.
Отговор в тема
Страница 54 от 58 ПървиПърви ... 444505152535455565758 ПоследнаПърви
Резултати от 1 326 до 1 350 от общо 1445
  1. #1326
    Днес се качих на кантара и съм свалила 2 кг.

  2. #1327
    Включвам се и аз. Започнах диетата преди един месец и онзи ден и беше воден. Ядосвам се обаче, че не съм свалила повече от 3-4 килограма. Майка ми казва, че е защото в период на менструация по не се сваля и се успокоявам с това. Първите 5-6 дена веднага свалих 2кг, после нищо.
    Иначе:
    В началото - 61 кг
    В момента: Около 57,2

    П.П. Водния ден не е толкова труден. Аз се залъгвах с дъвки

  3. #1328
    И на мен водния не ми е труден. Но останалите дни..... се чудя как да издържа без да хапна изкушения...


    Най-мразя, когато някой ме изнерви умишлено, а след това идва с невинен поглед и ме пита какво ми има.

  4. #1329
    Здравейте и аз я спазвам.Даже за вторй път.
    Първия път бях 116кг.стигнах до.103 след тов в почивката достигнах до 106.Сега пак съм на долу почвам 2 месец.Вече съм 102 ДА мн са. Но по принцип съм по едър и съм що годе висок 185.Но има време докато стигна преди 3 години когато бях 88.С спорт става мн по лесно Ходя да тичам 4-6км.След тичането ми дава енергия всякаш мн бодар се чувства човек.И първия път като я спазвах не съм спортувал.
    Интересното е, че покраи велик ден малко я пооставих диетата за 1 седмица а кантара през това време отчете с 0.5Кг надолу

  5. #1330
    Аз също започнах тази диета..вече съм на 9-ти ден, а резултат не виждам.Не мисля, че съм свалила и 1 кг.Попринцип съм висока 1,65 и съм 56 кг. искам да сваля към 5 кг. не повече,обаче нещо почнах да се отчайвам.Вие (които сте карали диетата) кога започнахте да забелязвате резултат, кога започнахте да сваляте килограми?

  6. #1331
    Според мен 90-дневната диета не дава много резултати ...
    мисля , че е за по-пълнички хора , защото ако имаш 4-5 кила за сваляне няма да помогне тази диета..
    това е едно нормално хранене,просто е разделно.
    трябва да се храниш попринцип като свиня, та това да ти се стори малко и диетично

  7. #1332
    Еми и аз смятам,че примерно ако трябва да сваляш 4 5кг. няма смисал от нея.По добре си напани гъза да потичаш 1 месец.Ще постигнеш желания резултат.
    При мен резултати има общо взето и съм доволен за последната седмица съм -2.Но не само режима е важен,хапваш и по по малко и тренираш нещо и нещата се получават.Имам още месец и полвина трбва да сваля още 10кг, съм си поставил за цел.
    Успех на всички.

  8. #1333
    Аз за 1 седмица свалих 3 кг. Сега ми е трети белтъчен ден. Почнах диетата на 1 май.

  9. #1334
    На мен днес ми в втори ден!

    З:портокал
    О:Леща+една препечена филийка
    В: Пак леща ;д


    П.п.:Само с водата нещо не се справям

  10. #1335
    update!
    2 седмици - 5 кг!

  11. #1336
    update!
    2 седмици - 5 кг!

  12. #1337
    Голям фен Аватара на VampireLover3
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Варна *
    Мнения
    866
    Ъм да попитам .. тъй като в събота ми се пада варива, а аз имам имен ден голям проблем ли ще е да го заместя с въглехидратен. Дитета я спазвам от 21 дена без плодовия, защото не искам да свалям, а да си запазя кг и просто да се храня по някакъв режим, че като се знам каква съм може и да изям цял супер-маркет.

  13. #1338
    Мега фен Аватара на 3oPuTy
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    в сърцето на едно момче ... (sun)
    Мнения
    6 912
    Щом не целиш да сваляш килограми - няма проблем да си разместиш дните
    http://vbox7.com/play:f64c99f309
    Шофирай разумно - стигни жив!!!

