.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 20 от общо 20
  1. #1

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    sofiq
    Мнения
    55

    По колко часа дневно учат в европейските страни?

    molq za vuzmojno nai burz otgovor!ako znaete po kolko 4asa dnevno y4at v evropeiskite strani molq da pomognete za6toto dnes imam debat ot 11:15 i moite oponentki koito za6tittavat tezata:"u4enicite tr da imat po 10 4asa dnevno"(y4ebni 4asove a pod y4enici imame predvid u4enicite ot 8-mi do 12 kl) sa si vzeli kato argument4e 4e tr da gonim evropeiskite standarti i 4e i nie tr da imame po tolova 4asove!az est ne sum suglasna s absyrdnoto im mnenie...i se 4ydq kak da oborq tozi texen argument...dali nqma6e strana v evropa koqto v koqto puk da y4at 4etiri dni ot sedmicata?
    molq da mi pomognete
    blagodarq predvaritelno

    1 и 7 точка от правилата
    moderated by Coki
    znam 4e iska6 da opita6 nai-sladkoto ot jivota...no imam drygi planove za tazi ve4er!

  2. #2

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    168
    mi az dopredi mesec u4eh v Ispaniq i tam u4ehme po pet 4asa dnevno kato produljielnosta na 1 be6e 55 min s po edno edinsveno mej ot 30.I sled tva sled obqd pak imahme po o6te dva 4asa ot 3 do 5 bez 10.Sled oqbd u4im samo tri puti v sedmicata ina4e si imahme vseki den 4asove.Tam u4ebnata sistema e zapadnala za tva v dr evropeiski e suvsem vuzmojno da u4at po 9-10 4asa.

  3. #3

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    sofiq
    Мнения
    55
    Цитирай Първоначално написано от sky_l
    mi az dopredi mesec u4eh v Ispaniq i tam u4ehme po pet 4asa dnevno kato produljielnosta na 1 be6e 55 min s po edno edinsveno mej ot 30.I sled tva sled obqd pak imahme po o6te dva 4asa ot 3 do 5 bez 10.Sled oqbd u4im samo tri puti v sedmicata ina4e si imahme vseki den 4asove.Tam u4ebnata sistema e zapadnala za tva v dr evropeiski e suvsem vuzmojno da u4at po 9-10 4asa.
    tova e syper az y4a ispanski me4taq nqkoi den da otida tam
    sega v b-q y4i6 qvno..?
    znam 4e iska6 da opita6 nai-sladkoto ot jivota...no imam drygi planove za tazi ve4er!

  4. #4
    hottie
    Guest
    Ами във Франция - един учебен час е от 60 минути. Учи се горе долу от 8.30 сунтринта до 16-17 следобяд с обедна почивка от 90минути.
    Сряда се учи на половин ден и някой път се учи в събота.

  5. #5

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    168
    da i makar da im e zapadnala sistemata primerno v 9 klas u4at ne6ta za 7 i 8 me e qd,4e en ostanah.No puk imat golemi vuzmojnosti za realizaciq ia,ko otide6 nqm da sujalqva6.

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    Констанц
    Мнения
    654
    доколкото знам от една позната в германия се учат по около 7-8 юаса на ден, не знам колко са дълги, но със сигурност учат и следобяд до към 3-4. Тя лично беше имала 5 часа седмично само английски, да не говорим за другите часове..
    Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
    Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
    Аз съм човекът, който те отвращаваше
    Аз съм човекът, на когото се подиграваше
    Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
    Но и аз съм Човек - като теб.

  7. #7

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    sofiq
    Мнения
    55
    Цитирай Първоначално написано от sky_l
    da i makar da im e zapadnala sistemata primerno v 9 klas u4at ne6ta za 7 i 8 me e qd,4e en ostanah.No puk imat golemi vuzmojnosti za realizaciq ia,ko otide6 nqm da sujalqva6.
    togava za6to ne ostna...
    znam 4e iska6 da opita6 nai-sladkoto ot jivota...no imam drygi planove za tazi ve4er!

  8. #8

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Ha MopeTo (sun)
    Мнения
    1 019
    абе незнам за часовете,но знам че са по-глупави от нас.сестра ми имаше приятели,които заминаха за англия(мисля че беше) и момченцето вземаше приравнителни изпити.в Б-я беше 6 клас,а там записа 8 ...
    Не Е вЯрнО, чЕ сИ На мОеТо НиВо ... Ти сИ нОмЕр 2 , а Аз НомЕр 1 [!][!][!]

  9. #9
    hottie
    Guest
    Не са по-глупави. Тук шестици се взимат с едно намигване. Там е много по-трудно. Просто е несравнимо.Образованието е различно.Ту е много по-лесно.

