.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Трябва ми есе !!!

    Трябва ми ЕСЕ на тема : "Където е добре , там е родинaта"
    "Обичам родината си защото....."
    Какво означава за мен "Земен рай"

    Р.С. ---> Земен рай"(химна)!!!
    Благодаря предварително

  2. #2
    Виж тук:

    http://dusha.blog.bg/viewpost.php?id=62890

    http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=9598

    И това:

    Моята България
    Есе

    България макар и малка е една за всички българи, но в сърцето на всеки е различна.Това е моето мнение за родината ни, защото тя е обичана от всички нас, но от всеки по различен начин.
    Тук са моите родители, приятелите ми, бащиният ми дом.Но най-важното е, че това е моята родина, където съм родена и израснала.Затова ако напусна някога България, то ще е със сълзи на очите.
    Аз много се гордея с историческото минало на държавата си. Въпреки, че сега е малка преди е била на три морета.Началото на нашата история е сложил хан Аспарух с основаването на родината ни. Гордея се с християнската религия, която имам благодарение на княз Борис. Гордея се и със Златния век на Симеон. Въпреки падането ни под Византийска власт, ние сме възстановили държавата си благодарение на братята Асеневци.Горда съм с втория Златен век на Иван Александър. Пагубен момент в нашата историята е падането ни под Османска власт.Тогава са се опитали да потурчат българите, но те са си спомнили за славната история и са успели да се опълчат на поробителя благодарение на Паисиевата ,,История Славянобългарска”. Извоювали са си фабрики,първите списание, вестник и църковна свобода с помощта на Иларион Макариополски и Българския великден, който е наречен така, защото литургията се е състояла на най-светия празник Великден. Но най-много се гордея с националната ни свобода. Левски, Раковски, Ботев, Каравелов, всички те са дали живота си за родината ни- комитетите на Левски, четите на Раковски, Ботевата чета, БРЦК на Любен Каравелов. Гордея се със съвета на Оборище, с кървавото писмо на Каблешков. Научих как Кочу Честеменски и Спас Гинев убиват себе си и семействата си, за да не паднат живи в ръцете на поробителя. Но никога през живота си няма да забравя Баташкото клане, където са били избити хиляди-oт новородени до стари хора. За щастие ние сме се освободили.Надявам се тези ужасни събития да не се случват никога повече.
    Всеки който познава историята си, може да продължи напред, да се учи от грешките си, да се чувства с корени. Радвам се , че съм потомка на такъв древен народ дал много на света,оцелял през вековете с достойнство и вяра.
    В днешно време нашата родина е тръгнала по пътя на съвременна Европа. България беше приета в Европейския съюз, с което аз много се гордея. Надявам се, че с тази стъпка, ще се подобри начинът ни на живот и нашето поколение ще има шанс да получи по-добро образование, а след това и реализация.
    Гордея се, че уча в България.Смятам че българските учители са най-добре подготвени и ни учат да бъдем трудолюбиви, старателни и добри.
    Аз съм една малка част от българския народ, а той е многоброен. Хората в България са много мили, дружелюбни и трудолюбиви. Гордея се, че съм родена в тази страна и ще направя всичко възможно да не предам родината си.






