.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 71
  1. #1
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964

    За Бог, Религията и прочее

    Такааа.

    Замисляли ли сте се защо хората са създали Бог? Какво ги е накарало да измислят този стандарт, тази концепция?

    С какво вярата в по висшо същество което знае всички отговори и знае кое е правилно и грешно помага на хората да живеят? Или по някакъв начин допринася за по спокойното и пълноценно съжителство?

    Защо е необходимо да се извършват милиони ритуали за да се удовлетвори този висш разум, при положение че нито един път той не е дал знак че изобщо съществува и още по малко че го е грижа за нас?

    Не би ли било по лесно да се напише един Кодекс на честта с автор Иван Петров примерно(равносилен на 10-те божи заповеди)?

    Защо хората искат друг да определя живота им и да бъдат насочвани от някой друг? И въпреки това те са измислили правилата?

    Схванахте идеята.

    Your turn

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  2. #2
    Супер фен Аватара на SolusChristus
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    1 038
    Heeeeeereee we goooo

  3. #3

    Re: За Бог, Религията и прочее

    Цитирай Първоначално написано от valdesbg
    Такааа.

    Замисляли ли сте се защо хората са създали Бог? Какво ги е накарало да измислят този стандарт, тази концепция?

    С какво вярата в по висшо същество което знае всички отговори и знае кое е правилно и грешно помага на хората да живеят? Или по някакъв начин допринася за по спокойното и пълноценно съжителство?

    Защо е необходимо да се извършват милиони ритуали за да се удовлетвори този висш разум, при положение че нито един път той не е дал знак че изобщо съществува и още по малко че го е грижа за нас?

    Не би ли било по лесно да се напише един Кодекс на честта с автор Иван Петров примерно(равносилен на 10-те божи заповеди)?

    Защо хората искат друг да определя живота им и да бъдат насочвани от някой друг? И въпреки това те са измислили правилата?

    Схванахте идеята.

    Your turn

    Едва ли всяко божество е измислено по едни и същи мотиви, но общото, което аз виждам е СТРАХА и НЕСПОСОБНОСТТА ЗА ОБЯСНЕНИЕ на ставащото в природата.
    И днес много хора посягат към религията на зрели години само, ако са много уплашени и/или нямат достатъчно научни познания, за да видят нещата по по-сложен начин. Отделно - с боговете и чудесата е "по-лесно". Вярата и надеждата са по-близко до стремежа за рахатуване, отколкото НАУЧНО-ФИЛОСОФСКОТО СЪМНЕНИЕ и ЛИПСАТА НА КАКВИТО И ДА БИЛО ГАРАНЦИИ ЗА УСПЕХ И БЛАЖЕНСТВО.

    Вярата не помага задължително. Има случаи в които може да навреди. Примерно оная секта, която лови отровни змии с голи ръце, че да се види, че "Бог ги пази" (има бая умрели от тях, след ухапвания)...

    За спокойното съжителство - зависи колко си вярват и колко ги е страх. В много случаи страхът от полицията дава повече гаранции за спокойствие

    Извършват си ритуалите, макар и да не са сигурни, че има Бог, за всеки случай А някои са и сигурни, щото за да вярват не им трябват доказателства. За тях авторитетът на баба, която им е казала да вярват е достатъчен.

    И , като цяло, стаден инстинкт играе ролята в процеса на вярването.

    Един вярващ в механизмите си на вярване не се различава много от един луд фен на някой певец или един ревностен последовател на някоя политическа фигура. Т.е. дали ще вярваш в Христос или в Сталин не е много различно. Разликите са в съдържанието /идеализъм материализъм/, но механизмите, които те карат да вървиш след единия или другия са еднакви.
    Good luck, Bad luck, Luck...

  4. #4
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Ми нека да направим проучване а?

    Има доста религии с общо близо 42 000 божества.

    Общите им черти са:

    обясняват природни феномени които са на пръв поглед невероятни (неква светеща топка се търкаля по небето, старците заспиват и не се събуждат, падна ми мълния на главата )

    обясняват космогоничната история на света (най-ме кефят ацтеките: светът е повърнатото от боговете по време на пир )

    дават увереност, че някой много силен се грижи за теб и няма да ти позволи да умреш ако го слушкаш че и ще накаже враговете ти вместо тебе и ще можеш да се кефиш над тях след като умреш


    Има две възможности:

    Първо: една от тях е вярна, което противоречи на всичко доказано от науката и става нещо доста страно ( на първо време около 99% от хората живели някога и 2/3 от сегашните(ако християнството е право) ще бъдат съживени насила за да отидат в някакво ужасяващо място където ще бъдат измъчвани ЗАВИНАГИ за да оправдаят жертвите на "добрите" хора )

    и само трябва да се изясни защо библията казва, че трябва да се режат носовете на жените, да носят забрадки и да ги убиват ако направят това, това и това (не не е корана а библията)


    Второ: нито една от тях не е вярна което ще съвпада с наука, философия и логика. Това би и поставило на едно ниво Один, Коцецеаткоатл, Озирис, Зевс, Яхве, Аллах, Бог и Ксену(сайънтологията също е утвърдена религия) както и ДРУГИТЕ 42 000 богове + многото боготворени хора.

    Та това е според мене-или някакви хора са решили да си обяснят света и да контролират други или създателят на всички мулти-вселени е избрал нас, безопашатите маймуни да ни даде своята любов...+ ума, полио, СПИН, шарка, проказа, и тн и тн и тн
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  5. #5
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Защо? Ами защото:

    Лошите неща често ме спохождат, но пък веднага блокирам мислите за тях, като започвам да си мисля за Него и за любовта Му към нас.


    Прочети тези теми от до.

    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=326455
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=313738
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=239679

    Това, за което говориш е предъвквано многократно.

  6. #6
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    ^ стига де пич как ще изчете толкова глупости от до

    то на мене ми става скучно от 2 страници камо ли 10-ина
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi
    Защо? Ами защото:

    Лошите неща често ме спохождат, но пък веднага блокирам мислите за тях, като започвам да си мисля за Него и за любовта Му към нас.


    Прочети тези теми от до.

    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=326455
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=313738
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=239679

    Това, за което говориш е предъвквано многократно.
    Добре, де. То блокирането на мислите може да стане и по хиляди други начини. А "Него" първо трябва да се докаже, щото на тоя етап съществуващата вероятност да го има е колкото тази на Макароненото чудовище.

    Good luck, Bad luck, Luck...

  8. #8
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    о да бейби! ЗЛАТНА МИНА точно за тази тема си имало и видео

    http://www.youtube.com/user/Thunderf.../0/XtI-lSvS028

    само фор дъ рекорд това за мене е само хипотеза и не го вярвам...

    но звучи доста интересно и вероятно наистина
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  9. #9
    valdesbg,
    Малко е нагло да бъдеш толкова сигурен, че Бог е измислен, не мислиш ли? Най-малко, защото никой не може да знае със сигурност Света как е бил създаден. Има всякакви теории и това предполага, че има хора със всякакви мнения. Това, обаче, не означава, че атеистите трябва да оплюват вярващите и обратното.

