.
Отговор в тема
Страница 5 от 5 ПървиПърви 12345
Резултати от 101 до 118 от общо 118
  1. #101
    Цитирай Първоначално написано от An4eSsS__
    Цитирай Първоначално написано от BAD_KID
    znachi trqbva da imash 16 navursheni za kolej I we pochva nachaloto na septemvri
    No problem
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  2. #102
    Oh si4ko e tolkova obyrkano i dylgo (imam predvid ne komentarite vi a cqlata proceduta s u4ili6tata) I primerno nqkoi kato e zel izpitite si ( TOEFL, SAT i kakvoto o6te trqbva) kakvo pravi? Otiva v UK i tyrsi na kartata kade se namirat u4ili6tata li? Kato gi nameri si dava dokumentite i 4aka da mu se obadqt? Taka li stava? nz
    skype: plami_didi

  3. #103
    Цитирай Първоначално написано от lost_in_candyland
    Oh si4ko e tolkova obyrkano i dylgo (imam predvid ne komentarite vi a cqlata proceduta s u4ili6tata) I primerno nqkoi kato e zel izpitite si ( TOEFL, SAT i kakvoto o6te trqbva) kakvo pravi? Otiva v UK i tyrsi na kartata kade se namirat u4ili6tata li? Kato gi nameri si dava dokumentite i 4aka da mu se obadqt? Taka li stava? nz
    Здравей значи ако си за колеж (това е когато си на 16 навършени години) и имаш GCSE изпитите издържани си търсиш колеж така това става като поразпиташ малко или потърсиш в интернет също по горе споменаха за conections те също могат да ти помогнат но аз не съм много запозната как става и с кое точно ти помагат, след това секи колеж си има форма която се попълва и се изпраща и след това чакаш да ти се обадят да ти насрочат интервю както казх може и самия колеж да иска да направиш някакви изпитвания там преди да почне годината (аз лично имах 3 в моя колеж който бяха математика, английски и бизнес) общо взето това е накратко.
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  4. #104
    amm posle veche stava malko po trudno.... ako iskash da produljish v uni. nai dobre e da karash A Levels koeto obiknovenno se sustoi ot edin kurs ot 2 godina s obshto 4 predmata 1vata godina a vtorata ako ti stane mnogo trudno mojesh da ostavish 1 ot tezi 4ri predmeti.... nezavisimo ot kade obache kolej ili Sixth Form - tova koeto az karam v momenta za da podadesh za uni. trqbva da go napravish chrez Ucas.com tozi sait e tochno za uchenici... no za da ne plashtash ekstra taksi i nqkakvi ludi sumi trqbva da imash poveche ot 3 godina staj v uchilishte tuk... inache ti rejat glavata... =///... uni. obiknovenno predpochitat A levels pred Kolej zashtoto te sa specialno napraveni za da podgotvqt uchenika za tova koeto idva... i dvata vida uchenie obache ti davat tochki i ocenki... stari uni. i dobri priemat samo ucenkite primerno BBB dokato po novite priemat i tochki... BBB v tochki stava 280.... i taka podavash prez Ucas.com i skoro ti pishat v koi sa te prieli i v koi ne.... e uspeh na vsichki.... no ako trqbva da budem chestni e trudnichko...
    All is fair in love and war.... <3 xXx

  5. #105
    Аватара на Outlaw4Life
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Da Projects
    Мнения
    105
    Аз сигурно ще взимам Тойфел много ще е трудно,но жертава ще си струва.Но чак след 1на година ще почна да се подготвям.
    ....Ти Българин Ли Си Или За Теб Става Така?Или Си В 3тия Свят Или Си Евтина Работна Ръка.....

    ....Оставаш Гол ,Но На Паспорта Носиш Евро Лого,Защотото Явно Можеш Да Носиш Много.....

