.
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 118
  1. #1

    Обучение в Англия

    iskam da zamina da u4a v Angliq tyi kato znam angliiski no nqmam po4ti nikakva predstava ot obu4enieto tam az sym na 15 godini razbrah 4e trqbva da otida v kolej nqkoi bi li mogyl da mi obqsni strukturata na obu4enie tam blagodarq predvaritelno

  2. #2
    1. xybavo e da iska6 i da ima6 ambicii no drygo e da moje6 da go postigne6.
    2. ne kazvai ' az znam angliiski...' nqma xora koito da znaqt naistina koito i da e ezik, 4ovek mai4iniq si ezik ne govori pravilno kamo li dryg ezik.
    3. obrazovatelnata sistema v UK e mnogo po-razli4na ot bg. na 15g se zavar6va y4ili6te s GCSE (General Certificate of Secondary Educaion) kato po vseki predmet ima pone po 1 izpit dori mislq 4e obiknovenno sa 2. sled tova obrazovanieto e po-jelanie toest ne e zadaljitelno da y4i6. ako y4i6 nai-4esto moje da ide6 v kolej kadeto da izkara6 nqkakav kyrs 4esto razprostraneni sa Vocational courses (bazirani na kyrsovi raboti) ili tradicionnite A-levels (sa 2g i vseki srok mislq 4e ima izpiti po vseki predmet koito y4i6, ocenkata e ravna na to4ki s koito eventyalno moje da te priemat v yniversitet posle). zadaljitelno trqbva da ima6 GCSE's po English & Maths grade 'C' ako kandidatstva6 v yniversitet. obrazovanieto v kolej ili alternativata Sixth Form ne se pla6ta, no nqkoi kyrsove moje da i da sa plateni, otnositelno e.
    ne e lesno, ne e i kato po filmite, iziskva se dosta ot teb i povqrvai mi mnogo barzo i lesno bixa izritali nqkogo ot y4ili6te.

    a koi bi te izdarjal ako y4i6 v UK, za6toto ostanax s vpe4atlenie 4e nqma6 nikogo na kogoto da raz4ita6?

  3. #3
    vui4o mi e vyv angliq a i baba mi zaminava s men ima na kogo da raz4itam no prosto ne mojeh da razbera strukturata na obrazovatelnata sistema tam blagodarq

  4. #4
    И аз съм на същата дилема, да замина или не.Имам на кого да разчитам там, о въпроса е, че тук са ми всичките приятели и познати.А иначе все си мисля, че като си завършил английско училище, няма да имам проблем с езика, и пшреспокойно ще мога да мина езиковите изпити на университетите.

  5. #5
    4akaite, 4akaite ama vie da ne si mislite 4e obrazovanieto v UK se priznava v BG?!?!? ne, ne se priznava i nqma da se priznae skoro, taka 4e ako si mislite da doidete tyk i posle pak v BG...samo se obarkvate.

  6. #6
    Фен Аватара на best_buy
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Лондон , UK
    Мнения
    119
    Стига бе ?! Това не го знаех !

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от Some Girl
    4akaite, 4akaite ama vie da ne si mislite 4e obrazovanieto v UK se priznava v BG?!?!? ne, ne se priznava i nqma da se priznae skoro, taka 4e ako si mislite da doidete tyk i posle pak v BG...samo se obarkvate.
    Ама ти всъщност искаш да кажеш, че ако завършиш английски университет после няма да ти признаят образованието в България?

  8. #8
    ne, ne iskam da go kaja, a go kazvam. da, nqma da go priznaqt, ne se priznava obrazovanieto, obrazovatelnata sistema e razli4na. i v kolej da y4i6 i v yniversitet da e pak nqma da ti go priznaqt.
    a otnost yniversitetite taksite im ne sa kato v bg (ne 4e znaq kolko sa v bg de) sega sa

  9. #9
    Принципно доста съм запознат с университетите там и така нататъка.Ходил съм в лондон 4 пъти.Ама задължително ли е наистина да си бил известно време там, преди да ходиш в университет?
    Защото ако е тей, аз да си стягам багажа, да ходя в Колеж там.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Hogwarts
    Принципно доста съм запознат с университетите там и така нататъка.Ходил съм в лондон 4 пъти.Ама задължително ли е наистина да си бил известно време там, преди да ходиш в университет?
    Защото ако е тей, аз да си стягам багажа, да ходя в Колеж там.
    ne yse6ta6 li protivore4ieto v post-a si? xem si dosta zapoznat s yniversitetite xem pita6 dali e zadaljitelno. proveri website na UCAS, vij iziskvaniqta i 6te razbere6.
    az li4no ako ne bqxa roditelite mi pri4inata da doida, edva li nqkoga bix do6la o6te pove4e 4e sega pravq razlikata mejdy obrazovanieto v BG i UK, v BG e mnoooogo lesno, to4no zatova ne vijdam smisal 4ovek da se mesti.

