.
Отговор в тема
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 62
  1. #26
    Написах 4те теми остана само Мотива за труда в "Зимни вечери". Много малко материали намерих, помагайте.. Благодаря

  2. #27
    Цитирай Първоначално написано от merry96
    Написах 4те теми остана само Мотива за труда в "Зимни вечери". Много малко материали намерих, помагайте.. Благодаря
    Във всяка от интерпретациите има посветена част на циганите, мисля, че те са ключовата символика на труда. Попрегледай по - обширно отново съчиненията и хвърли едно око на следните изречения (:

    . . . Непосредствено след тази, идва картината с “черните ковачи”. Темата за старите цигани внася и нов ритъм - амфибрахият от предходната част е даменен от дактил, а преходът към стихотворен размер с ударена първа сричка носи отривисто звучене. Двете картини са едновременно свързани и разделени. Въпреки самостоятелността на сцените, втората сякаш се “улавя” за първата, тъй като песните на “скрита тъга” прозвучават като отклик на женския плач от предходната част. Песенното начало градира в мотива за “цигулка разплакана”,за да достигне кулминацията си в звъна на ковашките чукове.Така скръбното униние и отчаяние от предходната част постепенно е заменено от романтически атрактивния образ на старите цигани.Екзотизмът,с който образът се свързва в своя романтически контекст,при Смирненски е съхранен.Въпреки цялостния отчаян дух на цикъла циганите периодично се появяват в него,внасяйки една красива динамика-техният труд изглежда повече мистичен,вълнуващ,отколкот о робски и мъчителен.Затова и образът на черните ковачи на фона на “синкави,жълти и алени снопчета пламък” е своеобразна антитеза на скръбта в “Зимни вечери”.

  3. #28
    Здравейте, трябва ми интерпретативно съчинение по тема "Човека и Градът" от произведението "Зимни Вечери" на Христо Смирненски. Благодаря предварително

  4. #29
    Цитирай Първоначално написано от Vomol
    Здравейте, трябва ми интерпретативно съчинение по тема "Човека и Градът" от произведението "Зимни Вечери" на Христо Смирненски. Благодаря предварително
    Виж това:

    http://www.neznam.bg/%D1%83%D1%87%D0...9A%D0%AA%D0%A2
    Радвай се на този миг. Този миг е твоят живот.

  5. #30
    Много благодаря

  6. #31
    Здравейте !!! Трябва ми спешно интерпретативно съчинение на тема Зимни вечери-отречения свят на човека. Благодаря предварително pls help me!!!

  7. #32
    ПЛС трябва ми ЛИс на тема "Човекът в плен на орис вечна зла в цикъла Зимни вечери. Благодаря предварително.

  8. #33
    Трябва ми много спешно интерпретативно съчинение на тема Художествената роля на тропите и фигурите в "Зимни Вечери" на Христо Смирнениски наистина спешно ми трябва ;(
    Благодаря предварително :P

  9. #34
    А на мен - "Градът и скръбта на човека" в Зимни вечер, също интерпретативно. Много спешно...
    Metallica! <3

  10. #35
    Цитирай Първоначално написано от ImmortalSoul
    А на мен - "Градът и скръбта на човека" в Зимни вечер, също интерпретативно. Много спешно...
    Виж това:

    http://www.neznam.bg/%D1%83%D1%87%D0...9A%D0%AA%D0%A2
    Радвай се на този миг. Този миг е твоят живот.

  11. #36
    Пуснато на: Чет Ное 10, 2011 7:02 pm Заглавие: Помощ По Литература

    Защо в цикъла "Зимни вечери" е избрана формата на фрагмента (част от картина, отказ от разказ и т.н.) ?

  12. #37
    Радвай се на този миг. Този миг е твоят живот.

  13. #38
    може ли сач.рас. на Зимни вечери -отречения свят на човекьт

  14. #39
    ПЛС Спешно ми трябва съчинение разсъждение върху "Образът на детето в цикъла Зимни вечери" на Христо Смирненски. Горните съчинения не помагат. Моля ви да е кратко точно и по темата, че имам класна във вторник. Благодаря предварително

  15. #40
    Цитирай Първоначално написано от Lichknight
    ПЛС Спешно ми трябва съчинение разсъждение върху "Образът на детето в цикъла Зимни вечери" на Христо Смирненски. Горните съчинения не помагат. Моля ви да е кратко точно и по темата, че имам класна във вторник. Благодаря предварително
    Виж тук:

    http://www.neznam.bg/%D1%83%D1%87%D0...81%D0%BA%D0%B8
    Радвай се на този миг. Този миг е твоят живот.

  16. #41
    Благодаря но вече ги видях тези, доста са разширени и не са по темата...

  17. #42
    ПЛС Спешно ми трябва съчинение разсъждение върху "Отречения свят на човеът в цикъла Зимни вечери" на Христо Смирненски. Трябва да го напиша тая вечер

  18. #43

    mee

    Имам нужда от ПОМОЩ ! трябва да напиша съчинение разсъждение на тема - '' Символни познания в цикъла Зимни Вечери ,, .. не мога да си напиша увода и тезата ; ххх

  19. #44
    Аватара на VaMpiRKaTaaa
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    София
    Мнения
    2 652

    Re: mee

    Цитирай Първоначално написано от italiankaa
    Имам нужда от ПОМОЩ ! трябва да напиша съчинение разсъждение на тема - '' Символни познания в цикъла Зимни Вечери ,, .. не мога да си напиша увода и тезата ; ххх
    http://www.referati.org/karta_referati
    http://www.slovo.bg/old/rrech/108/rr20010813.htm
    http://forum.optitroyan.net/index.php?showtopic=2062

  20. #45
    Може ли да ми помогнете? Трябва ми за петък пример за интерпретативно съчинение на тема : Ролята на звуковите картини в "Зимни Вечери". Благодаря ви предварително.

  21. #46

    Зимни Вечери

    Хора спешно ми трябва Интерпретативно Съчинение

    Геройте -жертви във Зимни Вечери на Смирненски

  22. #47
    Много ви се моляяяяя, трябва ми съчинение разсъждение по тема "Образите на бедността в поемата Зимни вечери" моля ви ми помогнете

  23. #48
    Зимни Вечери

    Хора спешно ми трябва Интерпретативно Съчинение
    РОЛЯТА НА НАБЛЮДАТЕЛЯ В КОМПОЗИЦИЯТА НА ЦИКАЛА 'ЗИМНИ ВЕЧЕРИ' .

  24. #49

    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    Bulgaria
    Мнения
    1
    Хораа спешноо мии трябвааа интерпретативно съчинение на тема "Градът и неговите деца "-"Зимни вечери" от Христо смирненскии

  25. #50

    трябва ми за утре.. ;х

    Трябва ми есе на Тема "Градът-верига от човешки съдби" от Зимни вечери на Х.Смирненски
    Благодаря предварително

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си