    Гледайки въпросите ти, оставам с впечатление, че представата ти за религията е сравнително неточна или просто нарочно искаш да се заядеш малко (не целя да те обидя). Май и двете.

    Това, че Господ може да ни контрлира не означава, че го прави. Защо иначе би позволил на Ева да бъде изкушена от 'змията'? Иначе ние никога нямаше да ознаем какво е злото.
    Хората търсят 'висшо същество' за подкепа във ситуации, в които те, като простосмъртни хора, не могат да направят нищо и виждат, че не зависи от тях и следователно, зависи от някой друг. Малко наивно е, според мен, да мислиш, че Света е толкова хаотичен.
    Защо Иван Петров не бил написал кодекс за честта? Еми, ти досега трябваше да се сетиш. Щом хората вярват във Висшо Същество, то тогава как биха позволили на един, също като тях човек, да им даде заповеди и те да бъдат достоверни. Най-малкото, тогава някои хора ще си кажат ‘’ От къде на къде, той може да заповядва, а пък аз не? Защо да го слушам?” То така става и сега, пък какво остава, ако един човек го напише. Само където, в единият случай имат право, а в другият може да се поспори.
    Според теб Той не е дал знак – добре, но ,моля, не се опитвай да си налагаш така мението. Аз също си задавам въпроси и не винаги намирам отговор, но това е нормално (аз не съм такова висшо същесвто).
    Ня някои хора вярата помага с едно, на други с друго. За едни е отдушник, за други мотивация, за трети е знание и т.н. Няма един единствен начин по които да се приеме. Примерно, имам познати, които вярват, че Господ е енергия. Съгласна съм донякъде, защото енергията, която е във хората не може да се изгуби, тя трябва да отива някъде. Тя се променя, но никога не изчезва. Във тази връзка се обръщам към една част от Библията къде пише, че Господ е Алфата и Омегата, началото и краят, че преди него не е имало, и след него няма да има (не го знам на изуст). Знам, че голяма и съществена част от Библията е подменена и недостоверна, но специално това не е.
    Както и да е, съжелявам, че написах някои излишни неща, но просто тази тема трудно се изчерпва и просто ще те съветвам, ако наистина те вълнува тази тема, да потърсиш малко малко книги и други материали.

  10. #10
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    ^ стига де пич как ще изчете толкова глупости от до

    то на мене ми става скучно от 2 страници камо ли 10-ина
    Защото въпросите са му прекалено много и отговорите им са разпръснати по различни теми, които дори да надброяват над 10-ина страници, спорът върху тях все още не е завършен. В самия него се ражда истината, а и факт е, че малко хора посещаваме този раздел и за да ни е интересно в такива обстоятелства да продължим да спорим и коментираме, трябва да се придъжаме към хронологията. Тук отново започваме от нищото и ще предъвкваме само стари неща. Също така @valdesbg трябва да е наясно, че темата му не е център на истината и просветата, ако ме разбираш, и отричайки дори каквато и да е възможност атеистичните му изводи да са погрешни, дискусията няма да има много дълъг живот така или иначе. Реално погледнато, тя по-добре ще си намери място в раздел политика, където може да се разглежда на религията като на средство за управление. Но с такава лекота да отрича съществуването на каквото и да било и да го представя просто като нужда от съществуване. Вярно е, че и аз не мога да схвана например мисълта как ще умреш физически и в световете на възмездието ще е възможно да изпитваш агонизиращи болки и прочее, но въпреки това се старая да разбера и вярващите. В смисъл, че за тях действително важи, че ако човек е познал Бога, неговите желания ще съвпаднат с Неговите, а ако не съвпаднат - просто не Го е познал. Каквото ние считаме за здрав разум, за тях е абсурдно, както и обратното... @SpeakSoftlyLove също мисли в правилната посока.

  11. #11
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от SpeakSoftlyLove
    valdesbg,
    Малко е нагло да бъдеш толкова сигурен, че Бог е измислен, не мислиш ли? Най-малко, защото никой не може да знае със сигурност Света как е бил създаден. Има всякакви теории и това предполага, че има хора със всякакви мнения. Това, обаче, не означава, че атеистите трябва да оплюват вярващите и обратното.

    Гледайки въпросите ти, оставам с впечатление, че представата ти за религията е сравнително неточна или просто нарочно искаш да се заядеш малко (не целя да те обидя). Май и двете.

    Това, че Господ може да ни контрлира не означава, че го прави. Защо иначе би позволил на Ева да бъде изкушена от 'змията'? Иначе ние никога нямаше да ознаем какво е злото.
    Хората търсят 'висшо същество' за подкепа във ситуации, в които те, като простосмъртни хора, не могат да направят нищо и виждат, че не зависи от тях и следователно, зависи от някой друг. Малко наивно е, според мен, да мислиш, че Света е толкова хаотичен.
    Защо Иван Петров не бил написал кодекс за честта? Еми, ти досега трябваше да се сетиш. Щом хората вярват във Висшо Същество, то тогава как биха позволили на един, също като тях човек, да им даде заповеди и те да бъдат достоверни. Най-малкото, тогава някои хора ще си кажат ‘’ От къде на къде, той може да заповядва, а пък аз не? Защо да го слушам?” То така става и сега, пък какво остава, ако един човек го напише. Само където, в единият случай имат право, а в другият може да се поспори.
    Според теб Той не е дал знак – добре, но ,моля, не се опитвай да си налагаш така мението. Аз също си задавам въпроси и не винаги намирам отговор, но това е нормално (аз не съм такова висшо същесвто).
    Ня някои хора вярата помага с едно, на други с друго. За едни е отдушник, за други мотивация, за трети е знание и т.н. Няма един единствен начин по които да се приеме. Примерно, имам познати, които вярват, че Господ е енергия. Съгласна съм донякъде, защото енергията, която е във хората не може да се изгуби, тя трябва да отива някъде. Тя се променя, но никога не изчезва. Във тази връзка се обръщам към една част от Библията къде пише, че Господ е Алфата и Омегата, началото и краят, че преди него не е имало, и след него няма да има (не го знам на изуст). Знам, че голяма и съществена част от Библията е подменена и недостоверна, но специално това не е.
    Както и да е, съжелявам, че написах някои излишни неща, но просто тази тема трудно се изчерпва и просто ще те съветвам, ако наистина те вълнува тази тема, да потърсиш малко малко книги и други материали.
    знаеш ли един интересен факт? има два типа книги които се занимават с отговори на въпроси:

    1 религиозни такива (избери си една от десетките)

    2 научни такива. известни са още и като учебници... ползват се с малко повече авторитет понеже подкрепят твърденията си с доказателства ииии малкия факт че хората които ги пишат са пряко отговорни за дрехите, здравето, забавлението, образованието, храната, техниката и 99% от нещата които ползваш.

