.
Отговор в тема
Страница 51 от 102 ПървиПърви ... 4147484950515253545561101 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 251 до 1 275 от общо 2546
  1. #1251
    Четивото в никакъв случай не е полезно на 100%. Повече от всичко трябва да се внимава какво се чете, защото може да има много отрицателен ефект и да ви обърка много. Вместо поемането на висок риск с нещо ново и посредствено и дори с грешни схващания, добра идея би било да се обърне човек към класиките изпитани с годините и оценени високо от целият свят. Пример - Никой не гледа филми с оценка в IMDB 1 ))

  2. #1252
    Wonder - R. J. Palacio

  3. #1253
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359
    Свършиш трилогията The Golden Age – зашемети ме по бая начини...

    И междувременно се повеселих с Wintersmith („Зимоковецът“) на Пратчет. Мноооого е добър, татко Пратчет. Толкоз, че чак не върви да му завиждаш.

    Сега май е ред на „Кастинг за месия“ на Петър Делчев.

  4. #1254
    JustaLittleKid
    Guest
    Току-що довърших първата част на "Отнесени от вихъра" от Маргарет Мичъл. С нетърпение започвам да чета втората, много ми хареса и ми е много интересна. Действието се развива по време на Гражданската война в Америка. Разказва се за живота на Скарлет О'Хара и нейната безумна и нереализирана любов към Ашли - който сключва брак със своята братовчедка, Мелани, макар да е влюбен в Скарлет. И как изведнъж на младата и безгрижна жена й се налага да порасне и да понесе на крехките си рамене твърде тежкия товар по поддържането на плантацията Тара. Много е интересно. Историята на Скарлет и историческата действителност се преплитат прекрасно, без да се натрапват скучни факти, по-скоро се набляга на чувствата на жителите на Юга, на преживяванията на мис О'Хара и прочие. Нямам търпение да разбера какво ще се случи.

  5. #1255
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Прочетох на Роалд Дал - Джеймс и гигантската праскова, сега започвам ГДВ <3

  6. #1256
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    В момента започнах Силмарилион, но тъкмо излезе Рицаря на седемте кралства, та днес се разходих до Orange и за него.

  7. #1257
    "Брулени хълмове" за втори път.

  8. #1258
    Тъкмо прочетох първия том от "Граф Монте Кристо" и сега ще чета "Брида" , че съм я взела от библиотеката и трябва да я връщам

  9. #1259
    Повече от фен Аватара на dark_angel3
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    410
    '' На изток от рая '' - Дж. Стайнбек

  10. #1260
    "Да имаш или да бъдеш" - Ерих Фром

  11. #1261
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359
    Цитирай Първоначално написано от ~TrueLove~ Виж мнението
    "Да имаш или да бъдеш" - Ерих Фром
    Моля сподели мнение после.

    Нагазих в „Кастинг за месия“. На моменти е отровно цинична, на моменти – освежаващо размисляща или разсмиваща. И хем се чете трудно (с тия абзаци по една страница, даже репликите ), хем ме припира да видя докъде ще го докара тоя Вселенски обединителен събор през 2054-а...

    За разтуха се забавлявам с „Няма хък-мък“ на Милан Асадуров. Разсмива редовно.

  12. #1262
    Цитирай Първоначално написано от Кал Виж мнението
    Моля сподели мнение после.

    Нагазих в „Кастинг за месия“. На моменти е отровно цинична, на моменти – освежаващо размисляща или разсмиваща. И хем се чете трудно (с тия абзаци по една страница, даже репликите ), хем ме припира да видя докъде ще го докара тоя Вселенски обединителен събор през 2054-а...

    За разтуха се забавлявам с „Няма хък-мък“ на Милан Асадуров. Разсмива редовно.
    Ами аз съм прочела само към 30-40 страници, но е много интересна.
    Преплитат се материалните с моралните ценности,различни гледни точки за това какво са мислили и искали хората и според тях как трябва да изглежда "идеалния свят", какво е трябвало да мислят хората и ни учи ние да направим избора какви да бъдем, тоест "един от стадото" или здравомислещ човек със собствено мнение.
    Последно редактирано от ~TrueLove~ : 10-20-2013 на 14:07

  13. #1263
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359
    Благодаря!

    Каква „рецепта“ предлага Ерих Фром за „здравомислещите хора“? (Ако може да се обобщи накратко, де. )

  14. #1264
    Като я прочета ще ти кажа

    Все още не съм стигнала до там.

  15. #1265
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359
    Ок.

  16. #1266
    Някой да е чел "Да убиеш присмехулник"? Чудя се дали да я почвам... Иначе сега ще чета Домът на Хадес

  17. #1267
    - To Kill a Mockingbird - Harper Lee (:
    - Douce nuit, minus! - Sylvie Deshors


    Цитирай Първоначално написано от b0nBoNeVa Виж мнението
    Някой да е чел "Да убиеш присмехулник"? Чудя се дали да я почвам... Иначе сега ще чета Домът на Хадес
    На мен ми е интересна, на теб не знам дали ще ти е интересна.

  18. #1268
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Карлос Руис Сафон - "Принцът на мъглата" - уникална!

  19. #1269
    В момента съм на "Властелинът на пръстените" ,но вървя бавно и славно,че нямам много,много време,но ми е безкрайно интересна! ^-^
    I have a dream

  20. #1270
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    Последно четох "Червеното пони" и "Бисерът" на Джон Стайнбек.
    Сега съм на разкази от Буковски.

  21. #1271
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    ^ Прочетох ги.

    Сега съм на Айзък Азимов - "Падането на нощта".

  22. #1272
    Супер фен Аватара на NissaN
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 201
    Не чета книги не помня коя съм чел последно.

  23. #1273
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Вампириада - днес я свършвам и почвам Марина на Карлос Руис Сафон <3

  24. #1274
    "Леденият сфинкс" - Жул Верн.

    А само да питам някой, ако е чел "Къде си Аляска?", дали може да ми каже заслужава ли си закупуването. :Д

  25. #1275
    JustaLittleKid
    Guest
    Последно четох една книга на Джеймс Хадли Чейс - "Дванадесет куршума в кожата". Като цяло не беше зле, става за убиване на време.

    Искам да споделя мнението си за книгата, която четох преди това, а именно "Отнесени от вихъра". Прекрасна, просто прекрасна. Едновременно вълнуваща, смислена и обогатяваща. Научих много интересни неща за Гражданската война в Америка, макар че не мога да твърдя със сигурност, че са напълно достоверни, защото по-скоро е представена гледната точка на южняците и тяхната неспособност да се приспособят към новия начин на живот, загърбвайки миналото. Образът на Скарлет О'Хара беше изключително реален - и въпреки явните й недостатъци, накрая успяваш да бъдеш съпричастен към нея и да чувстваш това, което чувства тя. Скарлет, Скарлет...
    Стоях до никое време през нощта, за да дочета последните 70-ина страници на втората книга, толкова завладяваща беше историята и толкова силно желаех да науча какъв ще бъде финалът. И се наревах едно хубаво. Много тъжен и - бих казала - неочакван край. "Скарлет, не ти ли е идвало наум, че и най-страстната любов може да угасне?".

    Препоръчвам я, със сигурност ще остане завинаги в Топ 3 на моите любими книги, които не са успели да ме разочароват с нито едно изречение. Прекрасна, просто прекрасна.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си