  14. #1339
    Голям фен Аватара на VampireLover3
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Варна *
    Мнения
    866
    ^ Мерсии..

    А да попитам тези пълнени кюфтаци стават ли за белтъчния ден (без царевицата) http://www.1001recepti.com/recipe/?r...ulneni-kufteta ?

  15. #1340
    Цитирай Първоначално написано от VampireLover3
    ^ Мерсии..

    А да попитам тези пълнени кюфтаци стават ли за белтъчния ден (без царевицата) http://www.1001recepti.com/recipe/?r...ulneni-kufteta ?
    Ами мисля,че да!
    Но нали знаеш,че не е позволено да се смесват толкова много белтъчини,но пък ти щом искаш само да си задържиш кг.,а не да отслабваш...направи си ги ;д

  16. #1341
    Голям фен Аватара на VampireLover3
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Варна *
    Мнения
    866
    Направих си ги и много добре се получиха

  17. #1342
    Голям фен Аватара на VampireLover3
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Варна *
    Мнения
    866
    Тези които все още я карат споделете какво ядете, че аз вече се изчерпах.

  18. #1343
    Цитирай Първоначално написано от VampireLover3
    Тези които все още я карат споделете какво ядете, че аз вече се изчерпах.
    Ето виж тези са оригиналните преведени от книгата :

    https://docs.google.com/Doc?id=d3wjr9f_21f8727scc

  19. #1344
    Голям фен Аватара на VampireLover3
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Варна *
    Мнения
    866
    линка не се отваря

  20. #1345
    Цитирай Първоначално написано от VampireLover3
    линка не се отваря
    Незнам защо ;d
    Направо ще копирам рецептите:


    ~ 1 ден - белтъци
    Пилешки гърди и салата

    1 пилешки гърди без кожа
    зеленчуци за супата
    1 голям патладжан
    1 домат или 1 с.л. кетчуп
    1/2 ч.л. риган
    1/2 ч.л. розмарин
    1 скилидка чесън
    магданоз, нарязан на ситно
    1 с.л. зехтин
    сол, черен пипер
    зеленчуци за салата според сезона


    Смесете зехтина с ригана, розмарина и смачкания чесън. Нарежете патладжана на филийки, намажете го със зехтин и го препечете от двете страни. Сложете върху изпечения патладжан парченца домат (или го намажете с кетчуп) и го посипете с нарязания предварително магданоз. Пилешките гърди ги сварете заедно със зеленчуците, приготвени за супата. Отделете месото и леко го запачете в същата мазнина, в която сте запекли и патладжана.
    Направете си салата според сезона. Към обяда добавате и 1 филийка хляб.
    След обяд изпийте 300 мл. бульон останал от свареното месо.



    2 ден - бобови и варива
    Супа от кисело зеле

    400 гр. кисело зеле
    3 картофа
    1ч.л. зехтин
    1 лук
    1 с.л. сладък червен пипер
    1 скилидка чесън
    дафинов лист, сол, черен пипер
    700 мл. бульон

    Супата се приготвя от зеленчуков бульон, може да се използва от готовите кубчета или просто вода. Лука се нарязва на ситно и се препържва в зехтина. Добавя се чесъна, червения пипер, черния пипер, дафинов лист и се залива с бульона. Като заври се добавя киселото зеле и нарязаните на кубчета картофи. Вари се докато омекне. Соли си на вкус. Може да се консумира с 1 филийка хляб. Супата може да се направи и от прясно зеле, но тогава се добавя и оцет.


    3 ден - въглехидрати
    Пица

    250 гр. брашно
    15 гр. мая
    1/2 ч.л. захар
    сол
    топла вода
    4 с.л. доматено пюре
    1 ч.л. зехтин



    В топла вода се разтварят захарта и маята. Когато сместа бухне, добавете леко подсоленото брашно и омесете тестото. Оставете го да втаса за около 30 мин. след това го разточете на тънък слой, намажете със смес от доматено пюре и зехтин. Изпечете за 20 мин. при 200 градуса.
    Тестото за пицата може да закупите и в магазина.
    Доматеното пюре може да замените с настърган домат и подправки.


