.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 52
  1. #1

    Кукумявка и кошмари ...

    Здравейте! Не знам дали ви се е случвало и как сте се оправили с това но .. на покрива на блока има кукумявка и всяка сутрин към 4-5 я чувам и кръвтта ми замръзва ... казвали са ми , че е на смърт или на нещастие и че щом има на покрива на къща или на блок кукумявка, значи някой ще умре ... та заради кукумявката не мога да спя и само треперя и чакам да я чуя .. почнаха едни ужасни кошмари ... сънувах, че любимата ми баба е мъртва не знам вече какво да правя, нито как да заспя

    Hold, hold me for a while ... I know this won't last forever ... So hold, hold me tonight
    before the morning takes you away ...

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    645
    Глупости, аз пък знам, че кукумявка да чуеш е на пари. Като бях малка винаги, когато чуехме кукумявка с тати той ми даваше по 2 лв. Дали пък не ги обичам кукумявките а

  3. #3
    Психоатака, девойче. Като си наумиш нещо и не се спираш.

    И ако мога да те успокоя - доколкото знам, поверието е, че ако петел кукурига през нощта е на смърт. А като бях в Каварна на концерти един петел се скъса трите нощи да ми кукурига в три през нощта без да ми прави някакво впечатление. Щом на мен ми е нямало нищо, значи и на теб не може да ти има нещо. Спри да се ослушваш за нея и си тананикай нещо или я възприемай като музика
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  4. #4
    пропуснах да кажа, че преди 3 години пак имаше и с една приятелка си седяхме лятото на пейката пред блока и редовно я чувахме .. и тя много я беше страх също и все я псуваше като я чуеше, и есента катастрофира нейн приятел, а по -късно умря и баща й беше много гадно и тя я обвиняваше и сега ме е страх да не ме сполети същото като нея

    Hold, hold me for a while ... I know this won't last forever ... So hold, hold me tonight
    before the morning takes you away ...

  5. #5

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    360
    Цитирай Първоначално написано от Laura_inlove13
    пропуснах да кажа, че преди 3 години пак имаше и с една приятелка си седяхме лятото на пейката пред блока и редовно я чувахме .. и тя много я беше страх също и все я псуваше като я чуеше, и есента катастрофира нейн приятел, а по -късно умря и баща й беше много гадно и тя я обвиняваше и сега ме е страх да не ме сполети същото като нея
    Ще те сполети,като си го набиваш в главата.Просто не мисли за това.

  6. #6
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    аз пък съвувах мн хубаво нещо и надявам с епак да го сънувам..

  7. #7
    Wtf...
    Чула си няква птичка и вече ще се мре, а?
    Съвземи се.
    Тъй красиви, тъй наивни,
    плискат по всяка капандура.
    И докато наливат тъй проливни,
    виждаш всичко друго колко малко струва....

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Mirelchetoo14
    Глупости, аз пък знам, че кукумявка да чуеш е на пари. Като бях малка винаги, когато чуехме кукумявка с тати той ми даваше по 2 лв. Дали пък не ги обичам кукумявките а
    ^тва се отнася за кукувицата

    баба ми и тя се беше филмирала, щото срещу блока постоянно кукумявчеше една и аз я чувах... най-мноо да е умряла някоя бабка след това, ама от старост, не заради птицата

  9. #9
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    645
    Цитирай Първоначално написано от tinky_winky
    Цитирай Първоначално написано от Mirelchetoo14
    Глупости, аз пък знам, че кукумявка да чуеш е на пари. Като бях малка винаги, когато чуехме кукумявка с тати той ми даваше по 2 лв. Дали пък не ги обичам кукумявките а
    ^тва се отнася за кукувицата

    баба ми и тя се беше филмирала, щото срещу блока постоянно кукумявчеше една и аз я чувах... най-мноо да е умряла някоя бабка след това, ама от старост, не заради птицата
    Е...не знам, той и за 2 май ми даваше, ей сега слязох и го питах и вика абе давах там, ти така тормозеше че и за славейчетата и врабчетата ти давах

  10. #10
    ебаси пича, ти си направила състоянийце ^^

    да го беше водила нощем из някакви гори - тамън ще чуеш повече, а и бухалите може да ги извъртиш за 3 кинта парчето :Р
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    645
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    ебаси пича, ти си направила състоянийце ^^

    да го беше водила нощем из някакви гори - тамън ще чуеш повече, а и бухалите може да ги извъртиш за 3 кинта парчето :Р
    Хахахахахах е то състоянието се натрупа, защото къщата ни всъщност е точно в началото на гората. Фактически половината двор си е гора и от него нагоре вече сериозната работа

  12. #12
    Веднъж бяхме на 1 лагер. И туй нещо сутринта раното като забуча. Я убих с прашката, майка й аз не нея

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Mirelchetoo14
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    ебаси пича, ти си направила състоянийце ^^

