол. Wolf протокол (mezonefralny или мъж), която се свързва с основната бъбреците на ембриони, а по-късно, от която се развива semyavynosyaschy протоколи за мъже и жени, той obliteriruetsya. Мюлер (жени или paramezonefrichesky протокол) - trubochka, дърпане по паралелна първични бъбречни volfovomu протокол и се отваря в cloaca; жени, формирани от tubal ligation част на матката и влагалище. Критичен етап (период от време, когато органът, най-крехка и уязвима към външни фактори, водещи до образуването на заместник развитие) за развитие безразличен gonad - 8 - I седмица intrauterine развитие. До 45-50 дни, считано от момента на зачеване rudiments gonad не сексуална диференциация (всички ембриони със същия набор от опт, същите rudiments genitals).
    Под влиянието на регулаторни фактори, кодирани U-хромозома, gonadnye ролките се развият като тестиси. Диференциране на зародишен вид се случва, когато женски кариотип 46 HH в отсъствието на определящ фактор в развитието на тестисите U-хромозома, тестостерон и MIF (вещество, произведени в тестисите - Myullerov инхибира фактор, преобладаващото развитие myullerovyh въздуховоди). При липса на U-хромозома gonadnye ролки разработване на яйчниците. При липса на MIF myullerova тръбата се развива tubal ligation, горната част на матката и влагалище. Матката, шийка и влагалище се развиват 75% от по-ниска разделянето myullerovyh въздуховоди. Fallopievy тръби, разработени от началото разделянето myullerovyh въздуховоди, докато vydelitelnaya система (бъбреци и ureter) формира от системата volfovyh (mezonefricheskih) въздуховоди. При липсата на тестостерон и ГД "Писмени преводи" volfov degeneriruet протокол (в процес на развитие на заден ход). В рамките на 6-8 седмици ембрион развитие, почистена от двете страни myullerovy протоколите се сливат в едно от средната линия. Единствената структура, разположени средата формира допълнително, в резултат на клетъчната пролиферация и формира uterovaginalny канал. Това продължава, докато средната структура myullerovyh въздуховоди, които се сливат под формата uterovaginalny кухина. Двустранни задълбочаване endoderm (sinovaginalnye крушка), са формирани в резултат на връщане myullerovyh tubercles. В посока на главата, разработени sinovaginalnye крушка над 15-26 седмици. Със сливането sinovaginalnyh крушки с вагинален хорди формира вагинален табела. Образование канал в uterovaginalnom тракт се случва в посоката на края на опашката в посока на главата, epithelization случва едновременно - покриващи епителната тъкан от синусова фистула.
    Развитието на вагиналната напълно завършени от петия месец на развитието на плода. Mezenhima (съединителна тъкан) обгражда тези епителните структура, давайки началото на развитието на мускулите сексуално тракт. Черепни завършва myullerovyh форма fallopievy тръбата тръби. Въз основа на модела на развитие, може да се разбере защо матката се развива с преграда (като резултат от недостатъчно връщане на стената между сливат myullerovymi протокол). Arched матката, или двойно dvurogaya образуват в резултат от сливането непълни myullerovyh въздуховоди. Atreziya матката и влагалище от пациенти със синдром на MRKH е най-добрият пример за нарушаване на формиране структури myullerovyh въздуховоди. Недостатъчно ниво на табели влагалище могат да доведат до развитието на напречните прегради влагалище. Въпреки, че матката и влагалище се разви от myullerovyh въздуховоди и джоб фистула в процеса на ембриогенезата, все още остава неясен механизъм за развитие на редица сгради или нарушения на genitals.
    В нарушение на MRKH синдром сгради влагалище могат да се образуват от пълна липса на влагалище или нарушение на сградите, в различна степен.
