.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10

Тема: Мъдрец?

  1. #1

    Мъдрец?

    Абе хора преди месец-два имах едно схващане в областа на челюстта . Личната ми лекарка ми предписваше сироп и хапчета , защото по принцип сливиците ми не са от най-хубавите. След като не помагаше нищо , болката взе да се концентрира във челюстта и така си направих снимка и се оказа че мъдреците растат , и 4-те . и сега от няколко дена имам едно странно усещане стягащо , което усещам в края на челюстта, но повече - около подчелюстните лимфни възли . Мъдреците не ме болят , не са ме и боляли до сега. Та въпросите ми са , това стягащо усещане , защо го усещам повече около лимфите?Как да разбера подути ли са ? Може ли мъдреците да дават такива странични ефекти докато се мъчат да пробиват ? :P

  2. #2
    emi az poneje imah i oshte imam problemi s limfnite vuzli mojesh da razberesh che sa poduti kato opipash lekichko ,no ne natiskai .

  3. #3
    Нормално е да чувстваш това стягане в края на челюстите,защото мъдредците си търсят място да излезнат.Наи-вероярно са ти по-малки челюстите и мяна много място за тях.А за подуването на лимфните възли,точно от мъдредците е.Аз също имах усложнен пробив на долен мъдрец и ми се подуха лимфните възли и направих и гнойна ангина,защото и на мен сливиците ми от най-малкото се възпаляват.

  4. #4
    Много се извинявам към автора , но за да не пускам нова тема , ще пиша в тази за моя проблем:
    Значи ръсте ми кътник (мъдрец) и ме боли ужасно много.Немога да си затвора устата защото венеца на разтящия зъб се опира в горната част на челюста и ме боли.Знаете ли някакви обезболяващи средста за този проблем и колко дълго време г/д продължава това "растене".

    Иначе по темата на автора , немога да помогна

  5. #5
    еми мене зъболекаря ми като видя снимката преди време че ми растат мъдреците , и каза като се наложи (да боли) да пия аолин , можеби това трябва да пиеш.А относно това за лимфите , питах по-скоро като ги опипам колко средно трябва да са големи (нормалното състояние) трябва ли да болят че да се разбере че имам проблем с тях ? защото в момента просто усещам нещо което притиска , като схванато такова но не мога да го локализирам точно мястото но е в тая област като че ли зад лимфите има нещо странно е :Р

  6. #6
    ThereIsNoWayOut,като обезболяващо можеш да пиеш Аолин, ако много те боли най-вероятно ти се е възпалил венеца над растящия зъб,още повече че сигурно постоянно се травмира при допир с горните зъби.За това трябва да отидеш на зъболекар да ти направят промивка и в такива случаи се прави изрязване на лигавицата над разтящия зъб.Ще те боли винаги когато расте зъба,ако няма място за него в челюстта трябва да се извади.

  7. #7
    оф хора много сте зле! идете на зъболекар! на мен също ми расте мъдрец и когато бях при моята зъболекарка и тя ми каза за мъдреца, аз я попитах не трябва ли да се вади (защото така са ми казвали). Тя ми отговори, че мъдреца се вади при положение на силна болка в продължение на дълго време, вдигане на температура, подуване на възли, ако самия зъб расте накриво и т.н. Та решението е: ИДЕТЕ НА ЗЪБОЛЕКАР! ТОЙ ЩЕ РЕШИ КАКВО ДА ПРАВИ С МЪДРЕЦА!!!!!!! не се правете на мъдри и не се допитвайте до пубери, които се правят, че разбират от всичко
    Не се впрягай в живота и без това няма да излезеш жив от него!

  8. #8
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от ThereIsNoWayOut
    Много се извинявам към автора , но за да не пускам нова тема , ще пиша в тази за моя проблем:
    Значи ръсте ми кътник (мъдрец) и ме боли ужасно много.Немога да си затвора устата защото венеца на разтящия зъб се опира в горната част на челюста и ме боли.Знаете ли някакви обезболяващи средста за този проблем и колко дълго време г/д продължава това "растене".

    Иначе по темата на автора , немога да помогна
    ами да, представи си - знаем!

    друг е въпроса защо и как хората чийто просперитет гарантирш със факта на съществуванието си - са те зароболи неотменимо

  9. #9
    Мега фен Аватара на titinkaa
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    6 691
    Цитирай Първоначално написано от Галина-бг
    Нормално е да чувстваш това стягане в края на челюстите,защото мъдредците си търсят място да излезнат.Наи-вероярно са ти по-малки челюстите и мяна много място за тях.А за подуването на лимфните възли,точно от мъдредците е.Аз също имах усложнен пробив на долен мъдрец и ми се подуха лимфните възли и направих и гнойна ангина,защото и на мен сливиците ми от най-малкото се възпаляват.
    +1 и при мен е така,само че при мен нямаше поддуване на лимфите и нямах гнойна ангина,всичко останало го има и при мен

  10. #10
    Ами те зъболекарите са за това-да знаят какво се прави. И да умуваме и да даваме съвети няма да се размине без зъболекар.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си