.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 44
  1. #1

    секс с Фимоза ?????

    ще мога ли да права секс ако имам Фимоза ?????

  2. #2
    mislq che ne taq fimoza e trqbvalo da ti q otstranqt oshte kyto si bil malak sega ako si na 15 - 17 godini trqbva s operaciq no ne e strashno da znaesh... nai dobre govori s vashite ako neznaeqt oshte
    LIVERPOOL FOREVER !!!

  3. #3
    na 18 sm operacq.... mnogo lo6o mene kato malak hodih tam na lekar bara mi tam ne6to natiska q i kaza 4e mi e gotovo ama spored men o6te si q imam i kato malak izpitvahstra6ni bolki i ni6to nese orpavi za tova ve4e me e strah s lekari . mene me interesuva dali 6te moga da prava sex ako imam tozi problem

  4. #4
    Аватара на LiloTa
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    B`aDa`3aeDHo`C`Te5
    Мнения
    725
    1.ФИМОЗА

    Фимозата е състояние, при което отворът на препуциума /кожичката покриваща главиката/ е стеснен и не позволява свободно да се открива главичката. Фимозата най-често е вродена, но може да бъде и придобита.

    ВРОДЕНА ФИМОЗА

    Това е много често срещан проблем при момчетата. При разпадналото се училищно здравеопазване и отслабените връзки на доверие в семейството, проблема добива все по-голяма острота.

    Нормално през първата година след раждането при повечето момчета главичката не пениса НЕ може да се оголва. Това се дължи на епителното срастване между вътрешният лист на кожичката и лигавицата на главичката. Това е НОРМАЛНО за този период от живота и се нарича "физиологична фимоза". Постепено с израстването тази физиологична фимоза би трябвало да отшуми сама плюс малко помощ от родителите. Когато това не се случи е налице истинска фимоза. Дължи се на дълъг препуциум /кожичка/ и циркулярно стеснение на неговия връх. Фимозата може да бъде различно изразена по степен, като в най-тежката си форма затруднява уринирането, урината излиза на тънка струя, като понякога в момента на уриниране членът се издува като мехур. Средните по тежест и леките форми на фимоза се изразяват по многообразен начин. Най-често порастналото вече момче отчита, че при ерекция не може нормално да открие, заголи, забели изцяло и напълно главичката на члена си поради наличието на по-тесен от обема на главичката кожен пръстен намиращ се в преуциума. Или опитите за такова откриване са свързани с чувство на болка, стягане и напрежение.Анатомически нормално при ереция кожичката трябва да може свободно и без напрежение да оголва главичката до зад нейният ръб, венец, корона. Когато това е невъзможно, най-често това са симптоми на фимоза. Фимозата може да бъде хипертрофична форма - при дълъг препуциум /при който трябва да издърпате част от кожичката назад за да уринирате/ това е най-често при вродената фимоза, и атрофична фимоза - при къс препуциум, най-често при придобита фимоза.

    ПРИДОБИТА ФИМОЗА

    Дължи се на заболявания или травми на половия член, препуциума или някои системни заболявания.

    При деца е възможно физиологичната фимоза да се усложни с баланопостит и възпалителният процес предизвиква разрастване на съединителната тъкан, която прави отвора на кожичката плътен и тесен.

    При порастнали момчета лошата хигиена може да доведе до остър или хроничен баланопостит и до същия резултат.

    Травми химически и физически:
    -популярните по тиин форуми "рецепти" за химическо изгаряне на "бели пъпчици по пениса" с какви ли не вещества от течен азот, през ацетон до пасти за зъби - водят до заместване на нормалната тъкан с фиброзна и до фимоза. Идиотските съвети, че при късо гемче то "трябва да се скъса с як напън при секс" водят до същото - формира се неразтеглива съединителна тъкан и вследствие фимоза.

    Дългогодишният некомпенсиран диабет води до фимоза.