    Са двете форми на MRKH синдром: Формуляр А и Б. В типичната форма (формуляр А) MRKH синдром, пациенти имат нормални матката и нормална симетрични fallopievy тръби с пълна или частична липса на влагалище. В атипична форма (формуляр Б) болни от матката и е асиметрична структура нарушени tubal ligation. Освен това, във форма на синдрома на атипична MRKH най-често, отколкото в типичен формата, показва, комбинация от нарушения на формирането на пикочните пътища нарушения на структурата и функциите на други органи системи (Strubbe, 1992).
    Комбинацията от MRKH синдром в нарушение на формирането и структурата на бъбречната функция за първи път е открита Rokitanskim през 1838. Около една трета от пациентите с MRKH синдром, са нарушения на структурата, функцията и мястото на бъбреците, идентифицирани с интравенозни pielografii и / или ултразвук (Strubbe, 1993). Нарушения открити по-често сред пациенти с бъбречни атипична форма, в MRKH синдром. Griffin и други, анализиране група от пациенти със синдром на MRKH, те показват нарушаване на структурата на едната или двете бъбреците, нарушаване на едната или двете бъбреците. Томпсън и Лин през 1966 г. показа, че нарушенията на системата, които в съчетание с сексуално нарушение на бъбреците структури с честота от 25 до 89%. Комбинацията от нарушения на костната структура (най-често се нарушава формирането на гръбначния стълб) се намира в комбинация с MRKH синдром с честота от 10-20% от случаите MRKH синдром (Turunen, 1967 г.; Willemsen, 1982 г.; Strubbe, 1987).
    Тази болест често остават неразпознати, докато за периода, когато жената в нормалното протичане на пубертета трябва да се появи менструация (съответстващи на около 12-15 годишна възраст), и жената синдром Meyer-Rokitanskogo липсва менструация (такова патологично състояние, наречен "аменорея") .
    Първо, със специално внимание следва да се обърне към изследването на пациента оплаквания. Пациент с MRKH синдром се оплакват:
    1. Поради липсата на менструация (първична аменорея) - Липсата на менструация, поради нарушения на формирането на матката или да завършите своето отсъствие, това е основната и единствена причина за нарушения на менструацията функция.
    2. коремна болка цикличния характер, свързани с факта, че пациентите, хормонални функция на яйчниците не е разбито и пациенти се развиват всички промени в тялото, които предшестват нормална менструация (premenstrual синдром).
    3. Нарушение на репродуктивната функция (безплодие). Често пациенти със синдром на MRKH изправен по счетоводство от акушеро-гинеколог, защото точно на стерилитет, но не се наблюдават в първични amenorei (липса на менструация), с MRKH синдром. Жените MRKH които страдат от синдрома на futile заради нарушения на структурата на матката и tubal ligation. Яйчници функционират правилно, но няма условия за появата и развитието на бременност, тъй като tubal ligation може да бъде напълно затворена и са налице нарушения на изграждане на матката.
    4. невъзможност да Секс с противоположния пол, поради липсата на правилно формирани влагалище. В някои форми синдром (степен нарушение на формирането на влагалище се различава от общата липса до образуването на "слепи джобове") може да Секс, но тя е придружена от rezchayshey болка. Жалбата също често прави първи път в живота на пациента да се молим за помощ към лекар.
    5. Нарушаване на разпределението на урина, често пикочните пътища възпалителни заболявания се дължи на едновременното нарушение на сгради или бъбреците. Когато MRKH синдром често комбинация от възможните нарушения на функциите и структурата тракт сексуални органи (матката, tubal ligation, влагалище) с нарушаване на структурата, мястото и функциите на органите vydelitelnoy система (бъбреци, ureter и urethra).
    6. Може би наличието на оплаквания за нарушаване на позата, болки в гърба и други стави, намаляване на обема на трафика ставите, която е свързана с придружител развитието на скелетните аномалии (на гръбначния стълб и други кости и стави).
    7. Освен това, че е важно да се знае какви болести, болни или болни роднини и се срещна с роднини на това дали има по-ниска, за да се определи естеството на наследяване на болестта.
