.
Отговор в тема
Страница 1 от 25 1234511 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 609
  1. #1

    Съвети за подхранване и растеж на косата. Всичко за нея.

    Такам.. значи моя проблем е следния..
    Косата ми много лесно се изтощава и оредява от всичко- преса, сешоар, дори и от пяна за коса..
    А, когато не го ползвам косата ми на нищо не прилича.. в смисъл. много се разрошва и стои някакси.. никак..
    Бих си сменила прияческата, но гледам да не я подстригвам, защото тази година имам бал и искам да порастне малко..
    Дълга е малко под раменете (за инфо) и не знам какво да правя.. не искам да ходя като луда по улиците, но не искам и да оставам без коса..
    Пробвала съм всякакви неща- шампоани, тривитаминол, маски, балсами, ампули за косопад, но нищо не помага... Днес си взех едни кристали за коса, мисля и от тях да пробвам, но не знам какво да правя за да я укротя без да я изтощавам много..
    Направо ми се плаче.. не знам какво да правя.. в момента пия едни витамини и + това се пръскам и с хининова вода в корените, но много искам да намеря начин да я сгъстя, а не знам как да стане..
    Моля ви, ако някой знае някакъв метод да сподели стъпка по стъпка, защото явно не правя нещо като хората.. не може нищо да не ми действа..

    Препоръчайте ми някакви шампоани, ако може, хапчета, ампули.. всичко което се сетите.. и някой ако знае някакъв метод.. кога и как се използват нещата за наи- добър ефект.. Аз иначе си мия косата през ден... не знам дали има значение, но да споделя..

    Мерси предварително..


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  2. #2
    Аватара на b3b3_j0
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    SoFiAaAaAa
    Мнения
    385
    ami nz s kakvo moje da ti se sgysti kosata..obache tova che q miesh prez den ne e xybavo...shtoto oshte poveche ti se iztoshtava kosata taka....inachee i pri men beshe taka po edno vreme ii nz kak se opravi...
    KoGaTo nE mOgA Da pOmAgAm...PoNe Da pReChA...

  3. #3
    Преди малко ми препоръчаха да си взена:
    1. Бадемово масло.. (нямам идея как се използва).
    2. Себорал форте... ( и с това не умея да боравя).
    3. Шампоан с хинин.
    4. Мерц
    5. Шампоан Прегайн или нещо такова..

    Малко инфо за тези продукти може ли, че още не съм го ползвала..
    А иначе днес си мих косата, но мисля след малко да я намажа с тривитаминол и малко хума и да преспя с тях и утре сутринта пак да си я измия.



    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  4. #4
    Аватара на b3b3_j0
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    SoFiAaAaAa
    Мнения
    385
    amii potursi v google...
    KoGaTo nE mOgA Da pOmAgAm...PoNe Da pReChA...

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от b3b3_j0
    amii potursi v google...
    Мислиш ли, че след това, което написах не съм търсила в google?


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  6. #6

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от pasii_sladuranata
    вразвай я пробвай със топиране да я оправиш така ще добиеш и обем
    Аз не искам да и придам обем, а да я сгъстя с нещо...


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  8. #8
    Повече от фен Аватара на mishmula
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В кошмарите
    Мнения
    313
    Ами най- добре спри да я третираш с каквото да е било, няма значение, че няма да прилича на нищо. След това почни с подхранването има най-различни маски и масла (потърси във форума е пълно с такива) . Аз лично бих ти препоръчала тривитаминол (мисля, че така се пишеше за него също има много написано) . Подстригвай крайщата на 40дена, за да изглежда по- жизнена.
    Направи добро- яж л***о !

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Мушмула
    Ами най- добре спри да я третираш с каквото да е било, няма значение, че няма да прилича на нищо. След това почни с подхранването има най-различни маски и масла (потърси във форума е пълно с такива) . Аз лично бих ти препоръчала тривитаминол (мисля, че така се пишеше за него също има много написано) . Подстригвай крайщата на 40дена, за да изглежда по- жизнена.
    До сега ми писна да не я третирам с нищо и да ходя като луда по улиците..
    Писнало ми е косата ми да не прилича на нищо.. искам да си я оформям, но и да е хубавка и не знам как да го постигна..


