.
Отговор в тема
Страница 50 от 102 ПървиПърви ... 4046474849505152535460100 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 226 до 1 250 от общо 2546
  1. #1226
    Мега фен Аватара на horacio
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    Кофаландия
    Мнения
    3 103
    Да, така е
    Но я чета от телефона и е малко изморяващо
    nigga stole my bike

  2. #1227
    " А планините ехтяха "

  3. #1228
    Илиада...

  4. #1229
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    702
    Цитирай Първоначално написано от DarkRaven Виж мнението
    В момента чета "Живата факла" на Кинг, "Етюд в червено" на А. К. Дойл, "Дон Кихот" на Сервантес, "Август без император" на Кюдзо Кобаяши, "Японски детектив" от Едогава Рампо и Сейичи Моримура и "Божествена комедия" на Данте Алигиери. (Какво? Просто обичам разнообразието. ) Последно прочетох "Черният ангел" на Янис Марис.
    разкажи ми за какво се разказва живата факла, плс, щото мисля да я почвам

  5. #1230
    Повече от фен Аватара на LHDWBD
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    302
    Цитирай Първоначално написано от evtimow :3 Виж мнението
    разкажи ми за какво се разказва живата факла, плс, щото мисля да я почвам
    Аз я имам,но нещо не ме грабна.
    Двама студенти се подлагат на едни експерименти,за да добият свръхестествени способности и им се ражда дете с много по-силни дарби,та не искам да спойлвам,но може и да ти допадне

  6. #1231
    Цитирай Първоначално написано от DarkRaven Виж мнението
    В момента чета "Живата факла" на Кинг, "Етюд в червено" на А. К. Дойл, "Дон Кихот" на Сервантес, "Август без император" на Кюдзо Кобаяши, "Японски детектив" от Едогава Рампо и Сейичи Моримура и "Божествена комедия" на Данте Алигиери. (Какво? Просто обичам разнообразието. ) Последно прочетох "Черният ангел" на Янис Марис.
    Наскоро прочетох "A Study in Scarlet", т.е. "Етюд в червено", на английски. Изключително много ми въздейства, чак ми стана зле накрая. И между другото, една от творбите на Дойл се чете за не повече от ден. Толкова са увлекателни и страшни, че мир не ти дават, докато не ги свършиш и не затвориш последната страница от книгата, оставяйки лондонския 19в. в миналото. Също така наскоро прочетох и "The Best of Sherlock Holmes", събрана колекция от творбите на Дойл, каймака на творчеството му. http://www.goodreads.com/book/show/1...herlock_Holmes . Това е книжката, около 460 страници е. Ако си добър в английския и ти харесва Дойл, я вземи, няма да сбъркаш. Всяко едно разказче е по около 25-30 страници, но това са реални около 60-70 страници, написани с обикновен шрифт, защото този в книгата е подходящ за гледане с лупа.
    В момента чета "Ад" на Данте Алигиери. Противно на това, което ми казаха, засега е много интересна и съм "стигнал" до 7-я кръг на Ада(около 70 страница). Но някак не мога да съпреживея съдбите на героите, както в други книги. Прекалено нагъчкано е всичко. Също така смятам възгледите на Данте за Ада и по-специално за 1-я кръг да са несъвместими с християнството и хронологията. Хората не са живяли, като е "дошъл" Господ, камо ли да се покръстят тогава и са пратени в Ада за това. Чиста неадекватност и безумност. Този кръг за мен беше просто един нескопосан пълнеж. Или аз нещо бъркам..

  7. #1232
    В момента съм към края на първия том на Ана Каренина, но ми е леко скучна и започнах Подпалвачката/Живата фалка/ на Стивън Кинг онлайн.