    4 ден - плодове
    Печени плодове

    В широка чаша сложете парченца портокал, нарязан на кръгчета банан и 2 киви, 2 сливи без костилките и чаша малини. Всичко това залейте със сока на 1 портокал и смесете. От алуминиево фолио направете формичката така, че в процеса на печене сокът от плодовете да не се стича. Прехвърлете плодовата смес във формата и запечете за няколко минути във фурната при 190 градуса. Може и да използвате и други плодове




    5 ден - белтъци
    Салата със сьомга

    2 парченца филе от сьомга
    сока на 1 лимон
    1бр. цветно зеле (не много голямо)
    1/2 прясно зеле
    1/2 червено зеле
    1 стъбло праз
    сол, черен пипер
    1 ч.л. зехтин
    1 ч.л. сушен розмарин или 4 стъбла пресен

    Добре измитото филе от сьомга нарежете на лентички и потопете в лимонов сок. Междувременно пригответе салатата (няколко лентички от сьомгата си заделете за вечеря, но ги оставете накиснати в сока). Всички зеленчуци, освен карфиола, нарежете на ситно. Карфиола го разделете на съцветия и лекичко го задушете. Смесете всичко, посолете, добавете черен пипер, зехтин и лимонов сок. После насипете с розмарин и лимонова кора. Сомгата се припича в тефлонов тиган и лентичките от рибата се добавят към салатата под формата на украса. Обяда се консумира с филийка хляб Изпийте и 300 мл. бульон, приготвен от готово кубче. Сьомгата може да бъде заменена с всяка друга немазна риба или пилешко месо.


    6 ден - бобови и варива
    Ризото

    120 гр. ориз
    400 м. бульон
    сол, кориандър на вкус
    1 неголяма глава лук
    3 скилидки чесън
    1 среден морков
    1 пресен пипер
    1 ч.л. зехтин
    грах, гъби - по желание
    продукти за салата
    Припържете в зехтина ситно нарязания морков, пипера, лука и чесъна. Залейте ги след това с бульон. Като заври добавете ориза и по желание - грах и гъби. Оставете го на слаб огън под похлупак за 15 минути, а после за 5 минути без похлупака. Посолете на вкус, разбъркайте при необходимост. Можете да консумирате ориза със салата и филия хляб. Салатата я пригответе от зелена салата, пресен лук, праз, подправени с оцет, зехтин и малко сол.


    7 ден - въглехидрати
    Питки

    200 гр. брашно
    1,5 л. топла вода
    щипка сол
    подправки на вкус
    1 ч.л. зехтин
    доматен сок или кетчуп


    В голяма купа смесете брашното и солта и постепенно доливайте от водата, зехтина и подправките към тях. Тестото трябва да бъде еднородно. Напръскайте тестото с вода, покрийте го с влажна салфетка и го оставете да престои за около 30 мин. Направете от тестото 6 топчета и от тях направете питки с кръгла форма и равномерна дебелина. Изтръскайте излишното брашно от тестото и ги припържете от двете страни в горещ тиган. Може да ги намажете с доматен сок или кетчуп. Да се консумират топли!


    8 ден - плодове
    Торта от сушени плодове


    Сушени сливи, стафиди и смокини се накисват във вода поне за 2 часа. След това водата се излива (можете и да я изпиете), а плодовете се нарязват на ситно до получаването на еднородно смес. Отделно се нарязват на ситно орехи и към тях се добавят кокосови стърготини. Смесете всички съставки и оформете от тях торта


    9 ден - белтъци
    Пуешка пържола и пържена салата

    2 пуешки пържоли
    1 скилидка чесън
    1 ч.л. ситно нарязан магданоз
    1 ч.л. зехтин
    1 ч.л. оцет
    сол, черен пипер
    1,5 л. вода
    2 кочана зелена салата
    1 ч.л. подправки за салата