    надявам се че книгата която си избрала да е тази от всички други които не е пълна с глупости... само не забравяй че е отпечатана от скептик,

    НЕКА ДА ТИ ПРИПОМНЯ ЧЕ ТРЯБВА ДА НОСИШ ЗАБРАДКА ПО ЗАПОВЕД НА АЛФАТА И ОМЕГАТА ТИ

    6 Защото, която жена се не покрива, нека остриже и косата си. Но ако е срамотно за жена да си стриже косата, или да си бръсне главата, то нека се покрива. 7 Защото мъжът не трябва да си покрива главата, понеже е образ и слава на Бога; а жената е слава на мъжа. 8 (Защото мъжът не е от жената, а жената е от мъжа; 9 понеже мъжът не бе създаден за жената, а жената за мъжа). 10 Затова жената е длъжна да има на главата си белег на власт
    Коринтяни

    тъй че си сложи бурката защото твоят бог ти казва че си такава, но не забравяй и че тъпите атеисти и скептици ти казват че си достойно за уважение човешко същество за разлика от религията която е пряко отговорна за мъжката доминация през вековете до сега


    ааа да казваш че за едни хора бог е мотивация ли? права си


    няма значение кой бог го казва, важно е че го казват религиозните а не учените.

    ПС да, библията подстрекава тероризъм ако искаш пасажите пиши
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  12. #12
    Първо, обръщай се към мен културно, защото не съм те придизвикала със грубо държание и не само ти може да се правиш на хитър.
    Видиш ли, ясно ми е, че хората правят повечето от нещата, които използвам. Не борави със измислени статистики. Плюс това, кой ти каза, че няма учен, които да е религиозен? За мен религията е един вид морална, духовна ‘храна’. Наясно съм, че като човек аз имам не само духовни нужди, но и материални, но мерси, че ми напомни.
    Не ми припомняй нищо, защото ако някой ме задължаваше да нося забрадка, досега щях да я нося. Никога не съм виждала християнка със забрадка или бръсната коса, заради религията си. Използваи цитати и факти. Имаи едно на ум, и това е, че заедно със хронологията на света е подменено и съдържанието на Библията, която дори не се е казвала Библия, християните не са се казвали християни, евреите не са се казвали евреи и т.н.
    Не смей да ми слагаш думи в устата, защото никога не съм нарекла атеистите тъпи. Живея във една държава със много атеисти и много от тях са расисти, сексисти и т.н. Плюс това между мъжа и жената има разлика и още по природа, мъжа е направен по-силен от жената. Глупаво е да се отрича. Плюс това, много атеисти са расисти по отношение на религията и ти сам го доказваш.
    9/11 е една много слаба карта. Още ли вярваш, че причините за този атентат са религиозни? Плюс това, мюсюлманството и християнството (ортодоксалното) са безкрайно различни. Има теория, която гласи, че мюсюлманствово е създадено за да унищожи християнството, а от там и много други неща.
    Все ми е тая дали ще се промениш и ще станеш вярващ, но се отнасяй към моята вяра и мнение уважително, така както и аз правя.

  13. #13
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Така, натрупаха се няколко негативни коментара о мой адрес време е да отговоря.

    @SpeakSoftlyLove

    Как е създаден света НЯМА да разберем. Както няма да разберем и как функционира мозъкът. Замисли се защо. Нека ти подскажа малко - ако мозъкът беше достатъчно просто устроен за да го разберем и осмислим, реално погледнато пак няма да можем. Защото притежаваме същия тоя мозък, който е достатъчно прост за да няма способността да разбере собственото си съществуване.

    Сега приложи подобна логика и към света.

    Ring any bells?

    Представата ми за религия е точно това, което вярвам че е. Твоята представа за религията е точно това което ТИ вярваш че е. Предвид че не сме сиамски близнаци е нормално да са различни. А предвид че няма как да излезеш от собствената си същност от убежденията и и от всичко което те свързва с тоя свят за да погледнеш обективно на религията и да кажеш какво е или какво не е, този въпрос е безпредметен.

    Сякаш ми цитираш някой проповедник с тия въпроси. Моля не ми минавай с ефтините трикове, с които църквата заблуждава милиони. Все някой друг ни е виновен затова че сме направили погрешен избор. Или че не сме знаели кой е правилния. C'mon you really belive that? Отговорност се търси първо в себе си, и чак след това в свръхум, който ти е позволил да се отклониш от правилния път за да разбереш какво и как.

    Ако Господ искаше да сме добре - нямаше да съществува огъня(примерно) изобщо. Щеше да ни дари със способността да действаме със сълата на мисълта. А след като има толкова много лайна и мизерии в тоя свят - кой е разумът който оставя тези които (твърди че) обича в такава помия? Значи утре когато приятеля ти се спъне и падне наулицата ще го оставиш да се справя сам защото Той е пожелал да го изпитва?

    Значи докато дишам и усещам нещата зависят от МЕН. Колкото и сложна и невъзможна ситуация да е - аз съм в нея а не някой друг. Така че се опирам на себе си. Не ми е нужен никакъв свръх разум, или някой на когото да се облегна. Ако ми трябва помощ ще звънна на Пенчо да дойде. И Пенчо ще ми вдигне и ще каже "Да идвам веднага". U get it now? Най-лесно е да кажа "Не зависи от мен, Господи помогни ми" И да си остана с пръст в уста. Щото правенето на нищо довежда до по голямо нищо или до резултат, който не искаш. А и значи страх от действия, неспособност за взимане на самостоятелни решения и прочее. Приказката за неволята сещаш ли се?

    Добре а щом вярват във висшето същество хайде обясни ми защо в християнството смъртен се обявява за Бог? И защо старателно се прикриват всичките му човешки(а.к.а недостойни) действия? По същата логика "Защо госпожата ми казва че Слънцето е центъра на Слънчевата система а не Земята? Каква е тя че да го твърди?" Не забравяй че Библията е написана от смъртен, а не е дошла на крилете на пегас от небето. Така че защо тя ще е по вярна от да речем моята теория за всеобщия хаос?

    Във всички случаи имаш право да се интересуваш от нещо. Независимо кой и защо ти го казва. Имаш право на информация, имаш право да питаш и да ти се даде логичен и разумен отговор. Имаш право да си любопитен, да си любознателен, да се съмняваш, да търсиш връзки и да правиш заключения. Това е двигателя на прогреса. А не да получаваш отговор от типа "Защото така пише в Библията/Корана, и защото това е Неговата Воля." Точно това е налагане на мнение

    Това че ТИ не намираш отговор, не означава че такъв няма. Отговор ВИНАГИ има, и винаги може да бъде обяснен с проста(или не толкова) логика. Но винаги има разумно обяснение. В противен случай още щяхме да тачим Бога на Огъня, Гръмовержеца Зевс, и Морския цар Посейдон. Дали ТИ ще искаш да достигнеш до него и дали имаш способността и смелостта да го намериш, това вече е обект на съвсем друг разговор. Обаче не обвинявай Господ ако си се родил тъп.

