.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 49
  1. #1
    Повече от фен Аватара на MaRiYa_86
    Регистриран на
    Jul 2004
    Град
    ...
    Мнения
    408

    Относно "войната" Македония - България

    Здравейте!
    Аз реших да ви споделя нещо и да видя вашите мнения по въпроса...
    Много често бях чувала относно тази странна непоносимост между българите и македонците,по-скоро от македонците към българите.Не мога да разбера как може тези хора да изпитват толкова силна омраза.Навсякъде вече виждам,чета,чувам най-различни коментари от македонци относно България.Играя една компютърна игра и дори там непоносимостта е жестока.Само като чуят,че съм българка /понеже сървъра е интернационален/ и полудяват.Обиди от всякакъв тип - че сме татари,боклуци..Пожелания от сорта на това да умрат всички българи,мръсни татари и т.н.
    По-принцип не се впечатлявам от пободни обиди,просто вече прекалено често се сблъсквам с това.Това не е отношението на някое лапе към България...Забелязах,че това е доста разпространено... А аз лично нямах лошо мнение за македонците.Не ги обичах,но не ги и мразех...

    Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да
    спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!!!

  2. #2
    Аватара на Jeuelle
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Blondeland
    Мнения
    2 138
    Много е изписано и изговорено по тази тема.....
    ако искаш подробноссти - раздел "Политика"
    Hey ! Mr Tambourine Man, play a song for me,
    In the jingle jangle morning I'll come followin' you..

  3. #3
    Ние няма защо да ги мразим, защото във вените им тече българска кръв, а това, че голяма част от тях се отричат от нея, е друг въпрос . Не ми се разяснява сега подробно по темата, защото мога много неща да кажа, но не оставайте с впечатлението, че всички македонци ни мразят, защото не е вярно. Проблема е, че управниците на Македония са стара гвардия комунисти и сърбомани и именно те са тези, които се изявяват и насаждат антибългарско отношение у македонците. Също така оставам с впечатление, че всички македонци-сърбомани и антибългари, които пишат по българските форуми са агенти на същата сърбо-комунистическа върхушка, която управлява Македония и днес. А тези македонци, които са с българско самосъзнание, на тях просто не им се дава никакво право на самоизява и са преследвани от закона и тормозени само защото се определят за българи. Е, тогава не се учудвайте защо почти всички македонци/а те реално не са мекедонци, а едни долни сръбски мекерета, за съжаление с българска кръв/, които пишат по българските форуми ни мразят. Просто на такива им се дава право на изява, а на тези с българско самосъзнание им се запушват устите по всякакъв начин. И все пак факта, че само за миналата година около 500 000 македонски граждани са подали молби за взимане на български паспорт, процедура, която включва признаване на това, че имаш български корени е обнадеждаващ. Между другото във вбокс има доста клипчета на тема Македония-македонизъм и от рода, аз съм си запаметил няколко в колекция, а те са много показателни за кризата на македонизма. В другия си пост ако желаете, ще ви предоставя линкове, за да ги изгледате ?

  4. #4
    до голяма част македонците са чисти българи.просто те го отричат /не всички,но повечето..а тези,които не го..на тях не им се дава право на глас/ ... това е нещо като с Косово и Сърбия...Косово се отделиха,но ... аз ще си ги смятам за част от Сърбия..така е и с Македония...Македония е българска територия...

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от *Krisinka*
    до голяма част македонците са чисти българи.просто те го отричат /не всички,но повечето..а тези,които не го..на тях не им се дава право на глас/ ... това е нещо като с Косово и Сърбия...Косово се отделиха,но ... аз ще си ги смятам за част от Сърбия..така е и с Македония...Македония е българска територия...
    Между Косово и Сърбия и Македония и България има известна разлика, да не кажа доста съществена, понеже е неразумно да смяташ Косово за сръбско след като едно 85% от населението му е албанско. Виж, в Македония положението е друго, там мнозинството от населението винаги е и ще си остане преобладаващо българско, стига да му се отворят очите и да му се даде право на самоопределение.

