.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 22 от общо 22

Hybrid View

  1. #1
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557

    Косата ми е адски суха.

    Здравейте на всички.
    Пред 3-4 месеца като бях на фризьор и преди това косата ми се сплиташе ама рядко и аз си е разплитах и си мислех, че се сплита, защото е изгоряла нещо, ама фризьорката ми каза, че ми е суха и изтощена и каза, че нямам грам изгоряло и нацъфтяло.
    Подстрига ме и от тогава след баня не си суша косата, изправям я или я къдря или й правя някаква прическа само ако ще се излиза някоя вечер. ползвам маска за коса на гарниер фруктис от 7 и нещо лв. и не помага. Дори като ходех на училище си държах косата "естествено", нито фиби нито нищо. Даже най-мн 2-3 пъти в седмицата да забравя да я среша. Само може би кофтито е, че от края на май започнах да ходя с вързана коса на топче и може би от това се дължи косопадът ми в момента.
    Понякога след баня ми става супер гладка и мека, и единствено като я изправя не се сплита и си седи мирно и не ми прави никакви проблеми.
    Обаче вече като се реша и отзад не се издържа , не че се сплита, но просто се усеща леко напрежение като я разресвам.

    Ако ида на фризьор и й кажа да ми отреже около 7-8 пръста (над там където се сгъставя и сплъстява) дали ще помогне?

    О, и още нещо - боядисвам се на 2 месеца и половина (ако не и на повече).. корените ми по 3-4 пръста стават, ама мен хич не ме ебе, защото не ме интересува на някой друг как ще му се стори, дали ще ме хареса или няма да ме хареса, и просто хората, които ме познават знаят каква съм и тука едни си корени не могат да ми променят мирогледа върху света.

    Тва е.

  2. #2
    Супер фен Аватара на Vikitooo
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Here
    Мнения
    1 170
    Черинке аз бях на кичури и мисля, че моята точно заради тях започна много яко да ми капе! Много ми е суха..абе отврат. И аз моята веч нищо не я правя, нито къдрене, топиране, изправяне от месеци не съм го правила и пак капе мамицата и!!! Сега съм решила и аз да ходя да се постригвам и да махамкичурите..Някои казват, че ЮНи-Юли е сезона на косопада, ама знам ли.
    ♥ ♥ ♥

  3. #3
    И аз съм със суха коса поради непрестанното изправяне, като най сух ми е най-горня пласт на косата, но с хубави продукти нещата се овладяват.Изправям я вече половин година нон-стоп.Като през това време правих един неуспешен опит да стана руса от черна боядисана с къна, изпираха ми крайщата, което е ужасно вредно и почнах и да се боядисвам в тъмен шоколад.Тааа след всичките тези процедури сигурно си мислите , че нямам коса , но имам споко. И аз използвам маската на Гарниер и съм адски доволна, слагам по доста при всяко къпане, а не както правят повечето момичета веднъж седмично.Използвам и кристалите на Биофарма, а преди няколко дни си купих и термо изглаждащия крм на Лореал, от който косата ми става много мека, но ти понеже не си я изправяш може да попиташ пак за нещо на Лореал за суха коса.Лореал и Wella за мен са най-добрите.За шампоан всичко друго, но не и Schwazkopf момента ползвам зеления Пантен, отдавна не бях ползвала тази марка и го взех защото на Гарниер за суха коса е прозрачен шампоана, а не съм доволна от тези шампоани, хубаво е да си е бял като крем, но съм много доволна от Пантен...
    Също може да си правиш и домашни маски.
    :P
    Не ми звъни!От скоро давам заето и пътят към мен не е същият.И съм горда да зная, че мога да те имам, когато поискам.Oбратен път ти нямаш за оставане,веднъж излязъл вече - вън си.Преди беше всичко,а сега си един от всички!!!

  4. #4
    Щом си боядисваш косата си вземи някъква маска за коса или шампуан за боядисана коса(мисля,че Dave имат такава серия).Преди време реших да си взема шампуан на Garnier и косата ми много се изсуши (може и това да е причината)!!Можеш и ма си вземеш шампуан и балсам за изтущена коса-вариянтите са много.
    Междо другото косопадът ти е,защото много си стягаш косата като я връзваш.Айде успех

  5. #5
    Голям фен Аватара на o0ps
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    874
    Цитирай Първоначално написано от fenkatakrisi952
    Щом си боядисваш косата си вземи някАква маска за коса или шампОан за боядисана коса(мисля,че Dave имат такава серия).Преди време реших да си взема шампОан на Garnier и косата ми много се изсуши (може и това да е причината)!!Можеш и ма си вземеш шампОан и балсам за изтОщена коса-вариАнтите са много.
    МеждУ другото косопадът ти е,защото много си стягаш косата като я връзваш.Айде успех

  6. #6
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Що не пробваш с разни домашни маски преди да се хвърлиш на химиите. Ако се разровиш из нета ще намериш бая.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  7. #7
    И моята пада

  8. #8
    Моята коса и по принцип си е суха, но след кичурите стана още по-суха и също доста коса поопада, но само когато се миех веднага след боядисването.Сега на скоро си взех маска на гарниер фруктис за боядисана коса и шампоана на гарниер фруктис..сега косата ми е много добре..
    Преди като отидох да се консултирам със специалист ми казаха, че освен, че не трябва да я суша със сешоар, трябва да се реша и със специален гребен и то не по хиляда пъти на ден, а най-много 2-3 пъти(ама аз малко повече) и преди да се срешеш, намокряш гребена с водичка.Аз не мисля, че сплитането на косата ти се дължи на връзване, фибички тн.Може и да не приемаш достатъчно витамини или нз по-добре иди и се консултирай със специалист.