  8. #1233
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Цитирай Първоначално написано от evtimow :3 Виж мнението
    разкажи ми за какво се разказва живата факла, плс, щото мисля да я почвам
    За едно момиче, което като се ядоса, подпалва нещата около себе си със силата на ума ... ама наистина е леко скучновата

    По темата: Ерих Кестнер - Емил и детективите <3

  9. #1234

  10. #1235
    JustaLittleKid
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Dexterfan Виж мнението
    Metro 2034
    Метро 2033 беше много по-интересна, но и тази не ми се стори лоша.

    А иначе аз чета в момента "Само най-доброто" на Уна-Мери Паркър (по-скоро я препрочитам за кой ли път ). Тя ще бъде 45-тата прочетена книга от мен за тази година. Целта ми е 50, като гледам, съвсем скоро ще я постигна. ^_^

  11. #1236
    Да , 2033 беше по-интересна.Аз съм накрая на 2034 и четох , че ще има и 2035

  12. #1237
    Супер фен Аватара на kosder
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 657
    Черната Далия на Джеймс Елрой
    МОМЧЕ

    Penguin power!!
    Империята се разраства-.-

  13. #1238
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359
    Руфо, червенокосия“ от Иван Мариновски.

    Не съм се смял толкова от първите книги на Пратчет.
    Последно редактирано от Кал : 09-28-2013 на 20:02

  14. #1239
    сега съм на Хорхе Букай - Пътят на сълзите.. мисля да изчета и останалите от "пътищата"

  15. #1240
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Цитирай Първоначално написано от kosder Виж мнението
    Черната Далия на Джеймс Елрой
    Прочете ли записките?

    Стивън Кинг - Мизъри

  16. #1241
    Последно прочетох трилогията Игрите на глада - Сюзън Колинс и Лош късмет и неприятности - Лий Чайлд. Скоро след около 1 месец ще си купувам и Скитница на Стефани Майър. Ако някой я е чел може ли да даде отзиви ще му бъде много благодарна! :/

  17. #1242
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359
    Цитирай Първоначално написано от sara123 Виж мнението
    Скоро след около 1 месец ще си купувам и Скитница на Стефани Майър. Ако някой я е чел може ли да даде отзиви ще му бъде много благодарна! :/
    На мен ми хареса страхотно – извежда темата „как се научаваме да разбираме и да живеем с различните от нас“ едно ниво по-нагоре от „Зазоряване“. Но българският превод е леко дървен. Препоръчвам в оригинал.

  18. #1243
    Цитирай Първоначално написано от Кал Виж мнението
    На мен ми хареса страхотно – извежда темата „как се научаваме да разбираме и да живеем с различните от нас“ едно ниво по-нагоре от „Зазоряване“. Но българският превод е леко дървен. Препоръчвам в оригинал.
    Много ти благодаря! ^^ В оригинал няма да се впускам все още, ще почакам да науча мааалко по-добре английския.

  19. #1244
    Аз от утре започвам "the perks of being a wallflower" или на български: "Предимствата да бъдеш аутсайдер". Вчера гледах филма... УНИКАЛЕН, стана ми любим. Горещо Ви препоръчвам

  20. #1245
    Последно четох "Байрон" на Андре Мороа, а сега чета сигурно за десети път "Без перушина" на Уди Алън

  21. #1246
    Аз в момента чета "Граф Монте Кристо" след него почвам "Брида" и "Спасителят в ръжта"

  22. #1247
    Повече от фен Аватара на teen95
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    338
    The Perks of Being a Wallflower - Stephen Chbosky

  23. #1248
    Супер фен Аватара на NissaN
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 201
    Не чета книги.

  24. #1249
    В момента чета Тютюн част 2. Последно прочетох Другата жена.

  25. #1250
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359
    The Golden Transcendence, последната част от трилогията The Golden Age на John C. Wright. Тежко и зашеметяващо – като челен удар в самосвал...

    Освен всичко, авторът ошамарва мимоходом Азимовите Три закона на роботите и идеята за вражда между хора и изкуствени интелекти в „Ендимион“ на Дан Симънс. Направо ме е яд, че сам не съм се сетил колко недомислени са...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си