.
Затворена тема
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 52
  1. #26
    Малка, но я има
    - Спомни си кой съм и какъв съм ..
    -Помня те , но очевидно ти самият не помниш себе си ..

  2. #27
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Цитирай Първоначално написано от Alderis
    Айде пак кремчето най компетентна . Стига лъгала децата! То е хубаво населението да расте, но не по този начин . За да забременее жената, не е задължително да е в овулация! Има много документирани случай на оплождане на яйцеклетката, която току що се е отделила, а понякога и след попадането й в матката! С две думи можеш да им кажеш на студентчетата и на гинеколога ти да си скъсат дипломите...
    Ако тогава е овулирал другият яйчник,а? Яйчниците за твое сведение са два и въпреки, че нещата са уж ритмични, не винаги могат да се синхронизират. Без годна за оплождане яйцеклетка не може да се стигне до бременност. Все едно 1 жена да може да забременее преди да почне да отделя яйцеклетки или кагото е в менопауза от 10 години. Същото е, но на друго равнище. Още във влагалището сперматозоидите ще умрат, ако няма церквиална слуз, която се отделя в дните около овулацията. Да не говорим да попаднат във фалопиевите тръби. А, да споменах ли, че там става забременяването, а не в матката или в яйчника? Хайде ако обичате научете си урока, прочетете малко летература и ми се обадете пак. Щом говоря нещо значи има защо. Без овулация не може да има бебе, защото липсва 1 от важните компоненти-зряла и годна да бъде оплодена яйцеклетка. Колко пъти трябва да го напиша? Или вие си мислите, че вашите яйцеклетки са зрели 28 дни? Е, най-много 1 е!

    И понеже 3 линка ви бяха малко, ето и още:
    http://www.biberonbg.com/info/plan_z...emeniavane.htm
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%...B0%D0%BD%D0%B5
    http://www.doctorbg.com/page.php?id=13478
    http://liternet.bg/publish13/k_kiril...hi/1/01_01.htm
    http://www.azibebe.com/index.php/bre...oplojdane.html
    http://www.evropea.com/oplozhdane.html
    Желая ви приятно четене

  3. #28

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    On top Drugs of choice: Nicotine Caffeine and Gaming
    Мнения
    916
    Цитирай Първоначално написано от Alderis
    Айде пак кремчето най компетентна . Стига лъгала децата! То е хубаво населението да расте, но не по този начин . За да забременее жената, не е задължително да е в овулация! Има много документирани случай на оплождане на яйцеклетката, която току що се е отделила, а понякога и след попадането й в матката! С две думи можеш да им кажеш на студентчетата и на гинеколога ти да си скъсат дипломите...
    Изброй три такива "документирани случая", за да мога да проверя. И, да, Кремчето е много по-компетентна и от теб, и от другото пиле, което се прави на кокошка...

  4. #29
    Аватара на t1n4e7o
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Хасково
    Мнения
    1 223
    Добре де айде стига сте се карали.. Този форум не е за това... Много се ядосвам значи. Всеки човек е на различно мнение, а на мен ако ще и най- голееееемия доктор да ми каже че няма никакъв шанс за забременяване, просто няма да вярвам... Аз винаги си се пазя, ВИНАГИ! Било то с презервативи или хапчета, не ме интересуват овулации и мовулации и незнам кой е компетентен и кой не е, но аз няма да тръгна да правя секс без предпазно средство.. вие правете каквото си знаете и каквото сте чели. Пък и кой ще да е този извратеняк който ще прави секс по време на цикъл... Ужас.. Отвратително

  5. #30
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    Естествено,че може,дори имам познати,които са забременели именно по време на цикъла.

  6. #31
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Да съм казала, че се пазя така? А и при биологията не може ти да имаш 1 мнение, а аз друго......вярно е това, което е факт от биологична гледна точка. Искам просто да се спре със заблудите и спекулациите по темата. След като 10 линка не те убедиха в правотата на биологията(а не моята лична), аз повече няма какво да кажа.
    Изводите са:
    1.забременява се само в дните около овулация
    2.никога не можеш да си 100% сигурна, че не си в овулация(освен ако не следиш температурата си и не си правиш тестове).
    3.Възможно е овулацията и менструацията да съвпадат или да са близки по време
    4.Пазете се ВИНАГИ! Яйчникът ви не е часовник и можеда си оволира по време, което не очаквате.

    Лично аз понеже си много разтревожена за моята контрацепция, ще ти кажа, че съм с партньор от 4 година и половина, на 24 съм и не ми е огромен проблем и да ми се случи. Въпреки това пия ОК или ползвам презерватив!