  9. #9

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    in the shadows...
    Мнения
    132
    Има много кремове и разни масла специално за сухи краища, които помагат

  10. #10
    Как очакваш косата ти да е в добро състояние, след като ти само я "мъчиш" Боядисваш я, изправяш, носиш я вързана... Вместо да се боядисваш на 2 месеца спри да се боядисваш или смени боята! Ходи в някоя парфюмерия и искаи да ти препоръчат маска за суха коса! Има някои много скъпи маски, но найстина деистват!!! Милсите си, че с тея гарниер, пантен, шаума и не знам си кво правите нещо... В България тия шампоани, балсами и маски не са качествени! Като бях при леля ми във Франция и си купих на Пантен шампоан и балсам (същите, които бях използвала тук) и имаше ОГРОМНА разлика!!! Така че не се лъжете и си купете нещо по-скъпо, което не се купува всеки ден, за да има ефект!!!

  11. #11
    1.Смени си боята за коса!!!
    Има една гръцка,която се използва много от фризьорите Мисля,че ако си я поръчаш е около 15-18лв. една тубичка Майка ми също беше с много суха коса,но фризьорката й вече я боядисва само с такава и косата й е по-хубава и мека дори от моята Но за марката не се сещам
    2.Купи си продукти за суха и/или увредена (изтощена) коса
    Маската на Ейвън е много хубава Е поне на мен много добре ми действа на косата От 2 години се изправям редовно и косата ми е все още мекичка и хубава :P
    3.Ходи често на фризьор за да ти обират краищата Освен това най-добре питай фризьора/ката си какви продукти да си вземеш,защото той/тя най-добре знае в какво състояние е косата ти и какво може да й помогне


    П.П. И най-добре ако можеш за няколко месеца спри с боядисването (най-вече ако се боядисваш с тежки/тъмни цветове)

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от fenkatakrisi952
    Щом си боядисваш косата си вземи някъква маска за коса или шампуан за боядисана коса(мисля,че Dave имат такава серия).Преди време реших да си взема шампуан на Garnier и косата ми много се изсуши (може и това да е причината)!!Можеш и ма си вземеш шампуан и балсам за изтущена коса-вариянтите са много.
    Междо другото косопадът ти е,защото много си стягаш косата като я връзваш.Айде успех
    ЗАВЪРШИ ПЪРВИ КЛАС!!!!! Крайно време е...
    Боядисвай се с професионална боя за коса и в никакъв случай не използвай нищо на Шварцкопф - само серията Глис става за нещо.
    И си купи една гръцка маска - Miosotis се казва, много помага, а и е голяма като количество.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  13. #13
    За този проблем със заплитането на краищата, бих те посъветвала да поскъсиш косата си, както и сама си решила със 5-6 см. Оттам нататък е добре, преди баня, веднъж седмично да речем, да намажиш краищата на косата със бадемово масло. Стой така 2 часа, след което измий. Поне на мен това масло много ми помага за крайчетата. Ако искаш пробвай - нищо не губиш!

  14. #14
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    абе Гарниер Фруктис не е като да са нещо особено повечето продукти, да не кажа, че са гадни...

    ...пробвай Елсев Анти-Кас серията...поне на пипане моята в момента е с пъти по-хубава...
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  15. #15
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Цитирай Първоначално написано от Vikitooo
    ЮНи-Юли е сезона на косопада, ама знам ли.
    ето едно оправдание

    Цитирай Първоначално написано от hellwoman
    като най сух ми е най-горня пласт на косата
    Точно и при мен!


    Цитирай Първоначално написано от hellwoman
    Също може да си правиш и домашни маски.
    Тамън докато отварях темата, за да видя отговорите и моментално си представих как се ровя в гугъл за домашни маски.

    Цитирай Първоначално написано от fenkatakrisi952
    Междо другото косопадът ти е,защото много си стягаш косата като я връзваш.Айде успех
    Така е!! Няма повече.


    Цитирай Първоначално написано от Boot
    Що не пробваш с разни домашни маски преди да се хвърлиш на химиите. Ако се разровиш из нета ще намериш бая.
    Това и ще направя след мъничко.

    Цитирай Първоначално написано от Jessica^
    Преди като отидох да се консултирам със специалист ми казаха, че освен, че не трябва да я суша със сешоар, трябва да се реша и със специален гребен и то не по хиляда пъти на ден, а най-много 2-3 пъти(ама аз малко повече) и преди да се срешеш, намокряш гребена с водичка.
    Това е интересен факт.
    Вече ще почна да го практикувам. Благодаря много.