  6. #6
    Повече от фен Аватара на MaRiYa_86
    Регистриран на
    Jul 2004
    Град
    ...
    Мнения
    408
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    В другия си пост ако желаете, ще ви предоставя линкове, за да ги изгледате ?
    Аз искам.

    Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да
    спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!!!

  7. #7
    На скоро бях в Македония....Аз лично общувах с доста хора и тяхното отношение беше чисто приятелско,без да показват някаква омраза към мен или непоносимост от това,че съм българка....супер усмихнати,сърдечни и така нататък...обаче има и друго-на връщане в автобуса беше такова чудо,че аз просто бях без думи...Нападки от всякакъв вид-българи към македонци,македонци към българи....абе чудо ви казвам...една българка стоя половината път права защото пък една македонка отказа да стане от мястото което така или иначе си беше на българското момиче....ма то обиди то чудо...и имам чувството че това тяхното,тая омраза и непоносимост вече е просто...защото така е било преди и така трябва...едва ли не щом някои хора мразят БГ дай и аз...супер тъпо е,ама има разлика от човек до човек...Дано някой ден се свърши с тая непоносимост-глупаво е
    *°•Рядко се замислям преди да направя нещо.И да сгреша после и без това ще съжалявам-Безмислено е,нали...?•°*

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    макетата ни мразят- това е факт благодарение на скъпата сръбска пропаганда. В разни форуми ни правят на нищо, но пък тях и гърците ги хранят. Това за татарския произход ми е много интересно. Каква е тяхната версия по въпроса относно техния произход? За какви се имат те- за извънземни?

  9. #9
    Да говорят каквото искат македонците.Ще плачат защото албанците ги превземат отвътре ,ще плачат защото гърците ще им променят името и най много ще плачат,че не са част от страната ни,която винаги е приемала.Но техният егоизъм и желание да са самостоятелни ще ги погуби,защото Макезония като държава никога преди 1992 не е съществувала.

  10. #10
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Своге
    Мнения
    2 294
    Те си мислят,че като е имало български събития в Македония,това е тяхната история...смешна работа,заблуден народ,нищо повече!
    И култура не ми липсва да подпаля , трябва ми запалка !

  11. #11
    О, темата е бая интересна, и аз знаех нещо за тази "вражда" така да се каже, но повърхностни познания.
    Иначе майка ми наскоро беше на екскурзия в Македония и се върна и сподели, че тези хора са си баш българи. Даже езиците много си приличат.
    Спомена също че екскурзоводката била много шантава - разправяла за цар Самуил - "царя на македонците". Според майка ми тия македонци си присвояват история и герои - супер измислена държавица, а са си българи!
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  12. #12
    Ами тея шопски цървули не се ли сещат, че са българи. Кво ми се правят на автономна държава

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от jghgh
    О, темата е бая интересна, и аз знаех нещо за тази "вражда" така да се каже, но повърхностни познания.
    Иначе майка ми наскоро беше на екскурзия в Македония и се върна и сподели, че тези хора са си баш българи. Даже езиците много си приличат.
    Спомена също че екскурзоводката била много шантава - разправяла за цар Самуил - "царя на македонците". Според майка ми тия македонци си присвояват история и герои - супер измислена държавица, а са си българи!
    В училище история не учители. Не само спорес майка ти, а според целия свят. Вземи прочети някоия книжка, че да няма такива малоумни изказвания.

  14. #14
    Кво ми говорите бе Македония си е квартал на София направо.
    Бахти тъпия подпис имам

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    Ето някои фрапиращи кражби на македонските историци
    - драгувити, велегизите, сагудати са македонски славяни
    - Кирил и Методий( има ли нужда да се споменава) са македонци
    - Наум(който е родом от Мизия) и Климент също са македонци
    - македонски въстания са Карпошовото и Кресненското
    - Дамян Груев, Яне Сандаски, братя Миладинови също са видни македонци
    - Никола Вапцаров е велик макидонски поет
    - цар Самуил- македонец
    - Филип 2 и Александър- македонци
    - традиционни македонски ястия са: таратор, шопска салата, мусака, сърми, шкембе чорба, лютеница, бяло саламурено сирене,

  16. #16
    Абе хора, вие не осъзнавате ли, че всички сме едни неосъзнати македонци и се отричаме от македонския си корен бе

  17. #17
    taq tema mi e mn bolna :@ :@ :@ :@ mn se nervq na tupite makedonci... NQMA MAKEDONIA !!!! ima samo BULGARIA.