    Следващият етап в процеса на идентифициране на развитието на заместник провежда проверки на пациента. При това, привлякоха вниманието към нормален растеж, пропорционални на базата на женски тип (раменете тесни, широки hips), наличието на вторични сексуални герои (формирани в гърдите, ovolosenie в podmyshechnyh депресии и обица). Но в гинекологични изследвания, като трудност проверка на влагалище чрез ръцете на лекаря или използване на огледала за обратно виждане, може би идентифицира аномалии в рамките на своята структура, на разположение за проверка в същото време, външни сексуално органи, малки и големи устни пол, клитор формирани правилно. Когато palpation (изследвания чрез повърхностно връчи тласък на стомаха с цел да се идентифицират различни субекти и липсата на достъпни цени в рамките на ограниченията) може да бъде болезнено усещане и мускулната щам предната коремна стена.
    Следващата стъпка в диагностициране MRKH синдром и други заболявания на храносмилателния изключения са области от лабораторните изследвания. Лабораторни изследвания са необходими за генетични (проучване на гените с цел откриване на нарушения на различни сгради гени) и хромозомни изследвания (определянето на броя на опт и техните сгради). Първо, че е необходимо да се извърши анализ на опт да се избегне аномалии кариотип (промени в броя на опт), свързани с липсата на Х-хромозома (например, Shereshevskogo-Синдрома на Търнър, в които няма една Х хромозома, набор от опт 46, H0). На второ място, че е възможно да се идентифицират други нарушения на опт, например синдром с кариотип 46 HU, в който тялото липсва чувствителност към андрогени (androgyny - мъжки половите хормони), и по този начин да се назначат хора е мъжки хромозома, но поради липса на чувствителност към мъжкия пол хормони органи и тъкани, очевидно образувани женски пол. И трето, молекулно генетичното изследване за откриване променят гените. Освен това, че е необходимо да извърши идентификация на концентрациите на половите хормони циркулиращи в кръвта (човешки horionichesky gonadotropin, lyuteiniziruyuschy хормон, follikulostimuliruyuschy хормон) за оценка на функцията на яйчника. Лабораторните изследвания се помага да се постави правилна диагноза и не пропускайте други причини за нарушения на менструацията функция в момичетата и жените, които са лекувани напълно различни техники.
    Следващата стъпка е инструментални изследвания, които дават възможност за развитие на визуализира на дефект.
    Ултразвук проучване (USI)
    На първо място се установи заместник ultrasonography органи, разположени в купел. Предимствата на този метод е, че позволява да се визуализира ехография на дефект удобно, като в същото време, няма експозицията на радиация, методът е neivazivnym (не е задължително да провеждат операции, с цел изследване на структурата на нарушение на вътрешните органи) и сравнително евтини метод, в сравнение с други инструментални методи на изследване. При ехография е възможно определянето на горната влагалище и / или нейното отсъствие, откриване на нарушения на формацията. В допълнение, с ултразвук може да бъде идентификацията на удвояване на матката и обструкция (occlusion) tubal ligation. При ехография е възможно едновременно да се оцени структурата на бъбреците и пикочния мехур, степента на нарушение на тяхното развитие, и евентуално идентифициране на нарушения на сградите на гръбначния стълб.
    Magnitnorezonansnaya томография
    MRI осигурява отлична визуализира как superficially близо органи и тъкани, и така дълбоко, че са трудни за изследване чрез ултразвуков метод на изследване. MRI може да помогне с ненадеждността на ехография на данни, поради лоша проводимост UZ-вълни, например, със затлъстяване или роднина кухина в матката. В допълнение, MRI позволява по-добра оценка subperitonealnye (разположена под перитонеална) структури и дефекти на шийката на матката, нарушения на изграждане на мускулна система.
    КТ