    Вярата сама по себе си е това което поддържа човечеството живо. Няма значение в какво вярваш, няма значение как вярваш. Стига да вярваш - това е нещото което те поддържа жив. Със същата логика можеш да вярваш в Мики Маус, Розовия Летящ Слон Дъмбо, Дракула и който още си поискаш. Може да вярваш и в силата на чудесата, може да вярваш в силата на светлината, може да вярваш ако искаш и в магията на телевизора и телефона. Факта е че ефекта и принципа е един и същ. Така че един кухнески тостер не би се представил по зле от Висшия разум. Каквото и да го попиташ ще получиш мълчание, което можеш да тълкуваш както си поискаш. И ще получаваш косвени знаци за нещата. Може днес филийката ти да е леко препечена отколкото по принцип. Може да не се включва изобщо, може да изхвърля филийката прекалено високо. И ето ти няколко неща, които да тълкуваш както си пожелаеш.

    Филми, и на мен много ми се иска да вярвам че Неси е плезиозавър, преживял няколко ледени епохи, обаче докато не намерят доказателства ще си остантолкова реално колкото и зеленоципестото махарабъдабърче. Ако нещо сществува то ще съществуват и неопровержими доказателства в подкрепа на това. Ако няма такива гоним вятъра. Когато вървиш оставяш следи нали? Когато умреш остава труп, нали? Когато изпариш водата се превръща в пара, нали? Къде са доказателствата че Бог съществува? И не - лицеподобното петно в сутрешното ти кафе не важи, че те е удатила 2 пъти гръмотевица също.

    Религията е била и винаги ще си остане средство за манипулиране на масите. При това много хитро и определено успешно. Защото за коз използва нещо много значимо за човека - нуждата да знае че не е сам. Че има някой който го следи и наблюдава всяка негова стъпка. Че е изпитван за да докаже нещо-си. И ако всичко е точно ще отиде на едно място по добро от сегашното където ще получава каквото си поиска, когато си поиска. Човек просто има нужда от стопанин. И религията му го дава.

    Хитро, нали?

    Та идеята е да видя мнението на хората в момента. И да видим кой колко силно може да си докаже идеята и да отстоява това в коетовярва. Разбира се без да се хвърля в нелогични и неразумни бръщолевеници.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  14. #14
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    ^ знаем как работи мозъка, как е възникала земята и доста стабилни теории за началото на вселената. пратил съм доста линкове и инфо, ако искаш ще ти ги пратя персонално отново за да се образоваш. знанието е сила

    @SpeakSoftlyLove

    та аз желаех да ти помогна мила! за това ти дадох онзи цитат от Коринтяни 11:6 (което ме обвини че не правя по някаква логика) за да знаеш ЧЕ БОГ ТИ Е НАПИСАЛ ЧЕРНО НА БЯЛО ДА НОСИШ ЗАБРАДКА ЗА ДА ПОКАЗВАШ ЧЕ СИ НИЗША, не човек, не родител. никой простосмъртен не те кара да я носиш А ТВОЯТ ГОСПОД.

    не ти се ходи в ада за неспазване на директна заповед нали?

    освен товаНЕ ЗАБРАВЯЙ ДА ЖЕРТВОПРИНЕСЕШ НЕЩО В КРЯ НА ЦИКЪЛА СИ най-добре костенурка

    Leviticus 15:19-30
    And if a woman have an issue, and her issue in her flesh be blood, she shall be put apart seven days: and whosoever toucheth her shall be unclean until the even. And every thing that she lieth upon in her separation shall be unclean: every thing also that she sitteth upon shall be unclean. And whosoever toucheth her bed shall wash his clothes, and bathe himself in water, and be unclean until the even. And whosoever toucheth any thing that she sat upon shall wash his clothes, and bathe himself in water, and be unclean until the even. And if it be on her bed, or on any thing whereon she sitteth, when he toucheth it, he shall be unclean until the even. And if any man lie with her at all, and her flowers be upon him, he shall be unclean seven days; and all the bed whereon he lieth shall be unclean. And if a woman have an issue of her blood many days out of the time of her separation, or if it run beyond the time of her separation; all the days of the issue of her uncleanness shall be as the days of her separation: she shall be unclean. Every bed whereon she lieth all the days of her issue shall be unto her as the bed of her separation: and whatsoever she sitteth upon shall be unclean, as the uncleanness of her separation. And whosoever toucheth those things shall be unclean, and shall wash his clothes, and bathe himself in water, and be unclean until the even. But if she be cleansed of her issue, then she shall number to herself seven days, and after that she shall be clean. And on the eighth day she shall take unto her two turtles, or two young pigeons, and bring them unto the priest, to the door of the tabernacle of the congregation. And the priest shall offer the one for a sin offering, and the other for a burnt offering; and the priest shall make an atonement for her before the LORD for the issue of her uncleanness.

    Leviticus 20:18
    And if a man shall lie with a woman having her sickness, and shall uncover her nakedness; he hath discovered her fountain, and she hath uncovered the fountain of her blood: and both of them shall be cut off from among their people.

    Ezekiel 18:5-6
    But if a man be just, and do that which is lawful and right, and hath not ... come near to a menstruous woman.....




    ЗНАЙ СИ БИБЛИЯТА ПРЕДИ ДА МИ ГОВОРИШ НЕЩО НИЩОЖНА ФОРМА НА ЖИВОТ ТАКАВА АЗ СЪМ СЪЗДАДЕН ПРЕДИ ТЕБ, ТИ СИ НАПРАВЕНА ЗА МЕН И ТРЯБВА ДА МИ СЕ ПОДЧИНЯВАШ това е най-висша форма на толерантност нали, уважавам твоите ВЯРВАНИЯ ЩОМ ТИ НЕ ИСКАШ ДА БЪДЕШ ТРЕТИРАНА КАТО РАВНОПРАВНА

    ПС това отгоре е от стария завет но е доста буквално и никога не е било отменяно дори и от жертвата на Иисус. спри да си нарушаваш законите че някой ще те измъчва завинаги понеже те обича

