.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 54
  1. #1

    Домашни маски за лице.

    Някой може ли да сподели някакви домашни маски за лице и по- специално за пъпки, защото на мен нищо не ми помага и предполагам, че нещо домашно без химич би могло да свърши работа.
    Проблемът ми е следния: имам много пъпки (главно по челото и по бузите). Изпробвала съм над 20 вида продукти по описание и ми е ясно, че нещата, които купувам не ми помагат. Та някой, ако може да ми препоръча поне маски, които да си правя ще съм много доволна.
    Искам да спра фон дьо тена, но искам да изглежда добре лицето ми. Само да поясня, че и посещеничта при козметик не ми помогнаха.
    За момента ползвам само Зинерит и ексфолиант за лице на Ейвън, но искам нещо домашно да пробвам.
    Знам, че ще ми помогнете, затова мерси предварително.


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  2. #2
    Само да ти эадам едно въпросче.
    3амисляла ли си се,че щом са толкова упорити пъпките ти,може да са причинени от хормониален дисбаланс?
    Аэ например преди време бях много эле с лицето,отидох на гинеколог,направиха ми кръвни иэследвания и се окаэа,че имам доста эавишен тестостерон.Това окаэва влияние на появата на пъпките и на окосмяването.3а щастие не съм имала проблем с окосмяване,а даже е оскъдно.Предписаха ми някакви немско лекарство,което ми нормалиэира тестостерона.И оттогава кожата на лицето ми е доста по-добре.
    SMILE MORE OFTEN...

    u6imu6i@abv.bg - Ако имате някакъв проблем и искате да споделите,пишете на тоэи и-мейл.Гарантирам отговор при първа въэможност.

  3. #3
    Всъщност не съм се замислила и се почувствах доста глупава, защото дори не разбрах за какво говориш. Разбрах какво ми написа, но никога не съм и мислила, че може да има нещо общо с гинекологични проблеми...
    Мерси все пак за инфото.. мисля другич месец да отида на гинеколог все пак.. за профилактика.. ще видим..


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  4. #4
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Ами аз знам почистваща (това винаги помага поне малко за пъпки), тонизираща и стягаща - в едно.

    1 аспирин
    1 чаена лъжица кисело мляко
    1 чаена лъжица кестенови трици.

    Разбъркваш докато се разтвори аспирина, мажеш на чиста кожа!!!, седиш 10тина минути и преди да си измиеш лицето го разтъркваш (кестеновите трици действат като ексфолиант) за още 2-3-4 минутки и си готова.

    Иначе съм чувала за хума, че помага, но не мога да кажа - на мен много ми изсушава кожата.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  5. #5
    Не е эадължително да и гинекологичен.
    Но на мен ми откриха тоэи проблем в следствие на посещение при гинеколога ми,эащото имах проблеми с менструацията си.Оттам той ме прати да ми направят иэследвания на хормоните и се окаэа,че имам повишен тестостерон.Той влияе на менструацията,эащото е мъжки хормон.Аэ го имах в повече и эатова ми прескачаше и по едно време спря да идва.Като иэпих тея хапчета всичко се оправи,включително и кожата на лицето ми эначително се иэчисти.Тогава гинекологът ми эабеляэа проблемите ми с кожата и ми каэа вместо да се мацотя с какви ли не химии,първо да потърся проблема в хормоните си,эащото най-често пъпките се появяват от хормониален дисбаланс.Така че отиди и на теб да ти ги иэследват и може и там да се корени проблемът.А иначе,пробвала ли си маски с хума?Доста иэсушават кожата,но пък я правят по-гладка.
    SMILE MORE OFTEN...

    u6imu6i@abv.bg - Ако имате някакъв проблем и искате да споделите,пишете на тоэи и-мейл.Гарантирам отговор при първа въэможност.

  6. #6

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    в СъРцЕтО нА СлЪнЧо
    Мнения
    289
    humata ne pomaga az predi sym probvala s huma ni6to nestava i naistina izsu6ava kojata
    Жена с вид на хамелеон и характер на питбул!!!

    BE SURE YOUR SIN WILL FIND YOU OUT!!!

  7. #7
    Хума не искам да ползвам. Става ми увасна ковата.

    А кестенови трици от къде мога да намеря?

    Иначе, ако и домашните неща не помогнат ще отида пак на дерматолог да видим какво ще ми кажат.