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  10. #10
    Повече от фен Аватара на mishmula
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В кошмарите
    Мнения
    313
    Цитирай Първоначално написано от varnen4e
    Цитирай Първоначално написано от Мушмула
    Ами най- добре спри да я третираш с каквото да е било, няма значение, че няма да прилича на нищо. След това почни с подхранването има най-различни маски и масла (потърси във форума е пълно с такива) . Аз лично бих ти препоръчала тривитаминол (мисля, че така се пишеше за него също има много написано) . Подстригвай крайщата на 40дена, за да изглежда по- жизнена.
    До сега ми писна да не я третирам с нищо и да ходя като луда по улиците..
    Писнало ми е косата ми да не прилича на нищо.. искам да си я оформям, но и да е хубавка и не знам как да го постигна..
    Ами тя от нищо не е може да се съсипе, ти такава си я направила. Сама избираш дали да си "fashon" , или да имаш здрава и хибава коса.

    п.п. Здраавата коса винаги е на мода.
    Направи добро- яж л***о !

  11. #11
    Аватара на Pooky
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    In your pink dreams.. :]
    Мнения
    460
    Имам същия проблем и съм пробвалал какво ли не но уви нищо не помага..но все пак аз съм на 13 год и мисля че с времето ще се пооправи малко..ти казваш че имаш бал тази година ..мисля че трябва да използваш по щадящ за косата шампоан такъв с билки,коприва и т.н.и не те съветвам да използваш маски или балсами защото те ще навредят още повече.

  12. #12
    Ох.. не знам какво да правя и аз.. ще видим.. честно казано сега мислех тия дни докато вали да започна малко да я чупя с бира, защото разбрах, че вреди по- малко отколкото с пяна и дори подхранва... но не знам дали е добра идея.
    Ще пробвам, пък каквото стане.
    Днес за 2-ри път ще ползвам кристалите и се надявам все нещо да има ефект.
    Ще си купя и бирена мая да пия.. някой ми каза, че помагала.. Вярно ли е?


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  13. #13
    Повече от фен Аватара на mishmula
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В кошмарите
    Мнения
    313
    Препоръчах ти тривитаминол. Какво мислиш
    Направи добро- яж л***о !

  14. #14
    Ами да.. правя си маски с тривитаминов 1 път в месеца, а когато нямам време за маска се мажа само с него.. не съм много сигурна дали действа.. поне за момента няма видим ефект.


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  15. #15
    Растежът май се ускорява от тривитаминол и хининова вода, нали така?


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  16. #16
    Такам от изброените неща, които написа, че са ти препоръчали, шампоанът с хинин ми се струва нелоша идея. Но не съм ползвала, де, чела съм из форума, че подпомага растежа и подхранва.За бадемовто масло-ползвала съм и да ти кажа помага най-вече за блясъка на косата(моята коса е кестенява) и наистина беше хубаво. Казват, че заглажда и косъма, но на моята гъста къдрава коса нищо не и личи.И все пак мисля, че едно леко обиране на връхчетата ще ти е само от полза-не е необходимо да си скъсяваш драстично косата, още повече, че тя бързо ще израсне до старата дължина, все пак говорим за махане на сантиметър-два.Мисля и че веднага след посещението ще усетиш разликата-косата ти ще живне! И някъде на 2-3 месеца до бала ходи на фризьот за същото такова обиране и ще тстане номерът.

  17. #17
    Аватара на BurningDesire
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Hidden Village of Konoha
    Мнения
    554
    Слушай сега. Почваш да я мажеш с бадемово масло около 2 часа преди всяко миене, стоиш намазана с торбичка и кърпа на главата и после я миеш като изтече времето. Спираш АБСОЛЮТНО всякакви стилизиращи продукти, даже и сешоар. За около седмица няма да можеш да се гледаш с такава коса, но после ще свикнеш. Освен това е препоръчително да й вземеш сега малко връхчетата, до бала има време, ще порасне даже повече, не се притеснявай. Можеш да почнеш да пиеш Ревалид, малко скъпичко излиза, но има голям ефект. Дано съм помогнала.
    http://www.jivotno.com/blqqqq - Дай 1 жълтица на рибката ми

  18. #18
    Аватара на kat4enceto
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    somewhere over the rainbow...
    Мнения
    1 014
    а бихте ли ми казали каква е маската с травитаминол? защото така и не мога да я намеря

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от varnen4e
    Преди малко ми препоръчаха да си взена:
    1. Бадемово масло.. (нямам идея как се използва).
    2. Себорал форте... ( и с това не умея да боравя).
    3. Шампоан с хинин.
    4. Мерц
    5. Шампоан Прегайн или нещо такова..

