.
Отговор в тема
Страница 4 от 12 ПървиПърви 12345678 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 296
  1. #76
    @ameli, вярно е,че има известен риск.
    Но все пак аз не се къпя цялата с ледената вода,а само областта на гениталиите ;]

    С много момичета съм споделила своя опит и всеки път съм споменавала за този минимален риск.
    Никоя не се е простудила от 400 мл студена вода..

    Само да кажа,че е добре да не го правите повече от 2-3 пъти дневно,защото шанса да се простудите започва да се увеличава.



    @luscinia относно другите промивки,за които си чувала..
    Аз знам две точно със сода и тетра.
    Първата - вода и една супена лъжица сода бикарбонат. Обаче след това имаше някаква особена миризма при мен О.О
    Втората сякаш е по-ефективна. Вариш си чай от тетра(може да сложиш мащерка и/или босилек) и слагаш в един леген ( ).
    Сядаш в него за половин час и след това с хладка вода се изплакваш.

    Успех..
    I believe I can fly..

  2. #77
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    @ameli, вярно е,че има известен риск.
    Но все пак аз не се къпя цялата с ледената вода,а само областта на гениталиите ;]

    С много момичета съм споделила своя опит и всеки път съм споменавала за този минимален риск.
    Никоя не се е простудила от 400 мл студена вода..
    под простуда нямам предвид познатата настинка. говорех ти за простуда на яйчници, бъбреци и всички органи там долу

    (и сега някои ще ми направят забележка, че бъбъреците не са долу. не говоря вобще за гениталите, а за тази област)
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

  3. #78
    Темата е хуабва и важна, но май не видях да е написано едно много важно нещо.Всяка жена, която вече има менструация, има и така наречената цервикална слуз.Това е нещо като бялото течение, но не точно и нея всеки я има.И тярвба да правим разлика между нея и бялото течение, ето информация за нея:
    http://www.zachatie.org/index.php?It...tent&task=view

  4. #79
    Хора,искам да ви попитам дали е възможно да съм заболяла от нещо или по-точно до ви попитам притеснително ли е че имам БЯЛО ТЕЧЕНИЕ повече от 1 година,а още не ми е дошло?

    ПП. НА 12 ГОДИНИ СЪМ

    на всички много щесъм ви лагодарна ако ми помогнете
    [.....Истинска,Мила,Нежна и Добра,но ядосат ли ме ставам дявол в тяло на женa....:]

  5. #80
    Аватара на gia_sena_mono
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Roma, Italia
    Мнения
    1 846
    Аз съм авторката на темата.
    Мога да ви кажа,че ходих в продължение на 8-9 месеца на гинеколог.Изписва ми какви ли не лекарства - глобули, кремове, промивки, антибиотици и прочие.Прави ми какви ли не излследвания - дори според последнто изследване ми нямаше нищо.Спазвах всичко,което ми е казвала.
    И знаете ли какъв е резултатът - НИКАКЪВ! Сега 6-7 месеца,от както ходих за последно (защото ми писна и реших да спра за известно време с лекарствата, да отпочине организма ми) продължавам да имам течение.
    Две хубави очи. Душата на дете
    в две хубави очи; - музика - лъчи.
    Не искат и не обещават те...

  6. #81
    Здравейте! Аз съм на 13 години и все още не ми е дошло. От може би по малко от година имам бяло течение + понякога ужасни сърбежи "там долу" , след като прочетох всичко това много ме е страх да не би да имам инфекция или нещо такова. Знам, че трябва да отида на гинеколог, но ужасно ме е срам и страх ;X има ли нещо друго, което бих могла да направя освен ходенето при гинеколог. Моля ви отговорете ми - много ме е страх : ((

  7. #82
    Силното бяло течение може да е заболяване в следствое на бактерия. Бяло течение най- често се полъчава от настинки и пиене на антибиотици, при смяна на сексуалния партньор, при гъбична инфекция. Други случаи на появата може да е използването на общи тоалетни, тоалетна хартия, кърпи и прочие. Лекува се дълго и продължително.

  8. #83
    Цитирай Първоначално написано от amazing21
    Здравейте! Аз съм на 13 години и все още не ми е дошло. От може би по малко от година имам бяло течение + понякога ужасни сърбежи "там долу" , след като прочетох всичко това много ме е страх да не би да имам инфекция или нещо такова. Знам, че трябва да отида на гинеколог, но ужасно ме е срам и страх ;X има ли нещо друго, което бих могла да направя освен ходенето при гинеколог. Моля ви отговорете ми - много ме е страх : ((
    нямаш поводи за тревога. за сега при теб е нещо нормално

  9. #84
    Какво е Левитра?