    Пуешкото филе се припържва в добре загорещено олио. Добавя се ситно нарязания чесън, оцета, сол, черен пипер. Задушава се за около 15 мин., като периодично се долива вода. Когато водата се изпари, блюдото се посипва с магданоза, нарязан на ситно. Зелената салата се разрязва, измива и подсушава. В тефлонов тиган леко припържете салатата от двете страни. Пържените листа леко намажете със зехтин и добавете подправки за салата. Салатата се консумира с пържолите+ филийка хляб. Ако желаете, може да консумирате салата в свеж вид, без да я припържвате. Изпийте и 300 мл. бульон, приготвен от кубче.



    10 ден - бобови и варива
    Супа от карфиол

    1 средна глава карфиол
    1-2 картофа
    1 неголяма глава лук
    1 ч.л. зехтин
    1 ч.л. ситно нарязан магданоз
    1 шепа ориз
    1 л. вода или бульон
    сол, черен пипер
    индийско орехче
    ким


    В леко посолена и завряла вода се добавят съцветията на карфиола и нарязаните на кубчета картофи. Варят се 10 мин. В 1 ч.л. зехтин се припържват лук, ким и ориз, добавят се към супата и се варят още 10 мин. За вкус добавете индийско орехче, пипер и магданоз. Посолете на вкус. Консумира се с филийка хляб.



    11 ден - въглехидрати
    Спагети с доматен сос

    120 гр. спагети (може и макарони)
    1 средна глава лук
    2 средни домата и няколко чери домата
    1 с.л. сладък червен пипер
    сол, черен пипер
    1 ч.л. зехтин
    1 ч.л. риган


    Леко припържете лука в зехтина и добавете почистените и нарязани домати, задушете леко и добавете червения пипер, ригана, солта и черния пипер. С този сос залейте току що сварените в състояние "ал денте" макарони/спагети. Може да използвате и готов сос със средиземноморски подправки.



    12 ден - плодове
    Плодови шишчета


    Наредете на шишове различни плодове: 150 гр. ягоди, парченца киви, 1 банан и 1 праскова. Между тях наредете листенца мента. Напръскайте с лимонов сок и залейте с преварен сок от 1 портокал.


    13 ден - белтъци
    Гръцка салата

    4 домата
    1 краставица
    1 глава лук
    1 зелен пипер
    5 маслини
    няколко листа зелена салата
    200 гр. сирене фета
    100 мл. обезмаслено кисело мляко
    1 ч.л. зехтин
    сол, черен пипер
    риган, розмарин


    Пипера и лука ги нарежете на тънки колелца, краставицата на кръгчета, а доматите на парченца, сиренето - на лентички. Смесете всичко. На дъното на чинията разстелете листата на зелената салата, върху нея сложете сместа от салатата, добавете маслини, посипете с риган, сол и пипер. Оставете да престои 10 мин. За заливката: смесете киселото мляко със зехтина и розмарина. Салатата се консумира с филийка хляб. Изпийте и 300 мл. бульон, приготвен от кубче.


    14 ден - бобови и варива
    Мусака и салата

    5-6 картофа
    няколко домата или чери домати
    1 чаша сварена жълта леща
    1 морков
    100 мл. булон
    сол, черен пипер
    1 с.л. ситно нарязан магданоз
    1 ч.л. зехтин
    продукти за салата

    Сварете картофите с кожата, охладете, обелете ги и ги нарежете на кръгчета. Междувременно сварете лещата. В неголям огнеупорен съд нареде на редове картофите, лещата, настърганите моркови и нарязаните на парчета домати (последен слой). Залейте с горещ бульон. Покрийте съда с алуминиево фолио и запечете при 200 градуса. Готовата мусака наръсете със ситно нарязан магданоз. Това блюдо се съчетава великолепно със свежа салата, по желание - филийка хляб. Ако желаете можете да замените лещата с боб.



