.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Супер фен Аватара на zvezdichkaaa
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    ^*в нас^*
    Мнения
    1 995

    Проклятието Блеър

    Такам,преди 2-3 дни гледах този филм и честно казано държа ме в напрежение,но не мисля че беше кой знае какво.Заинтригува ме,обаче това че е по действителен случай.По начало мислех,че само легендата за вещицата е съществувала,но се оказа че найстина имало тийнове захванали се да правят документален филм и изчезнали някъде в гората.В последсвие била намерена и колата,а година-две по-късно и лентата и камерата.Интересно ми е,ако някой знае къде в нета има клипчета от някой документален филм(не самия филм в замунда) за тази история с изчезналите хора да даде линк.И ще ми е интересно да кажете какво мислите,като цяло за историята.А и още нещо какво представлява втората част от филма.

    Това е цитат от друг форум,от който разбрах,че имало такъв документален филм.Надявам се найстина да има

    Цитат на: kati_v в Понеделник, 21 Юли 2008, 20:13
    Аз пък го гледах по ТВ. Беше изграден от кадри от касетите, намерени под зида, разкази на родителите, на полицията, детектива и археолога, намерил касетата.
    Не мога да разбера защо се възмущавате, че е направен тоя филм. Всяка година излизат маса трилъри, хоръри и т.н., експлоатиращи човешките страхове.
    Ето малко инфо:
    статия и един сайт .
    "Начукай ми го! Изнасили ме! Дискриминирай ме! Корумпирай ме! Манипулирай ме!
    Завиждай ми! Ограби ме! Мрази ме! Предай ме! Убий ме!
    Е, почувства ли се вече истински човек?"
    Дензъл Ребеловски

  2. #2
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Хм...изтеглих си филма...ще го гледам.

  3. #3
    филмът не е измислен.трябва да видиш в youtube там със сигурност ще има нещо по темата
    ~ Рицар или Дявол ~
    Обичам те и пак ще те обичам
    дори да ме презираш ти.
    Сърцето си на теб обричам
    пъди ме, но не ме мрази
    Във моите мечти си рицар
    с лъскави доспехи,а може би
    и крал дори,но не си ли просто
    дявол с ангелски очи?!?

  4. #4
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Страхотно гаден филм...Накрая направо нямам думи...Ужас!Не искам и да си представям на момичето какво му е било.Най-вече на нея,защото е последна.Ебати ужаса...

  5. #5
    Все още има хора, които мислят, че "Проклятието Блеър" е истинска история, заснета на документална кинолента от любители студенти. Причината е, че филмът всъщност е много малка част от мита "Проклятието Блеър". За тази цел режисьорите Даниъл Майрик и Едуардо Санчес са създали легенди, места, персонажи, култови предмети, цяла история, която да опакова луксозно иначе не кой знае колко забележителния кинопродукт. Страници в Интернет, плакати с лицата на тримата герои и надписи "безследно изчезнали", туристически разходки до Бъркитсвил за Хелоуин и купища рекламни трикове. Пуснат е дори саундтрак към филма (изключителен!) с обяснението "музиката, намерена в изоставената кола на героите", тъй като във филма изобщо не звучи никаква музика.
    Историята започва още през 1785 г. Градчето Бъркитсвил в Мериленд някога се казвало Блеър и останало в архивите със загадъчната смърт на десетки деца. През 1994 трима студенти решават да се потопят в загадката, въоръжени с 16-милиметрова камера. И изчезват безследно. Години по-късно е открит заснетият материал.
    Цялата тази "истинска история" всъщност е мистификация с добре обмислен сценарий. Тя изглежда добре точно защото изглежда като истинска. Героите носят имената на актьорите, филмът е заснет любителски, с камера от ръка, от която понякога ти се завива свят. Специалистите в жанра хорър ще ви кажат, че най-страшно е онова, което не се вижда, а най-ефектният от всички


    В Уикипедия пише почти същото,ама не е много сигурен източник.
    Diamonds,Mexico,Tequila

    Момиче съм,по кое не ми личи?

    http://www.facebook.com/pages/Rainy-...205109?sk=wall

  6. #6
    истина е, но ме е страх да го гледам сама

  7. #7
    И двата филма съм ги гледала много пъти...първият наистина е доста реалистичен а втория пък бих казала по-завладяващ...Интересни са да се видят ала лошото е че има много малко информация за самото проклятие Блеър(не говоря за филма а по принцип) Амм най-общото което може да се намери е това-Легендата започва в далечната 1785 година когато няколко деца от Блеър Мериланд обвиняват жена от ирландски произход на име Ели Кедуард във вещерство. Тя била осъдена и наказана в гората посред зима. Изоставена сама, жена умира. През следващата година 1786 всички деца обвини ли я изчезват безследно.

    В близките четиридесет години на градчето Блеър му се понесла славата на град
    обитаван от духове. През този период, 1809 година излиза и книгата "Култът вещицата от Блеър". Историята разказва и за изчезването на малко момиченце на име Робин Уейвър през 1886.
    Тази действително странна случка пробудила за пореден път легендата за вещицата от Блеар.
    Групата, която била изпратена да търси изчезналото момиче не се завръща. Втора група била изпратена, но с ужас открива останките на първата. Те намират ритуално подредените в пентаграма и изкормени тела на спасителите. Това се случва именно върху така наречената скала ковчег.
    По късно изчезналото момиченце се пребара вкъщи в пълна безопасност.
    Все още никой не може да обясни случилото се в онази далечна нощ.
    Между 1940 и 1941 година осем деца са били отвлечени от малката община Burkittsville Maryland. В края на 1941 година телата на седем от децата били намерени в мазето на местния отшелник Rustin Parr. Седем от телата били изкормени и върху няколко от тях били издълбани страни ритуални символи.Осмото дете Кели Броуди успява да избяга. Пред полицията Ръстин казал,че не е можел да разбере защо е искал да бъде наблюдаван. Броуди свидетелства пред полицията, че Rustin Parr е извършил убийствата и че се е бил гаврил с все още живите трупове на децата. Докато болния човек рисувал някакви странни знаци по тях Броуди стоял и гледал смърта на децата.
    След като извършил убийствата Ръстин отишъл в месният магазин в Burkittsville и разказал какво се е случило. След четери часа била изпратена полицеиска хайка, която открила труповете на седемте деца. Ръстин казал така: "Стара жена дух ми каза да го направя, не ме оставяше намира...".

    Полицайте разпитали Ръстин, защо подяволите е извършил тези зверски убийства, а той в своя защита отговорил, че някаква жена така му била наредила. Те го питали и за знаците. Какво всъшност значат??? А той отново се оправдал с това че не знае и че жената му била наредила да ги издълбае по телата им...
    Когато искаш да направиш нещо, намираш начин!
    Когато не искаш - търсиш причина.

  8. #8
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    Втория филм е адски психопадски а първия по скоро като документален

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си