    Малко инфо за тези продукти може ли, че още не съм го ползвала..
    А иначе днес си мих косата, но мисля след малко да я намажа с тривитаминол и малко хума и да преспя с тях и утре сутринта пак да си я измия.

    1.Бадемовото масло се взима от аптеката,на Икаров има такова,струва към 2 лв.Мажеш си косата преди къпане,стоиш 2 часа с кърпа на главата и измиваш с малко повечко шампоан Доказано действа.
    2.Себорал форте мисля,че е нещо като лосион против пърхот,но съм чувала,че и ратсе по-бързо косата от него.Пак в аптеките можеш да го намериш.За цена не мога да кажа,но не е скъп...мисля,че се слага след измиване на косата в корените.
    3.Шампоан с хинин по принцип също би трябвало да е за растеж на косата,лично аз съм ползвала и не останах доволна,много ми се омазняваше косата и стоеше на клечки,все едно беше мита със сапун но може да пробваш,все пак различните продукти на всяка коса действат различно.
    4.мерц,това са дражета за пиене,предполага се че подхранват косата,кожата и ноктите.На мен много ми ги хвалят в аптеките и ми ги препоръчват,но още не съм ги пробвала...
    5.тоя шампоан не съм го и чувала,някой който го е ползвал може да сподели нещо

    Иначе аз бих ти препоръчала да спреш всякакво третиране на косата.И да си вземеш корени от коприва,с които да си вариш отвара и да се мажеш преди къпане,много помага и расте по-бързо косата.

  20. #20
    Мерси много за съветите.
    Аз по принцип мисля да започна да си я мачкам малко с бира, разбрах, че не изтощава, дори подхранва малко косата. Поне няма да съм в много окаяно състояние.

    Иначе сега си купих шампоана Прегайн и го ползвам.
    Пръскам си косата с хининова коса в корените и си слагам малко кристали като я суша със сешоар, иначе пия и витамини за коса на GNC... друго.. май трябва наистина да спра за известно време ползването на преса.
    Днес си купих и бадемово масло и мисля да си намажа сега корените малко и да я измия чак утре... няма да се клепам де.. съвсем малко мисля да сложа.. не знам дали е добра идея, но ще пробвам.

    Мерси много за съветите.


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  21. #21
    Намазах я снощи с бадемово маслко уж само в корените, но днес е доста мазна навсякъде... след малко мисля да я измия.. и съмнявам се да има видим ефект още от първия път, но.. знае ли човек.


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  22. #22
    Аватара на ValzZi
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    на мястото , което ме прави щастлива ..
    Мнения
    833
    да да себорала е много добър
    значи след като се изкъеш и косата ти е леко влажна
    взимаш едно памуче и натриваш в корените себорала
    не се мие не се плакне не си сиши косата за 1месец резултата е УОУ! косата ми порасна със 7-8 сантиметра за 1 месец което си е доста..!!
    in defense of our dreams...

  23. #23
    В смисъл да не я суша със сешоар ли?


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  24. #24
    То по принцип не е хубаво косата да се суши.Спри да използваш преси сешоари и тн и почвай с домашните маски ампулите и тн.Ако ползваш пяна или лак не ги слагай в корените.А хининовата по-добре не я използвай другото е ок.И не разбра ли че няма как косата ти да стане по-гъста с каквото и да я мажеш????

  25. #25
    Защо пък да не мога да я сгъстя.. след като толкова години имах гъста и хубава коса би трябвало отново да успея да постигна същия ефект. В крайна сметка има сума ти подхранващи шампоани, дори и такива за сгъстяване, така че би трябвало все нещо да и повлияе положително. Сигурна съм.


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си