  10. #10

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    sofiq
    Мнения
    55
    Цитирай Първоначално написано от the_hottie
    Не са по-глупави. Тук шестици се взимат с едно намигване. Там е много по-трудно. Просто е несравнимо.Образованието е различно.Ту е много по-лесно.
    nz za6toto ne sum y4ila v dr strani za da sravnqvam!y4ila sum samo tyk v b-q i za tova pitam...
    az trugvam stiskaite palci
    znam 4e iska6 da opita6 nai-sladkoto ot jivota...no imam drygi planove za tazi ve4er!

  11. #11
    hottie
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от zaetasum
    Цитирай Първоначално написано от the_hottie
    Не са по-глупави. Тук шестици се взимат с едно намигване. Там е много по-трудно. Просто е несравнимо.Образованието е различно.Ту е много по-лесно.
    nz za6toto ne sum y4ila v dr strani za da sravnqvam!y4ila sum samo tyk v b-q i za tova pitam...
    az trugvam stiskaite palci
    Стискам !! Ще се справиш ! Успех!

  12. #12

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Ha MopeTo (sun)
    Мнения
    1 019
    аз казвам какво са ми казали,а и то си личи от този за тях "приравнителен изпит" надали възрастни хора и то приятели на сестра ми ще седнат да лъжат,а и не само от нея съм чувала такива неща,и мои учители по чужди езици са го казвали.просто фактите са си факти- и по 1000 часа да учат пак ще са си глуповати
    Не Е вЯрнО, чЕ сИ На мОеТо НиВо ... Ти сИ нОмЕр 2 , а Аз НомЕр 1 [!][!][!]

  13. #13
    hottie
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от BaBy_bS
    аз казвам какво са ми казали,а и то си личи от този за тях "приравнителен изпит" надали възрастни хора и то приятели на сестра ми ще седнат да лъжат,а и не само от нея съм чувала такива неща,и мои учители по чужди езици са го казвали.просто фактите са си факти- и по 1000 часа да учат пак ще са си глуповати
    Амии не знам.Ние може да сме си умни, но определено от не от най-начетените.

  14. #14

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Ha MopeTo (sun)
    Мнения
    1 019
    Цитирай Първоначално написано от the_hottie
    Цитирай Първоначално написано от BaBy_bS
    аз казвам какво са ми казали,а и то си личи от този за тях "приравнителен изпит" надали възрастни хора и то приятели на сестра ми ще седнат да лъжат,а и не само от нея съм чувала такива неща,и мои учители по чужди езици са го казвали.просто фактите са си факти- и по 1000 часа да учат пак ще са си глуповати
    Амии не знам.Ние може да сме си умни, но определено от не от най-начетените.
    така е,защото мързелът ни е голям.съгласна съм обаче,че висшето им образование е доста високо
    Не Е вЯрнО, чЕ сИ На мОеТо НиВо ... Ти сИ нОмЕр 2 , а Аз НомЕр 1 [!][!][!]

  15. #15
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    Констанц
    Мнения
    654
    Цитирай Първоначално написано от BaBy_bS
    абе незнам за часовете,но знам че са по-глупави от нас.сестра ми имаше приятели,които заминаха за англия(мисля че беше) и момченцето вземаше приравнителни изпити.в Б-я беше 6 клас,а там записа 8 ...
    това са пълни глупости не може и дума да става да сравняваш две или повече съвсем различни образователни системи и въз основа на това да си вадиш изводи кой бил умен и кой тъп. Аз лично харесвам европейските системи защото там след основното училище не ти се налага да учиш всички простотии които никога в живота няма да ти трябват повече, а учиш целенасочено това от което ще имаш нужда и ще държиш абитура. Т.е ако искаш да станеш адвокат не ти се налага да учиш толкова задълбочено физика и химия, както е при нас и никой и идея си няма за кво са му тия простотии. Имах възможност да уча икономика с немци и още първата седмица имах сериозни проблеми защото правихме преговор на неща от математиката които те са учили за абитурата, а при нас това се учи първите 2 семестера в университета (думи на учителката ми по математика..). Бих казала че българите сме с по богата обща култура (не се отнася за всички обаче), но това не означава ,че автоматично сме по умни. Или понеже повечето европейци са по- възпитани и въздържани от нас, то тогава ние автоматично сме тоземци?
    Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
    Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
    Аз съм човекът, който те отвращаваше
    Аз съм човекът, на когото се подиграваше
    Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
    Но и аз съм Човек - като теб.

  16. #16
    Като аргумент можеше да изтъкнеш преумората и физическата неспособност да усвоиш материала. факта, че в крайна сметка сме и малди хора и трябва да имаме и спомени от младостта си и свободно време. + достатъчно време да си научим у нас. Аз не знам дали в другите страни е толкова разпространено онова гадно нещо, наречено "домашна работа". Или "учене на урока извън даскало". Хубаво, учат девет-десет часа, но ако през това време се правят много упражнения, докато разберат целия материал и нямат нужда да учат у тях, си е нормално. Но ние - вижте ни нас - на нас седем часа ни предват нови знания,които след даскало за поне още толкова трябва да бъдат усвоени. Който има по-къса памет или помни по-трудно, не му блазея.
    Memento moriendum esse!