    Цитирай Първоначално написано от Jessica^
    Аз не мисля, че сплитането на косата ти се дължи на връзване
    Наистина до някъде и връзването оказва доста голямо значение за косопадът.

    Цитирай Първоначално написано от `*`MaLkA SlAdUrKa`*`
    или смени боята!
    Всеки път се боядисвам с различна боя..... различна марка, различна цена.. всичко различно....
    А относно за скъпите козметики, за които ми говориш, благодаря, все пак, че го спомена, но просто не мога да си позволя да си взема нещо за повече от 10лв.... причината (която е адски УМНА) е, че като искам повече пари от баща ми и той си мисли, че са за наркотици... а аз такива неща не употребявам, нито съм употребявала... просто в днешното общество много са нашумели всички видове наркотици и тати нещо ми няма доверие.... но както и да е

    Цитирай Първоначално написано от He}|{Ha_Dpo|`a
    1.Смени си боята за коса!!!
    Всеки път различна боя за коса ползвам.....

    Цитирай Първоначално написано от He}|{Ha_Dpo|`a
    2.Купи си продукти за суха и/или увредена (изтощена) коса
    За сега само с тази маска за суха и изтощена коса на гарниер фруктис се задоволявам...... : |

    Цитирай Първоначално написано от He}|{Ha_Dpo|`a
    3.Ходи често на фризьор за да ти обират краищата
    Краищата са ми екстра.. само горния пласт е кофти.

    Цитирай Първоначално написано от Wrathchild
    Боядисвай се с професионална боя за коса и в никакъв случай не използвай нищо на Шварцкопф - само серията Глис става за нещо.
    И си купи една гръцка маска - Miosotis се казва, много помага, а и е голяма като количество.
    На шварцкопф не съм ползвала до сега, но щом казваш да не ползвам - няма.
    А миосотис можеш ли да ми кажеш на каква цена е?
    Просто така информативно.

    Цитирай Първоначално написано от fiama
    За този проблем със заплитането на краищата, бих те посъветвала да поскъсиш косата си, както и сама си решила със 5-6 см. Оттам нататък е добре, преди баня, веднъж седмично да речем, да намажиш краищата на косата със бадемово масло. Стой така 2 часа, след което измий. Поне на мен това масло много ми помага за крайчетата. Ако искаш пробвай - нищо не губиш!
    Мани!
    Ся си записвам в едно тефтерче какво трябва да направя.
    Благодаря много.

    Цитирай Първоначално написано от alice sw
    ...пробвай Елсев Анти-Кас серията...поне на пипане моята в момента е с пъти по-хубава...
    Цена??


    Благодаря на всички за мненията.
    Не очаквах толкова дълги постове и толкова много информация
    Златни сте

  16. #16
    Известно време ако използваш маска за кса би трябвало да се оправи!Но най-добре е да отидеш на фризиор....

  17. #17
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    по 5-6 кинта са шампоанът и балсамът, маската е към 10 някъде май...
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  18. #18
    Ми щом само горния ти слой е зле си вземи спрейче за коса с фактор против изгаряне Точно за марка не мога да ти кажа,но се сещам,че преди няколко дена гледах такъв в един магазин А и ако ти е удобно може да ходиш с шапка Ако не постоянно,то поне в часовете между 12-16 часа,защото тогава слънцето е най-силно :P Айде успех с косата и дано сме ти помогнали

  19. #19
    А аз какво да кажа, като не се боядисвам и никога не съм я боядисвала и пак ми е суха... Какви ли не шампоани пробвах и маски и балсами и все си е суха..

  20. #20
    Mi da vi kaja az ne se boqdisvam no predi vreme super si izgorih kosata kato si izpi4ah bretona s 1800W su6oar.Lqtoto be6e sp suha az si misleh 4e e ot slanceto no kato zavlajnq vremeto stana o6te po suha.I se okaza 4e imam suha kosa koeto e stranno za6toto vs v moeto semeistvo sa s mazni kosi.Friziorkata mi mi prepora4a maskite na Genera i Saphir
    Make love not pollution

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от Boot
    Що не пробваш с разни домашни маски преди да се хвърлиш на химиите. Ако се разровиш из нета ще намериш бая.
    +1
    Щурей на воля - сега те има [!]...Направи всиЧко онова,което някога ти е минавало преЗ главата--сега те Има!Води се от Чувствата и емоциите,не се подвеждай от разУма.НАслади се на Всяка капЧица живоТ!

  22. #22
    Верно мн съвети ама айде и аз да се разпиша. Когато ползвах шампоан и балсам на Пантен (зелен) нямах проблем със заплитането, но откакто го смених все е на възли. Разплитам ги с кристали за коса, понеже са мн мазни. Да, обаче, до колкото разбрах на теб не ти се заплитат краищата, за това няма как да си праснеш в корените толкова мазен продукт. Значи остава балсама. Съвета ми е като го сложиш, след като си измила със шампоан да го оставиш 1-2 мин и после да не го отмиваш напълно. Мисля, че ще има ефект.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си