.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 26
  1. #1
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255

    Помощ (тема за кучкари)!

    След всичко научено и изчетено не вярвах, че ще имам нужда да потърся помощ и то точно тук, но всичките ми познати изведнъж го удариха на живот баш когато са ми нужни. Както вече се похвалих от няколко дни имам 50 дневно бебче френски булдог. Проблемът е там, че досега никога не съм се сблъсквала с бебе. Винаги съм имала контакти с порастнали кучета и с охота съм помагала и на приятели със съвети за техните изчадийца. Така... моето бебче за някави 2 - 3 дни разви някаква маниакална привързаност към мен и всяка секунда, в която не ме усеща/вижда/чува или и трите едновременно прекарва в квичене и плач (със сълзи). В началото мислех, че е от кашона (временното жилище). После направих бокс със решетка, през която да ме вижда. После реших, че е гладен. Ама преди малко квича точно след като си погълна вечерята, а аз бях в тоалетната и при първият писък се изстрелях при него. В мига, в който беше в ръцете ми писукането спря. Ама аз немога 24/7 да съм при Спайк. Някой да има идея какво се прави в моя случай?

  2. #2
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    И аз това очаквах като отговор. Просто пищи толкова жално... кххххх! Не мога да съм строга с кученца, не ме бива. Добре, че сега като го сложих да спи в леглото ми и млъкна, че беше ужасно.

    Ъм... ами ако свиква докато ме няма например през деня, докато съм на даскало? И... има ли някой идея колко градуса трябва да му поддържам в стаята, че одеве му изстинаха лапите от балатума. Ако трябва печка да му паля вечер, а?

  3. #3
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    моя квичеше като го оставяхме сам през нощта. А иначе като няма кой да го гледа и ти си излязла примерно - иска, не иска ще свикне.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  4. #4
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Мерси много за бързите отговори. Нямам търпение да минат ваксините и вече да го третирам като голям пес.

  5. #5
    Наистина недей да го глезиш.
    Аз, когато имах бебе далматинец, си беше същински ад първите седмици, докато свикне да спи сам в коридора. Добре, че и родителите ми се бяха привързали към него, иначе щяха да ни изхвърлят и двамата. А за капак той беше свикнал и да бъде завит вечерно време и като станеше, пропищяваше блока. Затова с колкото по-малко 'лукс' свиква, толкова по-мирна ще ти е главата.
    Ще прекараш няколко безсънни нощи от квиченето му, но по-добре сега да не спиш седмица, отколкото да се разглези и като порастне, че тогава вече трудно ще го отвикнеш от придобитите му навици.
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Знам какво е. Мойто кученце - бебе седеше на леглото и не искаше да мръдне от него, когато не съм до него. Да не говорим как скимтеше като се отдалечавах на повече от 5 метра. Просто го остави. Гадно е наистина, но след няколко дни ще свикне на самостоятелност.

  7. #7
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Еми аз не мога да се контролирам. Просто не мога да му устоя. Той е мъничък, абсолютно беззащитен, а и като сме в къща и то в северна стая и си е хладничко. На мен ми мръзнат краката на пода и се притеснявам за него. Сега ако се разболее би се гътнал много по - лесно, отколкото след като минат ваксините, мисля. Разбирам, че геройски изтърпя 100 км път, а днес и това, че повече от три часа го разнасях в дамска чанта и си пропусна едното хранене, но както казах ми е първо бебе и ме е страх от всичко.

  8. #8
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    еми сложи му одеялце примерно на пода и да си спи там

    Saatana vittu perkele hate crew!

  9. #9

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    в съня на елфите
    Мнения
    308
    мисля, че те е помислил за своя майка малките животинки които са отделени от майките си приемат за техен еквивалент всеки, който се грижи за тях и ги обича... а относно балатум.. освен да застелиш НАВСЯКЪДЕ с килими и мокети друго решение не виждам. :P

  10. #10
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от Boot
    еми сложи му одеялце примерно на пода и да си спи там
    В бокса съм му заслтала с килимче и отделно съм му направила пикалня с вестници. Иначе навън умишлено съм прибрала всички килими и черги, защото пикае и сере навсякъде.

  11. #11
    Супер фен Аватара на i'm so excited!
    Регистриран на
    Jan 2006
    Мнения
    2 476
    достатъчно си се погрижила за него, но му отдели повече време за възпитанието, защото като порасне ще ти се качи на главата. аз още си живея с мойто първо куче и аз като теб не можех да търпя така да ми хленчии само му угаждах и сега е станал такъв лигльо, че понякой път го обичам само като спи.
    алелуя.

  12. #12
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Ооо, само да стане на три месеца и започва яко обучение.

  13. #13
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Така е, ама ще е малко тъпо да почна да мъча командите сега при положение, че още не си знае името добре, никъде не се продава повод, който да може да му стане на вратлето. Иначе се опитваме да добиваме малко по малко хигиенни навици, но повече не смея да искам от него.

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Знам какво е И с моя пес беше така в на4алото, но много бързо му мина, като видя, 4е не му се обръща внимание винаги, когато се глези.
    Дай му някоя плюшена игра4ка или нещо от сорта, 4е да не му е съвсем самотно докато спи и просто го игнорирай.