    15 ден - въглехидрати
    Макарони с гъби

    80 гр. макарони (по ваш избор)
    2 шепи гъби
    1 скилидка чесън
    1 ч.л. зехтин
    1 с.л. оцет
    1 ч.л. ситно нарязан магданоз

    Сварете макароните, изсипете водата. В разгорещения зехтин припържете нарязаните гъби, залейте с неголямо количество вода, добавете размачкания чесън и 1 с.л. оцет. Размесете с макароните и посипете с магданоза.



    16 ден - плодове
    Печени ябълки

    Изчистете ябълките от семките, сложете ги в подходяща форма, предварително застлана с оризова хартия. Фаршировайте ябълките с мармалад по ваш избор или с конфитюр с ниско съдържание на захар. Запечете за 15 мин. при 180 градуса. В процеса на запичане заливайте ябълките с портокалов сок с 1 ч.л. подправки за ябълков щтрудел. За обяд - 4 ябълки, за вечеря - 2.


    17 ден – белтъци
    Месна салата

    400 гр. немазно говеждо с кост
    зеленчуци за супа
    1 глава лук
    1 пиперка
    1 домат
    стръкче магданоз
    1 ч.л. тиквено масло, оцет
    сол, черен пипер

    Сварете обикновен месен бульон. Ако готвите само за себе си, отделете месото и част от бульона и го замразете на порции, които можете да използвате за друг белтъчен ден. Свареното говеждо нарежете на тънки парченца. Почистете зеленчуците, измийте ги и ги нарежете на кръгчета и лентички. Добавете ги в купата, поръсете със сол и черен пипер и разбъркайте добре. Залейте с предварително подготвена смес от растително масло, оцет и ситно нарязан магданоз. Оставете да престои минимум 30 мин., за да се овкуси добре. Консумирайте с филийка хляб. Изпийте и 300 мл. булон.



    18 ден – бобови и варива
    Зелен боб с картофи
    500 гр. зелен фасул
    2 картофа
    1 средна глава лук
    1 ч.л. растително масло
    2-3 скилидки чесън
    1 с.л. сладък червен пипер
    майорана на вкус
    сол, черен пипер
    1 ч.л. ситно наразян магданоз
    400 мл. вода

    Припържете в растително масло ситно нарязания лук, добавете малко червен пипер и 400 мл. вода. Като кипне добавете зеления фасул, чесъна и майораната, посолете и добавете черен пипер. Варете докато боба омекне. Готовото блюдо поръсете със ситно нарязан магданоз. Картофите ги нарежете на кубчета и сварете в подсолена вода. Сервирайте като гарнитура към зеления фасул. Консумирайте с филийка хляб. Ако се чувствате гладни може да хапнете и салата с продукти по желание.


    19 ден – въглехидрати
    Кравай

    400 гр. брашно
    около 300 мл. минерална вода
    1 пакет бакпулвер
    1 к.л. сол
    1 с.л. зехтин

    Смесете брашното с бакпулвера и солта, постепенно добавете минералната вода и омесете меко тесто (трябва леко да прилепва към ръцете). Намажете тавата с растително масло, разпънете тестото по тавата и изравнете с ръка, леко намокрена във вода. Изпечете при 220о С докато придобие румен вид. Изпечения кравай напръскайте леко с вода, покрийте с кърпа и го оставете да престои (изстине). Кравая се чупи, не се реже. Хапнете половината, а останалото оставете за следващия въглехидратен ден.


    20 ден – плодове
    Пържени банани с ягоди

    Изчистете бананите от кожата и нарежете на дължина. Намокрете ги с лимонов сок и припържете съвсем за кратко в 1 с.л. растително масло. Сервирайте ги с ягоди или други плодове.



    21 ден – белтъци
    Пилешки шишчета и салата
    3 пилешки шишчета
    100 мл. вода
    Продукти за салата

    Пилешките шишчета се слагат в тефлонов тиган, добавя се около 100 мл. вода, тигана се покрива с капак и се оставя да се задушат. Когато водата се изпари, припържете месото от двете страни. Шишчетата могат да се изпекат също така и на грил. Нарежете 300 гр. тиквички на тънки лентички и запарете за 5 мин. в малко количество вода. Нарежете ситно и глава лук и смесете с тиквичките. От 1 с.л. растително масло, оцет и сол подгответе заливка. Шишчетата и салатата се консумират с филийка хляб. Салатата може да бъде заменена и с друга според сезона. Изпийте 300 мл. бульон подготвен от готово кубче.