    освен това има 96% атеисти сред учените. да, смятам че някой може да реши да се взриви от религия а не от атеизъм, и да ще ти напомням каквото трябва за да не отидеш в ада... понеже те уважавам
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  15. #15
    Добре, всички имаме субективно мнение за религията, тъй като тя не се изявява като нещо конкретно (според много хора). Това, обаче, също така означава, че никой няма 100% правилно мнение и това включва моето, твоето и т.н.
    Във първият ми коментар споменах, че хората имат собствена воля => от тях зависят някои неща. Пример – раждам се на един остров, образовам се, намирам си работа, създавам семейство и моето щастие е плод на моят труд. Един ден, обаче, едно заметресение разрушава острова, спира електричеството, държавата няма достатъчно връзки и пари за да помогне на гражданите си и аз бивам принудена да живея на улицата, да си търся храна като куче и т.н. Това не зависи от мен. Следователно, искам да разбера от кой зависи (знам, че на практика не бих, но надявам се разбираш какво искам да кажа).
    Господ иска да сме добре. За това е създал Рая и там е предоставил на Адам и Ева всичко, от което някога биха имали нужда. Но тъй като Той ги е дарил със разум, Той ги е дарил и със самостоятелност, с която те са злоупотребили. Ние сме дарени със разум, но и със воля, която определя как по-точно ще бъде употребен този разум.
    Ако всичко, което ние правим зависи от Господ, то тогава нямаше да го има Страшният Съд.
    Религията никога не ми е била налагана. Едва когато пораснах, аз започнах да се интерисувам и не се съгласявах с нев, защото ‘така пише’, а защото менията ни съвпадаха. Пак ще повторя, Библията, която съществува днес не е със оригиналното съдържание. През, приблизително 15-16 век е била подменена.
    ‘’Ако нещо сществува то ще съществуват и неопровержими доказателства в подкрепа на това.’’ Това, че някои е казал, че има доказателство за каквото и да е било, не означава, че трябва да му вярваш 100%. Докажи ми, че днес е 27 март 2010. Не можеш, аз не мога. Става въпрос за вяра. Аз вярвам във Господ. Добре, аз не мога да докажа, че съществува, но докажи ми ти, че Той НЕ съществува. Едвали, ще успееш.
    ‘’ Религията е била и винаги ще си остане средство за манипулиране на масите.’’ Едвали. Масите са манипулирани именно от тази безсрамна подмяна на историята, за която говорех по-рано. Масите са лесни за манипулиране, защото от малки сме научени да вярваме на всичко, което някавки псевдо-институции ни казват, че е истина.
    Най-вероятно съм пропуснала някои от въпросите ти, защото коментара ти беше доста дълъг. Ако има такива, моля, повтори ги пак.
    Не съм целяла да те обидя, просто дискутирам.

  16. #16
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    2 544
    С 2 думи ще изкажа мнение по темата : Атеист съм

  17. #17
    gandalfepi4,
    Всъшност, освен да потретваш един заучен аргумент, ти изобщо не си обърнал внимание на това, което съм ти написала и не си вникнал в него. Господ не е написал Библията... + Ти си един невъзпитан дебил...
    Нямам какво повече да ти кажа.

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594

    Re: За Бог, Религията и прочее

    Цитирай Първоначално написано от valdesbg
    Такааа.

    Замисляли ли сте се защо хората са създали Бог? Какво ги е накарало да измислят този стандарт, тази концепция?

    С какво вярата в по висшо същество което знае всички отговори и знае кое е правилно и грешно помага на хората да живеят? Или по някакъв начин допринася за по спокойното и пълноценно съжителство?

    Защо е необходимо да се извършват милиони ритуали за да се удовлетвори този висш разум, при положение че нито един път той не е дал знак че изобщо съществува и още по малко че го е грижа за нас?

    Не би ли било по лесно да се напише един Кодекс на честта с автор Иван Петров примерно(равносилен на 10-те божи заповеди)?

    Защо хората искат друг да определя живота им и да бъдат насочвани от някой друг? И въпреки това те са измислили правилата?

    Схванахте идеята.

    Your turn
    Няма отговор на тези въпроси, защото Бог е измислил хората, дал ти е тоя ум и свободата на волята, заради което си стигнал на толкова ниско ниво, че го отричаш. Наистина се чудя на хората как може да не разбират Бог и религията, очудвал съм се на глупостта им по отношение на духовните въпроси. Явно самите те не искат да повярват, което си е голяма загуба за тях.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  19. #19
    "valdesbg,
    Малко е нагло да бъдеш толкова сигурен, че Бог е измислен, не мислиш ли? "

    Точно, ЗАЩОТО МИСЛИ, няма как НА ГОЛА ВЯРА да приема измислици. Няма нищо нагло в това да се бориш срещу предразсъдъци, лъжи и измами. Това не е нагло, а е свещен дълг на науката и прогреса!




    "Най-малко, защото никой не може да знае със сигурност Света как е бил създаден."

    1) Светът не е създаден, а е самосъздаден.

    2) Няма никакви индикации да има Бог, таласъми и пр. народни поверия.





    "Има всякакви теории и това предполага, че има хора със всякакви мнения."


    Това не значи, че всички мнения са равноценни. Защото някои мнения са научни, а други - ненаучни. Залага се на научните. Щото са по-аргументирани и по-проверими.







    "Това, обаче, не означава, че атеистите трябва да оплюват вярващите и обратното."


    Правилно. Но трябва да се критикуват недоказаните вяри.



    "Гледайки въпросите ти, оставам с впечатление, че представата ти за религията е сравнително неточна или просто нарочно искаш да се заядеш малко (не целя да те обидя). Май и двете."

    Важното е представата му за науката да е точна. Религия се учи по-лесно.



    "Това, че Господ може да ни контрлира не означава, че го прави."

    А още по-малко означава, че има Господ, дявол, ангел или вълшебна пръчица...




    "Защо иначе би позволил на Ева да бъде изкушена от 'змията'?"

    Не е доказано, че има Господ, Ева и "Змия"...Това, че има такива еврейски приказки не значи, че са верни. То има и приказки за Триглави лами, ама ти вярваш ли им?





    "Иначе ние никога нямаше да ознаем какво е злото. "

    ХАХАХА ! В Индия, Китай, Древна Гърция и др. има философски трактати на тема ДОБРО-ЗЛО много преди да се роди Християнството с неговата интерпретация за ДОБРО-ЗЛО Чети малко повече за нехристиянските култури, бе, приятелче!



    "Хората търсят 'висшо същество' за подкепа във ситуации, в които те, като простосмъртни хора, не могат да направят нищо и виждат, че не зависи от тях и следователно, зависи от някой друг."


    И този "някой друг" задължително е измисления еврейски Бог? Не ме разсмивай. Зависенето си е от :

    -природни
    -социални
    фактори.

    Бог не е доказано да съществува, камо ли пък да зависи нещо от него. Я малко по-здравомислие, плийз!





    "Малко наивно е, според мен, да мислиш, че Света е толкова хаотичен."


    А не е ли?




    "Защо Иван Петров не бил написал кодекс за честта? Еми, ти досега трябваше да се сетиш. Щом хората вярват във Висшо Същество"


    1) Не всички хора вярват.

    2) Вярващите вярват в РАЗЛИЧНИ същества. Примерно будизмът е с пъти по-научен от християнството във верите си. Да речем будистите допускат съществуването на извънземни, а християните - не. Да не говорим, че вие вярвате, че Слънцето и звездите се въртят около Земята...Много сте назад с науката, много!...






    " то тогава как биха позволили на един, също като тях човек, да им даде заповеди и те да бъдат достоверни."

    Много лесно. Просто човекът трябва да има власт и авторитет. Прочети за Хитлер, Ленин, Мао Дзедун и др., чиито заповеди са доста по-достоверни, отколкото непроверимите като източник "божи заповеди".






    "Най-малкото, тогава някои хора ще си кажат ‘’ От къде на къде, той може да заповядва, а пък аз не? Защо да го слушам?”"