    ЛЕЧЕНИЕ

    ВСИЧКИ форми на фимоза се лекуват ЕДИНСТВЕНО хирургично! Няма НИКАКЪВ начин вие сами да решите проблем с фимоза! Прави се малка операция за отстраняване на "тясното място". Оперативната интервенция може да се извърши по много и различни методики и с различни техники това ще прецени хирурга на който сте се доверили. Операцията се нарича циркумцизия и дали ще бъде обрязване или надрязване, дали след като всичко приключи главичката ви ще е изцяло оголена в покой или частично ще е покрита с кожичка - зависи от конкретния проблем при вас. Това решава хирурга, но е мн ВАЖНО да разберете, че той е длъжен подробно да ви обясни какво ще се прави, като вашето мнение и желание са решаващи при обсъждането!

    Често задавани въпроси за обрязването:

    -"боли ли?" - не, не боли! операцията може да се извърши под местна или под обща упойка. По време на манипулацията няма да усещате болка.

    - "колко време трае операцията?" - различно. зависи от конкретният случай, но е въпрос на минути.

    -"ако ме обрежат няма ли да стана турчин?" - не, няма. Smile ще станете нормално младо момче ползващо свободно члена си по предназначение. Обрязването е изключително стара човешка практика, практикувало се е хиляди години преди да се появи Исляма или турците. Исляма само заема тази полезна за времето си практика, никъде в Корана няма изискване за обрязване за да бъдеш мюсулманин. Нещо повече - сам Господ Иисус Христос е обрязан на осмия ден след раждането Си, каквато е традицията тогава, така че няма никакъв проблем християнин да се обреже щом сам Христос е обрязан. Вижте е някой православен Църковен календар какво празнуваме на 1 януари всяка година - "Обрезание Господне". Smile

    -"след операцията ще ме боли ли?" - както при всяка рана и след тази манипулация ще има период на възстановяване. В наше време фармацията е стигнала много далеч в борбата с болката и е престъпно тези възможности да не се ползват, но все още има такива "келеши-хирурзи". Лекуващият ви хирург би следвало да ви предпише системни аналгетици и локални /местни/ такива, така че възстановителния период да премине без сътресения. Настоявайте за това! Ако той все пак пропусне - попитайте тук, ще помогнем Smile

    -"как да се справя с болезнените нощни ерекции?" - лесно Smile има си фармакологични средства, които хирургът трябва да ви предпише за началния период. Ако забрави - подсетето го с нетърпящ възражение тон на Пациент Smile

    -"след колко време ще мога да правя секс?" - различно, но не чак толкова много колкото ще ви се струва в началото. Ще започнете да мастурбирате съвсем скоро след операцията, а да правите истински секс ще ви възпира само "естетиката" на органа, която в началото ще смятате за отчайваща.Smile Но ви уверявам, че когато вс отшуми ще се гордеете с новия имидж на пишока си Smile

    -"може ли да се смали члена ми след обрязване?" - тц! Smile не може! напротив, когато цялата главичка бъде свободно оголвана ще изглежда доста по внушителен защото ще се вижда най-широката му част - ръбчето, венеца, короната на главичката Smile

    -"ще ми останат ли белези по пишката?" - не! в течение на времето всички видими белези ще изчезнат, накрая ще имате само леко по-тъмен пръстен на мястото на среза, но той ще е на нивото на съседната кожа и изобщо нищо няма да личи.


    ЕДИН СЪВЕТ

    Ако имате фимозен пишок и отивате на операция - настоятелно ви препоръчвам да снимате пишока си ПРЕДИ операцията с камера gsm, фотоапарат или каквото и да е във фаза на покой и фаза на на ерекция поне в две плоскости - отгоре и отдолу, а след операцията да правите снимки от същия ракурс поне през седмица. Така един ден когато/ако се наложи децата ви да преминaват същата процедура за корекция - няма да изпитват този ужас, през който вие минавате.