  10. #85
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    491
    Цитирай Първоначално написано от gia_sena_mono
    Аз съм авторката на темата.
    Мога да ви кажа,че ходих в продължение на 8-9 месеца на гинеколог.Изписва ми какви ли не лекарства - глобули, кремове, промивки, антибиотици и прочие.Прави ми какви ли не излследвания - дори според последнто изследване ми нямаше нищо.Спазвах всичко,което ми е казвала.
    И знаете ли какъв е резултатът - НИКАКЪВ! Сега 6-7 месеца,от както ходих за последно (защото ми писна и реших да спра за известно време с лекарствата, да отпочине организма ми) продължавам да имам течение.
    +1

  11. #86
    То хубаво пише, да не го приемаме за нещо нормално ама като отидеш на генеколог, обясниш му там каквото трябва и той ти каже, че е нормално, какво? Обикаляш половината генеколози в града?

  12. #87
    Вижте сега момичета аз също ходих сума ти и години по гинеколози, първо ми бяха казали повишени левкоцити, гълтах някакви лекарства, после единични колонии на гъбички (което не било зараза, а нарушение на баланса на влагалищната среда, защото било нормално да има някакво минимално количество ДОРИ и гъбички) последно като ходих след пълни изследвания ми казаха , че ми няма нищо. Аз въпросното течение го имам от много малка. Лично за мен ако не е обилно, не смърди и не сърби- няма проблем. Неприятно е наистина ама явно отърване няма- при някои жени просто е така- въпрос на влагалищна среда... По принцип има едни гелчета за вътрешна употреба- Лактобор се казват, съдържат предимно млечна киселина, която подсилва естествената флора там долу- на мен лично ми се отразяват добре, но все пак не е препоръчително да се прекалява. Аз ги ползвах 3 месеца през 3 дена (по препоръка на гинеколог) и пих успоредно с това имуностимулатор 2 месеца. Сега ми няма почти нищо, е не е идеално , но е много по-добре. Явно е въпрос на организъм- лично аз много често боледувам и вероятно на това се дължи... Вярно доста е затормозващо всеки път преди секс да се чудиш дали нямаш нещо бяло на гащите ама... ежедневните превръзки помагат. Обясниха ми , че много често това е един вид алергична реакция примерно към синтетични материи, парфюмирани превзръзки, дори ароматизирана тоалетна хартия...

  13. #88
    и аз като невежо хлапе ще попитам:

    Тово нещо пречи ли по някакъв начин на воденето на нормален полов живот?

  14. #89
    -Постът беше изтрит-

  15. #90
    Честито! Започва ходенето по мъките

  16. #91
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Струва ми се, че половината не правите разлика межу "бяло течение" и нормалния влагалищен секрет.

    Понякога инфекциите нямат абсолютно никакви симптоми, затова ходете на гинеколог, това е нещо абсолютно нормално и няма "малки" и "големи", няма защо да се притеснявате и да се страхувате, поне 2 пъти в годината трябва да се ходи, по-добре да бъдете сигурни.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  17. #92
    Аватара на YourSupergirl
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    with Christopher Drew <3
    Мнения
    244
    аз го имам от 3 години..и е всеки ден,абсолютно всеки .
    мислех,че е нормално.
    [size=2][i][b]All that we are is the result of what we have ever thought -Buddha.


  18. #93
    Аватара на YourSupergirl
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    with Christopher Drew <3
    Мнения
    244
    Цитирай Първоначално написано от amazing21
    Здравейте! Аз съм на 13 години и все още не ми е дошло. От може би по малко от година имам бяло течение + понякога ужасни сърбежи "там долу" , след като прочетох всичко това много ме е страх да не би да имам инфекция или нещо такова. Знам, че трябва да отида на гинеколог, но ужасно ме е срам и страх ;X има ли нещо друго, което бих могла да направя освен ходенето при гинеколог. Моля ви отговорете ми - много ме е страх : ((
    аз също една година преди цикъла почнах да имам течение.
    а относно кога ще ти дойде-винаги е индивидуално.
    ако си на 16 и още нямаш има проблем.
    ии да ходиш на гинеколог не е страшно или странно.
    и все някога трябва да ходиш.
    и за по-добре трябва да е жена гинеколожка
    [size=2][i][b]All that we are is the result of what we have ever thought -Buddha.


  19. #94
    Супер фен Аватара на WaterLilly
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    2 716
    Цитирай Първоначално написано от Violenza
    Струва ми се, че половината не правите разлика межу "бяло течение" и нормалния влагалищен секрет.
    Да, и аз това забелязах. От всичко, което съм чела, влагалищния секрет е като гел или течност, просто бяло петънце на гащите примерно. Нормален е и чрез него влагалището все едно се "самопочиства". А повод за съмнение, че може да е бяло течение, е ако е на "бучици", а не течно, ако има сърбеж/парене/неприятна миризма.

