.
Затворена тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 116
  1. #1
    Аватара на chippy
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Sofiq :P
    Мнения
    12

    Първа английска гимназия в София

    Споделете мнения за Първа Английска в София. Как е що е? Сега ми предстои да напиша желанията за кандидатстване и си мислех за след 7ми клас да ходя в английската и ще напиша нея на първо място. Разбрах още, че там ако не случа на добра класна, която да я е грижа за учениците и да ги натиска няма до никаде да я докарам (вярно ли е това?) Споделяйте
    RespecT!

  2. #2
    аз у4а там :Д сега вече ще съм 9ти клас. и аз не случих на най-яката класна ... ии се наложи сама да си уча. нашият клас с руски беше най-преебан. иначе е така сега мисля ,че въпреки всичко, имам една доста добра основа по АЕ. на външният изпит сега по английски ,който държах имах 5.03 . а средният успех на класа - ГОДИШЕН по всичко.. е 5.64) а ние се смятаме за най-глупавата паралелка с руски) смятай

  3. #3
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Страхотно е. След 8 клас напуснах....

  4. #4

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    ^ охо! съученик на Деси

    Аз завърших тая година гимназията и съм доволна! Предоставиха ми се доста възможности и стига да иска да се възползва човек, може да постигне много. Аз Захария не я познавам, но е вярно, че руската паралелка е винаги най- прецакана. Якото е, че има native speaker-и.

    Ако имате въпроси относно профили, часове, сипове, спортове, питайте!

  6. #6
    Повече от фен Аватара на Millen4ety
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    401
    ъъмм.. тъп въпрос: коя паралелка е най-добра в 1 АЕГ?
    тъп въпрос номер 2: там кифлите по-малко ли са от 9 ФЕГ?
    тъп въпрос номер 3: с бал 32.464 нали имам някакъв шанс да се боря за по-хубава паралелка?
    тъп въпрос номер 4: значи паралелката с руския не е за предпочитане пред ФЕГ?
    we follow the danger wherever it goes.. we are the believers... we are.. heroes...

    Jeff Hardy forever!!

  7. #7
    Loshotia, ах. Точно теб те чаках да се появиш, знам, че ще дадеш комептентно мнение.
    Нали е добър избор да пиша АЕГ?
    Моля те, разкажи за паралелката с испански. Мисля, че ти беше в тази с френски, нали? Колебаех се м/у испански и френски... коя е по-хубавата паралелка?
    Профилите? Разкажи и за тях!
    О, и снощи разглеждах за сиповете... уау. Ама разкажи и за тях.
    Извинявай, че така приповдигнато говоря, ама съм excited. ^^
    виждаш ли изпод тежкия си грим на кукла
    поне- делниците чакащи зад стъклените отпечатъци
    с протегнати стъпала
    и шалове
    обсипани с ориенталски фалшиви монети.

  8. #8
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от workplace
    i zashto ?
    Заради нещата, които си говорихме в миналата тема и заради някои, които няма смисъл да споменавам и, защото уча в училище, което ми харесва повече и, в което няма учител, който да ми каже, че няма време да преподава, защото, ако се случи, излита на следващия ден....

    П.С.: workplace, пиши на кирилица, че модераторите, ако те видят....

  9. #9
    И аз смятам да пиша I АЕГ като първо желание. Да попитам, ще ме приемат ли с бал 32,428 и аз ли избирам в каква паралелка да съм и с какъв 2ри език или това е според бала ми ?

  10. #10
    хора ! аегето е една супер яка гимназия ! супер яки хора са събрани там) и да.. кифлите са по-малко.. фешъните не са много ;Д ахаха определено се влиза там с 32.42..поне миналата година . тогава аз влезнах там с 32 бал на 2ро класиране ии съм руска паралелка. мани че класната ни незнаеше как да ни преподава... завързахме го и сега сме си на нивото английски както са и останалите класове)

  11. #11
    Ама с 32,428 на първо класиране нали ? А как стой въпросът с паралелките???