    да го беше водила нощем из някакви гори - тамън ще чуеш повече, а и бухалите може да ги извъртиш за 3 кинта парчето :Р
    Хахахахахах е то състоянието се натрупа, защото къщата ни всъщност е точно в началото на гората. Фактически половината двор си е гора и от него нагоре вече сериозната работа
    хуу, менкаме се - ти идваш у нас, аз у вас, и казваш на баща ти, че съм 5годишен. Аз шсе погрижа за детайлите
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  14. #14
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    645
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Цитирай Първоначално написано от Mirelchetoo14
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    ебаси пича, ти си направила състоянийце ^^

    да го беше водила нощем из някакви гори - тамън ще чуеш повече, а и бухалите може да ги извъртиш за 3 кинта парчето :Р
    Хахахахахах е то състоянието се натрупа, защото къщата ни всъщност е точно в началото на гората. Фактически половината двор си е гора и от него нагоре вече сериозната работа
    хуу, менкаме се - ти идваш у нас, аз у вас, и казваш на баща ти, че съм 5годишен. Аз шсе погрижа за детайлите
    Е ако изглеждаш младолик може да скалъпиме Ама няма нужда да ходя у вас, тука има достатъчно стаи Аз златна мина си я не оставям

  15. #15
    мое каеш, че си си намерила братче в гората, и затуй е такова окосмено по лицето като мен така няма да има нужда да затлачвам самобръсначката с безкрайни космалаци..

    май прекаляваме с офф-а :Р важното е, че си си изкарала кинтите като млада..
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  16. #16
    Мила, всичко е въпрос на психика и вътрешна нагласа.
    Ако си мислиш, че ще те сполети нещо лошо-може и това да се случи.
    Ако си мислиш, че това е на добро-ще видиш как може и нещо хубаво да ти се случи.
    Бтв, не пий сънотворни.

  17. #17
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Цитирай Първоначално написано от ~egoistiC
    аз пък съвувах мн хубаво нещо и надявам с епак да го сънувам..
    Аз нещо много странно...

    В този ред на мисли, някой би ли могъл да даде сайт със съновник. Знам как се използва гугъл, но просто не ми се отваря...

  18. #18
    http://sanownik.sdobreff.com/ , става ли?

    аз пък преди дни сънувах как ангелите се разцепват и предават Бог, и аз бях един от тези, които го предадоха - Огън. Другите бяха Лед.
    пък не съм религиозен, ахах.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  19. #19
    Мега фен Аватара на Decu
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софето :D
    Мнения
    4 054
    What you give is what you get!

  20. #20
    Голям фен Аватара на Sweet_Play_F
    Регистриран на
    Mar 2008
    Мнения
    526
    http://funbg.net/page.php?186[/url]

  21. #21
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    мм странно...

  22. #22
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Това са глупости. А и от къде знаеш че е кукумявка?
    Като чуеш гълъб или врабче пак ли настръхваш така? Все птички, на които им се носи лоша слава, заради бабешки приказки.

  23. #23
    Супер фен Аватара на Amateur
    Регистриран на
    Apr 2007
    Мнения
    1 023
    Ми и аз съм чувал че е на смърт,и аз почти всяка вечер чувам ама незнам къде е а и не обръщам много внимание!

  24. #24
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Да изясним дали е кукумявка или кукувица!

    Кукумявка
    http://www.birdsinbulgaria.org/Image...0funereus1.jpg
    Кукувица
    http://ezero-mp.glavinitsa.bg/images/fauna/big/27.jpg

    В съседния блок има някакви пилета от семейството на грабливите.
    А някъде из квартала има кукумявка и всеки път като я чуя тръгвам да я търся за да я видя и все не я намирам!!!

    По темата:
    Не мисля че тези работи които си чула са верни!!!
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  25. #25
    Супер фен Аватара на FelisDirus
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 826
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm

    И ако мога да те успокоя - доколкото знам, поверието е, че ако петел кукурига през нощта е на смърт. А като бях в Каварна на концерти един петел се скъса трите нощи да ми кукурига в три през нощта без да ми прави някакво впечатление.

    Преебал си се.
    Що не му изви врата?

    Хем поверието щеше да се окаже вярно (не се уточнява чия е смъртта, райт?), хем и чорба щеше да има.


    А колкото до тия самовнушения (щото си е точно такова), ще споделя нещо. То не е много редно тъй да се ебавам с възрастна женица, ама моята прабаба (около 90-годишна) като всяка стара жена.. абе, налага й се памперси да носи. Ама, видиш ли, баба ти Гинка - съседката - сложили й памперс и тя скоро се споминала. После на дядо ти Иван - друг съсед - и той почнал да носи, и той се починал, лека му пръст. Та тя сега се е запънала като магаре, че такова няма да сложи, защото и тя ще умре.
    Върви обяснявай, че щом носенето се налага, работата е ясна вече... ама бабичката не вярва. Мисли, че нарочно я карат, за да се оттърват от нея. Бързо разкри конспирацията..
    Собственост на Canis_Dirus

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си