  6. #106
    Цитирай Първоначално написано от N3fer7iti
    amm posle veche stava malko po trudno.... ako iskash da produljish v uni. nai dobre e da karash A Levels koeto obiknovenno se sustoi ot edin kurs ot 2 godina s obshto 4 predmata 1vata godina a vtorata ako ti stane mnogo trudno mojesh da ostavish 1 ot tezi 4ri predmeti.... nezavisimo ot kade obache kolej ili Sixth Form - tova koeto az karam v momenta za da podadesh za uni. trqbva da go napravish chrez Ucas.com tozi sait e tochno za uchenici... no za da ne plashtash ekstra taksi i nqkakvi ludi sumi trqbva da imash poveche ot 3 godina staj v uchilishte tuk... inache ti rejat glavata... =///... uni. obiknovenno predpochitat A levels pred Kolej zashtoto te sa specialno napraveni za da podgotvqt uchenika za tova koeto idva... i dvata vida uchenie obache ti davat tochki i ocenki... stari uni. i dobri priemat samo ucenkite primerno BBB dokato po novite priemat i tochki... BBB v tochki stava 280.... i taka podavash prez Ucas.com i skoro ti pishat v koi sa te prieli i v koi ne.... e uspeh na vsichki.... no ako trqbva da budem chestni e trudnichko...
    Здравей може ли да те попитам нещо значи изглежда че знаеш повечко от мен та ако може да ми кажеш няколко добри университета в Лондон защото ми предстои сега на септември да попълвам Ucas и трябва да си избера университет а хич ме няма търсих на няколко места но неможах да намеря точно което на мен митрябва.
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  7. #107
    Цитирай Първоначално написано от BAD_KID
    Цитирай Първоначално написано от N3fer7iti
    amm posle veche stava malko po trudno.... ako iskash da produljish v uni. nai dobre e da karash A Levels koeto obiknovenno se sustoi ot edin kurs ot 2 godina s obshto 4 predmata 1vata godina a vtorata ako ti stane mnogo trudno mojesh da ostavish 1 ot tezi 4ri predmeti.... nezavisimo ot kade obache kolej ili Sixth Form - tova koeto az karam v momenta za da podadesh za uni. trqbva da go napravish chrez Ucas.com tozi sait e tochno za uchenici... no za da ne plashtash ekstra taksi i nqkakvi ludi sumi trqbva da imash poveche ot 3 godina staj v uchilishte tuk... inache ti rejat glavata... =///... uni. obiknovenno predpochitat A levels pred Kolej zashtoto te sa specialno napraveni za da podgotvqt uchenika za tova koeto idva... i dvata vida uchenie obache ti davat tochki i ocenki... stari uni. i dobri priemat samo ucenkite primerno BBB dokato po novite priemat i tochki... BBB v tochki stava 280.... i taka podavash prez Ucas.com i skoro ti pishat v koi sa te prieli i v koi ne.... e uspeh na vsichki.... no ako trqbva da budem chestni e trudnichko...
    hm...ami to A--levels vav vseki kolej moje da izkara6, ne znaq za6to misli6 4e ima razlika mejdy kolej i A-levels ima razlika mejdy A levels i vocational courses, no ve4e mnogo, mnogo, mnogo malko uni-ta ne priemat vocational taka 4e ne vijdam za6to A levels da sa po-dobri

    kolkoto do sistemata, da ucas sa na to4ki, no ne6to ne razbiram kakvo se opitva6 da obqsni6 za to4ki i ocenki....malko obarkano e.


    Здравей може ли да те попитам нещо значи изглежда че знаеш повечко от мен та ако може да ми кажеш няколко добри университета в Лондон защото ми предстои сега на септември да попълвам Ucas и трябва да си избера университет а хич ме няма търсих на няколко места но неможах да намеря точно което на мен митрябва.
    tarsi statistiki v internet na klasifikacii na uni-ta za da razbere6 koi sa dobri i ne zabravqi da tarsi6 za opredelen predmet ili pitai v koleja/y4ili6teto si nqkogo-advisor/ y4itel i t.n.