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    amk933, кои учители са ти преподавали?


    А сега по въпросите: по мое време се избираха езиците при записването, сега май се пишат като желания. Мой съвет е да пишете първо немски, после испански, френски и накрая руски.

    Профили: 1ви профил- английски, 2ри профил е съответният език, 3ти профил се избира в 11клас и се избира между литература, математика и химия, 4ти профил се избира в 12 клас като опциите са според избора в 11ти. Ако сте избрали литература или математика можете да запишете история, география или информатика, а ако е химия- биология. В 9ти и 10 клас разказвателните предмети се изучават на английски език, а в 11 се въвежда английска литература(в 12 става американска). Вторият език в края на 12клас( ако се учи) е на ниво В2.

    Училището има страшно много сипове:
    - вторите езици: руски, немски, френски, испански ( което нзачи, че можете да учите още езици освен задължителните)
    - тая година въведоха и сип китайски език
    - физика, математика, бързопис, шахмат, рисуване
    - вокална група
    - акробатичен рок енд рол
    - PTPi(people to people international)- благотворителност
    - клуб ООН
    - клуб Евроинтеграция
    - вестник "Зелен домат"
    - География на туризма( 2годишен курс- завършва с изпит и получаваш сертификат за екскурзовод)
    - фотография
    - лидерство и мениджмънд

    Спортове:
    - волейбол
    - футбол
    - баскетбол

    1АЕГ работи и по много международни програми
    - MEP (model of eu parliament)
    - нещо свързано с Желязната завеса
    - стипендии от колежи в Англия

    Има също и духов оркестър и мажоретен състав

    Това се сещам. Ако някой има още въпроси, да пише.

  13. #13
    Добре, ако искам немски език какво трябва да напиша? А ако не ме приемат с немски какво става - отивам в друга паралелка или се гледа второти ми желание(дори и да е друго училище)?

  14. #14
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Loshotia, Ненова по математика говори ли ти нещо? Ако я познаваш, няма смисъл да обяснявам повече. Цяла година частни уроци, защото след стачката влезна и каза, че тя нямала време да преопдава и да сме си преподавали един на друг, кой, каквото разбрал. Егати и страхотното училище, ако съдим по такива индивиди....... Иначе другите учители с малки забележки бяха много добри. И аз не казвам, че е само лошо, но има наркомани. Както и да е. За мен АЕГ е затворена страница и за съжаление една изгубена година.

    Нищо лично към хората, които учите там, защото има и много свестни и готини, с които още се виждам и сме приятели.

    П.С.: Не си мисли, че съм някой мързел, дето не му се учи, защото е много трудно. Завърших 8 клас с 6.00

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    E, след стачката всички бяха много изнервени. Ние лично сме влизали в първи час с входно- без преговори и тн, но не беше така цяла година.
    За Ненова съм чувала разни неща, но се съмнявам да ви е карала да си преподавате

  16. #16
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от Loshotia
    E, след стачката всички бяха много изнервени. Ние лично сме влизали в първи час с входно- без преговори и тн, но не беше така цяла година.
    За Ненова съм чувала разни неща, но се съмнявам да ви е карала да си преподавате
    Ми то е достатъчно, че тя нищо не преподаваше и половината клас ходеше на частни уроци. И най-тъпото е, че на една родителска среща родителите бяха я направили на нищо, бяха викнали директорката и тя беше обещала, че ще вземе мерки срещу въпросната госпожа. И какви мерки взе? Никакви. Тази година пак им беше тя на бившия ми клас. В английската огромно значение има късмета на кога ще попаднеш, защото не всичко е розово.

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    оди при наркоманите...

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Loshotia, Ненова по математика говори ли ти нещо? Ако я познаваш, няма смисъл да обяснявам повече. Цяла година частни уроци, защото след стачката влезна и каза, че тя нямала време да преопдава и да сме си преподавали един на друг, кой, каквото разбрал. Егати и страхотното училище, ако съдим по такива индивиди....... Иначе другите учители с малки забележки бяха много добри. И аз не казвам, че е само лошо, но има наркомани, виждал съм ги с очите си, виждал съм и как бири се отварят в час и как идват пияни хора на училище и на никой не му пука. Както и да е. За мен АЕГ е затворена страница и за съжаление една изгубена година.

