.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1
    Фен
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Между Ада и Рая...
    Мнения
    276

    Изместена капачка на коляното

    Значи, преди два дена ми се случи нещо много гадно... както вървях и изведнъж левия ми крак отказа и при падането ми се извъртя крака и капачка ми се измести, а коляното ми стана право като дъска..... наместиха го и сега съм с гипсова шина, с която трябва да седя почти месец....
    Въпроса ми е дали някой от вас знае повече за това.. защото в интернет няма почти нищо за такава травма.. само на едно място намерих информация където на някакво момче му се е случило същото, но са го оперирали... и на мен ми е много чудно дали и мен ще ме оперират и защо не са ме оперирали още от начало....
    много се страхувам да не остана така за постоянно...

  2. #2
    http://www.google.bg/search?hl=bg&q=...BD%D0%B5&meta=

    Теб къде са те прегледали и намествали? По принцип се води лека травма и не трябва да има проблеми след махането на шината. Обаче зависи какво си направила точно с коляното си... Като те поглежда специалист се прави тест дали имаш проблеми с други тъкани и подобия. Имай предвид, че стане ли 1 път, може да стане и пак. За това си има процедури, при които този проблем се оправя напълно

  3. #3
    Фен
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Между Ада и Рая...
    Мнения
    276
    Ами наместваха ме в Велико Търново в Бърза помощ... а иначе какво преставляваше картинката... капачката на лявото ми коляно се беше измести чак отвъншната страна и коляното ми се беше изравнило, щото нали по принцип е обло заради капачката а когато се измести стана право и се личеше как капачка е отстрани на крака...
    а иначе, да казаха ми че щом е станало веднъж може да с еповтори... и тва става едно от най-уязвимите ми неща ...


    мерси много за линка.. сега ще почвам да чета .. иначе само тва ми направиха .. наместване, гипсова шина и рентген .. и вече след 10 дена ще ходя на контролен преглед....

    а сега се сетих .. Възможно ли е по-рано, от когато по принцип ми казаха, да ми махнат шината?

  4. #4
    Голям фен Аватара на Yancheto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    634
    Мисля,че е възможно да ти махнат шината по-рано,но по-добре изтрай целия месец с нея.
    На братовчедка ми това изместване на капачката й се беше случвало 2 пъти,казали са й,че заради бързия растеж ставата й е отслабнала.Възможно е пак да й се случи ,затова сега тя гледа да не тича и подскача много и спря да ходи на гимнастика. Иначе си ходи нормално и няма външни белези,че нещо подобно е ставало,няма и болки в коляното.Операцията май не е задължителна,но ако не я направиш,винаги ще има риск капачката ти отново да се извърти.

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от FaTaLn0t0_LaDy
    а сега се сетих .. Възможно ли е по-рано, от когато по принцип ми казаха, да ми махнат шината?
    Възможно е и по рано... Но по-добре да си седи с шината. Така ще се получи леко свиване на сухожилията, които държат капачката и тя ще се стабилизира. Обаче такова шиниране отслабва коленните връзки връзки. За това след махането на шината е добре да започнеш рехабилитационни процедури, но само упражнения, без машинки (нагревки). Ако искаш ще ти сканирам някой неща за травма на капачката.

    За операция вообще няма смисъл и дума да става

  6. #6

    здравей

    на мен ми се случи същото ,но след шинирането ми атрофира мускула на бедрото и куцам вече година.в момента ме лекуват уж от артроза ама не са сигурни-ако имаш болки си вземи коксамин - на мен нищо друго не ми помага витамини е но помагат сега поне се движа

  7. #7
    Голям фен Аватара на liim0nka
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    791
    Веднъж една жена падна пред мен и така й се обърна капачката..и аз буквално бях в шок. Знам, че може би е трудно, но би ли обяснила какво чувствашв, можеше ли да си мърдаш крака?
    It's hard to wait around for something that you know might never happen, but it's even harder to give up, especially when it's everything you ever wanted

  8. #8
    Супер фен Аватара на Sigrina
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 572
    На една колежка й се случи както си ходехме по улицата. И тя беше с шина, само че 40 дни, после ходи на рехабилитация 1 месец и се оправи без операция. Но нали знаеш, за всеки е индивидуално, едно мога да ти препоръчам обаче - ходи на рехабилитация после, много е важно!!!

  9. #9

    отг за liim0nka

    силна остра болка аз можех да се движа но доста трудно обездвижиха ме първо с гипс и по късно с шина защото травмата беше доста голяма капачката беше се извъртяла чак на сгъвката зад коляното .чувстваш се като инвалид защото не си пълноценен човек доста време-не го пожелавам на никой

  10. #10
    аз един ден бях на училище и се подхлазнах и паднах и капачката ми излезна и пак се намести.от там ме закараха в болницата и ме снимаха и ми казаха 4е нямало нужда от шина.пребрах се в нас и мина около една седмица а аз не можех да мрадна.след това отидахме на лекар и ми направиха пункция защото капачката ми беше събрала кръв, но пак не ми сложиха шина и ми каза да отивам на другия ден на училище,но аз не можех да хода затова отидохме при друг доктор на следващия ден .той ми направи пункция и ми сложи спецялна шина (казва се тутурна шина и я махах само когато се капех ) и след 40 дена я махнах. след около два месеца паднах в кащи и капа4ката ми излезе, но не се варна.закараха ме в болноца и ми я наместиха и ми сложиха 6ина която носех пак около 35-40 дни(този път беше най-сериозно) .и след това бях с наколенки.и нямаше и един месец от втората травма и като бях на училище сядах на стола и пак ми излезна капачката на първия крак и сега пак носех шината.надявам се да не се повтори защото е много гадно.

  11. #11

    ееееее

    Не се притеснявай.Лекарите ще те оправят..
    УПЕХ<>


  12. #12
    Koko12102002
    Guest
    И аз искам да попитам нещо.Значи преди 1 ден си легнах да спя,и исках да се обърна на другата страна и капачката ми от нищото се измести и много ме заболя.Отидох веднага в спешното отделение и там ми се случи нещо много странно.капачката ми се оправи само сестрата като ми измести кракът и тя се намести.Преди това беше като сплескано желе и незнам много ме болеше и исках да ви питам ако някой знае това на какво се дължи защото не искам да се повтаря това,като бях в болницата ми казаха да отида на някакъв специален скенер на който се изследвали специално тези работи.Ако някой знае къде се намира този скенер нека ми каже.

  13. #13
    Трябва да ходиш на фитнес и да тренираш крака си. Операция се прави ако навехнеш пак и стане хроничен проблем. Но трябва да е приключил растежа на костите ( около 21 години) за да може да се оперира.
    Операцията се казва реконструкция на MPFL. Взема се присадка от задната част на бедрото и чрез нея капачката се фиксира и не може да се измества повече.
    Последно редактирано от vencisfh : 12-27-2017 на 21:53

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си