    Тя също така позволява и да визуализира вътрешните органи и да идентифицира аномалии на тяхното развитие, но тя е метод на рентгеновите изследвания и проучвания, с хора, изложени на радиация.
    Laparascopic проучване
    Същността на лапароскопски метод е въвеждането в купел, или във вътрешните органи ендоскопската (оптична тръба от камера на края) и проучване от органите вътре в купел. При провеждане на проучването могат да оценят лапароскопски маточната кухина. Laparoscopy е удобно процедурата по проучване на отглеждането на матката след resection (изнасяне) или ендометриоза (болест, свързана с разпространението на функционално активни епител лигавицата на матката и нейното местоположение извън матката, която също може да бъде цикличен болка).
    Pielografiya
    Същността на този метод е въвеждането на противопоставящи се вещество в чашата-lohanochnuyu система, по силата на рентгенови лъчи и изследване структурата пикочните система (бъбреци, чаша-lohanochnaya система, ureter, urethra).
    Рентгенови на гръбначния стълб
    Този метод се избегне нарушаването сгради на гръбначния стълб.
    Хистологични проучване
    Хистологични проучване метод, използван за определяне на функционалната активност на лигавицата на матката епител.
    Доставка на грижите
    Пациенти, страдащи MRKH синдром, които се нуждаят от медицинска помощ, която има за цел "създаване" на женските genitals, което ще позволи на една жена да водят нормален и сексуалния живот, може би, лечение на стерилитет, причината за което е нарушение на сексуални органи, сгради, пътища.
    Да се консултира с други специалисти
    При извършване на диагностика (за диференциация MRKH синдром и други нарушения, които изискват различен подход при диагностиката и лечението) и определяне на тактиката на лечение MRKH синдром, също трябва да бъдат консултирани endocrinologist, генетика, orthopaedist, urologist и психиатър. В допълнение към хирургични грижи, пациенти, които се нуждаят от психотерапия за корекции на евентуални умствени увреждания, правилното разбиране на състоянието му, размерът на необходимите операции и възможните последствия.
    GLAVNYMI TSELYAMI лечение за синдром MRKH U младите жени е намалението BOLI,
    Възстановяване на нормалния сексуален живот и за възможностите, рехабилитация репродуктивните функции.
    Двата метода на лечение: хирургични и nehirurgichesky използва за лечение на MRKH синдром. Независимо какъв метод се използва при лечението на пациента, лечение резултата зависи от това дали пациентите преди лечението (според Ingram, 1981). Не-лечение (когато не се провежда операция, както и използването на други техники, които не се нуждаят от интервенции, хирург), бе най-популярните в началото на 20 век.
    Франк (193, потвърдено с помощта на метода дилатация (разширяване) използване на твърдото повишаване на устройство за повишаване на площ perineum на мястото, където трябва да бъде норма влагалище. По този начин, не е задълбочаване, които ще бъдат като влагалище. Това не-инвазивна технология, която е не изисква хирургична намеса, могат да бъдат успешно приложени на пациенти, които отдавна inchoate (aborted) влагалище. Той създава повишено кръвно налягане при пациенти perineum с помощта на специален уред за разширяване perineum. Но това устройство, който често се използва от пациенти без лекарско наблюдение в дома, което води до появата на усложнения (мехура и perineum и околните органи, кръвоизливи, свързани с различията). Най-висок риск за усложнения при прилагането на метода на Франк от пациентите с влагалище във формата тенденция или пълна липса на влагалище. За тези пациенти, тази техника не е приемливо.
    Ingram през 1981 г. предлаганата употреба за тази цел устройство, подобно на велосипеди, със специална седалка за създаване на високо налягане в perineum между ректума и пикочния мехур да формират "влагалище".
    Редица други методи за създаване на изкуствено влагалище. Abb

