.
Отговор в тема
Страница 2 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 118
  1. #26
    е, че има ли вариант да си ги избираш

  2. #27
    Цитирай Първоначално написано от Hogwarts
    е, че има ли вариант да си ги избираш


    ti li be6e tozi koito bil naqsno s yniversitetite tyk i imal poznati koito y4eli tyk i bilo lesno i t.n.? kazva6e 4e znae6 mnogo ne6ta, no se okaza 4e absolutno ni6to ne znae6, a?
    izob6to ima6 li nqkakva predstava za y4ili6tata tyk, sistemata? koleji i 6th Form? ostavam s vpe4atlenieto 4e, ne, taka li e?

  3. #28
    Еми наясно съм с университетите до такава степен, че да знам какви са таксите, живота как е и прочие.Иначе ако става въпрос за предмети и такива глупости естествено, че не знам.Плюс това не съм казал, че ги знам като професор все пак...
    Плюс това ако не ти се обяснява недей...Щом пиша във форума значи нещо не ми е ясно...До сега не съм имал пряк контакт с някакво английско училище и знам само, че часовете не са както при нас трябва да си избереш свободноизбираеми предмети.Не те изпитват както в БГ.Правиш контролни за оценки.Ей такива неща знам.Не съм казал обаче, че абсолютно всичко знам.Аз ако знаех нямаше да питам...

  4. #29
    Цитирай Първоначално написано от Hogwarts
    Еми наясно съм с университетите до такава степен, че да знам какви са таксите, живота как е и прочие.Иначе ако става въпрос за предмети и такива глупости естествено, че не знам.Плюс това не съм казал, че ги знам като професор все пак...
    Плюс това ако не ти се обяснява недей...Щом пиша във форума значи нещо не ми е ясно...До сега не съм имал пряк контакт с някакво английско училище и знам само, че часовете не са както при нас трябва да си избереш свободноизбираеми предмети.Не те изпитват както в БГ.Правиш контролни за оценки.Ей такива неща знам.Не съм казал обаче, че абсолютно всичко знам.Аз ако знаех нямаше да питам...
    ok ok, ne znaq dali si 4el parviq mi posting v temata, nakratko na 15-16g tyk se zavar6ava y4ili6te (tova koeto e zadaljitelno i ima izpiti po vseki predmet). sled tova moje da raboti6 ako iska6 ili da prodalji6 da y4i6. ima6 pravo na 3g bezplatno obazovanie kolej/6th Form, standartnite A-levels sa 2g, kato ako ne se laja vseki srok ima6 izpit na vseki predmet i pravi6 mnooogo malko kyrsovi raboti, alternativata e Vocational Courses koito gi ima v dosta predmeti, no pak varira primerno v moeto y4il6te se pravi BTEC koeto e Vocational Courses oba4e samo Business i Art ili pone az ne znaq da ima drygo. pri tqx nqma izpiti no ima mnooooooooooooooooooooooooooooooooooooogo kyrsovi raboti. po princip ti trqbva da izbere6 kogato appply-va6, i dali 6te te priemat za tova koeto iska6 zavisi ot izpitite GCSE's koito nie ot BG nqmame, zatova mogat da ti predlojat 1g nqkakav kyrs predi A-levels ili nqkakav dryg kyrs koito izbere6, primerno az izkarax 1g BTEC First Diploma in Business koeto e ravno na nqkolko GCSE's imax business vseki den, kato podgotvitelna godina ne6to podobno be6e, i imax Maths & English sa6to GCSE imax 4 izpita na kraq na godinata 2 po Math 2 po English, y4ydva6to gi vzex i 4-te, sega ve4e si karam BTEC Nationa Diploma in Business koeto e ravno na 3 A-levels, okaza se mnoooooooooogo po-trydno otkolkoto mislex za6toto pravq po 9 dqla na godina i paraleno pravq po pone 4 i e mnogo, trqbva ti i vreme vse pak.
    4asovete ne sa kato v bg, tyk ima 2 pati na den registraciq s klasniq, posle imam 3 4asa po 45min kato nqmam mejdy4asie mejdy tqx imam sled tqx 30min, posle imam 2 4asa po 45min block, break-time 40min, registraciq, 2 4asa pak i taka stava 3.30, pone tova e v moeto y4ili6te. nqma kontrolni ili pone az sam nqmala, nito te izpitvat, no trqbva da pravi6 prezentacii, da raboti6 v grypa koeto nai-go mrazq za6toto ne moje da se raz4ita na drygite
    .
    i taka v ob6t liniii.