  8. #108
    Цитирай Първоначално написано от Some Girl
    Цитирай Първоначално написано от BAD_KID
    Цитирай Първоначално написано от N3fer7iti
    amm posle veche stava malko po trudno.... ako iskash da produljish v uni. nai dobre e da karash A Levels koeto obiknovenno se sustoi ot edin kurs ot 2 godina s obshto 4 predmata 1vata godina a vtorata ako ti stane mnogo trudno mojesh da ostavish 1 ot tezi 4ri predmeti.... nezavisimo ot kade obache kolej ili Sixth Form - tova koeto az karam v momenta za da podadesh za uni. trqbva da go napravish chrez Ucas.com tozi sait e tochno za uchenici... no za da ne plashtash ekstra taksi i nqkakvi ludi sumi trqbva da imash poveche ot 3 godina staj v uchilishte tuk... inache ti rejat glavata... =///... uni. obiknovenno predpochitat A levels pred Kolej zashtoto te sa specialno napraveni za da podgotvqt uchenika za tova koeto idva... i dvata vida uchenie obache ti davat tochki i ocenki... stari uni. i dobri priemat samo ucenkite primerno BBB dokato po novite priemat i tochki... BBB v tochki stava 280.... i taka podavash prez Ucas.com i skoro ti pishat v koi sa te prieli i v koi ne.... e uspeh na vsichki.... no ako trqbva da budem chestni e trudnichko...
    hm...ami to A--levels vav vseki kolej moje da izkara6, ne znaq za6to misli6 4e ima razlika mejdy kolej i A-levels ima razlika mejdy A levels i vocational courses, no ve4e mnogo, mnogo, mnogo malko uni-ta ne priemat vocational taka 4e ne vijdam za6to A levels da sa po-dobri

    kolkoto do sistemata, da ucas sa na to4ki, no ne6to ne razbiram kakvo se opitva6 da obqsni6 za to4ki i ocenki....malko obarkano e.


    Здравей може ли да те попитам нещо значи изглежда че знаеш повечко от мен та ако може да ми кажеш няколко добри университета в Лондон защото ми предстои сега на септември да попълвам Ucas и трябва да си избера университет а хич ме няма търсих на няколко места но неможах да намеря точно което на мен митрябва.
    tarsi statistiki v internet na klasifikacii na uni-ta za da razbere6 koi sa dobri i ne zabravqi da tarsi6 za opredelen predmet ili pitai v koleja/y4ili6teto si nqkogo-advisor/ y4itel i t.n.
    Търсих доста из нета и от колежа са ми дали някакви страници на университети ама нещо не ми харесват статистиките за тях и ся има един два който съм си набелязала но още сабирам мнения относно тях и за това попитах иаче мерси за отговора \/
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  9. #109
    А интересно ми е-ако не искам да ходя в колеж,а направо да отида в университет в Англия какво трябва да направя? Има ли определена възраст за изкарване на тези А-левелс или може след като завърша гимназията си тук да отида в Англия,да ги изкарам (докато стана на 20,нали са 2 години) и след това да кандидатствам за университет (Кеймбридж предполагам).Защото наистина искам да си изкарам средното образование тук (до 12 клас).А след това какво? Тенкс предварително....
    Тhe Hell is coming!

  10. #110

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Nqkyde dale4 ama ne pomnq kyde
    Мнения
    2
    kolko godini se u4i v kolej i moga li da otida da u4a tam v 11 klas ili 6te trqbva da zavyr6a moga da zamina drugata god togava 6te byda 11 klas i mi kazaha 4e nqma da moga da u4a tam za6toto sym bila golqma ni6to ne razbiram kyde moga da otida da popitam
    Live every day as if it's your last...