    U4a v London i onzi den u4ihme taka poznatia na vsi4ki bulgari urok ot 1vi klas koito duv4em vsqka godina za balkanskite voini Makedonia i purvata svetovna... i gospodina kato se izcepi 4e Makedonia bila na surbia i gurcia i 6tqh da poludeq :@ :@ :@ :@ :@ :@ ta vzeh da mu razvivam teorii i mu namerih daje karti v internet nakraq uj se saglasi s men no moje prosto da go e bilo strah za6toto mu se razvikah :@ :@:@:@ ne moga prosto te sa bulgari edna kruv sme edna plut za6to trqbva da go otri4at a posle idvat za pasporti :@ bahti licemerite :@ :@ :@
    ina4e si imam tuk fr ot Makedonia no izbqgvame temata - ne za dr ami za da si ostanem fr

  18. #18
    Болно ми е само за тези македонци, останали с българско самосъзнание. А онези сърбомански еничари и ибрикчии да го духат на сърболята и най-вече на албанците, те ще ги оправят хубаво...

    Като не искат да се признаят за българи да слагат чалмите и да ходят да се обрязват, хак да им е!

  19. #19
    Аватара на lamugata1
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София
    Мнения
    21
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Ние няма защо да ги мразим, защото във вените им тече българска кръв, а това, че голяма част от тях се отричат от нея, е друг въпрос . Не ми се разяснява сега подробно по темата, защото мога много неща да кажа, но не оставайте с впечатлението, че всички македонци ни мразят, защото не е вярно. Проблема е, че управниците на Македония са стара гвардия комунисти и сърбомани и именно те са тези, които се изявяват и насаждат антибългарско отношение у македонците. Също така оставам с впечатление, че всички македонци-сърбомани и антибългари, които пишат по българските форуми са агенти на същата сърбо-комунистическа върхушка, която управлява Македония и днес. А тези македонци, които са с българско самосъзнание, на тях просто не им се дава никакво право на самоизява и са преследвани от закона и тормозени само защото се определят за българи. Е, тогава не се учудвайте защо почти всички македонци/а те реално не са мекедонци, а едни долни сръбски мекерета, за съжаление с българска кръв/, които пишат по българските форуми ни мразят. Просто на такива им се дава право на изява, а на тези с българско самосъзнание им се запушват устите по всякакъв начин. И все пак факта, че само за миналата година около 500 000 македонски граждани са подали молби за взимане на български паспорт, процедура, която включва признаване на това, че имаш български корени е обнадеждаващ. Между другото във вбокс има доста клипчета на тема Македония-македонизъм и от рода, аз съм си запаметил няколко в колекция, а те са много показателни за кризата на македонизма. В другия си пост ако желаете, ще ви предоставя линкове, за да ги изгледате ?

    Много си прав,ама много,според мен всичко е до завист,че те са зависими от нас и че ние сме къде къде ПО от тях в каквото и да е отношение,но това е човешката омраза и завист нямат граници,както и нашата.....ако всички Българи си напънем завистта,няколко АЕЦ-а ще могат да работят
    Никога не забравяй кой си!!!