    А откъде накъде аз трябва да слушам измислени заповеди на недоказано същество?! ТО СПОРЕД ВАШИТЕ ЗАПОВЕДИ ЧОВЕК МОЖЕ И РОБИ ДА СИ ИМА "Не пожелавай роба на ближния си"...Направо сте за под съд! Нали знаеш, че робството се наказва според повечето законодателства на света?
    Отделно - защо в Божиите заповеди нищо не казват за компютрите, тютюнопушенето, дрогата?...Ами много ясно! Щото са писани от евреите, а не от Божество, което да ги направи общовалидни за всички времена и епохи!





    "Само където, в единият случай имат право, а в другият може да се поспори."
    Значи според тебе да ми станеш робиня има право? Търговията с роби си е бизнес била едно време, ама днес...





    "Според теб Той не е дал знак – добре, но ,моля, не се опитвай да си налагаш така мението. "

    По-добре наложено научно мнение, отколкото наложено религиозно.




    "Аз също си задавам въпроси и не винаги намирам отговор, но това е нормално (аз не съм такова висшо същесвто)."

    Не е въпроса да си висша, въпросът е да четеш повече.



    "Ня някои хора вярата помага с едно, на други с друго. За едни е отдушник, за други мотивация, за трети е знание и т.н. "

    Ами то и приказките са така.


    "Примерно, имам познати, които вярват, че Господ е енергия. "

    Ами само ще го вярват, защото не е доказано да има Господ, камо ли пък да се знае какво е...Критично мислене нямате ли?





    "Съгласна съм донякъде, защото енергията, която е във хората не може да се изгуби, тя трябва да отива някъде. "


    Кръговрата на енергията в природата. Не сте ли го учили още в даскалото? Не отива никъде, просто си има кръговрат и минава в различни форми.


    Тя се променя, но никога не изчезва. Във тази връзка се обръщам към една част от Библията къде пише, че Господ е Алфата и Омегата, началото и краят, че преди него не е имало, и след него няма да има (не го знам на изуст)."

    И какво като пише? То може да пише, че и яде хлебарки за закуска. Случайно да е доказано и да е проверимо? Не е. Следователно ? Да си пишеш каквото си ще. Ние не сме длъжни да се връзваме на всяко писание.





    "Знам, че голяма и съществена част от Библията е подменена и недостоверна, но специално това не е. "


    Как придоби това теологично знание? Доказателства можеш ли да представиш?





    "Както и да е, съжелявам, че написах някои излишни неща, но просто тази тема трудно се изчерпва и просто ще те съветвам, ако наистина те вълнува тази тема, да потърсиш малко малко книги и други материали."


    Ах, ако можеше този съвет да го спазиш ти самата! Отначало се запознай с гледните точки на:

    -Конфуций
    -Лао Дзъ
    -Сидхартха Гуатама (Буда)

    После може и малко с иранските религии да видиш - Дуализъм, това - онова. Накрая и ще откриеш каква е генеалогията на твоята вяра.
    Примерно Яхве, който ви е Господа преди е бил , в еврейските вярвания, само един от многото богове в пантеона. Даже си е имал гадже-богиня, но после става монотеизма и го оставят като един-единствен, върховен Бог...
    По-научен подход и изследване на вярванията няма да ти попречи. Излез от симулакрумите.
    Good luck, Bad luck, Luck...

  20. #20
    "Също така @valdesbg трябва да е наясно, че темата му не е център на истината и просветата"

    Щом и аз се включих, вече е. Начетен съм по тези теми, това ми е работата


    " Но с такава лекота да отрича съществуването на каквото и да било и да го представя просто като нужда от съществуване."

    Който твърди нещо, че го има (примерно Бог или Клепоух розов Плендухер) трябва да го докаже. Тежестта на доказателството пада върху този, който твърди нещо.




    "В смисъл, че за тях действително важи, че ако човек е познал Бога, неговите желания ще съвпаднат с Неговите, а ако не съвпаднат - просто не Го е познал. "

    А как ще ми докажат, че има Бог, който пък имал и желания...? Няма н ачин.




    "Каквото ние считаме за здрав разум, за тях е абсурдно, както и обратното... @SpeakSoftlyLove също мисли в правилната посока. "

    Напротив. Мисли от позициите на религиозна + непрочела доста науки , философии и религии.
    Good luck, Bad luck, Luck...

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    Цитирай Първоначално написано от SpeakSoftlyLove
    valdesbg,
    Малко е нагло да бъдеш толкова сигурен, че Бог е измислен, не мислиш ли? Най-малко, защото никой не може да знае със сигурност Света как е бил създаден. Има всякакви теории и това предполага, че има хора със всякакви мнения. Това, обаче, не означава, че атеистите трябва да оплюват вярващите и обратното.

    Гледайки въпросите ти, оставам с впечатление, че представата ти за религията е сравнително неточна или просто нарочно искаш да се заядеш малко (не целя да те обидя). Май и двете.

    Това, че Господ може да ни контрлира не означава, че го прави. Защо иначе би позволил на Ева да бъде изкушена от 'змията'? Иначе ние никога нямаше да ознаем какво е злото.
    Хората търсят 'висшо същество' за подкепа във ситуации, в които те, като простосмъртни хора, не могат да направят нищо и виждат, че не зависи от тях и следователно, зависи от някой друг. Малко наивно е, според мен, да мислиш, че Света е толкова хаотичен.
    Защо Иван Петров не бил написал кодекс за честта? Еми, ти досега трябваше да се сетиш. Щом хората вярват във Висшо Същество, то тогава как биха позволили на един, също като тях човек, да им даде заповеди и те да бъдат достоверни. Най-малкото, тогава някои хора ще си кажат ‘’ От къде на къде, той може да заповядва, а пък аз не? Защо да го слушам?” То така става и сега, пък какво остава, ако един човек го напише. Само където, в единият случай имат право, а в другият може да се поспори.
    Според теб Той не е дал знак – добре, но ,моля, не се опитвай да си налагаш така мението. Аз също си задавам въпроси и не винаги намирам отговор, но това е нормално (аз не съм такова висшо същесвто).
    Ня някои хора вярата помага с едно, на други с друго. За едни е отдушник, за други мотивация, за трети е знание и т.н. Няма един единствен начин по които да се приеме. Примерно, имам познати, които вярват, че Господ е енергия. Съгласна съм донякъде, защото енергията, която е във хората не може да се изгуби, тя трябва да отива някъде. Тя се променя, но никога не изчезва. Във тази връзка се обръщам към една част от Библията къде пише, че Господ е Алфата и Омегата, началото и краят, че преди него не е имало, и след него няма да има (не го знам на изуст). Знам, че голяма и съществена част от Библията е подменена и недостоверна, но специално това не е.
    Както и да е, съжелявам, че написах някои излишни неща, но просто тази тема трудно се изчерпва и просто ще те съветвам, ако наистина те вълнува тази тема, да потърсиш малко малко книги и други материали.
    знаеш ли един интересен факт? има два типа книги които се занимават с отговори на въпроси:

    1 религиозни такива (избери си една от десетките)

    2 научни такива. известни са още и като учебници... ползват се с малко повече авторитет понеже подкрепят твърденията си с доказателства ииии малкия факт че хората които ги пишат са пряко отговорни за дрехите, здравето, забавлението, образованието, храната, техниката и 99% от нещата които ползваш.