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  8. #8
    Супер фен Аватара на splendour
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    dobri4
    Мнения
    1 561
    za otpy6vane na pori pri koeto se maxat p1pki i 4erni to4ni mi kazaxa da se maja s pasta za z1bi.sega probvax.v mometa s1m s pastata.mn liyti,6tipe pari,a o4ite mi s1lzqt no se nadqvam da ima rezyltat i agoniqta mi da ne e naprazno
    http://impulse.bg/bebcho0o0
    Въпрос: Защо Дядо Коледа няма деца?
    Отговор: Защото топките са му на елхата.

  9. #9

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    в СъРцЕтО нА СлЪнЧо
    Мнения
    289
    amii kestenovi trici predpolagam ot aptekata
    Жена с вид на хамелеон и характер на питбул!!!

    BE SURE YOUR SIN WILL FIND YOU OUT!!!

  10. #10
    Това с пастата за зъби съм си го мислела и аз.. и мисля да пробвам... мове би още днес.


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  11. #11
    Супер фен Аватара на Sigrina
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 572
    Ами аз всяка седмица, или веднъж на две седмици правя една процедура, която много добре почиства кожата и става просто като коприна. Не знам до колко може да помогне за пъпките ти, но все пак за да нямаш пъпки, кожата ти трябва да е добре почистена и да нямаш запушени пори, а това определено спомага за това.
    От магазин за козметични продукти, или аптека си купуваш "Тоалетни трици".
    Аз разтварям цялото съдържание в топла вода - да стане гъста каша и го използвам за цялото тяло, просто защото съм много доволна от ефекта, но за лицето, мисля че 1 чаена лъжичка с връх е достатъчна.
    Отиваш гола в банята, преди да се изкъпеш (защото се омазваш целия), нанасяш го на лицето си с кръгообразни движения и започваш едно голямо търкане. Трябва да търкаш докато започне да изсъхва и да пада само. И така около 10-15 минути. Изкъпваш се после едно хубаво и нанасяш успокояващ крем, или етерично масло. Кожата ти е по-мека и нежна от коприна. Поне при мен има голям ефект.
    Успех!
    П.С. Внимавай да не ти попадне в косата, защото се отмива мн трудно
    И може малко да те боли, ама трай бабо за хубост.
    Сега ще го снимам да видиш опаковката и да знаеш, че има такива и от бадеми, кайсии и всякакви общо взето...





    Кликни в/у снимките за да ги видиш по-големи :Ь

  12. #12
    А това с триците... става ли да се смеси с розова вода?
    И ще ми препоръчаш ли някакъв крем за след това, че не ги знам.. не съм ползвала.


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  13. #13
    Супер фен Аватара на Sigrina
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 572
    Ами не знам дали може с розова вода. Но пробвай, мисля, че нищо не пречи да опиташ. И 2те все пак са 100% натурални продукти, едва ли ще ти навреди.
    Иначе за крем, не мога да ти препоръчам, защото аз не използвам, но се мажа с етеричните масла на фирма Етерика.
    http://www.eterika.eu/facecarebg.html - ето тук можеш да видиш какви има, много са яки и как миришат само...
    П.С. Не знам какво розова вода използваш, но трябва да ти кажа, че единствената истинска розова вода на пазара в момента е на фирма "Българска роза - карлово". ето и да видиш как изглежда:



  14. #14
    Да.. мисля да си взема против акне.


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  15. #15
    Това с тоалетните трици и аэ мисля да го пробвам,эащото в последно време кожата на лицето ми не е в много добро състояние.
    Раэгледах и сайта с етеричните масла и мисля и от тях да си вэема.
    Благодаря, Sigrina
    Дано да подействат нещата.

  16. #16
    Супер фен Аватара на Sigrina
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 572
    Ами дано
    При мен има доста добър ефект. Само внимавайте да не се претъркате :Ь

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Sigrina
    Аз разтварям цялото съдържание в топла вода - да стане гъста каша и го използвам за цялото тяло, просто защото съм много доволна от ефекта, но за лицето, мисля че 1 чаена лъжичка с връх е достатъчна.
    Днес си купих тоалетни трици от кестен,но на моите пише,че се раэтварят в эехтин.На твоите с вода ли пише?А със эехтин пробвала ли си?3ащото се чудя дали с вода да си ги направя,или както е написано-със эехтин

  18. #18

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Sofiq
    Мнения
    453
    Маски срещу акне:

    "Чудодейна" рецепта против акне
    Запарват се 5 пакетчета зелен чай. Във вана с топла вода (37 градуса) се излива запарката и се изсипват 6 пакетчета джинджифил.
    Престоява се 20 мин. (желателно е лицето да се топи през по-голямата част от времето във водата). Чувства се щипане, дори при изплакването след това и хладката вода се усеща като гореща. Т.е. - усещането е като при изгаряне, но няма такъв видим ефект.