  11. #11
    Не не виждам някакво противоречие в поста, защото съм запознат, ама щом питам, следователно това нещо не го знам.И плюс това гледах в МОН и пишеше, че се признават, дипломите от чужди училища.Минават през комисии и т.н.
    И много странно, обаче всички ми казват,даже, че в Англия е много по-лесно да учиш, отколкото в България.Просто системата им е друга...

  12. #12
    lesno?!
    ot kam kade po-to4no? da, vazmojnosti ima, ne moje da se otre4e, no ne e po-lesno, tova sa palni glyposti 4e e po-lesno, v BG e naistina lesno.
    kolkoto do diplomite, samnqvam se naistina da se priznavat, nai-malkoto zvy4i nelogi4no, sled kato sistemata e dryga, kakto i materiala koito se izy4ava. sistemata trqbva da e absolutno edakva, za da se priznae obrazovanieto.

  13. #13
    4estno kazano i da ne se priznava obrazovanieto tuk az vednyj kato zamina ne mislq da se vry6tam jivotyt tuk e mn truden zn 4e i tam nqma da e lesno ne si pravq iluzii no se nadqvam ne6tata da bydat po dobre

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от blueangel11
    4estno kazano i da ne se priznava obrazovanieto tuk az vednyj kato zamina ne mislq da se vry6tam jivotyt tuk e mn truden zn 4e i tam nqma da e lesno ne si pravq iluzii no se nadqvam ne6tata da bydat po dobre
    znae6 li, az sa6to znaex 4e nqma da e lesno, no v sa6toto vreme ne mojex i da znaq kakvo da o4akvam i v interes na instinata poglejdaiki nazad prez vremeto koeto sam tyk...mislq 4e tyk sam izjivqla nai-trydnite si momenti, koito znaq 4e ako bqx v BG, nqma6e da imam. sa6to sam imala momenti kogato sam iskala da se varna v bg, za6toto mi pisva ot vsi4ko i v kraina smetka ne sam go napravila samo zaradi roditelite mi, za6toto te sa tyk i az osaznavam kakvo im e kostvalo da doidem i ostanem vsi4ki tyk, sa6to znaq 4e ako se varna maika mi bi tragnala s men, no ba6ta mi ne i tova bi imalo negativen efekt na braka im, taka 4e ne iskam da sam pri4inata az.
    drygo ne6to s koeto mnogo balgari i 4yjdenci v dryga darjava se sblaskvat e samotata, tai kato nie idvame nqkade kadeto se e zaformilo edno ob6testvo i 4esto trydno se vpisvame kadeto i da e. minalata godina izklu4ixa edna balgarka ot moeto y4ili6te, tq nqma6e priqteli, ne i xaresva6e tyk, iska6e da se vra6ta v BG, ne moje6e da se integrira tyk. az li4no i se 4ydex dosta vreme, tq mi kazva6e kak sled 1-2g i az 6te sam taka i da, do nqkade be prava.
    ot moq li4en opit mislq 4e e trydno da se integrira6 na mqsto kadeto vsi4ki se poznavat, kadeto vseki si ima priqteli, ne, ne govorq za diskriminaciq, a za tova 4e prosto xorata ne se spriqtelqvat s teb. da, trydno e, i e mnogo slojno sa6to.

  15. #15
    kolkoto i da e trudno trqbva da se spravq moite roditeli sa razdeleni i az ne moga da ostana tuk mrazq ba6ta si ne iskam da go vijdam i kolkoto sym po dale4 tolkova po dobre za men a i tazi strana stava po zle i po zle s vseki den zatova trqbva da se mahna i 6te go napravq nezavisimo ot vsi4ko

  16. #16
    yspex, dano da e taka kakto iska6.

  17. #17
    blagodarq i az se nadqvam vsi4ko da e nared

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от blueangel11
    kolkoto i da e trudno trqbva da se spravq moite roditeli sa razdeleni i az ne moga da ostana tuk mrazq ba6ta si ne iskam da go vijdam i kolkoto sym po dale4 tolkova po dobre za men a i tazi strana stava po zle i po zle s vseki den zatova trqbva da se mahna i 6te go napravq nezavisimo ot vsi4ko
    Съгласен съм с теб, че държавата ни не се развива много много в правилната посока.То затова и сума ти и хора избягаха в чужбина.Тук живея с баба си и дядо си, обаче, като отида при родителите си в Англия ми е много по-добре(все пак сме заедно).
    А иначе имам приятели българи, даже една моя позната се записа в училището точно до нас, в което ако аз отида най-вероятно ще бъда.Но може би както пишеше по-горе, че всички други имат приятели, а само ти нямаш.Плюс това отиваш в една страна където нямаш приятели.Забравил си преждевременно за приятелите си в БГ и всичко свършва.Да има скайп, амааааа и той не е работа.Абе толкова се чудя дали да отивам, че направооо...
    Плюс това все си мисля, да ги оставя там да събират пари за университета ми, а ааз само като сега да ходя ваканциите, защото издръжката не е никак малка.Не знам, дайте ми съвет...