    надявам се че книгата която си избрала да е тази от всички други които не е пълна с глупости... само не забравяй че е отпечатана от скептик,

    НЕКА ДА ТИ ПРИПОМНЯ ЧЕ ТРЯБВА ДА НОСИШ ЗАБРАДКА ПО ЗАПОВЕД НА АЛФАТА И ОМЕГАТА ТИ

    6 Защото, която жена се не покрива, нека остриже и косата си. Но ако е срамотно за жена да си стриже косата, или да си бръсне главата, то нека се покрива. 7 Защото мъжът не трябва да си покрива главата, понеже е образ и слава на Бога; а жената е слава на мъжа. 8 (Защото мъжът не е от жената, а жената е от мъжа; 9 понеже мъжът не бе създаден за жената, а жената за мъжа). 10 Затова жената е длъжна да има на главата си белег на власт
    Коринтяни

    тъй че си сложи бурката защото твоят бог ти казва че си такава, но не забравяй и че тъпите атеисти и скептици ти казват че си достойно за уважение човешко същество за разлика от религията която е пряко отговорна за мъжката доминация през вековете до сега


    ааа да казваш че за едни хора бог е мотивация ли? права си


    няма значение кой бог го казва, важно е че го казват религиозните а не учените.

    ПС да, библията подстрекава тероризъм ако искаш пасажите пиши
    Пича, прав си, но за да е по-сигурно, че те разбира под снимките слагай и малко пояснения (примерно "Това са небостръргачи, които са ударени, според официалната версия, от терористи, които са религиозни фанатици")...Иначе не е сигурно, че ще те разбере. Все пак си имаш работа с човек, който не е чел достатъчно научни книги, както сам казваш, а с такива се работи по-внимателно и по-подробно. Все пак обучението трябва да е според нивото.
    Good luck, Bad luck, Luck...

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от SpeakSoftlyLove
    gandalfepi4,
    Всъшност, освен да потретваш един заучен аргумент, ти изобщо не си обърнал внимание на това, което съм ти написала и не си вникнал в него. Господ не е написал Библията... + Ти си един невъзпитан дебил...
    Нямам какво повече да ти кажа.
    Според мен с изказването си, че бил невъзпитан и дебил си направила една проекция. (За справка вижте в речника какво е ПРОЕКЦИЯТА като защитен психологичен механизъм)
    Аргументите му са точни.
    ОТГОВОРИ:


    1) Признаваш ли робството, понеже твоя Бог го е имплицирал в заповедта да не се пожелава роба на ближния?

    2) Защо не носиш бурка или забрадка, при положение, че така повелява Библията?


    Засега толкова. После може и да си поговорим защо не следваш примера на Христос да "възлюбиш врага си" и като "те ударят по едната буза да обърнеш другата"? Много си агресивна. А това ще те прати в ада, според вашата вяра. Или ти си падаш по ада?!
    Good luck, Bad luck, Luck...

  23. #23

    Re: За Бог, Религията и прочее

    Няма отговор на тези въпроси, защото Бог е измислил хората, дал ти е тоя ум и свободата на волята, заради което си стигнал на толкова ниско ниво, че го отричаш. Наистина се чудя на хората как може да не разбират Бог и религията, очудвал съм се на глупостта им по отношение на духовните въпроси. Явно самите те не искат да повярват, което си е голяма загуба за тях.
    Измислил е хората?


    1) Бог няма и не е доказано да има

    2) Хората не са измислени, а са породени от еволюционните процеси

    3) Умът не е даден изначално, а се е развивал исторически

    4) Свободата на волята е относителна

    5) И ние се чудим как може да има хора, вярващи в еврейско-римски сказания...

    6) Духовното богатство се измерва не със сляпа вяра, която е характерна за всеки простак, а на първо място със СПОСОБНОСТ ЗА КРИТИЧНО МИСЛЕНЕ И РЕАЛЕН ИЗБОР (на база доказателственост и овладяна същност) на духовността. Да си вярващ не те прави по-духовен от един учен, който е атеист.
    Good luck, Bad luck, Luck...

  24. #24
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от SpeakSoftlyLove
    gandalfepi4,
    Всъшност, освен да потретваш един заучен аргумент, ти изобщо не си обърнал внимание на това, което съм ти написала и не си вникнал в него. Господ не е написал Библията... + Ти си един невъзпитан дебил...
    Нямам какво повече да ти кажа.
    всъщност прочетох обстойно това което си написала:

    това което го пише в библията за забрдката не важи защото тя е написана и преебана и загубена и намерена ОБАЧЕ бог е създал адам и ева, това е вярно понеже не ми пречи на убежденията.

    САМО НЕ РАЗБИРАМ С КАКЪВ АКЪЛ МЕ НАРИЧАШ ДЕБИЛ ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ АЗ СЪМ ТОЗИ КОЙТО СЕ АРГУМЕНТИРА ОБСТОЙНО ЩОМ ПРАВЯ НАКАКВО ТВЪРДЕНИЕ И УВАЖАВАМ ЧУЖДИТЕ ВЯРВАНИЯ!

    ТИ СИ ТАЗИ, КОЯТО ВЯРВА В ТЕЗИ ЧАСТИ ОТ БИБЛИЯТА КОИТО Ѝ ИЗНАСЯТ И ЖЕЛАЕ ДА БЪДЕ ТРЕТИРАНА КАТО НИЩОЖЕСТВО КАКТО ПИШЕ И ТАМ.

    за мен е доста явно кой е дебила тук. оу и ОСВЕН ТОВА аз съм този който учи три програми в два университета и в момента съм в холандия не понеже съм си платил а понеже съм учил и завършил две училища едновременно. надявам се ти да имаш с какво да се похвалиш и ти

    cuitus tua cum madera habere ако си добра в латинския.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  25. #25
    „Точно, ЗАЩОТО МИСЛИ, няма как НА ГОЛА ВЯРА да приема измислици. Няма нищо нагло в това да се бориш срещу предразсъдъци, лъжи и измами. Това не е нагло, а е свещен дълг на науката и прогреса!” Този свещен дълг на науката не гласи ли, че трябва да докажеш, че едно нещо съществува или не съществува. Аз не мога да докажа на вас, че Бог съществува, но и не претендирам. От друга страна, вие го правите, затова, бъдете така добри да ми докажете, че Господ не съществува. Знам, че светкавица няма да ви падне на главата в момента в който пожелаете, и това е защотот религията не работи по този начин.
    „Светът не е създаден, а е самосъздаден.” Докажи го.