  5. #30
    Хораа и аз се включвам.Тъкмо бях решила да правя такава тема.
    За мацката (Some Girl) изкам и аз да я попитам няколко вапросчета ако няма против, защото наще искат да ме вземат и мен там (Лондон)
    Значи аз завърших сега 8 клас (тоест 15 години съм)
    това какво значи, че там трябва за колежи ли да се интересуваме ?
    иии още нещо ... Ти като се премести (ако си се преместила изобщо,а не си почнала направо там) трудно ли беше? Всмисал самото преместване? Имаше ли някакви проблеми от българските училища или от техните? ИИ най-вече ако знаеш каде можеме да попитаме какви документи трябва да се подготвят и такива неща?
    Мннн ще съм ти благодарна ако ми отг.
    Стани по-добър човек, и гледай да си наясно със себе си, преди да срещнеш някого с надеждата, че той ще разбере що за човек си ти!

  6. #31
    Цитирай Първоначално написано от An4eSsS__
    Хораа и аз се включвам.Тъкмо бях решила да правя такава тема.
    За мацката (Some Girl) изкам и аз да я попитам няколко вапросчета ако няма против, защото наще искат да ме вземат и мен там (Лондон)
    Значи аз завърших сега 8 клас (тоест 15 години съм)
    това какво значи, че там трябва за колежи ли да се интересуваме ?
    иии още нещо ... Ти като се премести (ако си се преместила изобщо,а не си почнала направо там) трудно ли беше? Всмисал самото преместване? Имаше ли някакви проблеми от българските училища или от техните? ИИ най-вече ако знаеш каде можеме да попитаме какви документи трябва да се подготвят и такива неща?
    Мннн ще съм ти благодарна ако ми отг.
    1. da, 6tom si na 15, trqbva ili v kolej ili nqkoe y4ili6te koeto ima 6th Form.
    2. ot BG y4ili6teto mi problemi ne, no poneje az ne znaex dali 6te ostana tyk, dali 6te iskam da zavar6a v BG si ostavix vrati4ka kato si pysnax molba da me prexvarlqt kato 4astna y4eni4ka, no ve4e izob6to ne mi se zanimava s tova, sega ne mi e do BG diploma. edisntveno si vzemi, diplomata za osnovno ili kakvoto tam se vodi ot y4ili6teto ti i im poiskai preporaka, posle si gi prevedi i kato kandidatstva6 v UK im gi dai, moje da ti iskat pasport, no ne e mn sigyrno, men trqbva6e da mi iskat, no ne6to zabravixa i taka. ni6to koi znae kakvo. popitaite v samoto y4ili6te kadeto 6te zapo4ne6 kakvo trqbva da nosi6 i predvaritelno moje da se vzeme prospektys ot y4ili6teto, za da ne si kato tele v apteka.

  7. #32
    zna4i tfa 4e otiva6 na 15 godini v kolej si e pulna prostotiq az u4a v angl sega sum na 15 i sum v 10 klas i dugata godina svur6vam u4ili6te i 4ak togava se hodi v kolej
    zna4i za obrazovanieto im u4ili6teto e mn mn prosto no postepenno kato re6i6 da se speciqlizira6 za dadena profesiq ne6tata stavat mn slojni i horata izlizat kato golemi speciqlisti ot uneversitetite
    mi mai tfa e vs koeto znam nadqvam se da ti pomogne

  8. #33
    Аз имам една позната, която също като теб сега завърши 8-ми клас в БГ и се премести в УК.И нея я сложиха в 10 клас.Не знам от какво зависи, ама казвам само като случай.

  9. #34
    Добре де искам сега да попитам, има ли някаква разлика(ако ще и минимална ако ще и да те гледат с друго око или нещо подобно) в това дали си завършил в УК училище и после универститет или си завършил в БГ училище и после университет...Защото гледам, че там образованието е тясно специализирано, което на мен ми харесва, тъй като не ми допада тая система на БГ с огромната обща култура, което е прекалено много излишна информация, която после се забравя...

