.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 23 от общо 23
  1. #1

    Цъфтене на косата

    Косата ми е много..непокорна и се налага да я изправям всеки ден...та дори и така пак н е еперфектна,но както и да е.
    Страхувам се,че накрая от толкова третиране ще стане много суха и ще нацъфти /нещо,което не е характерно за моята коса / Моля ви препоръчайте ми нещо,без значение дали ще е домашна маска или някакъв известен продукт...

  2. #2
    Хининова вода или маска за коса с тривитаминол

  3. #3
    Аватара на Carmen_Kass
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Градът на скучаещите милионери
    Мнения
    1 478
    бадемово масло
    масло от авокадо
    масло от гроздови семки
    Тези трите можеш да ги комбинираш с жълтък,някакъв алкохол(ракия,уиски),кисело мляко...
    Професионален продукт за предпазване на косата от топлината на пресата.Мисля,че на AlfaParf имаше такъв.
    Кристали за коса от серията Semi di Lino на AlfaParf (с вит.Е са),тоест имат и подхранващо действие(не само заглаждащо както повечето други)
    След баня,на мокра коса-съвсем малко балсам С ОТМИВАНЕ по връхчетата на косата.НЯМА да го отмиваш(не пречи,а действа).За да се нормализира РН-то на косъма.
    Ампули с кератин ( около 1,50 лв)-запечатват косъма,заглаждат го...
    http://princessmagazine.tumblr.com/ --> my blog
    Препоръки,мнение,критика...

  4. #4
    Голям фен Аватара на shutUp
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    979
    маска със зехтин
    или мед
    много добре ми действат на моята коса

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от sunshine92
    Хининова вода
    +1

  6. #6
    Аватара на Sweet__Dream
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    ~*~На ЛуНаТа И НяКъДе ТаМ~*~
    Мнения
    583
    Мажи връхчетата на косата със зехтин.Изветрява,не се притеснявай.Няма да остане мазна.
    Светът ми е създаден за мечтател
    и винаги след вятъра е тичал.
    Но твоят свят е истински приятел.
    Различни са, но много се обичат.

  7. #7
    Аватара на lizzy
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    - .::*MuSiC iT's My LiFe*::. -
    Мнения
    506
    А за къде без кристалите за коса ? :P Те са точно против цъфтежи и оделно че предпазват от струята на сешоара като се нанесат на мокра коса Препоръчвам на SERI --->

  8. #8
    Маски с тривитаминол, хининова вода, маски с хума и зехтин, шампоани против цъфтящи краища.. И куп още работи.
    Кристали слагай задължително!
    Научете първо смисъла на думата "Уважение" и чак тогава говорете за "Любов"..

  9. #9
    Мега фен Аватара на slynchoo
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    Yambol
    Мнения
    3 555
    кристали за коса
    хининова вода
    и някакви маски,потърси в нета..мисля,че трябва да има нещо полезно там.
    And every time I scratch my nails down someone else's back I hope you feel it..

  10. #10
    Каква хининова вода бе,нали ще нацъфти още повече от нея
    Пробвай с кристали или термозащитния на Лореал,има и подобен с папая ,но не се сещам за марката
    Sometimes the sound of goodbye is louder than any drumbeat...

  11. #11
    Мега фен Аватара на Pedigree
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    на стола
    Мнения
    3 599
    Маски за коса и кристали. Фризьорката си също можеш да питаш, за да ти препоръча нещо. В крайна сметка колкото и да я мажеш, пак си е ташак за косата с тези преси всеки ден и тнт.

  12. #12
    Супер фен Аватара на lDoLLl
    Регистриран на
    Dec 2006
    Мнения
    1 019
    Преди измиване е добре да слагаш някакво мазно масло - авокадо, бадемово, жожоба, кокосово, все тая
    Кристали - на Сери са много хубави
    Има един продукт на Loreal Hot специално за предпазване от топлината на пресата при изправяне.
    + по-често подстригване на сухите крайща
    You got to work hard
    For your dreams to come true
    Got to keep the flame alive...

  13. #13
    Кристали и домашни маски.Хининовата вода е за друго,не за цъфтеж.

  14. #14
    А сега се сетих, че аз имам спрей, който се пръска преди изправяне за предпазване на косата от високата температура, прави изправянето по-лесно и задържа изправянето(смисъл ако не ти е толкова къдрава косата, като я изправиш, ще ти стои права през целия ден или два дена(зависи каква ти е косата и колко издържа обикновенно). Казва се Unisystem. Аз го взех от моя фризьорски салон(смисъл където аз се подстригвам), някакъв италиянски е.. Надявам се да го намериш и по магазините.. Ето и снимка:
    Научете първо смисъла на думата "Уважение" и чак тогава говорете за "Любов"..

  15. #15
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    371
    Цитирай Първоначално написано от lizzy
    А за къде без кристалите за коса ? :P Те са точно против цъфтежи и оделно че предпазват от струята на сешоара като се нанесат на мокра коса Препоръчвам на SERI --->
    aham
    (sun)~{}*

  16. #16
    lipstik,
    всички ни стига акъла дотам да се сетим ,че хининовата вода не е за цъфтеж..
    За растеж е,а ускорения растеж води и до по-бързо нацъфтяване на краищата...
    Логика
    Айде със здраве ...
    Sometimes the sound of goodbye is louder than any drumbeat...

  17. #17

    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    vratca
    Мнения
    80
    или ще ходиш на фризьор да ти постригва малко косата или ще ползваш балсами за възтановяване на косата и балсам приди да изправяш!
    .....

  18. #18
    Нишо освен кристалите не помага .. но и мога да ти кажа че с хубава преса няма да я навредиш кой знай колко използвай тези на SERI

  19. #19
    Супер фен Аватара на BigFakeSmile
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    1 319
    Ами верно ти се струва, ще се изхаби, особено ако пресата ти е силна. Можеш да използваш кристали за коса, ама са малко скъпички. Аз си купих един спрей на Loreal, Elseve anti-casse, много съм доволна, наистина, учудващо, но заздравява краищата и е около 6 лв. Също краищата като нацъфтят, отиваш на фризьор и е готово.
    I saw this place was open, tonight
    And the girls and the boys
    They were rocking
    And the alcohol was flowing
    And I knew right away this was my life
    Oh what a night....!!

  20. #20
    Фен Аватара на cool4eto0
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    vn
    Мнения
    157
    мойта коса мнооого цъфти и за тва ползвам schauma за цъфтяща коса една оранжева а пък за топлинна обработка ползвам на L'oreal - studio hot straight едно розовичко според мен деиства

  21. #21
    ии моятаа много цъфти
    течни кристали си ползвам аз .. и да мисля че има ефект..

  22. #22
    Мега фен Аватара на titinkaa
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    6 691
    Не се изправям всеки ден,но косата ми е такава,че бързо цъфти,затова й слагам маска на Елсев(жълта е кутийката).Правя я докато се къпя,т.е. на кутийката пише на подсушена коса т.е. аз правя така....къпя се,измивам я 2-3 пъти с шампоан,после вземам си кърпата и я подсушавам малко колкото да не е мн мокра,тогава взимам от маската намазвам си двете ръце и си мажа краищата,и втривам,в корените не се слага,за да не получиш обратен ефект,може да си намажеш косата с останалото по ръцете ти от краищата,НО САМО ПО ДЪЛЖИНА,БЕЗ КОРЕНИТЕ!!! После слагам кристали но когато косата вече е почти суха,съвсем леко да е влажна

  23. #23
    Маслото от пшеничен зародиш е много добро против цъфтеж.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си