    КАКВО ЩЕ СТАНЕ АКО НЕ СЕ ОПЕРИРАМ

    Хмм..ще се случват различни неща, и никое от тях няма да е приятно:

    - създават се условия за баланопостит: смегмата, потта, секрета на мастните жлезички, попадналата урина и сперма са идеална хранителна среда за патогенни микроорганизми. възпалението може да протича остро или хронично и да има много, ама много тежки последици за сексуалните ви възможности

    - пълноценният полов живот е силно затруднен, а често и невъзможен

    - при продължителна фимоза съчетана с хроничен баланопостит и задръжка на смегма риска от развитие на рак е стотици хиляди пъти повишен



    мисля че ти е достатъчно


    "Всеки среща самотата по пътя си,но за някой тя е целият им път..."

  5. #5

    Re: секс с Фимоза ?????

    Цитирай Първоначално написано от boboslavster
    ще мога ли да права секс ако имам Фимоза ?????
    mi otidi na lekar i 6te se opravi6,ako neotide6 6teti pre4i tova i na sexsa

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2003
    Мнения
    907
    За можене ще можеш, ама ще е болезнено изживяване. Иди на лекар да те оправят. Може да те направят рязана пушка, ама такъв е живота.

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от WaKo
    За можене ще можеш, ама ще е болезнено изживяване. Иди на лекар да те оправят. Може да те направят рязана пушка, ама такъв е живота.
    Няма нищо лошо в това...дори по-добре

  8. #8
    Супер фен Аватара на MoOnLiGhT_ShAdOw
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Into the great wide open... Under the sky so blue...
    Мнения
    1 794
    Цитирай Първоначално написано от WaKo
    За можене ще можеш, ама ще е болезнено изживяване. Иди на лекар да те оправят. Може да те направят рязана пушка, ама такъв е живота.
    Охохо, то само актът да беше болезнено изживяване в резултат на фимозата, добре. Ама в един от по-горните постове не е спомената парафимозата, най-честото усложнение. Ето материал:

    ПАРАФИМОЗАТА Е СПЕШНО СЪСТОЯНИЕ!
    Получава се, когато момче с фимоза принудително, насилствено - при мастурбация или полов контакт - оголи, забели главичката и тесният отвор на препуциума /кожичката/ се изтегли зад сулукс коронариус /ръбчето, периферията, короната/ на главичката и не може да се върне обратно. Образувалият се тесен пръстен ЗАД главичката притиска съдовете и смущава кръвната циркулация. От застоя се получава бързо увеличаващ се ОТОК на тесния пръстен и главичката и той изключва връщането на кожичката. Главичката и пръстена добиват синкав цвят, което показва че клетките страдат от кислороден глад понеже няма обмяна на кръв. Скоро след това започва некроза, гангрена - клетките на главичката умират от недостиг на кислород. Един глупак беше писал: "по добре ОТРЯЗАН, отколкото обрязан" - е точно това чака всеки с фимоза направил парафимоза и чакал "да се оправи само"! ЗАПОМНЕТЕ: заклещи ли се кожичката зад главичката НЕЗАБАВНО ОТИВАЙТЕ ПРИ ДЕЖУРЕН ХИРУРГ! ВЕДНАГА!!! Въпрос на минути до часове е дали ще имате изобщо пишка или след като направи гангрена ще я отрежем за да ви спасим, ако че за какво ви е такъв живот след това не знам!

    Ето и снимки:
    http://www.emedicine.com/med/topic2874.htm#target1

    Така че без операция никакъв секс, ниаква мастурбация!
    "Хората правят живота толкова интересен. Представяш ли си, че във Вселена с толкова чудеса те успели да измислят скуката? Удивително!"


  9. #9
    Ааа това със снимките не беше красиво...

  10. #10
    snimkite ... :[

  11. #11
    Супер фен Аватара на MoOnLiGhT_ShAdOw
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Into the great wide open... Under the sky so blue...
    Мнения
    1 794
    Не е, ми... Затова, вместо всички да се правят на пъзльовци, всички трябва да минат през уролог, за всеки случай. А тези, които даже си знаят, че имат проблем, няма какво да отлагат! Неизбежно е, ако искат нормален полов живот. Пък и жените изтърпяват къде-къде по-голяма болка през живота си...
    Честно казано обаче, не смятам, че съфорумниците са най-компетентните, които могат да се изкажат по лекарски въпроси. Всяко нещо, касаещо здравето, тярбва да се обсъжда с лекар...
    "Хората правят живота толкова интересен. Представяш ли си, че във Вселена с толкова чудеса те успели да измислят скуката? Удивително!"