  17. #17
    hottie
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Като аргумент можеше да изтъкнеш преумората и физическата неспособност да усвоиш материала. факта, че в крайна сметка сме и малди хора и трябва да имаме и спомени от младостта си и свободно време. + достатъчно време да си научим у нас. Аз не знам дали в другите страни е толкова разпространено онова гадно нещо, наречено "домашна работа". Или "учене на урока извън даскало". Хубаво, учат девет-десет часа, но ако през това време се правят много упражнения, докато разберат целия материал и нямат нужда да учат у тях, си е нормално. Но ние - вижте ни нас - на нас седем часа ни предват нови знания,които след даскало за поне още толкова трябва да бъдат усвоени. Който има по-къса памет или помни по-трудно, не му блазея.
    Ами там(поне във Франция) към тези 8-9 часа спадат и 1-2 часа за писане на домашно понякога.Не винаги не.Така, че като си тръгнеш поне си си написа всичко.
    Иначе ако учител отсъства не можеш да излезеш от даскало без писмено разрешение от родител(предварително). Ами отиваш на санималня да си пишеш домашните.
    АКо закъснееш повече от 3 пъти отиваш на занималня в събота. Ако имаш неизвинено отсъствие също. Ако направиш повече от 3 бели те излючват за 1 седмица.
    А ако говориш в час пишат в бележника забележка до родителите и ако те не я подпишат пак наказание Освен това на края на семестъра пращат всичките ти оценки на родителите ти.Те трябват да бъдат подписани. Ако завършиш годината с оценка по-ниска от 10/20 повтаряш! А там оценки над 17/20 почти никога не се постигат.
    АБе мани Строго,строго ама наистина оказва страхотен ефект!!Не са като нашите ученици тука...айде на кафе,на бира, на цигарка, циците отвън ала бала.

  18. #18

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    sofiq
    Мнения
    55
    vurnax seeeee

    aaaa napravo gi bixme oniq otsre6ta koito bqxa za tazi absyrdna teza!osven tova PYBLIKATA SE VZRIVI I BE6E PREZ CQLOTO VREME ZA NAS! NAPRAVO SYPER!MERSI NA VS KOITO SE VKLU4IXA V TEMATA KOQTO NAPRAVIX!BLAGODARQ 4E MI POMOGNAXTE!!!
    MN MN VI OBI4KAM BE EIIII!!!
    znam 4e iska6 da opita6 nai-sladkoto ot jivota...no imam drygi planove za tazi ve4er!

  19. #19
    hottie
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от zaetasum
    vurnax seeeee

    aaaa napravo gi bixme oniq otsre6ta koito bqxa za tazi absyrdna teza!osven tova PYBLIKATA SE VZRIVI I BE6E PREZ CQLOTO VREME ZA NAS! NAPRAVO SYPER!MERSI NA VS KOITO SE VKLU4IXA V TEMATA KOQTO NAPRAVIX!BLAGODARQ 4E MI POMOGNAXTE!!!
    MN MN VI OBI4KAM BE EIIII!!!
    Супер, честито!!!!!!!!!!!!!!!!! А каква беше тяхната теза?

  20. #20

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    sofiq
    Мнения
    55
    Цитирай Първоначално написано от the_hottie
    Цитирай Първоначално написано от zaetasum
    vurnax seeeee

    aaaa napravo gi bixme oniq otsre6ta koito bqxa za tazi absyrdna teza!osven tova PYBLIKATA SE VZRIVI I BE6E PREZ CQLOTO VREME ZA NAS! NAPRAVO SYPER!MERSI NA VS KOITO SE VKLU4IXA V TEMATA KOQTO NAPRAVIX!BLAGODARQ 4E MI POMOGNAXTE!!!
    MN MN VI OBI4KAM BE EIIII!!!
    Супер, честито!!!!!!!!!!!!!!!!! А каква беше тяхната теза?
    argymenta im be6e 4e tr da gonim evropeiskite standarti,da gledame ot dobrite evropeici koito sa povdignali intelektyalnoto si nivo vuv vruska s 10-te 4asa i predlojixa i nie da probvame makar 4e prakti4eski texni4eski i izob6to tova ne e vuzmojno!!!
    cqlata zala be6e za nas!zadavaxa im syper mn vyprosi s koito napravo gi zatapvaxa!imax 4yvstvoto 4e im se iska6e da ne za6titavat tazi teza!za6toto te samite ne si vqrvaxa!
    znam 4e iska6 da opita6 nai-sladkoto ot jivota...no imam drygi planove za tazi ve4er!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си