  20. #20
    ем каквото им казват попиват какви глупости казват че те са потомци на Александар Македонски пак Гарция ги съди за името им което няма нищо общо със старата Македния и кво ли още не им се казва се лъжи

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Ние няма защо да ги мразим, защото във вените им тече българска кръв, а това, че голяма част от тях се отричат от нея, е друг въпрос . Не ми се разяснява сега подробно по темата, защото мога много неща да кажа, но не оставайте с впечатлението, че всички македонци ни мразят, защото не е вярно. Проблема е, че управниците на Македония са стара гвардия комунисти и сърбомани и именно те са тези, които се изявяват и насаждат антибългарско отношение у македонците. Също така оставам с впечатление, че всички македонци-сърбомани и антибългари, които пишат по българските форуми са агенти на същата сърбо-комунистическа върхушка, която управлява Македония и днес. А тези македонци, които са с българско самосъзнание, на тях просто не им се дава никакво право на самоизява и са преследвани от закона и тормозени само защото се определят за българи. Е, тогава не се учудвайте защо почти всички македонци/а те реално не са мекедонци, а едни долни сръбски мекерета, за съжаление с българска кръв/, които пишат по българските форуми ни мразят. Просто на такива им се дава право на изява, а на тези с българско самосъзнание им се запушват устите по всякакъв начин. И все пак факта, че само за миналата година около 500 000 македонски граждани са подали молби за взимане на български паспорт, процедура, която включва признаване на това, че имаш български корени е обнадеждаващ. Между другото във вбокс има доста клипчета на тема Македония-македонизъм и от рода, аз съм си запаметил няколко в колекция, а те са много показателни за кризата на македонизма. В другия си пост ако желаете, ще ви предоставя линкове, за да ги изгледате ?
    ако става на въпрос и при българите им тече във вените турска кръв ама вие не си го признавате ! :P

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от anonimnost
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Ние няма защо да ги мразим, защото във вените им тече българска кръв, а това, че голяма част от тях се отричат от нея, е друг въпрос . Не ми се разяснява сега подробно по темата, защото мога много неща да кажа, но не оставайте с впечатлението, че всички македонци ни мразят, защото не е вярно. Проблема е, че управниците на Македония са стара гвардия комунисти и сърбомани и именно те са тези, които се изявяват и насаждат антибългарско отношение у македонците. Също така оставам с впечатление, че всички македонци-сърбомани и антибългари, които пишат по българските форуми са агенти на същата сърбо-комунистическа върхушка, която управлява Македония и днес. А тези македонци, които са с българско самосъзнание, на тях просто не им се дава никакво право на самоизява и са преследвани от закона и тормозени само защото се определят за българи. Е, тогава не се учудвайте защо почти всички македонци/а те реално не са мекедонци, а едни долни сръбски мекерета, за съжаление с българска кръв/, които пишат по българските форуми ни мразят. Просто на такива им се дава право на изява, а на тези с българско самосъзнание им се запушват устите по всякакъв начин. И все пак факта, че само за миналата година около 500 000 македонски граждани са подали молби за взимане на български паспорт, процедура, която включва признаване на това, че имаш български корени е обнадеждаващ. Между другото във вбокс има доста клипчета на тема Македония-македонизъм и от рода, аз съм си запаметил няколко в колекция, а те са много показателни за кризата на македонизма. В другия си пост ако желаете, ще ви предоставя линкове, за да ги изгледате ?
    ако става на въпрос и при българите им тече във вените турска кръв ама вие не си го признавате ! :P
    Хахаха, олигофрен, в българите течала турска кръв

    Че те турците знаят ли се какви са, що са и от къде са дошли, от кой са произлезнали? Не съм виждал етнически българин черен като въглен за да ми твърдиш за "турска кръв", още повече, че турците още от зараждането си са някаква всевъзможна мешавица от какви ли не народности- европеидни, монголоидни плюс немалко цигани.

    А българите е пределно ясно какви сме- европеиди от индо-иранската(арийската) етническа общност и имаме единствено малко тракийски и славянски примес.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от Davitrov
    Понякога, когато играя в чуждестранен сървър, се е случвало да попадна на македонци. Никога не са проявявали враждебност към мен или към българите като цяло. Аз имам думата "Балкан" в ника си, затова често балканджиите ми викат "брат", дори македонците

    Когато влязох експериментално в македонски сървър и сложих България в ника си, пак ме посрещнаха добронамерено.

    Щом искат да се отцепват, нека така да бъде. А който иска да ги направи кучка и да ги присъедини насила, нека поеме 2 милиона бунтари (от които 700 000 са мюсюлмани, драги ми алчни за територия българи) и да плаща милиарди за издръжката им, докато те рушат и протестират. Това не е по силите на която и да е съседна на Македония страна.