  7. #32
    Аватара на t1n4e7o
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Хасково
    Мнения
    1 223
    Ох вече не ми се занимава с глупости, честно! Ти си гледай там учебниците и не гледай истинските случай. Това е природа, ние сме част от нея и никога не можеш да си сигурен какво може да се случи. Вземи например СПИНА. Казано е, че няма лек, нали? Но кой знае, след 1-2 години може и това да стане. Така че не бъди толкова сигурна. В живота няма 100 % сигурни неща.. И ако не възразяваш, ще ти дам един съвет- недей да нападаш така хората. Какво като си на 23 ли на 24 не разбрах..? Не годините те правят това, което си и в което вярваш. Аз ти споменах само, че не ми се рискува, защото според мен винаги може да стане гаф и да забременееш, докато ти продължаваш да си настояваш ли настояваш на своето... Ми дай да се убием ние, който не гледаме само научната гледна точка.. Ми поспри се малко. Отношението ти към хората изобщо не е хубаво..

  8. #33
    Спрете да си правите експерименти като,че не може да се забременее по време на цикъл или 3 дена след цикъла по-всяко време можеш да забременееш.Правете секс с презерватив и спрете да пускате теми като "ама аз му имам доверие и той каза,че не е свършил в мене ама ми закаснява" форума е претъпкан с такива.
    Йога и мъдрост

  9. #34
    ..ако не се лъжа се казва "цветна бременност" !



  10. #35
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Цитирай Първоначално написано от t1n4e7o
    Ох вече не ми се занимава с глупости, честно! Ти си гледай там учебниците и не гледай истинските случай. Това е природа, ние сме част от нея и никога не можеш да си сигурен какво може да се случи. Вземи например СПИНА. Казано е, че няма лек, нали? Но кой знае, след 1-2 години може и това да стане. Така че не бъди толкова сигурна. В живота няма 100 % сигурни неща.. И ако не възразяваш, ще ти дам един съвет- недей да нападаш така хората. Какво като си на 23 ли на 24 не разбрах..? Не годините те правят това, което си и в което вярваш. Аз ти споменах само, че не ми се рискува, защото според мен винаги може да стане гаф и да забременееш, докато ти продължаваш да си настояваш ли настояваш на своето... Ми дай да се убием ние, който не гледаме само научната гледна точка.. Ми поспри се малко. Отношението ти към хората изобщо не е хубаво..
    Мила, ти го каза-това е природа. По никой природен закон не може да се забременее без 1 от двата вида гамети. Говорим за полово размножаване и за естествено такова. За твоя информираност се постарах да потърся нужната информация и да ти кажа, че реалността е малко по-различна. Случаите на забременяване от 1 опит са доста малки, защото не се нацелват подходящите дни. питката трябва да се опече.......ама какво да ти говоря едно и също. не се опитваш малко дори да вникнеш и да помислиш логично върху темата.

    Това, че може да забременееш само по време на овулация съвсем не значи да не се пазиш, защото не можеш да знае кога точно ти е и колко жизнени са момчетата на приятеля ти. Колко източника трябва да ти посоча и колко пъти трябва да го напиша, за да се опиташ да разсъдиш малко върху проблема?

    Извинявам се, ако съм ти прозвучала грубо. Просто се дразня, че за миг дори не вникваш в същността на думите ми и в смисъла на овулацията като цяло. Ако внимателно и спокойно прочетеш темата утре, заедно с предоставените от мен материали, може и да чатнеш за какво точно говоря. нито съм биолог, нито лекар. Нямам претенциите да съм запозната изоснови с човешката анатомия и физиология, но на базата на прочетени неща и на малко логика, мога сама да разсъдя.
    Пази се. Това е ваше задължение, след като не искате деца. Прави го винаги и винаги с мисълта, че днес може да е овулацията ти. Лошо няма. но не приемай забременяването като нещо толкова просто. хора без никакви проблеми не могат да си направят бебе с месеци, дори и със следене на овулации, температури и прочие. пожелавам ти да имаш дете, когато си готова, но не се чуди защо това може и да не стане веднага. това се опитвах да обясня, лаях си цял ден......никой не пожела да помисли малко върху твърденията ми.

    Още 1 път извинявай, ако съм те засегнала. не е към теб лично, а към всички, които си нямат идея за фазите на женския цикъл като зцяло. желая ти лека нощ

  11. #36
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Тинче, не че нещо, но и ти не си съвсем права. Вероятността менструацията(спрете с тоя цикъл де) да съвпадне с овулацията е доста малка. Има я, но е малка. Забременява се само и единстквено в дните около овулацията-2-3 дни преди нея и най-много ден след нея. Въпросът е-тя в овулация ли е, а не дали е в менструация.
    само да ти кажа, че и в овулация шанса пак е мн малък = 20-30%
    ПОДПИСА Е В ПРОЦЕС НА СМЕНЯВАНЕ
    МОЛА ИЗЧАКАЙТЕ... ЧАКАЙТЕ... ЧАКАЙТЕ!