  11. #111
    Цитирай Първоначално написано от I love pain
    А интересно ми е-ако не искам да ходя в колеж,а направо да отида в университет в Англия какво трябва да направя? Има ли определена възраст за изкарване на тези А-левелс или може след като завърша гимназията си тук да отида в Англия,да ги изкарам (докато стана на 20,нали са 2 години) и след това да кандидатствам за университет (Кеймбридж предполагам).Защото наистина искам да си изкарам средното образование тук (до 12 клас).А след това какво? Тенкс предварително....
    Здравей относно първия ти въпрос незнам как стоят нещата ако искаш да отидеш направо в университет, но би трябвало да е възможно, защото съм чувала че хора идват тук за да учат университет само, а относно да караш колеж и после университет след като завършиш гимназия в БГ това е напълно възможно, само незнам как ще стоят нещата с приемането в колежа защото тук учещите влизат в колеж с едни изпити които се наричат GCSE (General Certificate Secondary Education), незнам в българия дали имаме такива изпити и кой са точно, но може да попиташ дали няма да ти признаят дипломата за гимназията което ми се струва малко вероятно. Също така може да се пинтересъваш за някоя програма за разменяне на ученици мисля че има такива но незнам подробности.
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  12. #112
    Цитирай Първоначално написано от angel of death1
    kolko godini se u4i v kolej i moga li da otida da u4a tam v 11 klas ili 6te trqbva da zavyr6a moga da zamina drugata god togava 6te byda 11 klas i mi kazaha 4e nqma da moga da u4a tam za6toto sym bila golqma ni6to ne razbiram kyde moga da otida da popitam
    В 11 клас по скоро ще си объркаш ученето поне според мен, защото тук задължително се учи до 16 години което се равнява на 9 клас в БГ, така накрая на задължителното училище има изпити който се казват GCSE с тези изпити се влиза в колеж, а ти ако доидеш тук на годините за 11 клас в БГ тоест 17-18 няма да хванеш задължителното училище, това значи че ще трябва да загубиш 1 година да караш курс за тези GCSE изпити зада може после да кандидатстваш в колеж, това значи че вече ще си на около 19, а тук безплатното убучение е до 19 следователно след това ще се налага да плащаш. Това е най краткото ясно обяснение което мога да ти дам надявам се да ме разбра, от тук ти прецени заслужава ли си за теб
    Бъди такъв какъвто си защото на света има достатачно други хора.

  13. #113
    [quote=little_f]
    Цитирай Първоначално написано от I love pain
    А интересно ми е-ако не искам да ходя в колеж,а направо да отида в университет в Англия какво трябва да направя? Има ли определена възраст за изкарване на тези А-левелс или може след като завърша гимназията си тук да отида в Англия,да ги изкарам (докато стана на 20,нали са 2 години) и след това да кандидатствам за университет (Кеймбридж предполагам).Защото наистина искам да си изкарам средното образование тук (до 12 клас).А след това какво? Тенкс предварително....
    maci slushai sega kakva e procedurata ))Kandidatstva se po rano za universitetite v Angliq sroka e ne6to kato 01.09.2008 do 15.01.2009 ,ako iska6 da zapo4ne6 obu4enieto si v unito esenta na 2009 ))nai vajnoto e 4e se kandidatstva prez ucas -saita e ucas.com ,tam si pravish reg za godinata za koqto kandidatstva6.Populva6 informaciqta ,A levels ne ti trqbvat kandidatstva6 s diplomata za sredno obrazovanie,ti kato o6te nqma da q ima6 daba6 ocenki ot 11 kla si prediction za ocenkite ot nqkoi u4itel .trqbva da napi6e6 i personal statement (kak se pi6e tva 4udo ima v internet),ima6 pravo da priloji6 references(preporuki) i mnogo universiteti iziskvat TOEFL/IELTS/Cambridge certificate 2 ili WELT,zavisi ot univeristeta koito si izbrala ))moje6 su6to taka da vleze6 v neta da porazrovish za universiteti i da si poru4a6 prospekti na tezi koito te interesuvat Taksata za obu4enie e 3145
    Тhe Hell is coming!