    Нищо лично към хората, които учите там, защото има и много свестни и готини, с които още се виждам и сме приятели.

    П.С.: Не си мисли, че съм някой мързел, дето не му се учи, защото е много трудно. Завърших 8 клас с 6.00
    hm...пълни глупости.
    1. в английската наистина има наркомани но то е във кое ДЪРЖАВНО учили6те няма.
    2. аз уча също при ненова и да ти кажа тя даде шанс на почти всички ученици. не смятам че е най-добрата но наистина след стачката с 3 часа седмично как да има време.
    3.ти като учи6 в частно училище много ясно че ще ти е добре и там учителите като получавам космически заплати платени от родителите ще те учат както трябва и ще се държат добре с теб.

  19. #19
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от mravkata
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Loshotia, Ненова по математика говори ли ти нещо? Ако я познаваш, няма смисъл да обяснявам повече. Цяла година частни уроци, защото след стачката влезна и каза, че тя нямала време да преопдава и да сме си преподавали един на друг, кой, каквото разбрал. Егати и страхотното училище, ако съдим по такива индивиди....... Иначе другите учители с малки забележки бяха много добри. И аз не казвам, че е само лошо, но има наркомани, виждал съм ги с очите си, виждал съм и как бири се отварят в час и как идват пияни хора на училище и на никой не му пука. Както и да е. За мен АЕГ е затворена страница и за съжаление една изгубена година.

    Нищо лично към хората, които учите там, защото има и много свестни и готини, с които още се виждам и сме приятели.

    П.С.: Не си мисли, че съм някой мързел, дето не му се учи, защото е много трудно. Завърших 8 клас с 6.00
    hm...пълни глупости.
    1. в английската наистина има наркомани но то е във кое ДЪРЖАВНО учили6те няма.
    2. аз уча също при ненова и да ти кажа тя даде шанс на почти всички ученици. не смятам че е най-добрата но наистина след стачката с 3 часа седмично как да има време.
    3.ти като учи6 в частно училище много ясно че ще ти е добре и там учителите като получавам космически заплати платени от родителите ще те учат както трябва и ще се държат добре с теб.
    1. Не е въпроса дали училището е частно. Учил съм в 73 преди това и определено не мога да кажа нищо лошо, защото учителите там не получават повече от в 1 АЕГ, но се ми казвали да си уча сам.
    2. Никой друг учител не си претупа материяла като Ненова, защо ли?
    3. Защо смяташ всичко това за нормално?

  20. #20
    А какви отзиви имате за 1 АЕГ и какъв втори език да уча- френски или руски(в случай че не ме приемат с испански)

  21. #21
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от dari95
    А какви отзиви имате за 1 АЕГ и какъв втори език да уча- френски или руски(в случай че не ме приемат с испански)
    Вземи прочети тази тема от началото и ще ти стане ясно. И стига го пуска това във всички теми за 1 АЕГ.

  22. #22
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    Цитирай Първоначално написано от dari95
    А какви отзиви имате за 1 АЕГ и какъв втори език да уча- френски или руски(в случай че не ме приемат с испански)
    руският на последно го пиши

  23. #23
    Аватара на chippy
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Sofiq :P
    Мнения
    12
    В крайна сметка сам вътре с испански език , кажете нещо и за нея!
    RespecT!

  24. #24
    Аз съм в нея.
    Давай скайп.
    виждаш ли изпод тежкия си грим на кукла
    поне- делниците чакащи зад стъклените отпечатъци
    с протегнати стъпала
    и шалове
    обсипани с ориенталски фалшиви монети.

  25. #25
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от chippy
    В крайна сметка сам вътре с испански език , кажете нещо и за нея!
    Прочети темата отначало. Ако искаш питай.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си