    22 ден – бобови и варива
    Пълнен пипер

    Количеството на продуктите не съм конкретизирала, защото копието на книгата е много лошо и почти не се виждат самите продукти, да не говорим за количество.

    няколко пиперки среден размер
    няколко картофа
    1 глава лук
    1 с.л. ситно нарязан магданоз
    1 с.л. ситно нарязан шнит-лук
    1 с.л. доматено пюре
    сол, черен пипер
    1 с.л. растително масло
    Зеленчуков бульон
    1 с.л. сушени зеленчуци
    продукти за салата
    вода

    Почистите пипера от семената, измийте го. Почистете картофите, нарежете ги на кубчета и сварете. След това ги размачкайте и добавете припържените в растително масло лук, магданоз, шнит-лук, доматено пюре, сол и черен пипер. С тази смес напълнете пиперките. Сложете ги в неголяма тенджера, посипете със сушените зеленчуци и залейте с бульон. Варете докато омекне пипера (примерно 25 минути). Прекрасно допълнение към това блюдо е сезонна салата. Консумирайте с филийка хляб. Можете да напълнете пипера и с ориз и зеленчуци или варени картофи и леща.


    23 ден – въглехидрати
    Полента с паприка
    (ако не знаете какво е полента, можете да погледнете в гугъл-това е нещо като нашия качамак и мамалигата...вероятно може да се направи това ястие с готовия в пакетчета качамак)

    80 гр. полента
    Сол
    1 с.л. растително масло
    1 ч.л. сладък червен пипер

    Сварете полентата така, както е написано на опаковката и. В леко загрято олио добавете 1 ч.л. сладък червен пипер. Дръпнете тигана от огъня, за да не загори пипера. Използвайте като подправка за полентата.



    24 ден – плодове
    Гарнирани печени ябълки

    Измийте ябълките, добре ги подсушете и ги разрежете на половинки. Изчистете ги от семената. Щателно почистете 2 портокала, парченцата ги разрежете на ситно. Смесете от портокала с 50 гр. шам-фъстък, нарязан на ситно и 1 с.л. ситно нарязан бадем. Гарнирайте с така приготвената смес ябълките и ги сложете в тава. Запечете за около 25 минути при 180о С. Готовите ябълки полейте със гореща смес от вода и портокалов сок с 1 ч.л. подправки за ябълков щтрудел. Консумирайте ги топли ~

  21. #1346
    Голям фен Аватара на VampireLover3
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Варна *
    Мнения
    866
    Благодаря ти, страшно много ми помогна!

  22. #1347
    Фен Аватара на Fr3eGiRl
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Sofia
    Мнения
    274
    Здрастии! Днес ми беше първият ден и ще ви кажа какво ядох и ако може да ми кажете дали съм се придържала към оказанията

    Сутринта: Купичка ягоди
    Към 13:00 : Една краставица с малко сирене, 8 ролца от раци (не панирани ) и маалко пуешко филе, филийка Вита
    19:00 : Малко шопска салата , 5 ролца от раци (пак не панирани), филийка Вита

    И съм изпила към 2 литра вода ;дд

  23. #1348
    Голям фен Аватара на VampireLover3
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Варна *
    Мнения
    866
    ^ Да, но без хляба вечер.

  24. #1349
    Аз имам един въпрос - не разбирам дали междинните хранения трябва задължително да бъдат само и единствено плодове или може да са и храни в зависимост от това какъв ден ми е (белтъчен, варива или въглехидратен)
    ...SmiLe todAy aNd toMorRow =]

  25. #1350
    Голям фен Аватара на VampireLover3
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Варна *
    Мнения
    866
    Само плодове.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си