    „Няма никакви индикации да има Бог, таласъми и пр. народни поверия.” Бъди така добър и се отнасяй малко по-уважително. Индикациите са навсякъде. Ако се замислиш за света, планетата и неговата невероятна комплексност ще започнеш да си мислиш, че не може да е хаотично. Не може интелигенти същества като хората да са тръгнали от една попова лъжичка от морето или каквото и да е била друга теория. Естествено, аз осъзнавам, че един факт погледнат от разалични страни изглежда по-различен начин и за това едвали виждаш нещата така, както аз ги виждам.
    „Това не значи, че всички мнения са равноценни. Защото някои мнения са научни, а други - ненаучни. Залага се на научните. Щото са по-аргументирани и по-проверими.” Напротив, аз има мнение, което не налагам над теб, а просто дискутирам. Няма причина да не са равноценни. Пак се връщам към псведо-институциите, чиито теории се приемат зе 100%-ва истина. Плюс това, християнството не отрича науката. Щом Бог е създал Света, Той много добре е знаел, какво прави. Единствено науката отрича религията, защото учените са прекалено нагли и си мислят, че щом са направили едно добро отркитие (това не отричам), означава, че могат да претендират, че знаят всичко. Истината е, че за да знаем истината за Света, ние първо трябва да разберем всичко за него, а това малко трудно ще стане. Тоест, винаги ще има такива аргументи като нашият и никои няма да го спечели. Всеки си остава с вярата и мението.
    „Правилно. Но трябва да се критикуват недоказаните вяри.” Градивен критисизъм –да. Но твоето бие на друго, но карай, нека ти отговоря. Да, вярата и религията са недоказани, но не забравяй, че много от научните теории също са недоказани. За това за теории. Теория за еволюсията, М теорията (за двете мембрани), теорията за Големият Взрив и т.н. Има и доказани разбира се, но не виждам, защо си мислиш, че те си противоречат съ религията.
    „Важното е представата му за науката да е точна. Религия се учи по-лесно.” Религията не се учи. Именно затова, аз уча биология, физика и т.н., а когато имам въпрос, които не засяга тези науки, се обръщам другаде.

    „А още по-малко означава, че има Господ, дявол, ангел или вълшебна пръчица...” Ха-ха, каво хитро сравняване – вълшебна пръчица... Пак ще повторя, докажи ми обратното.
    Не е доказано, че има Господ, Ева и "Змия"...Това, че има такива еврейски приказки не значи, че са верни. То има и приказки за Триглави лами, ама ти вярваш ли им? –Да де, ама видиш ли, ламята не ме учи на същите неща...
    „ХАХАХА ! В Индия, Китай, Древна Гърция и др. има философски трактати на тема ДОБРО-ЗЛО много преди да се роди Християнството с неговата интерпретация за ДОБРО-ЗЛО Чети малко повече за нехристиянските култури, бе, приятелче!” Говорех за Адам и Ева и как, ако Ева не се е била изкушила, е нямало да знаем, какво е злото. Индия, Китай, Древна Гърция ги няма във Рая... + Те са изкучавали, вече присъстващото зло. Приятелче...?!
    “И този "някой друг" задължително е измисления еврейски Бог? Не ме разсмивай. Зависенето си е от :

    -природни
    -социални
    фактори.”
    Природните фактори от кой зависят? Социалните зависят от нас, и държанието ни като едно цяло общество. Естествено, ти не можеш даси отговорен за цялото човешко населени и на това аз му викам Съдба. + Имаш много сухо чувство за хумор.
    „Бог не е доказано да съществува, камо ли пък да зависи нещо от него.” Честито... Затова му се вика Вяра. Не знам, защо искаш от мен да ти докажа нещо във, което вярвам. Припомни си какво е вярата.
    “Малко наивно е, според мен, да мислиш, че Света е толкова хаотичен."


    А не е ли? “ Ха, де! От къде може да знаеш...
    „Да не говорим, че вие вярвате, че Слънцето и звездите се въртят около Земята...Много сте назад с науката, много!...” Има само теории, които твърдят, че не всички звезди се въртят около Земята. Теория...
    „Много лесно. Просто човекът трябва да има власт и авторитет. Прочети за Хитлер, Ленин, Мао Дзедун и др., чиито заповеди са доста по-достоверни, отколкото непроверимите като източник "божи заповеди".” Това са различн вид заповеди. Едното няма много общо с другото...И на какво точно викаш ‘достоверна заповед’? Какво лошо има в Десетте Божи заповеди? Лошо ли е, че ти бива заповядвано да не крадеш, убиваш и т.н.?
    „А откъде накъде аз трябва да слушам измислени заповеди на недоказано същество?! ТО СПОРЕД ВАШИТЕ ЗАПОВЕДИ ЧОВЕК МОЖЕ И РОБИ ДА СИ ИМА "Не пожелавай роба на ближния си"...Направо сте за под съд! Нали знаеш, че робството се наказва според повечето законодателства на света?
    Отделно - защо в Божиите заповеди нищо не казват за компютрите, тютюнопушенето, дрогата?...Ами много ясно! Щото са писани от евреите, а не от Божество, което да ги направи общовалидни за всички времена и епохи!”
    Би ли ми дал цитат от Библията, в който да пише "Не пожелавай роба на ближния си"... Пак казвам, Библията не е това, което е трявало да бъде. Аз не вярвам, че евреите са Божият народ, но това е много по-различна тема.
    „Значи според тебе да ми станеш робиня има право? Търговията с роби си е бизнес била едно време, ама днес...” Не си прочел правилно, това което съм написала. Прочети го пак и тогава пиши. Общо взето, ми слагаш думи в устата...
    “По-добре наложено научно мнение, отколкото наложено религиозно.” Никои не може да ми наложи мение. Толкова ли си отчаян да ме накараш да не вярвам в Бог, че искаш да си налагаш мението над мен и други вярващи? Защото, пак казвам, все ми е тая дали ти вярваш или не. Идеята е да дискутираме, но вие твърде на вътре го приемате...
    “Не е въпроса да си висша, въпросът е да четеш повече.” Именно.
    „Ами то и приказките са така.” Сериозно? Искаш да кажеш, че като си финансово зле, примерно, отиваш да четеш приказки? А това, че приказките съдържаш мъдрости от Библията и от живота попринцип е друг въпрос.
    „Ами само ще го вярват, защото не е доказано да има Господ, камо ли пък да се знае какво е...Критично мислене нямате ли? „ Да само ще го вярват, защото религията е вяра. Имам критично мислене, да. Не виждам какво ти пречи на теб критичното ми мислене и религията ми?
    „Не отива никъде, просто си има кръговрат и минава в различни форми.” Е тей де, тей де. Аз какво казах? Следователно, душата на човек отива някъде.
    „Как придоби това теологично знание? Доказателства можеш ли да представиш?” Еми много неща са подменени. През 16 век (някъде там), са били подменени много неща и едно от тях включва Библията. Някои от фактите във Библията не могат да се приложат в реалността и има отркития, които сочат, че места и народи са подменени. Именно затова не вярвам евреите да са Божият народ и Йерусалим да е Свещената земя. Развори се малко. Започни от някои писатели като Анатолий Фоменко.
    „По-научен подход и изследване на вярванията няма да ти попречи.” А на теб биха ти помогнали по-различни гледни точки, за да предобиеш по-точно разбиране.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си