.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 56
  1. #1
    Голям фен Аватара на Dollystar
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    963

    Как да спрем ревността?

    Въпроса е ясен. Много хора ревнуват повече от нормалното дайте съвети на тези хора, как да притъпят това чувство. Как го правите вие? И случвало ли ви се е да ревнувате без повод и да го знаете много добре, но да не можете да спрете?
    Ако темата е глупава според вас я заключете
    Когато започнеш да приемаш една жена като даденост, бавно но сигурно я губиш!!!

  2. #2
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Нищо не можеш да направиш и никак не можеш да го спреш.

    Като отървеш солницата в супата, как после я "обезсоляваш"?
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  3. #3
    Мега фен Аватара на 3oPuTy
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    в сърцето на едно момче ... (sun)
    Мнения
    6 912
    Честно казано и аз си задавам този въпрос
    Много често ми се случва да ревнувам дори и без причина и на всичкото отгоре после си го изкарвам на човека до мен
    http://vbox7.com/play:f64c99f309
    Шофирай разумно - стигни жив!!!

  4. #4
    Аватара на Bellatrix
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Paradise
    Мнения
    2 409
    Спираш да ревнуваш, когато приемеш мисълта, че и да се нервираш, и да се мъчиш, каквото ще става - ще стане. Ако някой си е наумил да ти изневерява, ще го направи, ако ще да се гръмнеш от яд. Тъй че за какво да си късаш нервите безпричинно?

  5. #5
    Абсолютно безпомощна си пред ревността. Просто не си прави труда.

  6. #6
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Цитирай Първоначално написано от Bellatrix
    Спираш да ревнуваш, когато приемеш мисълта, че и да се нервираш, и да се мъчиш, каквото ще става - ще стане. Ако някой си е наумил да ти изневерява, ще го направи, ако ще да се гръмнеш от яд. Тъй че за какво да си късаш нервите безпричинно?
    Ту хубаво си набиваш в главата тази психология, ама нали си наясно, че рядко емоциите ти функционират така както се опитваш да ги накараш?
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  7. #7
    Аватара на Bellatrix
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Paradise
    Мнения
    2 409
    Цитирай Първоначално написано от LadyDi
    Цитирай Първоначално написано от Bellatrix
    Спираш да ревнуваш, когато приемеш мисълта, че и да се нервираш, и да се мъчиш, каквото ще става - ще стане. Ако някой си е наумил да ти изневерява, ще го направи, ако ще да се гръмнеш от яд. Тъй че за какво да си късаш нервите безпричинно?
    Ту хубаво си набиваш в главата тази психология, ама нали си наясно, че рядко емоциите ти функционират така както се опитваш да ги накараш?
    Така си е. Случвало ми се е понякога да се издразня за нещо, но се усещам навреме и си казвам, че няма голям смисъл. Това го разбрах покрай едни приятели, които си бяха съставили низ от правила, които да не прекрачват, за да не се ревнуват. Тъй или иначе накрая момчето изневери и от всичките тия ограничения, забрани и прочие нямаше смисъл. Това си е: да го мъчиш, да не го мъчиш кръшкащото ще си кръшне. Без значение измъчваш ли се с ревност или не.

  8. #8
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Да, ама не става въпрос за това дали кръщкащото ще кръшне, а как да не ревнуваме по принцип.
    Което е невъзможно. Правила, самоконтрол - нищо не помага.

    Така че по правилния въпрос на автора е - как да направим така, че да не си личи, когато ревнуваме
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  9. #9
    и аз до скоро бях така.. когато ревнувах дори не чувах какво ми казва той ами само моето си знаех и се стигаше до караница.. от мухата ставаше слон и за какво..? за едно голямо нищо.. Мисля че съм преодоляла тази ревност.Научих се да се вслушвам в думите му да намирам смисъл.. и да не бъда твърдоглавата ревнивка.. Защото колкото и да ревнуваме той/тя ако иска да направи нещо ще го направи и може и даже да не разберем.. Въпроса е самият човек до теб да няма нужда и да не иска да направи нещо с друга/друг и ти да го знаеш ..Мисля че е крайно време да повярвате на човека до себе си че иска само вас.. Естествено това не важи за хората с основателни причини да ревнуват..: )

  10. #10
    Алкохолът притъпява всички чувства. Доказано е.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Priceless
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Варненска чайка
    Мнения
    4 599
    И аз искам да знам
    Не ми пука за мнението на обществото, шото за мене едва ли му пука на някой от обществото ; ))

    Hilary_


    КФ'О КЪТ ГЛААТА МИ Е ПРОСТЪ, НАЛИ УГЪВАМ ЛОСТЪ..!!

  12. #12
    Супер фен Аватара на mim4ety_sara
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 160
    Преди адски много ревнувах,но сега с този който съм не ме и интересува,честно казано.Но ми е гадно,когато ме ревнуват и тогава прекаляват..
    Look, if you had one chance,
    one opportunity to seize everything
    you've ever wanted, in one moment,
    would you capture it... or just let it slip?


  13. #13
    Супер фен Аватара на l0lz
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    1 036
    Цитирай Първоначално написано от Python5
    Алкохолът притъпява всички чувства. Доказано е.
    \/
    ITG - Because it's easy to be a 6 foot 4 Olympic powerlifter and streetfighting god, from behind the confines of a keyboard.