  12. #12

    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    по света и унас после БТВ новините
    Мнения
    100
    Влез във форума на на http://www.pedsurg.net/ и ги питай там за фимозата ако не ти е ясно от горните постове и приятно кълцане

  13. #13
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    Ще ти бъде доста трудно да водиш нормален полов живот с фимоза. В случай, че имаш, най-добре е да се оперираш.
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  14. #14
    6te boli li sled obrqzvaneto i kakva e ralzikata mejdu obrqzan i ne obrqza

  15. #15
    nikoi li neznae ?

  16. #16
    Супер фен Аватара на MoOnLiGhT_ShAdOw
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Into the great wide open... Under the sky so blue...
    Мнения
    1 794
    Нали ти го написаха, направи ли си труда да прочетеш? Всичко го има в поста на Diablue{F}.
    "Хората правят живота толкова интересен. Представяш ли си, че във Вселена с толкова чудеса те успели да измислят скуката? Удивително!"


  17. #17
    Аз имам фимоза но не знам точно с какъв доктор трябва да се консултирам.Бихте ли ми казали дали е хирург или уролог.

  18. #18
    Супер фен Аватара на ubuntu
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    в Русия съм
    Мнения
    2 064
    Най-много мразя когато някоя обикновена кифла ми се прави на кроасан !!!

  19. #19
    Как да разбера дали имам такова?

  20. #20
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    Цитирай Първоначално написано от boboslavster
    6te boli li sled obrqzvaneto i kakva e ralzikata mejdu obrqzan i ne obrqza
    Ще боли до толкова, колкото да зарастне раната. А това едва ли би отнело много време. Разликата между образан и необрязан човек е тази, че при обрязания липсва препуциума (тънката кожа, която покрива главата на пениса).
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  21. #21

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    В СъниЩаТа тИ ..
    Мнения
    82
    ... явно не

  22. #22
    Еми пич и аз немога когато ми е станал да оголя главичката докрай но пак си правя секс и ми е мн приятно.Може би при мен е различно нз ... Иначе в отпуснато състояние без проблем я оголвам.

  23. #23
    Брато знаеш ли кво не ги слушай тия половината или глупости говорят или незнаят кво говорят..Значи аз миналия понеделник се оперирах на 19-ти на 15 съм но преди това сам правил сигурно 20-30 пъти секс верно с презерватив нищо не става защото немога си заголя главичката..но без презерватив какво е..смисъл цаката му е да си го вкараш незаголен и той вътре се заголва малко почти до половината,това на мен ми стигаше да изпитвам одоволствие и естествено преди да свръшиш го вадиш..Но лично да ти кажа по добре си я направи операцията..сега чикията е по яка от колкото преди като ми лапаха...

  24. #24
    Значи за секс проблеми нямаш, желание се иска, при малко повече внимание няма да имаш никакви проблеми много си е приятно даже, а за парафимозата тя се получава ужасно рядко не се притесняваи толкова, секса си е супер и можеш спокоино да си правиш секс

  25. #25
    Аватара на Bellatrix
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Paradise
    Мнения
    2 409
    Цитирай Първоначално написано от Drako89
    Значи за секс проблеми нямаш, желание се иска, при малко повече внимание няма да имаш никакви проблеми много си е приятно даже, а за парафимозата тя се получава ужасно рядко не се притесняваи толкова, секса си е супер и можеш спокоино да си правиш секс
    +7487932589732589732579, гаджето ми имаше фимоза и беше ходил на лекар, ама не са му правили нищо там, никва операция. Ама аз без да искам го оправих Смисъл след 1-2 пъти секс си му се дърпа кожичката съвсем спокойно от самосебе си, както си и трябва.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си