  19. #19
    Мнооого кофти.. Евалата ви правя, че живеете доколкото се може пълноценен живот, въпреки този синдром..
    И както каза баткодоки преди мен, ще ви обичат заради самите вас, а не заради анатомията ви..

  20. #20
    elena hamidy
    Guest

    Cool Синдром на Рокитански

    [QUOTE=mumiikataa;6556779]Имам един въпрос.Операция за изграждане на влагалище?Как така?Извинявам се за тъпия въпрос,но...[

    Операцията в този случай се състои в пластика,която означава следното:
    Изгражда се вход/влагалище/ по операционнен път като във този вход се поставя свински черво/тъй като то отговаря най-много на човешките гени или нещо такова/ като това черво се поставя в отвора за да може да играе ролята на влагалище,само че,при такъв вид пластика шанса да останеш жив е 30/100% , а освен това,е необходимо след това да се води нормален полов живот,което означава 3-4 пъти седмично,ако ли не, това "влагалище" се свива и изсъхва и втора такава пластика не може да се прави на една и съща жена...тоест,цял живот си длъжна да се съобразяваш с това,ако ли не,оставаш "инвалид"...
    Аз разбрах,че имам синдром на Рокитански когато бях на 14г.
    правиха ми 2-3 операций и се оказа,че съм без матка и влагалище,тогава изпаднах в много сериозна депресия и предпочетох да умра.
    Доктора който ми постави диагнозата каза на родителите ми за този вид пластика,като тогава само подготовката за операцичта струваше 3000 евро,а самата пластика се правеше само в Германия.
    Тогава родителите ми имаха възможност да ми направят пластиката,но аз отказах,след като разбрах минусите и рисковете на тази пластика...лекаря категорично ми забрани да водя полов живот преди пластиката,защото в противен случай,ще получа разкъсване и ще умра...
    По това време имах приятел с който имахме връзка от 2 години,но понеже бяхме малки не сме опитвали да правим секс,
    след диагнозата,реших,че по-добре да умра отколкото да живея с тази диагноза и помолих приятеля ми да правим "любов",той знаеше за проблема и не се съгласи,но аз бях доста настъпателн и го склоних,като му обещах,че ако ме боли ще му кажа да спре.
    И така 9 месеца изпитвах ужасни болки,но не казвах,дори не можеше да проникне,в общи линии беше пълна пародия,но все пак и двамата бяхме решили да не се отказваме,до като след тези 9-10 месеца вече нямаше проблема с болката и проникването,сега вече съм на 26г. омъжена и щастлива,водя нормален полов живот и ми е хубаво,без да са ми правили пластика.
    Когато отидох с приятеля ми при лекаря който ме беше предопредил да не водя полов живот преди пластиката,той остана като "гръмнат" от факта,че съм се осмелила да рискувам живота си,но тогава подметна и този вариант като възможност за оформяне на влагалището чрез "разтягане",което са измислили шведите.
    Това разтягане се състои в това,всеки ден да "сядаш" на стол с изкуствен пенис и така леко по леко влагалищетонзапочва да се разтяга и оформя,но на мен този вариант никой не ми беше казал,и когато попитах защо не ни е казал това като алтернатива,той каза,че тъй като е много болезнено и не се препоръчва за да не се отвратя от секса...
    Мислите ли,че по-добрия вариант е да дадеш един куп пари и шанса да оживееш да е по-малкък от 50% е по-добрия вариант?... аз не мисля така и ме е яд,че лекарите се чудят как да ти вземат парите,,,но това е др. тема,просто исках да споделя,
    защото знам какво е да си със синдром на Рокитански и какво е да търсиш отговори на които никой не може да ти даде решение.
    Аз успях да намеря моте отговори и може да се каже,че сега съм много веща в тази насока защото всичко което може да се намери като информация съм го прочела и съм го научила,минала съм през всички възможни лекари в София и знам какво е възможни и какво не.
    Знам,че не мога да забременея,но знам,че се оправих без пластика.

    Желая на всички Ви много здраве и силен дух!!!
    пс: съжалявам ако има правописни грешки,но съм много ефектирана...

  21. #21
    Здравей, наскоро и на мен ми откриха същия синдром. Ще помоля някой,който е минал през това, ако няма нищо против да ми пише. Имам много въпроси и всяка информация ще ми бъде от полза. Благодаря предварително.

  22. #22
    И аз имам същия проблем пиши .. не е лесно , нооо .. аз вече си я направих тази операция преди 1 година .. пиши ако искаш на пощата ми radi97nedyalkova@gmail.com

  23. #23

    Unhappy

    Здравей те, на скоро ми беше поставена диагнозата Синдром на Рокитански. Но в България отказват да ми направят операция за изграждане на влагалище,защото тази операция била много рискована. Моля ако на някой му е направена тази операция нека ми пише , искам да разбера къде е най-сигурно да ми се направи тази операция и дали наистина е опастна за живота ...

  24. #24
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    Пробвай се в Турция там е много вероятно да се съгласят или в Германия.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си