    / Есе /


    Народният поет Иван Вазов с огромно преклонение пред родината е написал:
    Отечество любезно как хубаво си ти!
    Как чудно се синее небето ти безкрайно!,
    а друго известно стихотворение е:
    Аз съм българче.Обичам
    нащте планини зелени,
    българин да се наричам –
    първа радост е за мене.
    И дядовците ни, и бащите ни са декламирали с особен трепет тия стихове. И ние, и тези, които ще дойдат след нас, все със същия трепет ще ги повтаряме, защото за нас отечеството е сакрално, неприкосновено.
    След създателите на славянската азбука Кирил и Методий, както и след Паисий Хилендарски, Иван Вазов превърна славната българска история в най-съкровенната частица от духовната ни същност.
    Достатъчно е само да надникнем в творчеството на народния поет и ще се уверим,че няма нищо по-хубаво от обичта към родината-майка.
    За мен отечеството не е само щепа пръст.За мен отечеството не съдържа понятия като държава,власт,институции.
    За мен България е единствена и незаменима. Няма нищо по-хубаво от това да отвориш прозореца на стаята си, да се вгледаш в природата, в минаващите хора и да си кажеш въпреки ежедневните проблеми в живота ти: ,,Чувствам се щастлив в моята родина, където съм роден, закърмен и отрастнал!”
    Но за съжаление манталитетът на българите е коренно различен от този на другите нации. Прекалено голямата безперспективност в държавата, принуждава хиляди българи да напускат родината и да ходят на гурбет в други страни, където можеш по-лесно да се реализираш като личност в професионален план.
    Липсата на правда и свободи, държавното ни устройство, манталитетът и възпитанието ни са само едни от причините за масовата емиграция от България.
    Аз дълбоко вярвам, че ние българите ще успеем да се справим с неволите в държавата, така както нашите деди са били затиснати от покривалото на петвековното иго на турците. Трябва да затворим силно очите си и с душата си, със сърцето си да повярваме,че един ден всички българи ще се завърнат в отечеството и ще бъдем едно-единно цяло, неразривно свързано чрез обичта към България.
    На теб, Българио свещенна,
    покланям песни си сега.



    България е моята родина

    Есе

    България е моята родина не защото съм родена тук, а защото тя е много красива, свободна и е известна с многото си забележителности, с което аз много се гордея, че съм българка и никога няма да си променя мнението, независимо какво говорят другите.
    В последно време много чужденци идват тук и са доволни от това, което виждат. Ние сме свободна държава и всеки може да се изучи и да постигне нещо в живота си, с което да се гордее после.
    България през годините е постигнала много, с което могат да я помнят всички за цял един живот. В която и друга страна да отида, винаги ще ми е мъчно за България, няма да се чувствам добре и ще изпитвам голяма носталгия към родината, защото съм родена тук и никога няма да го забравя!
    Много българи напускат България, защото тук няма работа за тях. Те отиват в чужбина, но не по собствено желание, а защото се налага. Ако има работа за всички хора, независимо дали са стари или млади, никой няма да напуска своето родно място.
    Моето послание към България е да бъде все така красива, хората да се грижат за нея и да я обичат! Да не забравят никога откъде произлизат и да се гордеят, че са Българи!
    България е създадена през 681г. и оттогава до днес има много голяма разлика. Тук в нашата страна хората се обичат и си помагат взаимно. Затова тя е постигнала толкова много и ще продължава да върви ВСЕ НАГОРЕ И НАГОРЕ – НЪМ ВИСИНИТЕ!!!
    Радвай се на този миг. Този миг е твоят живот.

  3. #3
    Много Благодаря !!!

  4. #4
    Trqbva mi ese na tema " Чувства ли cъвременния човек потребност от четене на книги ? " pls za ytre
    ♫♪ My Smile Is My Style.. ♫♪
    http://www.facebook.com/nassie.popova

  5. #5
    Здравейте!Спешно ми трябва есе на тема "For and against the Bulgarian school system" ... не е проблем дори да е на бг...благодаря много предварително!!!

  6. #6
    Мерси много

  7. #7
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781

    Re: Трябва ми есе !!!