  10. #35
    6te vi kaja ot kakvo zavisi trqbva da si na navar6eni 16, za da ide6 v kolej ili da si 15 po4ti 16. pri4inata poradi koqto idva6ti ot BG gi slagat ne v koq da e v Year 10 e za6toto Year 10 and 11 y4at za GCSE's koito sa vajni za da za ide6 v kolej.
    i da, v Year 10 moje da e lesno vse o6te, no povqrvai mi A-levels ne sa tolkova lesni, za6toto tqxnata cel e da te podgotvqt za yniversitet, sled Year 11 ve4e mogat bez da im migne okoto da te izritat ot y4ili6te, az li4no vidqx dosta xora da si zaminavat...

  11. #36
    Не защото идеята, е че дори и да има някаква морална разлика дали си завършил тяхно училище и отиваш в техен университет или завършваш там някакво българско училище и отиваш в университет.Тъй като ако е абсолютно еднакво значи няма смисъл да отивам на някакво абсолютно ново място.Така или иначе ако се напъна наистина ще го науча тоя пуст език.е сега горе долу го знам(учил съм го 8 години), ама не е както да стоиш там и да го знаеш...

  12. #37
    оооооо да езика е един мн гаден проблем поне за мен.И аз съм го учила 8 години (в даскалото,по курсове всяка година), но сега дойдох тук (в ЛОндон) за маалко да видя какво е как е преди да се преместя иии немога да одлепя и думаа... ужасноо еее. Разбирам ги всичко нооо немога да говоря все ме е страх да им кажа нещо да не сгреша
    Стани по-добър човек, и гледай да си наясно със себе си, преди да срещнеш някого с надеждата, че той ще разбере що за човек си ти!

  13. #38
    ааа и между другото да питам още нещо.Има ли такова нещо като в бг напр един колеж да е по хубав от друг или просто се записваш в най-близкия.
    Иии има ли български колежи,защото на мен ми бяха казвали че има бг училища ама незнам за кой класове
    Стани по-добър човек, и гледай да си наясно със себе си, преди да срещнеш някого с надеждата, че той ще разбере що за човек си ти!

  14. #39
    Оооо не се притеснявай въобще.Аз бях ДОСУЩ като теб.Има 2 притеснения
    1. Че аз мога да кажа нещо и те да не ме разберат и да се наложи даповторя и пак да не ме разберат
    2. Те да кажат нещо и аз да не ги разбера и те да повтарят отново и аз все така да не ги разбирам
    НОООООО всичко с опита си.След няколко седмици вече няма да се притесняваш въобще.Просто запомни, че там има тооооооолкова много етноси.И кой знае нещо кой не.Просто запомни има толкова много хора, които не знаят и 10 % от това, което ти знаеш, обаче отиват и питат и това е...Да не ти пука...

  15. #40
    Здравейте и от мен да изкажа и аз едно мнение че виждам че няма мн опитни освен Some Girl Та аз уча в Англия (по точно GSE in Applied business равно е на 2 A-levels) вече две години сагласна съм и потвърждавам сичко което каза Some Girl наистина не е лесно нужни са мн усилия и когато човек дойде тук жертва много да не кажа всичко макар и нали да идваш при семейството си и така нататък. Относно въпроса за колежите да има по добри и по лоши колежи има дори и платени колежи и ако нямаш GCSE's могат да те накарат да плащаш казвам го защото един приятел беше на 17 и му искаха 5000 паунда за да започне в колеж и не го искаха в училище. Относно съвета за който Hogwarts питахтaше дали да дойде или не тр да си решиш сам защото тва е важно нещо което ще промени целия ти живот. Надявам се да помогнах ако има още въпроси питайте.

    П.П. Some Girl на колко години си какво учиш ако искаш може да се запознаем
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  16. #41
    Ама въпроса е струва ли си...да идвам там и да зарежа целия си живот тук.Тъй като дори да няма дори и морална разлика на Английските университети дали си завършил тяхно училище или друго струва ли си...От друга страна езика е голямо рпедимство, че ще го научиш, ама струва ли си...