    Маска с моркови и жълтък
    Настъргваме 2 средно големи моркова и ги разбъркваме с жълтъка на 1 яйце. Налагаме сместа върху измитите лице и шия и след 20 минути отнемаме маската с помощта на тампони напоени в розова вода.

    Почистваща маска
    1 чаена лъжичка царевично нишесте, 1 чаена лъжичка магнезиев карбонат(от аптеката), 1 чаена лъжичка каолин. Всичко се смесват с малко топла вода докато се получи каша. Нанася се топла, след като изстине, се измива с топла вода. Прави се топъл компрес.

    Теэи маски ги копирах от тоэи сайт - http://forum.fema-bg.com/viewtopic.p...er=asc&start=0

    Не съм ги пробвала,но ти ако искаш опитай. =]
    But all the miles that separate,
    They disappear now when I’m dreaming of your face.

  19. #19

    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Deathland
    Мнения
    246
    Ами значи смесваш силицилов спирт и розова вода в отношение 1:1 на око и добавяш хлорнитромицин (това е антибиотик в капсулки и изсипваш 10 капсули в разтвора). С тпва обикновено се мажа преди лягане, защото мако изсушава кожата. Не го нанасяй близо до очите, че люти и почват да сълзят и не в близост до утата, че горчи.. препоручах го на една приятелка и определено и при нея има ефект .. пробвай и ти ако искаш..
    98% оТ млАдОто ПокОлЕНие сЛуШа чАлГа!
    АкО Си оТ оНезИ 2% КоиТо Я мРазЯт, сЛожИ ТовА в ПоДпиСа си!
    ~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
    LoVe YoU sOoOoOo MuCh...

  20. #20
    А, аз мислех... дали, ако си намажа лицето с бадемово масло, ще се отрази добре, защото имам (ползвам го за косата) и на упътването пише, че подхранва и кожата на лицето.


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  21. #21

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Sofiq
    Мнения
    453
    Цитирай Първоначално написано от varnen4e
    А, аз мислех... дали, ако си намажа лицето с бадемово масло, ще се отрази добре, защото имам (ползвам го за косата) и на упътването пише, че подхранва и кожата на лицето.
    Не энам,обаче искам да ти кажа,че триците са голяма работа!Опитай.
    But all the miles that separate,
    They disappear now when I’m dreaming of your face.

  22. #22
    Голям фен Аватара на _crazy_baby_
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Русе
    Мнения
    580
    влез в розали има доста интересни теми
    No matter where you go, there they are...

  23. #23
    Да, ще го пробвам това с триците. Веднъж в седмицата достатъчно ли е?


    Samo napred, lutko lepa
    cekaju te putovanja
    ja sam tvoja avantura
    a ti moja tiha patnja...

  24. #24
    Супер фен Аватара на Sigrina
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 572
    Цитирай Първоначално написано от Yoyoyoyoyo
    Цитирай Първоначално написано от Sigrina
    Аз разтварям цялото съдържание в топла вода - да стане гъста каша и го използвам за цялото тяло, просто защото съм много доволна от ефекта, но за лицето, мисля че 1 чаена лъжичка с връх е достатъчна.
    Днес си купих тоалетни трици от кестен,но на моите пише,че се раэтварят в эехтин.На твоите с вода ли пише?А със эехтин пробвала ли си?3ащото се чудя дали с вода да си ги направя,или както е написано-със эехтин

    Ако триците ти изглеждат ето така:



    Ги разтвори във вода. Ако не - нямам си никаква идея и не знам как ще ти подействат, сори

  25. #25
    Супер фен Аватара на Sigrina
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 572
    Цитирай Първоначално написано от varnen4e
    Да, ще го пробвам това с триците. Веднъж в седмицата достатъчно ли е?
    Да, достатъчно е.
    Не е хубаво много често (всеки ден, или през ден), за да не си протъркаш кожата.
    П.С. И не го препоръчвайте на майките си и като цяло на жени над 35 години, защото то ексфоалира много добре и бръчките стават по-дълбоки.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си