    Като ще ни плюят и ще се държат като говеда, оставете ги да си измрат в кочината. Хората с планове сами ще си преценят дали да се преселят в България, Сърбия, Албания, Гърция, етц. Оставете ги на мира, те не са ничии.
    Защо да им плащаме за издръжката? Те ще работят и ще си плащат, защо мислиш, че за македонците ще има специална издръжка ако Македония стане част от България един ден(както би било съвсем естествено)?

    И какво значи да сме "алчни" за територии? Аз не искам да взимаме чужди на България територии, които исторически не са били свързани с България, а такива, които са изконно български като Македония точно.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от Davitrov
    Македония никога няма да стане част от България. Под издръжка имах предвид бунтищата, които ще накладат (без съмнение) и щетите от всякакви видове съпротивителна дейност (каквато ще извършват всеки ден).

    По логиката на изконно българските територии, целите балкани са наши...
    Давай да връщаме и Римската и Отоманската империи и да започваме нови войни.
    Ти си поредния случай на исторически лаик, браво, много добре служиш на великосръбския шовинизъм, от Белград могат да ти платят сериозна сума задето ги ръсиш подобни.

    Не ти говоря за историята отпреди 1000 години бе "умник", говоря ти за съвременна история, говоря ти за територия, която е била откъсната от България по изкуствен път както е в случая. И която е изкуствено македонизирана(тоест сърбизирана), правиш ли разлика? До 1944 година в Македония мнозинството хора са се самоопределяли като българи, след 45 години сърбо-комунизъм и терор над населението, мнозинството започват да се сърбизират(помакедончват). Но сега има реален шанс да прогледнат, да разберат истината и да се върнат към българските си корени стига да им помогнем, да им подадем ръка.

    Само като ги светнем за историческата истина, колко мачкани и промивани са им били мозъците, могат да се осъзнаят и да разберат в колко жестока заблуда са попаднали. А по начина, по който манипулатори като теб ги обиждат(тоест обиждат свои братя по кръв) и ги изкарват какви ли не, тоест показват враждебност спрямо тях, помагаш на сърбите и техните домогвания до тази българска земя! На кого служиш ти тогава? Били "боклуци", е браво, много хубаво, стотиците хиляди македонски българи, които са се борели за свободата на Македония и присъединяването й към Майка България и тях ли така ще ги наречеш бе нещастник? Или това ще кажеш са векикобългарски шовинисти-фашизоиди както твърдят комунягите?

  25. #25
    Ти луд ли си, каква свобода имат да избират като какви да се определят? Затова ли продължават репресиите срещу всеки македонски гражданин, самоопределил се като българин? Примерите са много, ако искаш мога да намеря материали и да ти ги цитирам да видиш каква борба продължава да се води срещу българщината в Македония на държавно ниво. Кажеш ли, че си българин най-малкото те привикват в полицията, уволняват те от работа и други такива "демократични" методи.

    А в момента единствената страна, която се държи толерантно спрямо Македония е точно България. Сърбия и Гърция са зейнали със своята паст да я погълнат, а те вместо да осъзнаят истинските си врагове плюят против нас и ни изкарват съвсем неоснователно враг номер едно. А и албанците от запад буквално ще ги пометат ако тръгнат срещу тях и вместо да се опрат на нас като съюзник те точно обратното.

    Обаче рано или късно ще се осъзнаят и ще видят, че само в съюз с нас, чрез ОБЕДИНЕНИЕ с нас могат да оцелеят. Най-логичното, което така или иначе ще се случи е да се стигне до равноправно обединение на конфедеративен принцип между България и Македония. Това не изключва възможността да се самоопределят като македонци, но включва възможността всеки македонец с българско самосъзнание да се самоопределя спокойно като такъв и да не бъде преследван затова. А такива със сигурност има много, стотици хиляди са, но си мълчат заради терора на сърбо-комунистите, които продължават да управляват Македония.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си