  12. #37

    Re: Може ли да се забременее по време на цикъл?

    Може Да

  13. #38
    и аз знам че има вероятност

  14. #39

    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    893
    Да ,има вероятност!
    Of empty lies I know your heart broken a long time. Only only only the body will give you all night to stay there.Everything is a lie and deception deception deception is all a lie again I used to know but burn, burn, let but I'm with you again.

  15. #40
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Mr.Nightmare, че и по-малък. Обикновено желаните бебета стават след поне 3-4-5 месеца опити във фертилните дни.

  16. #41
    Аватара на t1n4e7o
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Хасково
    Мнения
    1 223
    Аз пък не бях във цикъл и снощо приятеля ми свърши във мен, а пия противозачатъчни... До сега не го бяхме правили... Знам, че няма място за шаш и паника, ни ми е странно и все пак съм панирана...

  17. #42
    Аватара на sextazy_baby
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Адреса ми последен е Сърцето ти
    Мнения
    1 132
    Къде ви е акъла бе хора...

  18. #43
    Мале как звучи само ще повърна.. аз бях в цикъл и той свърши в мен..леле гадууст.. ами вероятноста е малка но я има след 2 седмици си направи тест и друг път мисли повече и се пазете

  19. #44
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Цитирай Първоначално написано от t1n4e7o
    Аз пък не бях във цикъл и снощо приятеля ми свърши във мен, а пия противозачатъчни... До сега не го бяхме правили... Знам, че няма място за шаш и паника, ни ми е странно и все пак съм панирана...
    Знаеш ли как действат противозачатъчните? Симулират дейност на яйчника, "доставят" полови хормони и яйчника става ленив. В следствие на това не се произвеждат овоцити и не овулираш. По твоята логика(че няма значение овулацията), значи и противозачатъчните нямат ефект, но те имат. Бъди спокойна. Ако ги пиеш повече от месец, ако не си пропускала хапче и не си повръщала или си имала разстроен стомах последната седмица и нямаш такива неща и другата, риск няма.

    Приятелят ми е свършвал само 1 път в мен докато пия ок и за зла моя беда пропусна хапче(изпих го 16 часа след като трябваше). Е, не забременях.

    Но ако се притесняваш, че въпреки, че нямаш овулация, може да забременееш......защо изобщо прибягваш до този метод?

  20. #45
    Аватара на t1n4e7o
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Хасково
    Мнения
    1 223
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Цитирай Първоначално написано от t1n4e7o
    Аз пък не бях във цикъл и снощо приятеля ми свърши във мен, а пия противозачатъчни... До сега не го бяхме правили... Знам, че няма място за шаш и паника, ни ми е странно и все пак съм панирана...
    Знаеш ли как действат противозачатъчните? Симулират дейност на яйчника, "доставят" полови хормони и яйчника става ленив. В следствие на това не се произвеждат овоцити и не овулираш. По твоята логика(че няма значение овулацията), значи и противозачатъчните нямат ефект, но те имат. Бъди спокойна. Ако ги пиеш повече от месец, ако не си пропускала хапче и не си повръщала или си имала разстроен стомах последната седмица и нямаш такива неща и другата, риск няма.

    Приятелят ми е свършвал само 1 път в мен докато пия ок и за зла моя беда пропусна хапче(изпих го 16 часа след като трябваше). Е, не забременях.

    Но ако се притесняваш, че въпреки, че нямаш овулация, може да забременееш......защо изобщо прибягваш до този метод?
    Аз по принцип винаги съм била много притеснителна и за абсолютно всичко се притеснявам... Пия Линдинет 20 от 4-5 месеца, но само за мое лично успокоение... Незнам, може би при мен всичко е на психична основа... Трябва да се прегледам при някой специалист Лично съм чела и в интернет и листовките и знам, че шанса е абсолютно минимален, но тук съм чела че имало случаи на забременяване и след прием на хапчета.. В началото бях много курнас, но след като свършихме и се започна със притесненията.. Затова така се шашнах, а може би и защото ми беше за първи, но вече и за оследен път.

  21. #46
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Навий си аларма за следващата седмица с повторение на 5 минути. Рисково е да забравиш хапче тогава. В крайна сметка нали за това пиеш противозачатъчни-да не се пазиш по друг начин. А иначе VeSna от нашия форум забременя при прекъснат полов акт и противозачатъчни.....като ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш.

  22. #47
    Аватара на t1n4e7o
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Хасково
    Мнения
    1 223
    Еми аз точно с аларма си ги пия още от началото.. Абе най- сигурния вариант е да не правиш секс и толкоз

  23. #48
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Аха......освен ако не си нова Дева Мария....

  24. #49

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    1 559
    Винаги има вероятност!Ако още имаш време,взимай хапче,ако не тичай за тест! Какъв ужас
    Руса кукличка

  25. #50
    Мисля,че може

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си