  20. #95
    WaterLilly, напълно съм съгласна с теб. Може да се притесняваме, ако течението има мирис или по-различен цвят.
    Най-добре е да се иде на гинеколог и да се пуснат изследвания от влагалищния секрет.

  21. #96
    И аз не съм напълно съгласна с написаното. Доста е преувеличено.

    Първо - нормалното физиологично течение има от бял до безцветен цвят, слузесто е и количеството му е различно, зависи от много неща, които са описани долу. Нормално е в някои дни да е по-обилно, стига да не се задържа така повече от 1 седмица.
    Притеснително е ако е придружено от сърбеж, неприятна миризма, парене при пишкане, зачервяване на кожата около външните полови органи. Промените в цвета също са много важни - то по принцип е безцветно до бяло, но ако е прекалено гъсто бяло, като кисело мляко - може би се късае до гъбична инфекция. Често пъти е придружено със сържеж и парене.

    Аз препоръчвам на всяка една от тях да отиде на гинеколог, за да провери степента на чистота на влагалището си

    И друго да добавя - гъбички има всяка една жена. Те НЕ СЕ предават по полов път както е известно. Те се "активират" от лоша хигиена, от миене със ароматизирани душгелове, сапуни и други забранени за интимните места продукти, както и от много други предпоставки които няма да изброявам.
    Ако гаджето ви спи с някое момиче, което има гъбички... за да зарзи вас, трябва да го направи непосредствено след половия акт с нея за да ви "предаде" нейните гъбички. Гъбичките умират за 1 час и за това няма как да се пренесат по полов акт, освен допуснатото по горе.

  22. #97
    Здравейте! На мен ми дойде за първи път вчера, но е много - това нормално ли е ? И вярно ли е, че след 1 път като ти дойде ще минат месеци докато ти дойде пак?

  23. #98
    Здравей amazing21
    Нормално е да ти тече повече... най-малкото че ти едва ли сега си наясно колко е нормата. Не гледай капките по опаковката на превръзките.
    Количеството менструална кръв за една менструация средно е около 60-100 мл. Менструацията си е обилна, особено в първите дни, може да те изненада, за това се запасявай с превръзки и бягай до тоалетната във всеки съмнителен момент
    Много от момичетата през първите 1-2 години се опракват от обилно кървене.Това също е нормално.Нормално е през това време също цикълът да е нередовен. Това е периодът ,в който цикълът ти се регулира, затова не се стряскай ако ти закъснява или пропусне месец.


    Прочети тази ( http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=138866 ) тема, за да си по-спокойничка и информирана. И да си знаеш... в най-скоро време отиди на гинеколог за да те прегледа, също така вече никакъв секс без презерватив!

  24. #99
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    И друго да добавя - гъбички има всяка една жена.
    Категорично НЕсъгласна! Или поне е повод за хипохондрия по начина, по който е написано!

    Инфекция от гъбички на пениса е по-често явление сред необрязаната част от мъжете и възниква в резултат от полов акт с инфектиран партньор.
    Макар и противогъбичните лекарства обикновено да се справят с проблема инфекцията може да се повтори, понякога в резултат на презаразяване от сексуален партньор. Следователно, лечението на двамата партньори понякога е необходимо за да има траен резултат.
    Източник http://medical.bg/dermatology/candida-albicans.html
    рецензент д-р Пънчев

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  25. #100
    Цитирай Първоначално написано от sexita
    Здравей amazing21
    Нормално е да ти тече повече... най-малкото че ти едва ли сега си наясно колко е нормата. Не гледай капките по опаковката на превръзките.
    Количеството менструална кръв за една менструация средно е около 60-100 мл. Менструацията си е обилна, особено в първите дни, може да те изненада, за това се запасявай с превръзки и бягай до тоалетната във всеки съмнителен момент
    Много от момичетата през първите 1-2 години се опракват от обилно кървене.Това също е нормално.Нормално е през това време също цикълът да е нередовен. Това е периодът ,в който цикълът ти се регулира, затова не се стряскай ако ти закъснява или пропусне месец.


    Прочети тази ( http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=138866 ) тема, за да си по-спокойничка и информирана. И да си знаеш... в най-скоро време отиди на гинеколог за да те прегледа, също така вече никакъв секс без презерватив!

    Благодаря ти, че ми отговори. Последно искам да попитам значи аз сега лятото ще навърша 14, задължително ли е да отида на гинеколог, защото ме е и срам и страх..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си