    ПП: И аз не виждам нищо лошо да по4неш с обу4ението сега. Моят ку4о на 2 месеца сядаше и лягаше по команда - елементарно, но все пак нещо

    Робинята на Quench

  15. #15
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Добре, усещам че съм леееко вманиачена и затова искам и чуждо мнение. Така... тази нощ Спайк спа при мен, обаче на няколко пъти ме събуждаше с едно сумтене... все едно нослето му е запушено. Да звъня ли на ветеринаря? И... вчера се оказа, че се е натровил с нещо и открихме мъхче от фотьойла ми в устата му. Да махна ли фотьойла от стаята или ще е достатъчно просто да не го изпускам от поглед?

  16. #16
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Да, обаче никога бебе и то вкъщи. На двора сме изгледали маса бебета и не само, ама вкъщи... А и главата ми е толкова промита с тези родословия, наследствени болести и шитни, че откровено казано очаквам във всяка секунда нещо да стане и малкия да се гътне от нещо супер дребно и смешно. Иначе другото ми куче го взех на 7 години, оформен характер, изградени навици, здраво и жилаво тяло. А сега... ми повериха една космата, квичаща шепичка, която може да се повреди от всичко. Доктора каза, че можело да се почупи дори и ако падне от леглото ми. Знам, че изглеждам побъркана и най - вероятно съм, ама не мога да обясня какъв панически страх изпитвам в момента.

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Неее, прекаляваш с ку4енцето, недей така

    Вярно 4е е мъник и е сладък и крехък и т.н., ама с прекалено глезене нищо няма да стане. Най-много да си съсипеш нервите

    Робинята на Quench

  18. #18
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Значи... край на лигавщините! Като мине на твърда храна ще пробвам заучването на първите команди. Още веднъж, мерси много, безценни сте ми в момента!

  19. #19
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Ще ме извинявате ама викам да не пускам нова тема така и така тука са се събраи всички разбирачи
    Някой има ли представа как му се вика на това куче в България и дали го има? http://upload.wikimedia.org/wikipedi...c6/Cuvac_1.jpg
    Slovensky Cuvac е породата но на бг не съм сигурна дали така се казва...
    Мерси предварително

  20. #20
    С лигавщини и угаждане от това куче ще излезне лигава улична превъзходна. Кучето се оправя само с бой. Колкото по-скоро научи кой е шефа вкъщи и на кого не бива да се качва на главата, толкова по-добре. Разбирам, че кучето все още е малко и до някаква степен това му поведение е нормално, но това не трябва да остане така. Имам един приятел, който има куче. Веднъж една котка влезна в колибата на кучето и то, като я видя, от единия край на двора за 2 сек стигна до колибата и замалко да разкъса котката. Такъв бой яде това куче тогава, че сега като види котката и бяга. Така че съвета ми е точилката и да има дисциплина Така и обучението ще дойде от самосебе си, кучето ако добре възприема командите и като знае какво го чака, ако не ги изпълни Разбира се, трябва да има и възнаграждения, след като евентуално седне, легне, донесе пръчката, пантофите, кафето, сготви яйцата, нареже салатата, сипе ракията... Само не му давай от ракията че...
    Само гледай да не го биеш прекалено много че пак няма да излезе нищо от него, ама като гледам няма опастност от това
    Обичам шопската салааата...

  21. #21
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Слънчице, на български кучето се казва Кувак (може и кОвак да е). В другия форум имаме игра, в която трябва по снимка да се разгадае каква е животината и това беше една от най - трудно разгаданата порода . Ако не се лъжа в Бг май дори няма такива кучета.

    Шифт, не желая куче с повредена от мен психика. Може да не знам много за бебетата, но едно поне ми е пределно ясно: БОЯТ НЕ Е НАЧИН!!! Да не говорим, че в световен мащаб се отхвърля и контрастния метод (когато кучето се "наказва"с рязко дръпване на повода)...

  22. #22
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от babity
    Слънчице, на български кучето се казва Кувак (може и кОвак да е). В другия форум имаме игра, в която трябва по снимка да се разгадае каква е животината и това беше една от най - трудно разгаданата порода . Ако не се лъжа в Бг май дори няма такива кучета.
    Мерси... Искаме да си земем такова но тук са доста скъпи и ако ги продаваха и в бг щяхе от там...
    Успех с малчото много е сладък

  23. #23
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Е, има и по - трудни за обучение породи, които не минават без бой, но този бой се изразява в шамар, удар по муцуната с два пръста или с вестник по дупето. За съжаление в нашият случай контрастният метод е нежелателен, защото може да доведе до дихателни проблеми.

  24. #24
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Вече съм отвъд филма. Бебенце е болно. Дано скоро "от горе" снесат пари и дойдат да ме вземат, че требе се ходи на лекар. Иначе... бяхте прави! Оставих го сам, поквича малко и ей сега млъкна. Беше по - лесно отколкото очаквах.

  25. #25
    babity, аз изказвам мнение изградено върху мой наблюдения върху нещата. За мен боят е единствения начин да се възпитава куче. Естествено не говоря за някакъв жесток бой, аз за 1-2 шамара когато животното почне да се лигави. Щом това не е начинът според теб, продължавай да си гледаш кучето като принцеска (или принц), но един ден ще съжаляваш Оставиш ли ги, животните ще ти изпилят нервите. А колкото до повредената психика, надали ще го биеш чак толкова че да му нанесеш сериозни мозъчни травми
    Обичам шопската салааата...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си