.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    9 ФЕГ Алфонс Дьо Ламартин

    Споделете мнения за училището.Как са учениците там,учителите,....

  2. #2
    Голям фен Аватара на elito6754
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    855
    Понеже и на мен ми предстои кандидатстване, ще споделя моите отзиви за френската гимназия. Чувала съм добри неща - френския естествено, че се научава. Като цяло обстановката е добра. Знам го като елитно училище, на второ място в моята класация за училищата след испанката.
    От учителката ми по математика знам, че миналата година пък дъщеря и, която е в 9 клас, е сменила 3 учитеки по математика, което от своя страна не говори добре за гимназията. Мисля, че се правеха екскурзии лятото след 8 клас, но не съм сто процента сигурна.

    П. П. Физкултурния салон е на последния етаж - вярно ли е?

  3. #3
    Супер фен Аватара на AnIcHkAtA
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 385
    Аз пък все лоши неща съм чувала, но ще си я пиша, за да се напиваме с пичовете след училище .Само се моля да ми стигне бала.Подаряват оценки и след 12. клас подготовката ти по всичко друго освен по френски куца, ноооо затова има уроци.Даскалите им са малко, понякога нямат определен час в продължение на седмици дори месеци.Ако искате купон-за ФЕГ сте, но ако искате да учите след 8 клас, отивайте в НЕГ, ИЕГ и АЕГ .
    Не си до мен да видиш плача ли, целувките за други харча ли.Няма начин да знаеш, че сърцето ми цялото е пълно с теб.
    И вечер спя до телефона си, но лъжа пак с колко лягам си.Не, не искам да знаеш, че в леглото ми само тишината лежи...

  4. #4
    Френската... ще я пиша след испанската. Ани да не се сърди
    Мисля за тебе, сякаш ти си до мен,
    сякаш мъничка болка трепка бързо във мен,
    сякаш искам да плача като малко дете,
    но сълзи не потичат от очите въобще.


    Peace & Love ;]]

  5. #5
    Аватара на FuCkInBuBbLeGuM
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    * Somewhere Over The Rainbow *
    Мнения
    1 824
    Аз съм чувала че е хубаво даскало и ще я пиша на 1-во място пък каквото стане. Иначе познавам само 1 момиче от там и нищо не мога да кажа.

  6. #6
    Нека тези,които учат там да пишат за обстановката,pls..

  7. #7
    здрасти) ами значи принципно аз уча в 1АЕГ ,но исках в 9френска. обаче..въпросът е,че не съжалявам че не влязох там. първо няма двор ! или.. е някакъв супер мъничък обрасал в треви. другото е ,че е баш на булевард ии е така е супер шумно. другото което не ми харесва там ВЕЧЕ е че..просто е така като влезнах вътре.. ами не ми хареса. някво прокъртено беше. самата мисъл да прекарвам по-голямата половина от деня си в такава дупка ме плаши. обаче пъкк има супер яките хорица там . някви готинки са ... заеби че повечето са наркомани, които киснат по ндк ,вместо да си влизат в часовете. мисля че 164 испанската е по -добра. !

