.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17
  1. #1

    Въпроси относно хъскитата

    Nqkoi ako moje da mi kaje ne6to za haskitata.4udq se kakvo da si vzema kafqvo ili 4erno . i kato si go vzemq na 2 meseca kolko pati na den trqbva da go razhojdam i po kolko vreme

    Moderated by slun4ice
    т.1 от правилника

  2. #2
    Аватара на your_secret
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    София
    Мнения
    561
    о божееее
    разхождаш кучето,когато иска да си върши работата, а и щом е хъски-трябва 2 пъти по-често,за да си изразходва енергията,поне по половин-1 час



  3. #3

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Montreal, CA
    Мнения
    197
    Земи си котка бе

  4. #4
    Аватара на EJI4eTy
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    in your sweet dreams
    Мнения
    700
    докато не му се бият 3-те ваксини 1 - 1 месец , 2-2 месец , 3-3/4 месец , и 2 седмици след 3-тата ваксина може да го разхождаш , докато е малко може би по 2 пъти на ден (по 45 мин - 1 час), за да не се преумори все пак е бебе , след това може да увеличаваш до 3 пъти и разбира се ако желаеш може и разни тренировки тичане например каране на колело , а дали кафяво или черно си е по твой избор
    Perfect hair ... perfect eyes ... perfect lips ... perfect body - PERFECT LIE !!!

  5. #5
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    Хъскито е много скъпо удоволствие,не само като цена,която ,ако е с родовсловно дърво е към 700лв,но и след това.Трябва задължително да имаш къща с голям двор,в апартамен такова куче не се гледа,трябва да имаш хладно място за лятото,понеже,ако температурата е повече от 25 градуса и е зле за животинчето.Не знам за хъскито,ама аз имам английска сетерка,толкова много грижи отиват за нея иминимум 200-250 лв разходи за месец.

  6. #6
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Цитирай Първоначално написано от karitooy
    Земи си котка бе
    Е, те сега не са модерни. Сега анцуНг Адидас и хъски (трябва)

  7. #7
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Хъскитата са супер пичове, аз си имам едно Dumb може спокойно да се гръмне

    Както ти казаха - докато не му се бият всички ваксини не го извеждаш и то те побърква вкъщи, защото много му се тичка и играе. После поне по 1 час на ден трябва да му се събира от разходките. И е хубаво повече от 2 пъти на ден да не го извеждаш, защото ще свикне и винаги ще иска 3 (например) разходки дневно. А като си на училище няма да може и то ще страда.

    За храна, ако яде гранули (които ако са хубави ще са му абсолютно достатъчни) към 120 лева месечно (Роял Канин 15кг е толкова, като кучето трябва да яде по половин килограм дневно)

    Допълнително пари за шампоани(~10лв), разтвори за чистене на уши (~15лв), паста за зъби евентуално, на всеки три месеца хапчета за вътрешно обезпаразитяване, каквото прецениш да ползваш за предпазване от външни паразити, четка за ресане (като почне да си сменя козината е ад), повод, нашийник, адресник ако прецениш. Играчки, разбира се. За това се сещам сега.

    Да знаеш, че са много силни и бързи, затова трябва да си го възпиташ много добре и да те слуша, аз моя понякога едвам го удържам като се разтича и е на повод.

    В апартамент може да живее стига да е сравнително голяма и да има къде да го пускаш да тича (парк например).

    По въпроса с черно или кафяво - всичките са супер кют, забелязала съм, че на кафевичките косъма е по мек. Това е като разлика, друго няма.



    P.S. Това е поредната тема, която доказва нуждата от форум за домашни любимци

    Saatana vittu perkele hate crew!

  8. #8
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    ^^^ Аз не съм казала, че хъскитата не са хубави! Напротив, страхотни са.
    И поради това адски много се дразня, че превърнаха живо същество в моден аксесоар. Разбира се това не винаги е така.
    ПП:

  9. #9
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    А не може ли просто хората да им се кефят? Просто са популярна порода и хората ги харесват защото са пухкави и супер красиви. Не са мода, иуу.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  10. #10
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Зависи къде живееш!!!
    И да права си. Но много зависи къде живееш.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Окей, ще се съглася. Може и да има някакви извратени хора

    Saatana vittu perkele hate crew!

  12. #12
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Има, има У нашя град

  13. #13
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от Boot
    .....

    P.S. Това е поредната тема, която доказва нуждата от форум за домашни любимци
    Мдааа, даааа. Аз от кога мрънкам?!

    Една поправка към поста на буут. Обезпаразитява се на 45 дни, в най - добрия на 30 дни. За лятото е абсолютно задължително да се дават по - специфични препарати със специална съставка.

  14. #14
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    ЪЪъъ верно ли? На мен защо винаги ми казват на 3 месеца? (за вътрешно обезпаразитяване говорим, нали?)

    Saatana vittu perkele hate crew!

  15. #15
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Да, знам. Ако провериш и в паспорта на кучето пише на 3 месеца. Обаче (!) някои вътрешни паразити стават полово зрели за по - къс период от време, мисля че и дирофиларията ставаше полово активна за по - малко време. За кучета над 6 месеца задължително през лятото Празимек Д или друг подобен препарат. Имаше някаква специална съставка айвек....нещо-си, което обикновените препарати нямат. През лятото и Фронтлайн се слага на месец, че кърлжите вече стват устойчиви на всичко, мамка им.

  16. #16

    :P

    karitooy написа:
    Земи си котка бе

    Е, те сега не са модерни. Сега анцуНг Адидас и хъски (трябва) E ne tova ve4e me obidi...pak i karitooy az si imam 2 kotki a za modata ne ne e taka pak i az ne obi4am da se obli4am sportno

  17. #17
    1. Дресирай го и не го оставяй да скучае или без надзор!!!!!
    2. През лятото, след разходка, не му давай веднага да пие вода.
    3. Не го удряй, ако не искаш да се озлоби!
    Успех!
    Аз сама съм отговорна за щастието си!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си