  14. #14
    Голям фен Аватара на RaZzer
    Регистриран на
    Feb 2006
    Мнения
    665
    От опит стигнах до извода, че, за да се осъзнаеш като много ревнив и да се пребориш донякъде с това трябва да се разделиш с човека, който ревнуваш... известно време да си принуден от обстоятелствата да търпиш всичко и когато получиш 2ри шанс - нещата са различни!

  15. #15
    Мега фен Аватара на vagarious
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    3 055
    Или си ревнив/а или не си.Това е.И аз съм на мнение, че ревността не може да се преодолее, или поне не толкова, че вече хич да я няма.
    Big or small, lies are lies!

  16. #16
    Според мен проблема произлиза от това, че когато един човек се влюби, той съответно приема обекта на своята любов за най-красив, най-умен, най-добър и тн... Дотук добре, проблема идва когато въпросния влюбен глупак счете, че не е достатъчно добър за половинката си и почне да се филмира, че всички останали я искат(нали все пак е най-най)... Въпрос на самочувствие според мен, ако и двамата са с достатъчно високо, но не прекалено, самочувствие няма да има проблеми... Поне така си го обяснявам аз

  17. #17
    Ревността се премахва с огромно доверие. Говоря ви от личен опит
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  18. #18

    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    Русе
    Мнения
    262
    Не съм от ревнивите,но мисля че не можеш да избягаш от това

  19. #19
    Мега фен Аватара на mechtaq_za_teb
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    ~in the eternal summer~
    Мнения
    3 188
    Аз съм много ревнива, но рядко го показвам. По принцип мисля, че ревността не винаги е признак на чувство за собственост(понеже доста хора го твърдят). По-скоро е знак за чувство на несигурност в партниора.
    А бе отдавна, беше тъжна вечер.
    Поредната... Да знаех само аз,
    че в утрото не ще те видя вече,
    че ще бъдеш мъничка звезда...

  20. #20
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Цитирай Първоначално написано от mechtaq_za_teb
    Аз съм много ревнива, но рядко го показвам. По принцип мисля, че ревността не винаги е признак на чувство за собственост(понеже доста хора го твърдят). По-скоро е знак за чувство на несигурност в партниора.
    Клише - "Ревността е страх от превъзходството на другия".

    Сега чакам някой да те затапи с клишето "Моето си е мое, чуждото е общо".

    Големи сме разбирачи, обаче. Всички мислим, че не е хубаво да ревнуваме, всички твърдим, че не ревнуваме (или поне не го показваме).
    Обаче, какво ще направите ако хванете гаджето си на калъп с друг/а? И на всичкото отгоре - мачкат любимите ви чаршафи на овчици???
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  21. #21
    Мега фен Аватара на mechtaq_za_teb
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    ~in the eternal summer~
    Мнения
    3 188
    Цитирай Първоначално написано от LadyDi
    Цитирай Първоначално написано от mechtaq_za_teb
    Аз съм много ревнива, но рядко го показвам. По принцип мисля, че ревността не винаги е признак на чувство за собственост(понеже доста хора го твърдят). По-скоро е знак за чувство на несигурност в партниора.
    Клише - "Ревността е страх от превъзходството на другия".

    Сега чакам някой да те затапи с клишето "Моето си е мое, чуждото е общо".

    Големи сме разбирачи, обаче. Всички мислим, че не е хубаво да ревнуваме, всички твърдим, че не ревнуваме (или поне не го показваме).
    Обаче, какво ще направите ако хванете гаджето си на калъп с друг/а? И на всичкото отгоре - мачкат любимите ви чаршафи на овчици???
    Е, разбира се, при такава ситуация- раздяла.
    А бе отдавна, беше тъжна вечер.
    Поредната... Да знаех само аз,
    че в утрото не ще те видя вече,
    че ще бъдеш мъничка звезда...

  22. #22
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Цитирай Първоначално написано от mechtaq_za_teb
    Е, разбира се, при такава ситуация- раздяла.
    Естествено! Знаеш ли колко са ми хубави чаршафите с овцете!!!
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  23. #23
    Аватара на Bellatrix
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Paradise
    Мнения
    2 409
    Цитирай Първоначално написано от LadyDi
    Цитирай Първоначално написано от mechtaq_za_teb
    Аз съм много ревнива, но рядко го показвам. По принцип мисля, че ревността не винаги е признак на чувство за собственост(понеже доста хора го твърдят). По-скоро е знак за чувство на несигурност в партниора.
    Клише - "Ревността е страх от превъзходството на другия".

    Сега чакам някой да те затапи с клишето "Моето си е мое, чуждото е общо".

    Големи сме разбирачи, обаче. Всички мислим, че не е хубаво да ревнуваме, всички твърдим, че не ревнуваме (или поне не го показваме).
    Обаче, какво ще направите ако хванете гаджето си на калъп с друг/а? И на всичкото отгоре - мачкат любимите ви чаршафи на овчици???
    О, да, това вече е друго. Тогава вече ще има убийство.
    Аз примерно говорех за по-необоснована ревност, когато нямаш ясно доказателство, че нещо е станало, а само се мусиш на профилите му в сайтове за запознанства или на разговорите му с някое момиче.
    Ако го хвана, че наистина е свършил нещо такова, вече ще има ревност или по-скоро омраза и късане.

  24. #24

  25. #25
    Ревността не се лекува
    tAke a dIrty pIcture

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си