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Hogwarts
    Цитирай Първоначално написано от blueangel11
    kolkoto i da e trudno trqbva da se spravq moite roditeli sa razdeleni i az ne moga da ostana tuk mrazq ba6ta si ne iskam da go vijdam i kolkoto sym po dale4 tolkova po dobre za men a i tazi strana stava po zle i po zle s vseki den zatova trqbva da se mahna i 6te go napravq nezavisimo ot vsi4ko
    Съгласен съм с теб, че държавата ни не се развива много много в правилната посока.То затова и сума ти и хора избягаха в чужбина.Тук живея с баба си и дядо си, обаче, като отида при родителите си в Англия ми е много по-добре(все пак сме заедно).
    А иначе имам приятели българи, даже една моя позната се записа в училището точно до нас, в което ако аз отида най-вероятно ще бъда.Но може би както пишеше по-горе, че всички други имат приятели, а само ти нямаш.Плюс това отиваш в една страна където нямаш приятели.Забравил си преждевременно за приятелите си в БГ и всичко свършва.Да има скайп, амааааа и той не е работа.Абе толкова се чудя дали да отивам, че направооо...
    Плюс това все си мисля, да ги оставя там да събират пари за университета ми, а ааз само като сега да ходя ваканциите, защото издръжката не е никак малка.Не знам, дайте ми съвет...

    znae6 li, ako mojex da varna vremeto nazad moje bi nqma6e da doida tyk, da, vqrno e 4e sam tyk, 4e y4a i t.n., da, vqrno e i 4e moje bi imam nqkakav 6ans za realizaciq, no tova pravi li me 100% 6tastliva?ne. i znae6 li kato vsi4ki drygi i az platix svoqta cena i povqrvai mi ne be malka. ne znaq, mnogo e slojno da se dade savet, predi iskax da sas semeistvoto mi i t.n. no da ti kaja 4estno ot okolo 1g razbrax 4e tazi dyma-semeistvo si e 4ist mit, razbrax ne6ta koito mi be6e po-dobre da ne razbiram, li4niq mi jivot e palna pomiq i taka mi pisva ot vsi4ko tyk 4e ne znaq koi pat da xvana.

  20. #20
    Въх, само какви неща говориш...Особено с частта със семейството...Или днеска ти е лош ден, или и аз не знам.Иначе най-добре според мен е наистина да си със родителите си.Все пак това са хората, на които най-много трябва да разчиташ и да се опреш.Оф направо голяма дилема е за мен, да ходя или не...А иначе не знам ако се запиша и не знам как ще ми мине първия учебен ден, класа как ще е , дали ще ме приемат и т.н. Как беше при теб ( ако не е тайна )