  14. #114
    Значи,незнам за възрастта,но знам,че ако си чужденец,трябва да минеш тест,с който показваш нивото ти на англ.ез. В зависимост от това колко добре го владееш или направо влизаш или учиш,докато не се изравниш с другите и нивото ти е на ниво,където ще разбираш А ако искаш да изкараш гимназия ,би трябвало да те върнат назад ,но навсякъде е различно..трябва да се обадиш и да попиташ,така е най-сигурно!

  15. #115
    [quote=little_f]
    Цитирай Първоначално написано от I love pain
    А интересно ми е-ако не искам да ходя в колеж,а направо да отида в университет в Англия какво трябва да направя? Има ли определена възраст за изкарване на тези А-левелс или може след като завърша гимназията си тук да отида в Англия,да ги изкарам (докато стана на 20,нали са 2 години) и след това да кандидатствам за университет (Кеймбридж предполагам).Защото наистина искам да си изкарам средното образование тук (до 12 клас).А след това какво? Тенкс предварително....
    maci slushai sega kakva e procedurata ))Kandidatstva se po rano za universitetite v Angliq sroka e ne6to kato 01.09.2008 do 15.01.2009 ,ako iska6 da zapo4ne6 obu4enieto si v unito esenta na 2009 ))nai vajnoto e 4e se kandidatstva prez ucas -saita e ucas.com ,tam si pravish reg za godinata za koqto kandidatstva6.Populva6 informaciqta ,A levels ne ti trqbvat kandidatstva6 s diplomata za sredno obrazovanie,ti kato o6te nqma da q ima6 daba6 ocenki ot 11 kla si prediction za ocenkite ot nqkoi u4itel .trqbva da napi6e6 i personal statement (kak se pi6e tva 4udo ima v internet),ima6 pravo da priloji6 references(preporuki) i mnogo universiteti iziskvat TOEFL/IELTS/Cambridge certificate 2 ili WELT,zavisi ot univeristeta koito si izbrala ))moje6 su6to taka da vleze6 v neta da porazrovish za universiteti i da si poru4a6 prospekti na tezi koito te interesuvat Taksata za obu4enie e 3145

  16. #116

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Чикаго, САЩ
    Мнения
    5
    Може ли някой да ми каже по принцип какви предмети се взимат в английските средно образователни училища (от 9-ти клас до края на съответния колеж-знам, че е много относително за всеки ученик, но все пак ще е добре, ако споделите при вас как е било)?

  17. #117
    мале мале... вместо да чакате някой да ви снесе инфо, вземете се заинтересувайте директно в сайтовете на унитата или в юкас. А този желаещия за Кеймбридж направо ме застреля...накъде е тръгнал щом го мързи да отвори един сайт и да пита директно адмишън офиса! ц ц ц

    само да отбележа че преди 2 години таксата беше 3 125 вече не е същата!Тази година е 3 225 и има тенденция да с епокачва с всяка изминала година като до 2013 таксата ще стане двойна,т.е., очаквайте от порядъка на 7 000 пауда само такса , така че не му блазя на този който ще кандидатства след 2 3 години.....а отделно и за общежитие/моето е 5 525 паунда, в центъра на лондон ,10 мин от оксфорд стрийт/,незнам от къде ги взе тези 2 200 паунда за общежитие които някой беше споменал ,сигурно се намира в дълбоката провинция...

  18. #118
    Цитирай Първоначално написано от Hogwarts
    Цитирай Първоначално написано от Some Girl
    4akaite, 4akaite ama vie da ne si mislite 4e obrazovanieto v UK se priznava v BG?!?!? ne, ne se priznava i nqma da se priznae skoro, taka 4e ako si mislite da doidete tyk i posle pak v BG...samo se obarkvate.
    Ама ти всъщност искаш да кажеш, че ако завършиш английски университет после няма да ти признаят образованието в България?
    Diplomata ot uk ti q priznava cql svqt az sega y4a tyka

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си