.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 43 от общо 43
  1. #26
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    Не е точно така. Плащат се едновременно и двете, но в началото вноските ти отиват в по-голямата си част за погасяването на лихвата и малка част за главницата, като това се изменя с течение на времето. А извънредните вноски се присмъкват от главницата. Затова и всички ги внасят, понеже така се спестяват към 1/3 от лихвите минимум.
    прав си, но не съвсем, както казвма всичко е заплетено, и всичко зависи от договора, иначе има такива договори който ти казваш, но пак е същата схема...

  2. #27
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Прочетох всичко което написахте по темата.Раздвоението продължава да е редом до мен,още не мога да преценя как точно да постъпя.Като че ли минусите преобладават....

  3. #28
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Прочетох всичко което написахте по темата.Раздвоението продължава да е редом до мен,още не мога да преценя как точно да постъпя.Като че ли минусите преобладават....
    Минусите преобладават не в идеята, а в подробностите - 200к евро примерно за 35 години назаем?! като сложиш и лихвата..

    сигурно си си направил тази проста сметка, но ето ти я нагледно: 200к евро (с лихвите) - това в най-добрия случай - за 35 години, това са по 476 евро месечно.

    Сигурен ли си, че 420 поредни месеца ще можеш да отделяш по 500евро?!

  4. #29
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Прочетох всичко което написахте по темата.Раздвоението продължава да е редом до мен,още не мога да преценя как точно да постъпя.Като че ли минусите преобладават....
    Минусите преобладават не в идеята, а в подробностите - 200к евро примерно за 35 години назаем?! като сложиш и лихвата..

    сигурно си си направил тази проста сметка, но ето ти я нагледно: 200к евро (с лихвите) - това в най-добрия случай - за 35 години, това са по 476 евро месечно.

    Сигурен ли си, че 420 поредни месеца ще можеш да отделяш по 500евро?!
    Не,не съм сигурен,но все си мисля за варианта да дам жилището под наем ако евентуално го взема.Знам,че на това не бива да се разчита,но пък е алтернатива която доста от тукашните ползват.

  5. #30
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Минусите преобладават не в идеята, а в подробностите - 200к евро примерно за 35 години назаем?! като сложиш и лихвата..

    сигурно си си направил тази проста сметка, но ето ти я нагледно: 200к евро (с лихвите) - това в най-добрия случай - за 35 години, това са по 476 евро месечно.

    Сигурен ли си, че 420 поредни месеца ще можеш да отделяш по 500евро?!
    А ако няма собствено жилище и живее под наем? Пак трябва да отделя тези пари за наем и след 35 години няма да има жилище.
    Grumpy old madman

  6. #31
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Канис,стандарта в Испания и България е на светлинни години един от друг.

  7. #32
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Канис,стандарта в Испания и България е на светлинни години един от друг.
    знам.
    В България наемите са по-ниски спрямо цената на жилищата, отколкото в Германия (предполагам и в Испания)
    Grumpy old madman

  8. #33
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Знаеш ли колко учудено ме гледат като им кажа,че в България не живея под наем,а имам собствено жилище.Трудно го приемат това,както и като им кажа какви са цените на къщите и апартаментите при нас.

  9. #34
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Знаеш ли колко учудено ме гледат като им кажа,че в България не живея под наем,а имам собствено жилище.Трудно го приемат това,както и като им кажа какви са цените на къщите и апартаментите при нас.
    Знам. Такъв е стандарта. Тук, който има собствено жилище е богат. Щом веднъж го е изплатил, му остават яко кинти.
    Grumpy old madman

  10. #35
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Прочетох всичко което написахте по темата.Раздвоението продължава да е редом до мен,още не мога да преценя как точно да постъпя.Като че ли минусите преобладават....
    Минусите преобладават не в идеята, а в подробностите - 200к евро примерно за 35 години назаем?! като сложиш и лихвата..

    сигурно си си направил тази проста сметка, но ето ти я нагледно: 200к евро (с лихвите) - това в най-добрия случай - за 35 години, това са по 476 евро месечно.

    Сигурен ли си, че 420 поредни месеца ще можеш да отделяш по 500евро?!
    Не,не съм сигурен,но все си мисля за варианта да дам жилището под наем ако евентуално го взема.Знам,че на това не бива да се разчита,но пък е алтернатива която доста от тукашните ползват.
    точно защото хората купуват и дават поднаем се срина световната икономика, те теглят пари от банки и купуват жилища а после ги дават поднаем. Ако 20 човека дават поднаем, 1 взима, всеки иска да искара пари и да има жилище и почва да прави като другия. Познавам хора тука с по 6-7 жилища на кредит, и в момента не знаят как ще свържат двата края. По-добре не разчитай на това...

  11. #36
    И ти ще си щастлив "младеж" на 55 години с твое собствено жилище, което тепърва ще има нужда от ремонт за още няколко годинки

    Ще си купиш жилище, твой дом, а няма да живееш в него, тъпо е.
    Топва го правят, хората, които вече си имат такова и вземат 2-ро, там е далаверата споед мен.
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  12. #37
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Тъй, темата е стара, и за испания има резон за притеснения, май точно към 2009та housing bubble-то се поспукало, и реално ипотеката ти става мн повече от стойността на жилището ( примерно жилището ти става 100к ама ти си теглил за 150 + лихви ).

    Този риск го има навсякъде.

    Някои основни неща:

    Тр да се проучи пазара - какво е търсенето спрямо предишни години
    Какви са условията за отпускане и лихвите, спрямо предишни години
    Ако лихвите са много ниски, бих избрала фиксирана лихва ( защото при евентуален балон и пукане на балона, лихвите ще скочат , а цените на имотите ще паднат и си на огромна загуба )

    Офц първата ти работа е да отидеш до банката, да си покажеш трудовия и да видиш дали могат да ти отпуснат, в какъв срок, в какъв размер и при какви условия, до минимални подробности - тип имаш ли право да го отдаваш под наем - защото в договора може да пише, че не можеш - а ако искаш, може и лихвата/условията да се променят.

    Най-разлини такси ще има
    - с агенция, ако не искаш да се омотаеш
    1. Първоначална вноска
    2. Застраховка
    3. Нотариус
    4. Преводач (дори да разбираш езика)
    5. Такса за прехвърляне (процент от цялата цена)
    6. Месечна такса за входа (при апартамент) и дали имат неплатени дългове
    7. Нещо тип технически преглед на жилището от инженер

    Към 10-20к Е на ръка за 150-200к жилище е добре да се извадят
    //за 200к ипотека бих очаквала да искат минимум 40к Е годишно

    А това, че е 500 Е на месец 30г - наематели, ако ти писне - гледаш наема да изплаща ипотеката, и това пак зависи от страната в която си/пазара там. Т.е., гледаш да е в динамично място, голям град и хубава зона.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  13. #38
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    Ако във Великобритания купиш дори 1метър земя кралицата ти подарява титлата Лорд и Лейди.

  14. #39
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от mincheto Виж мнението
    Ако във Великобритания купиш дори 1метър земя кралицата ти подарява титлата Лорд и Лейди.
    Да, и ти си кралицата, нали, каква чест.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  15. #40
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Да, и ти си кралицата, нали, каква чест.
    ДА кралица на кралиците съм

  16. #41
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от mincheto Виж мнението
    ДА кралица на кралиците съм
    Пък в Холандия и за императрица могат да те изберат
    там са доста либерални

  17. #42
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Там за императрица избират мъже
    Толкова са либерални
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  18. #43
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    знам го, точно това имах предвид

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си