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от Hogwarts
    Въх, само какви неща говориш...Особено с частта със семейството...Или днеска ти е лош ден, или и аз не знам.Иначе най-добре според мен е наистина да си със родителите си.Все пак това са хората, на които най-много трябва да разчиташ и да се опреш.Оф направо голяма дилема е за мен, да ходя или не...А иначе не знам ако се запиша и не знам как ще ми мине първия учебен ден, класа как ще е , дали ще ме приемат и т.н. Как беше при теб ( ако не е тайна )
    hahah amiii...kazvam ti istinata, no ostavi tova, ot vreme na vreme psixqsvam tyk.
    parviq y4eben de...ehee kade me prati...zna4i nqmam spomen za samoto otivane do y4ili6te malko mi se gybi tozi moment. sled tova otidox na recepciq i mi kazaxa da ida v Sixth Form Common Room, mhm otivam az, i kvo gledam...vseki si govori s nqkoi, vsi4ki se poznavat, az nqkvo izvanzemno padnalo ot dryga galaktika posle predpolagam za6toto naistina ne moga da se setq direktorkata na 6-ta forma ni e kazala da idem v Hall-a, kadeto pravqt assembly. tam vseki sedna nqkade, se6ta6 se 4e pak vseki si be6e s poznatite i priqtelite...direktorkata govore6e kakvo se o4akva ot nas, kakvi sa procedyrite i t.n. posle kaza koito si 4ye imeto, da stava i da tragne s klasniq si i taka na vseki klas. 4yx si az imeto i stavam...kvo gledam...imam klasen za 1vi pat v jivota si...lele vikam toq izglejda lyd
    ka4ixme se na 3tiq etaj i 4estno ne iskam da opisvam sastoqnieto na staqta...palna barkotiq, listi koito sa mi nabori sigyrno, kyrsovi raboti...i kakvo li o6te ne...sled tova toi zapo4na da govori, nqmam spomen za kakvo e govorel. znaq 4e nai-qsen spomen mi be zvaneca my...hahah po edno vreme samo kakvo govore6e i izdran4a toq zvanec a toi be6e ot tezi starite kato v xotelite po filmite. posle se ozovax v 4as po English...s 1001 pitaq kade e staqta, sled vreme se okaza 4e tova ne e moq klas po English... ta, tam si spomnqm 4e ima6e edno momi4e koeto sede6e i me gleda6e, po-kasno v mezdy4asieto me pita ot kade sam kazax i ot BG i tq napravo obarna na balgarski...be6e mn sme6no. ne se spriqtelixme mnogo s neq, a i tq po4ti ne idva6e ne y4ili6te i posle q izritaxa, makar 4e be posledna godina.
    posle se spriqtelix malko s edno mom4e koeto sa6to be6e ot skoro tyk ot e ot filipinite i edno momi4e ot qmaika. s tva mom4e o6te sme v 1 klas, no ne sme 4ak priqteli, momi4eto go izritaxa sa6to poneje ne si prave6e kyrsovite raboti.
    klasniq mi me nari4a6e Bulgarian Beauty (samo v na4aloto) posle stana Bulgarian Beastie vse iska6e da my praq 4ai s mlqko i taka be6e mn gotin 4ovek v interes na istinata. april 2007 otide za 2 sedmici kato bqxme vakanciq v ispaniq sas jena si i da6terq si i...poly4i ydar...be6e golqm 6ok za vsi4ki, za 1vi pat v jivota si bqx na pogrebenie.
    predpolagam 4e napisanoto e barkotiq, sorry ako e taka ne razbira6 mnogo kakvo imam v predvid.
    ako iska6 da znae6 o6te pitai.

  22. #22
    Ами да, малко като нахалитет ама карай
    Таааа аз може би ще отида с 15 дни закъснение (ако ходя) и в интерес на истината, точно в 6-та форма ще бъда.Та така като отида, няма да има да ти казват името и да ходиш с класните си, как точно се процедира? И още нещо...как беше с ученето?Много ли е трудно(все пак е на друг език) ? Как е с приятелите(аз все си мисля, че така като всеки си познава другия иииии ще са малко по-дръпнати), пак и като отида по-късно и какво, вясвам се един ден там и те ме гледат като полезно изкопаемо и се питат, къв е тоя?!
    Пък и съм чувал от едно момче, като отишъл първия ден и някакви почнали да му се подиграват, и разни такива?!
    Все си мисля, че може нещо такова да е...

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от Hogwarts
    Ами да, малко като нахалитет ама карай
    Таааа аз може би ще отида с 15 дни закъснение (ако ходя) и в интерес на истината, точно в 6-та форма ще бъда.Та така като отида, няма да има да ти казват името и да ходиш с класните си, как точно се процедира? И още нещо...как беше с ученето?Много ли е трудно(все пак е на друг език) ? Как е с приятелите(аз все си мисля, че така като всеки си познава другия иииии ще са малко по-дръпнати), пак и като отида по-късно и какво, вясвам се един ден там и те ме гледат като полезно изкопаемо и се питат, къв е тоя?!
    Пък и съм чувал от едно момче, като отишъл първия ден и някакви почнали да му се подиграват, и разни такива?!
    Все си мисля, че може нещо такова да е...
    ne znaq to4no kak e ako otide6 po-kasno, predpolagam 4e prosto si po4va6 i tova i vapreki tova, ne te savetvam da po4va6 po-kasno. vij razli4no ot y4ili6te do y4ili6te, v moeto primerno nqma da te gledat kato polezno izkopaemo, no v nqkoi 100% 6te. kolkoto do podigravki i t.n. vinagi ima, pri men li4no e nqmalo, no ima mesta kadeto go ima tozi problem. s y4eneto si e trydni4ko, ako trqbva da sam realistka. ti kakvo misli6 da izbere6 kato predmeti, English & Maths sa ti 100% sigyrni GCSE's. ne znaq kak e pri drygite no v moeto y4ili6te sam ybedena 4e ima problem sas spriqtelqvaneto na takiva koito idvat i sa novi...fakt e.

  24. #24
    Ами аз не знам какви са предметите, за да ти кажа кои избирам

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от Hogwarts
    Ами аз не знам какви са предметите, за да ти кажа кои избирам
    e kak taka ne znae6, predmetite ne sa razli4ni ot tezi v BG...pone po imena.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си