  8. #8
    Аз уча във френската и мога да ви кажа,че нищо от написаното в тази тема не е вярно.Първо,наркомани има във всички училища,обаче аз лично в 9 ФЕГ не съм срещнала нито един.Учи се здраво,наистина здраво,съжалявам,Ани,май те разочаровам.Ако си мислиш,че се толерира неприсъствието в часовете,мога да те уверя,че не е така.Тази година доста ученици бяха изритани поради тези причини.Изглежда просто твоите приятели са си доста...хмм...разхайтени?Так ва си ги има навсякъде,дори в прехвалената испанска,където,честно да си го кажем,с този испански закъде?Ще берем ягоди в Испания?Супер!Аз имах бал да вляза и в немската,и в испанската,но предпочетох френската.Имам сведения(не знам доколко верни),че момичето,прието да учи в 91 НЕГ с най-висок бал,е безкрайно разочаровано от това училище и в момента усилено учи френски за да се прехвърли наесен при нас.
    Хайде,моля,незапознатите лично с училището да не се изказват неадекватно по темата,по-добре да замълчат!Единственото вярно твърдение за училището,което прочетох,е че дворът му е отвратителен.Да,това наистина е така,може да се види от всеки,минаващ край него.Наистина жалко,че едно от елитните училища на България,намиращо се в центъра на столицата,не може да се похвали най-малкото с приличен двор.Накрая,Ани,пожелавам ти успех с кандидатстването,но е по-добре да не влизаш във френската,защото:1.Ще се разочароваш,че приятелчетата ти са те подвели за безкрайния купон.2.Именно такива чаровни умници като теб подронват авторитета и репутацията на училището със своите неконтролируеми действия и безсмислени брътвежи.Надявам се не си ме разбрала погрешно.

  9. #9
    Супер фен Аватара на AnIcHkAtA
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 385
    bobolinka6, не съм склонна да ти вярвам за много от нещата, които си писала.Познавам момиче (дано не се сърди, че разпространявам информацията), което е имало 4 за срочна по един предмет.Втория срок има 2,2,3.Питат я дали иска да я изпитват за 4, тя казва, че не ще.Учителката мъдрила каквото премъдрила и й писала 4 за втори срок, и 4 за годината, при положение, че не е имала оценки за 3 даже.Не знам как ще се учи здраво след като 9 ФЕГ не е в десетте училища, които са се представили най-добре на матурите.Дори 31 СУЧЕМ дава по-добри резултати.Единствено това доказва колко здраво се учи.Съгласна съм, че в 8. клас много ги мъчат с френския, но все ми се струва, че след това малко поизостават.Малинска си отиде и цари хаос.Ако си 10. клас много добре знаеш какво се случва с профилите.Когато мой приятел е попитал учителка защо нещо с тия пусти профили не е наред, е получил отговора "Еми, вече на никого не му пука за учениците.".И последно-не мисля, че бих могла да ороня авторитета на училището след като уча и се представям добре в час и на писмени/устни изпитвания.Защо купона и ученето да не вървят ръка за ръка?Мярка има както за пируването, така и за ученето.Всичко по малко е полезно и аз мисля, че бих могла да съчетая чудесно двете .
    Няма смисъл да се спори по темата добро ли е, или не е-с мерак навсякъде можеш да получиш знания.Отиваш там, където знаеш, че ще се чувстваш добре, ще намериш приятели и ще имаш подходяща за мозъчния ти капацитет подготовка.Нито е простак да отиде в НЕГ, нито умник в ПГЕА.
    И след като изтъкнах толкова много минуси, може би се питате защо искам ФЕГ-там имам приятели, виждам, че хората са умни и печени.Според мен това е единственото училище, в което има хем умни, хем способни на забавление деца.Изключения има навсякъде и това си е мое мнение.
    Само, моля ви, не го изкарвайте най-доброто училище, че от НЕГ даже по-добро.Навсякъде има много отрицателни неща.Може би тук трябва да кажа "Живеем в България, все пак.", но ще го премълча и ще кажа на всички вместо да се блъскат да учат като ненормални, да учат толкова, колкото им е достатъчно и да се забавляват толкова, колкото им е достатъчно, а не мъчейки се да станат гении в един момент да се сриват и да стават боклуци.Живейте си живота, за да сте щастливи и учете, за да сте от висшите пластове на обществото.Всичко с мярка и от всичко по малко.
    Раздрънках се доста, затова спирам.
    Стискам палци на кандидатите.
    Не си до мен да видиш плача ли, целувките за други харча ли.Няма начин да знаеш, че сърцето ми цялото е пълно с теб.
    И вечер спя до телефона си, но лъжа пак с колко лягам си.Не, не искам да знаеш, че в леглото ми само тишината лежи...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си