  17. #42
    Ами аз не съм много сигорна че образованието не се признава и понеже не съм запозната неискам да споря това трябва да се провери а относно дали си струва незнам за мен лично се оспокоявам че като видят английска диплома те гледат с друго око отколкото като видят българска и въпреки това ако не ми се налагаше да дойда (тва защото не дойдох по желание а защото наще са тук) бих стояла в БГ защото това което пожертвах там никой неможе да ми го възтанови тук но това е моята гледна точка а ти сам трябва да решиш за себе си защото както казах тва решение ще промени живота ти изцяло.
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  18. #43
    Еми значи има нещо.Тоест като видят английска диплома е по-добре отколкото като видят българска(Е разбираемо е)
    И моите родители са там вече повече от 4 години и те ми предложиха да отида там да уча, но всъщност аз трябва да реша, а не е задължително.Това го прави всъщност толкова трудно решението...Иначе се предполага, че като завършиш английско училище си много добре с английксия и се очаква да минеш езиковите изпити без поти никакъв пробле, за университет... ?!

  19. #44
    Ами дали ще ги минеш мн добре и без проблем зависи изцяло от теб защото аз имам познати който учат тук и пак не са мн добре с английския, но да щом учиш в училище английския ти трябва да е добър и ще се подобрява всеки ден защото то не е само учене има и много писане също през междучасията и почивките нали ще контактуваш с хора ще научаваш нови неща и така. А относно решението ти пожелавам ти успех и дано избереш правилното нещо за теб
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  20. #45
    Добре а вие как си избрахте училище? Ходите по училищата и разпитвате или...?
    Стани по-добър човек, и гледай да си наясно със себе си, преди да срещнеш някого с надеждата, че той ще разбере що за човек си ти!

  21. #46
    Ами при мен стана интересно защото когато дойдох трябваше да съм Year 11 тоест последната година от задължителното училище и така като се записах там кадето разпределят каде ще учиш те ме пратиха в един център и там държах изпити за да определят на какво ниво съм с материала и с английския и след това ме питаха дали искам да остана там и да ми помагат с материала за GCSE-тата като ще се изучава само този материал без да имам рисуване пеене и др тем подобни предмети с цел да се справя по добре защото обикновено тези изпити се зимат за две години Year 10 and Year 11 а аз имах само една а там в центара те ще ми помагат с езика или другия вариант да отида в училище и да се справям както мога аз избрах центара и се справих мн добре естествено с помощ и после моята най-добра приятелка ( с нея дойдохме заедно по едно и също време) ме заведе на една презентация за колежите и аз така си избрах моя а иначе можеш да търсиш по интернет и да ходиш до колежите както и университетите като секи от тях си има казват му отворен ден като там има представители от колежа/университета и също така и ученици и там разглеждаш условията базата която имат може да питаш учениците сякакви въпроси и така.
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  22. #47
    Цитирай Първоначално написано от BAD_KID
    А относно решението ти пожелавам ти успех и дано избереш правилното нещо за теб
    Мерси мерси, а всъщност според теб, кое мислиш, че е правилното Просто ти искам мнението.
    Иначе сега даже в 12 и 10 наобяд ми излита самоелта за Лондон...Айде и аз вече идвам малко на разнообразие

  23. #48
    Ами да ти кажа аз съм човек страшно зависим от сърцето си в смисъл не слушам особено много главата и разума но смятам че е по правилно да имаш добро образование в смисъл не казвам че в БГ образованието е лошо никак даже но се пак както ти казах вече с друго око гледат на английска диплома колкото и да не ми се иска да е така, но ако избереш това приготви се че няма да ти е лесно никак даже не само от страна на езика а и изобщо защото се пак е ново място непознати хора и така. Ако избереш да учиш тук в Лондон изобщо в Англия и имаш нужда от помощ било то даже да попиташ нещо свиркай с каквото мога ще помогна \/
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  24. #49
    Bad_Kid ti v univercity li iska6 da hodi6 tam? (ako ne e taina) :P
    Стани по-добър човек, и гледай да си наясно със себе си, преди да срещнеш някого с надеждата, че той ще разбере що за човек си ти!

  25. #50
    Не е тайна да искам да отида в университет и в интерес на истината даже сега търся университет защото на септември трябва да си подавам UCAS формата и да кандидатствам в университетите който избера.
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си