    Трябва ми ЕСЕ на тема : "Където е добре , там е родинaта"
    Нямаш ли никакво мнение по темата ? Съгласна(съгласен) ли си с това,че "където е добре,там е родината".. Аз съм съгласна.. Защо ли ? Защото не мисля,че е лесно да живееш в чужда страна.. С друг начин на живот,с чужди хора и така нататък..
    "Обичам родината си защото..."
    Това е най-лесната тема от всички изброени.. И даже децата от детската градина биха писали нещо.. Не знаеш защо си обичаш родината ? Това си е направо.... срамота ..
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  8. #8
    pomohht utre sam 1va smqna i trqbva spehno d napiha sachinenie po tema balgarskiq grat prez 19 vek trqbva da e napisana izmislena sluka sqkah na men se e slu4ilo da razkazvam -primer-nie bqxme na o4ilihte po edno vreme se 4u nehto nie izlqzoxme i vidqxme vlak toi behe haren poslevidqh xora koito se obli4at mnogo po xubavo ..i tem podobni a az otsastvax 1 sedmica pomohtt nihto ne razbiram
    az se kazvam radina na 15 g

  9. #9
    blagodarq predvaritelno
    az se kazvam radina na 15 g

  10. #10
    Супер фен Аватара на crazygirl13
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Враца
    Мнения
    2 534

    Re: Трябва ми есе !!!

    Цитирай Първоначално написано от SmilezZz
    Трябва ми ЕСЕ на тема : "Където е добре , там е родинaта"
    Нямаш ли никакво мнение по темата ? Съгласна(съгласен) ли си с това,че "където е добре,там е родината".. Аз съм съгласна.. Защо ли ? Защото не мисля,че е лесно да живееш в чужда страна.. С друг начин на живот,с чужди хора и така нататък..
    "Обичам родината си защото..."
    Това е най-лесната тема от всички изброени.. И даже децата от детската градина биха писали нещо.. Не знаеш защо си обичаш родината ? Това си е направо.... срамота ..
    http://angeligdb.wordpress.com/2007/12/08/18/

    http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=96523

  11. #11
    Супер фен Аватара на crazygirl13
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Враца
    Мнения
    2 534
    Цитирай Първоначално написано от nasi4ka_1
    Trqbva mi ese na tema " Чувства ли cъвременния човек потребност от четене на книги ? " pls za ytre
    само това намерих http://www.neznam.bg/%D1%83%D1%87%D0...B5%D1%81%D0%B5

    дано да ти помогне поне малко

  12. #12
    Супер фен Аватара на crazygirl13
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Враца
    Мнения
    2 534
    Цитирай Първоначално написано от radinkata65
    pomohht utre sam 1va smqna i trqbva spehno d napiha sachinenie po tema balgarskiq grat prez 19 vek trqbva da e napisana izmislena sluka sqkah na men se e slu4ilo da razkazvam -primer-nie bqxme na o4ilihte po edno vreme se 4u nehto nie izlqzoxme i vidqxme vlak toi behe haren poslevidqh xora koito se obli4at mnogo po xubavo ..i tem podobni a az otsastvax 1 sedmica pomohtt nihto ne razbiram
    писах ти тук http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=313270

  13. #13
    моля ви много спешно ми трябват съчинения на следните теми:

    1. родовото проклятие и човешката активност в мита за Едип
    2. видимото и невидимото в мита за Едип
    3. конфликтът между дълга към рода и дълга към сърцето - Йосиф и неговите братя
    4. човекът и божият закон в историята за Йосиф и неговите братя

  14. #14
    Голям фен Аватара на pepa97
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    808
    Цитирай Първоначално написано от milena:) Виж мнението
    моля ви много спешно ми трябват съчинения на следните теми:

    1. родовото проклятие и човешката активност в мита за Едип
    2. видимото и невидимото в мита за Едип
    3. конфликтът между дълга към рода и дълга към сърцето - Йосиф и неговите братя
    4. човекът и божият закон в историята за Йосиф и неговите братя
    Пиши в темата ми есета ,съчинения ,преразкази-всичко ...тук в раздел училище и приятели.Отговарям незабавно!!!!!

  15. #15
    t.s12
    Guest
    Искам малко помощ за едно есе по БГ на тема ,,Защо не искам да се развивам в българия професионално?"

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си